Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 482 219
  • 45 414
# 32 940
Може да са ги заплашвали. За да напише Калушев на майка си... не вярвай на нищо, което ще чуеш.. значи се е досещал, че всичко може да се използва и да се изопачи.
Както и стана, де.

и този, който го е принуждавал да пише смс на майка си, не е прегледал какво пише, преди да го прати? И в най-лошият холивудски екшън това не може да стане.
Виж целия пост
# 32 941
Може да са ги заплашвали. За да напише Калушев на майка си... не вярвай на нищо, което ще чуеш.. значи се е досещал, че всичко може да се използва и да се изопачи.
Както и стана, де.

и този, който го е принуждавал да пише смс на майка си, не е прегледал какво пише, преди да го прати? И в най-лошият холивудски екшън това не може да стане.
Откъде се знае, че е писан под чужд натиск?
Това съм го пропуснала.
Виж целия пост
# 32 942
Може да са ги заплашвали. За да напише Калушев на майка си... не вярвай на нищо, което ще чуеш.. значи се е досещал, че всичко може да се използва и да се изопачи.
Както и стана, де.

и този, който го е принуждавал да пише смс на майка си, не е прегледал какво пише, преди да го прати? И в най-лошият холивудски екшън това не може да стане.
Откъде се знае, че е писан под чужд натиск?
Това съм го пропуснала.
От къде се знае, че всичко официално изнесено не е истина?
Виж целия пост
# 32 943
Каскада Петрохан е на Енерго про, но водохващанията са на НЕК ( това включва и съоръженията около водохващанията ).
Да, на НЕК са.
Скрит текст:
[/ spoiler]
Това са стратегически обекти и дейности от значение за националната сигурност и затова не са свободно достъпни пълни карти, както и подробности.
Скрит текст:
[/ spoiler]
На kade.si в различните слоеве (единият е този, който си пуснала) се вижда къде минава тунела. Не е изобщо под хижата, а на изток чак след другите сгради (някой каза, че са на Лесотехническия).

Виждат се и местата на шахтите, тоест се влиза. Значи тунелът е тип обсаден и най-вероятно с много малко разстояние между тръбата и него, което би трябвало даже да не е кухо. Но дали има действаща тръба в сегашно време не знам. Знаете на Напоителни системи тръбите как отидоха за скраб. Може и тук рязко да са изчезнали.

За конспираторите - не е невъзможно да има галерия от хижата до тунела. Но голяма тръба не. Пак ще огледам и утре ще разпитам.
Виж целия пост
# 32 944
Ето как изглежда един водонапорен тунел. Не знам дали в Петрохан има същия, но си е доста просторен.



https://www.facebook.com/photo?fbid=7435482389808625&set=pcb.10159816973246408
Виж целия пост
# 32 945
Ето как изглежда един водонапорен тунел. Не знам дали в Петрохан има същия, но си е доста просторен.



https://www.facebook.com/photo?fbid=7435482389808625&set=pcb.10159816973246408

Това е само единия вид. Тогава не ти трябват вертикални шахти/ревизии/галерии. И вървиш наоколо. На този по картите обаче има. По-вероятно тунелът да служи като обсадна тръба от естествена скала. А може и да е само тунел без тръба, но тук се говореше за тръба DN 1200.
Виж целия пост
# 32 946
Ето как изглежда един водонапорен тунел. Не знам дали в Петрохан има същия, но си е доста просторен.



https://www.facebook.com/photo?fbid=7435482389808625&set=pcb.10159816973246408

Това е само единия вид. Тогава не ти трябват вертикални шахти/ревизии/галерии. И вървиш наоколо. На този по картите обаче има. По-вероятно тунелът да служи като обсадна тръба от естествена скала. А може и да е само тунел без тръба, но тук се говореше за тръба DN 1200.

Не знам защо досега не е станало ясно, че хижа Петрохан е във водосборната зона на каскадата, която дава питейна вода на Берковица, съответно районът е със строги изисквания за чистота.
Оттам и забележките за изхвърлени боклуци от страна на туристи...

А иначе да, водонапорни тунели има няколко вида..
Виж целия пост
# 32 947
На мен ми е интересно,защо са отписали Алекс от училището.Той така и не ходил.Каква е била идеята.
Виж целия пост
# 32 948
На мен ми е интересно,защо са отписали Алекс от училището.Той така и не ходил.Каква е била идеята.

Аз нали съм в 2 противоположни отбора на ягодка и черешка - хем съм убедена, че са убити, хем съм убедена, че са секта/култ/педофилия. Та според мен са смятали да се изнасят/бягат в чужбина. Да си в хижата и  фиктивно на училище може и да е минавал номера. Но от чужбина трудно.
Виж целия пост
# 32 949
На мен ми е интересно,защо са отписали Алекс от училището.Той така и не ходил.Каква е била идеята.


На 6 февруари ученикът е бил отписан от училището, считано със задна дата - от 3 февруари 2026 г. Към предоставената от ЧСУ "Космос" информация в НЕИСПУО е приложена молба от родителите на момчето за прекратяване на договорните отношения с ЧСУ-то, считано от началото на втория учебен срок за учебната 2025/26 г.
Виж целия пост
# 32 950
Днес, разглеждайки фейсбук страницата на НАКЗТ видях, че е имало проблем с тази каскада през 2022 г

https://www.facebook.com/controlagency.eu/posts/pfbid0iYbS5h8Mfm … YSjTjy7bUYSLwNcbl

Скрит текст:
Много се спекулира от вчера с проблема свързан със спирането на водата на Искрецките извори и връзката с деривацията "Петрохан". Тъй като това ни е буквално в задния двор и нашите колеги патрулират ежедневно по трасето на тази деривация и знаем буквално всяка капка от юг на билото къде отива от Петрохан почти до Лакатник,  бихме отбелязали следното: Рязкото спиране на извора е очевидно свързано с подземно разместване/срутване някъде в основния пещерен колектор, НО съществуването на деривацията действително отклонява 95% от водата, която по принцип би трябвало да захранва Понорската карстова система и я насочва вместо това към Бързия-Монтана. Останалите 5% успяват да стигнат до Понор просто поради неизправности на водохващанията. По тази причина искрецките извори вместо да се захранват от реките, които първоначално са окарстили Понор разчитат в момента само на водосбора на самото карстово плато. То е много голямо и достатъчно за поддържане на доскорошния им дебит, но там би трябвало да тече МНОГО повече вода. Много дълъг ще стане този пост, но целта му е да каже, че деривацията категорично има участие в случващото се и това го знае всеки в района. Тя допринася не само за изсъхването на карстовата система под повърхността (което води и до повишени инциденти на срутвания), но и пряко лишава ИскрецСвоге от вода, която е по право тяхна.
Виж целия пост
# 32 951
На мен ми е интересно,защо са отписали Алекс от училището.Той така и не ходил.Каква е била идеята.


На 6 февруари ученикът е бил отписан от училището, считано със задна дата - от 3 февруари 2026 г. Към предоставената от ЧСУ "Космос" информация в НЕИСПУО е приложена молба от родителите на момчето за прекратяване на договорните отношения с ЧСУ-то, считано от началото на втория учебен срок за учебната 2025/26 г.

Баси... Че той може да не е бил жив. Искаш да кажеш, че родителите са мислели за това? Може би за да не ги подгонят за неглижиране? Или училището бързо е изфабрикувало молба? От кой? Това дете нали било с декларация да е в хижата при ламата?
Виж целия пост
# 32 952
Изфабрикувано е това със сигурност.
Виж целия пост
# 32 953



Баси... Че той може да не е бил жив. Искаш да кажеш, че родителите са мислели за това? Може би за да не ги подгонят за неглижиране? Или училището бързо е изфабрикувало молба? От кой? Това дете нали било с декларация да е в хижата при ламата?

Права си, училището е изфабрикувало молбата. Не е имало декларация за записване в училището, но е имало молба за отписване от въпросните родители..
Виж целия пост
# 32 954



Баси... Че той може да не е бил жив. Искаш да кажеш, че родителите са мислели за това? Може би за да не ги подгонят за неглижиране? Или училището бързо е изфабрикувало молба? От кой? Това дете нали било с декларация да е в хижата при ламата?

Права си, училището е изфабрикувало молбата. Не е имало декларация за записване в училището, но е имало молба за отписване от въпросните родители..

Добре де, от кой е молбата? Родителите дори не знаят детето къде учи и къде е в момента. Ламата е в неизвестност. Кой физически я е подал, кога и как?

То може и документи за осиновяване да излязат със задна дата така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия