Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 347
  • 45 551
# 22 860
Всъщност защо Калушев да не е бил изключително опитен стрелец. Имал е лично стрелбище за тренировки. Притежава някакво лично свръх оръжие, доколкото разбирам.
Виж целия пост
# 22 861
Скрит текст:
Ивей не работил, но за сметка на това плащал наем да живее в хижата на Калушев. Скътал едни милиони, може там да са и парите от Терзиев. Въртят едни пари. Как от лъкове и стрели се оказаха с оръжия. От нямат джипове - с джипове и скъп кемпер. Хич не е подозрително.
Ивей според мен си е измамник.
Как ли е "натрупал" 42 милиона и 599 хиляди лева задължения към свързани предприятия през 2008г чрез фирмата, в която е съдружник?
Скрит текст:
А фирмата в Нидерландия?
Това, че се е "писал" в Линкедин, че е адвокатствал в арбитражното дело откъм страната на "Росатом" - нищо не значи. Има публична информация коя българска адвокатска кантора е участвала.
По делото, освен българската кантора, е имало и американска, в която е работил ИИ.
Виж целия пост
# 22 862
Ендорфин, да, благодаря, аз съм го и виждала май или чела за него - води се хипотетично устройство. Той, че физически може да влезе, добре, ама паразитният близнак или там каквото влиза/излиза от огледалото... Та няма да има доверие в Калушев ли?! Че що да няма?!Не знам кой ги е убил, ама как е нагласил всичките интересни обстоятелства и личности около тях... На Сарафов му е бедна фантастиката или речникът. Яд ме е, че се обади, щото службите толкова усилия са положили да нагласят всичко. Че и неправдоподобно, и нескопосано им се е получило.
Виж целия пост
# 22 863
Скрит текст:
Ивей не работил, но за сметка на това плащал наем да живее в хижата на Калушев. Скътал едни милиони, може там да са и парите от Терзиев. Въртят едни пари. Как от лъкове и стрели се оказаха с оръжия. От нямат джипове - с джипове и скъп кемпер. Хич не е подозрително.
Ивей според мен си е измамник.
Как ли е "натрупал" 42 милиона и 599 хиляди лева задължения към свързани предприятия през 2008г чрез фирмата, в която е съдружник?
Скрит текст:
А фирмата в Нидерландия?
Това, че се е "писал" в Линкедин, че е адвокатствал в арбитражното дело откъм страната на "Росатом" - нищо не значи. Има публична информация коя българска адвокатска кантора е участвала.
По делото, освен българската кантора, е имало и американска, в която е работил ИИ.

Това го казва той, ама дали и кога е работил в тази кантора и точно по това дело.
Виж целия пост
# 22 864
Всъщност откъде знаем, че Калушев не е бил изключително опитен стрелец. Имал е лично стрелбище за тренировки. Притежава някакво лично свръх оръжие, доколкото разбирам.

Това казвам и аз. Нали за казармата говорехме по- рано Joy
Но и така да е, тъпанчетата и звуковата вълна в малко, затворено място са си все със зашеметяваща сила.
Виж целия пост
# 22 865
Да де, разбрах те като го прочетох втория път. Извинявам се.
Виж целия пост
# 22 866
С това допълнение, че именно фенобарбиталът дава "екстра зашеметване", тоест, бил си е зашеметен и преди изстрелите (в каква степен е седитиран не ни се дава възможност да преценим-липсва информация за концентрацията в кръвта). А не превъзбуден, с халюцинации или в  други състояния, които, евентуално, биха помогнали за превъзмогване на силата на звуковата вълна от произведени в тясно пространство изстрели от такова оръжие.

И последно за днес от мен, Калушев трябва да е бил изключително опитен стрелец, за да успее да устои на 3 изстрела в това затворено помещение.
Фенобарбиталът може да е помогнал за това да не стане тотално зашеметен още след първият изстрел.

Монист, какви милиони?! Това са няма и 50 хиляди.
Виж целия пост
# 22 867
Е, нали изпратиха в чужбина проби за гъби и други подобни неща.
Ще дойдат и от там резултати.
Виж целия пост
# 22 868
При задушаване от силен пожар едва ли ще имат сили да лаят
Дори само факта, че кучетата са оставени да изгорят ми е достатъчен за да не приема самоубийство. Това е пълен абсурд. Тези кучета са виели и блъскали  по вратата още като са надушили дима. Няма как да са ги забравили. Няма как да ги чуват как вият е блъскат и спокойно да си действат по палежа.  Ако искат да ги вземат с тях ще ги застрелят.Няма никаква разумна причина да не го направят.

Именно кучетата са големият "гаф" на фалшивия им сценарий. И именно кучетата и начинът, по който са загинали, убедиха много хора, че всичко е евтина пропаганда и лъжа.
Няма човек, който да повярва, че искайки "да вземат кучетата със себе си" ще ги убият бавно и мъчително, защото... мииии, защото така.
Природозащитници, будисти и планинари, които мразят кучета и които не могат да запалят огън без да обгорят ръцете и дрехите си.
Дам.
Да не говорим как лаят тези големи кучета , когато усетят нещо....Чак в Гинци ще ги чуят...Ама нали трябва да има драма...
Виж целия пост
# 22 869
Краули, честно казано това със звуковата вълна причинява физически демидж, не може нищо да ти помогне да я превъзмогнеш. Освен успокоително. Обаче не съм съвсем наясно дали фенобарбитала действа по този начин. Не знам нищо за него освен, че те успива. Но дали за болка помага...
Във всеки случай, ако си позашеметен от него е възможно да имаш време за 3 изстрела преди да осъзнаеш болката в главата.

Мои размисли и страсти са това.
Виж целия пост
# 22 870
Милиони са, защото сумата в баланса и отчетите се записва в хиляди, тоест на тия 48 000, сложи още три нули.
Но това е обичайна практика между свързани фирми, която обаче често предизвиква данъчно-финансови проверки. Ако собствениците имат повече от една фирма, в някакъв момент започва едно преливане на средства от една фирма към друга, което разбира се, в много случаи означава някакви злоупотреби.
Но не е първи, не е последния, не е единствения... да не кажа, че е масово!
Виж целия пост
# 22 871
Някой много в началото на темата беше обяснил какво означава вярването/теорията за стабилния сън (от смс на К.).
Беше в смисъл, че околния свят и всичко в него (кучета, хора) не е реален а плод на сън.
Може и другите освен К. да са вярвали в съня.
Виж целия пост
# 22 872
Е, нали изпратиха в чужбина проби за гъби и други подобни неща.
Ще дойдат и от там резултати.
Да,да, като изследванията за измислената чума във Велинград.Изпратени проби в Европейска лаборатория, която потвърдила наличие на чума в стадото на бай Рибан...Само дето тя е закрита две години преди това...
Виж целия пост
# 22 873
Ами да, що да не вярва, насън не може нищо лошо да направиш на другите - нито да злоупотребиш с тях, нито да ги побъркаш, нито да ги убиеш, нали.
Виж целия пост
# 22 874
Както и да е, малко вероятно е човек, с опит и познания с оръжията и гъбите(както се твърди), да посегне към фенобарбитал, с който за да се друсаш, трябва ама хич да нямаш нищо друго под ръка. А и фенобарбиталът никак не е "под ръка", кокаин можеш да си набавиш по-лесно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия