Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 491 952
  • 45 696
# 22 155
Цитат
Последователи на ламата подготвят прераждането му в дете , което да се превърне в новия духовен водач. Те се организират през социалните мрежи за тибетско небесно погребение, научи "Телеграф“. Това става, след като от прокуратурата освободиха телата на Калушев и двете деца, които бяха открити мъртви в кемпер под Околчица на 8 февруари.

Ритуал

Следовниците и родителите на трагично загиналите първо ще кремират телата, а след това конкретно за Калушев се подготвя специален будистки ритуал в тибетски стил, но в рамките на българското законодателство. Ще се спазят правилата за кремация и разпръскване на прахта му, тъй като символичният жест не е забранен. След като пепелта от кремацията му се постави в урна, тя може да бъде погребана, съхранявана или разпръсната.

В случая част от нея ще бъде отделена и смесена символично с жито, което да се постави на място сред природата, за да бъде изядено от птиците. Това ще е само символично подобие на тибетското "небесно погребение“, тъй като няма как да бъде извършено в пълния му вариант в Европа. Според различни публикации мястото вече е определено - на около 7 км от отбивката за връх Околчица и километър от лобното място на тримата, където има поставен дървен кръст. 

Натиск 

Кръстът бе поставен в края на февруари, завързан за стара метална тръба. Около него храстите грижливо бяха подкастрени, а основата – внимателно подравнена. Прилича на обредно място за молитви и жертвоприношения. Символът има характеристики, които напомнят на нетрадиционна религиозна символика, далеч от познатата за православните християни. Храненето на птици с жито, напоено с прахта на Калушев, в будистката символика означава дарение към други живи същества и приемане на непостоянството на тялото, за да се направи символично "връщане към природата“.

Според вярванията така ламата ще се прероди в дете, което да стане новият лидер и духовен учител. Телата на Калушев и двете деца бяха освободени набързо след телевизионно участие на една от майките, която в ефира се оплака, че ги задържат прекомерно и не дават достъп до тях на близките. От прокуратурата пък неофициално оповестиха до всички медии, че те са били задържани за допълнителна експертиза, която да установи времевия порядък на настъпване на смъртта.

Телата не били разложени, но вече издавали мирис, когато били открити. От една страна не изглеждало житейски логично няколко дни да стоят в кемпера, без да започне процес на разлагане, а от друга - температурите били под нулата. Затова и разследващите държали на допълнителната експертиза. Тя обаче все още не е готова, но заради натиска на родителите телата бяха освободени в петък.

Редактор: Петя Иванова

*от фейсбук. Не съм търсила статията в "Телеграф".
Виж целия пост
# 22 156
Последователи на ламата подготвят прераждането му в дете , което да се превърне в новия духовен водач. Те се организират през социалните мрежи за тибетско небесно погребение, научи "Телеграф“...

Дай Боже ламата да не се преражда... Никой няма нужда от неговите "духовни напътствия и практики" ..
Водач бил...мда, водач към оня свят е..
Виж целия пост
# 22 157
Сектите не са ли забранени?
Леле, какво доживях да чета.
Виж целия пост
# 22 158
Не ми се вярва майката на ИК да се съгласи на разни циркове за погребение. Освен, ако не е изявил някакви желания приживе.
Последователи  на ламата........,  направо Jesus Christ Superstar.... , ла ла ла
Виж целия пост
# 22 159
Как се връзва това с исканията на Ралица?
Виж целия пост
# 22 160
Сектите не са ли забранени?
Леле, какво доживях да чета.
Тайс, ей сега ще те нахокат, че не разбираш и това не е секта. Ами точно секта си е. Но това трябваше да се знае много преди да се случи нещастието и да се спре. Но като гледам тук каква защита имат, не вярвам да се направи нещо в тази насока. Спасението ще е самостоятелно.
Виж целия пост
# 22 161
Как се връзва това с исканията на Ралица?

Това ще е след като приключи всичко, доколкото разбирам.
Виж целия пост
# 22 162
От една страна имаме Николай, който е сниман по целия път от София до Петрохан, дори и какви цигари си купува от Шел-а, а от другата страна кемпер, който изчезва за 24 часа.
Чакай. Ники пушел ли е ? Нали Калушев им действал благотворно и ги държал далеч от цигари, алкохол и т.н?
Виж целия пост
# 22 163
Скрит текст:
Второ кой ги е извел?
>> Чистачите. Липсата на следи по снега, който се сипе на парцали, не е проблем за предложената хипотеза. Ако все пак има следи – те са били достатъчно засипани, за да не могат да се различат от следите, оставено преди това от групата.
Малка подробност. Снегът вече спира на последните кадри, на които тримата се виждат, че палят хижата и ходят съвсем свободни. Ако някой е дошъл след това, няма как следите му да бъдат заличени, защото не е валяло повече.
Скрит текст:
Затова свидетелства и черния прах, посипан по снежната покривка около хижата, който е непокътнат.
+ това, какво казаха и криминалните психолози - ако някой е дошъл да убива, стреля от растояние и изчезва за секунди. Няма да играе игрички, рискувайки някой да види пожара и да извика полиция/пожарна.
Хората си се сбогуваха и казаха къде отиват...
BlushНе е вярно.
За пореден път го пишеш, и аз за пореден път ще го опровергая.
Това, че на някакви секундни или минутни откъси от записи на камера се вижда, че снегът спира не означава, че повече не е валяло, до сутринта, или обяд на следващия ден, когато Деян отива и ги намира. Напротив - валя си, добре си поваля.
Черния прах също не може да е аргумент, защото при пожар, който тлее, не гори със силен пламък отделянето на сажди не е постоянно, или интензивно. Това от една страна, и от друга – няма как да се докаже докога е горяло. И от трета – в един момент въпросния пожар е загасен, някак. От само себе си. Или пък от снега, който вали.
/не допускам, че е от “чистачите“, които са били изпратени от службите, за да заметат следите Blush/
Виж целия пост
# 22 164
Ами няма как да и угодят на РА, съжалявам. Досъдебното производство не е концерт по желание.
Тя няма надлежни искания по НПК, защото не е моментът, в който да ги заявява. И да чака постановление.
С Постановление Прокурор отказва или допуска и уважава доказателствени искания във връзка с ПРИКЛЮЧИЛО досъдебно производство.
досега правеха щуротии , искания извън НПК, пък им отговаряли с писма. Ами как да им отговорят, като са извън процесуалните правила. И сега така.
Ако искат допълнителна, повторна, или нова експертиза, то трябва да им предявят материалите и заключенията на извършената експертиза, за да я оспорят.
Какъв експерт са намерили и къде ще носят тялото. Дори частна експертиза следва да е извършена от вещо лице, което да фигурира в списъка за одобрени вещи лица, защото всяко вещо лице / патоанатом, съдебен лекар/, носи наказателна отговорност за констатациите си.
Ако ще дават тялото на някой независим, ами то е ясно, че ще си пише произволни неща, без да носи отговорност.
Какви са тези безумия, аз просто не мога да повярвам какъв адвокат е ангажирала.
Нали разбирате, че случаят е доста изстрелващ всеки адвокат в професията. Не виждам да са се обърнали към Мето Лалов, Лулчева, Хаджигенов. Ама те не могат да пишат такива искания към разслеедващите.
Тоз адвокат много потаен. Дайте го, да излеезе и да се обоснове. Не Виктор Димчев да обяснява.
Виж целия пост
# 22 165
Скрит текст:
Второ кой ги е извел?
>> Чистачите. Липсата на следи по снега, който се сипе на парцали, не е проблем за предложената хипотеза. Ако все пак има следи – те са били достатъчно засипани, за да не могат да се различат от следите, оставено преди това от групата.
Малка подробност. Снегът вече спира на последните кадри, на които тримата се виждат, че палят хижата и ходят съвсем свободни. Ако някой е дошъл след това, няма как следите му да бъдат заличени, защото не е валяло повече.
Скрит текст:
Затова свидетелства и черния прах, посипан по снежната покривка около хижата, който е непокътнат.
+ това, какво казаха и криминалните психолози - ако някой е дошъл да убива, стреля от растояние и изчезва за секунди. Няма да играе игрички, рискувайки някой да види пожара и да извика полиция/пожарна.
Хората си се сбогуваха и казаха къде отиват...
BlushНе е вярно.
За пореден път го пишеш, и аз за пореден път ще го опровергая.
Това, че на някакви секундни или минутни откъси от записи на камера се вижда, че снегът спира не означава, че повече не е валяло, до сутринта, или обяд на следващия ден, когато Деян отива и ги намира. Напротив - валя си, добре си поваля.
Черния прах също не може да е аргумент, защото при пожар, който тлее, не гори със силен пламък отделянето на сажди не е постоянно, или интензивно. Това от една страна, и от друга – няма как да се докаже докога е горяло. И от трета – в един момент въпросния пожар е загасен, някак. От само себе си. Или пък от снега, който вали.
/не допускам, че е от “чистачите“, които са били изпратени от службите, за да заметат следите Blush/


Поствам отново нещо, което писах преди няколко стотин страници:

На камера паркинг се вижда, че към 21:30, когато се чуват изстрелите, силният снеговалеж вече е спрял, тя се включва да снима на интервали до 03:06 ч. и всеки път се вижда, че сняг не вали . На камерата на разклона в 1:26, когато минава животното, сняг не вали. На камерата bariera view, която снима през цялата нощ до сутринта, в моментите, в които не е заслепена от пламъци, се вижда, че сняг не вали, прехвърчат само искри. Същата камера, на разсъмване показва снега, покрит с тънък слой пепел, който няма как да се наслои, ако е имало и силен снеговалеж едновременно с пожара.
Виж целия пост
# 22 166
Ралица прави безмислени демонстрации в ролята на онеправдана и цирковете и ще продължават още дълго време. Няма смисъл да и се обръща внимание, тя това търси.
Виж целия пост
# 22 167
Относно Колта Анаконда на Калушев - патроните биват: 2 вида според калибъра и 4 вида според типа на куршума. Тоест не ви е ясно с какво точно е бил зареден, ама търсите дупки като от базука. Като ви е интересно - поръсете информация, погледайте видеа. И отново да повторя - не знаем с какъв вид патрони е бил зареден.
Гилзата остава в револвера, той пък намерен в кемпера, значи гилзата в кемпера ли е извън него...тва по повод, че някой се чудеше за гилзите намерени в кемпера...
Виж целия пост
# 22 168
Лемон, има живеещи в района. Пишат в темата. Предпочитам да вярвам на тях, отколкото на "запис". Сняг е валяло. Как са слагали часовете на тия записи.......То затова несътветствие върху несъответствие. И тези от хижата са бързали, но и тези, които съобщиха информацията са хванати по бели гащи. Явно и те не са били подготвени какво да говорят. И ги наприказваха едни, дето омазаха още повече ситуацията.
Аз се чудех за гилзите. Защото съобщено за намерени гилзи, аз го представям да се търкалят някъде по пода. Ако бяха съобщили намерен е револвер с три празни гилзи в барабана......нямаше да питам. Видях и колко струва това пушкало. 🫣🫣🫣 И за типа куршуми четох. Хубаво е да бяха съобщили коректно. 👍
Виж целия пост
# 22 169
Казаха 44ти калибър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия