Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 481 776
  • 45 421
# 32 955
Между другото Макулеви са си ходили по пещери и след като са дали детето. Но във видеата и снимките той не присъства на тези техни спелеоложки ходения. Защо?
Виж целия пост
# 32 956
Днес, разглеждайки фейсбук страницата на НАКЗТ видях, че е имало проблем с тази каскада през 2022 г

https://www.facebook.com/controlagency.eu/posts/pfbid0iYbS5h8Mfm … YSjTjy7bUYSLwNcbl

Скрит текст:
Много се спекулира от вчера с проблема свързан със спирането на водата на Искрецките извори и връзката с деривацията "Петрохан". Тъй като това ни е буквално в задния двор и нашите колеги патрулират ежедневно по трасето на тази деривация и знаем буквално всяка капка от юг на билото къде отива от Петрохан почти до Лакатник,  бихме отбелязали следното: Рязкото спиране на извора е очевидно свързано с подземно разместване/срутване някъде в основния пещерен колектор, НО съществуването на деривацията действително отклонява 95% от водата, която по принцип би трябвало да захранва Понорската карстова система и я насочва вместо това към Бързия-Монтана. Останалите 5% успяват да стигнат до Понор просто поради неизправности на водохващанията. По тази причина искрецките извори вместо да се захранват от реките, които първоначално са окарстили Понор разчитат в момента само на водосбора на самото карстово плато. То е много голямо и достатъчно за поддържане на доскорошния им дебит, но там би трябвало да тече МНОГО повече вода. Много дълъг ще стане този пост, но целта му е да каже, че деривацията категорично има участие в случващото се и това го знае всеки в района. Тя допринася не само за изсъхването на карстовата система под повърхността (което води и до повишени инциденти на срутвания), но и пряко лишава ИскрецСвоге от вода, която е по право тяхна.
Да, тогава е имало проблем с безводието.
Тогава е първият конфликт между Куманов и петроханци.
Те се оказват прави за същината на проблема с безводието...
Виж целия пост
# 32 957
Молбата може да е внесена (депозирана) по-рано от Калушев. Както го е записал, така го е отписал. Ако е бил той, е казал, че иска отписването да бъде от дата 3ти. Онези пък може да са "одобрили" молбата на 6ти, защото току-виж имат такава практика - да изчакват 3 работни дни, в случай, че някой размисли. Не знам де, разсъждавам си просто.

Между другото Макулеви са си ходили по пещери и след като са дали детето. Но във видеата и снимките той не присъства на тези техни спелеоложки ходения. Защо?

С кого са ходили и кой не присъства, не разбрах?
Виж целия пост
# 32 958
Според проверката от МОН е отразена молба в ел.система на 03.02.2026 за отписване на АМ от 06.02.2026. Не могат от училището да  нанесат задна дата електронно, иначе на писмената молба са изфабрикували дата от декември 2025 и молбата е от родителите, които бяха заявили в медиите, че не знаят къде учи детето им.

При проверката в училище Космос са установени толкова много нарушения и липса на документи, че МОН е предала материалите на прокуратурата за проверка.

Масово не са отрязавани отсъствия и те са били нанасяни със задна дата.

Спешното издаване на всякакви документи е започнало след като се е разбрало за изчезването на АМ след Петрохан.

Това е частно училище и там задължително се изготвя договор между училището и родителите на ученика. От МОН казаха, че от училището не могат да им предоставят такъв договор, тоест няма.

Също от МОН - не се знае на базата на какъв документ е записан АМ в седми клас, тъй като няма документ за завършен шести клас на ученика нито от България нито от чужда държава, както и информация за приравнителни изпити в случай, че е второто

През предишната учебна година по документи от 'Космос" Алекс Макулев е отсъствал 114 дни. Най-вероятно обаче е отсъствал всичките учебни дни, а толкова отсъствия са нанесли впоследствие от училището.

И т .н. И т.н.
Виж целия пост
# 32 959
Макулеви са пещерняци, водели са Сашко от невръстна възраст по пещери. Дават го на ламата. Те продължават да си ходят по пещери, без него. Има видеа и снимки предостатъчно.
Това имам предвид, че го дават на ламата и толкова.
Виж целия пост
# 32 960
Днес, разглеждайки фейсбук страницата на НАКЗТ видях, че е имало проблем с тази каскада през 2022 г

https://www.facebook.com/controlagency.eu/posts/pfbid0iYbS5h8Mfm … YSjTjy7bUYSLwNcbl

Скрит текст:
Много се спекулира от вчера с проблема свързан със спирането на водата на Искрецките извори и връзката с деривацията "Петрохан". Тъй като това ни е буквално в задния двор и нашите колеги патрулират ежедневно по трасето на тази деривация и знаем буквално всяка капка от юг на билото къде отива от Петрохан почти до Лакатник,  бихме отбелязали следното: Рязкото спиране на извора е очевидно свързано с подземно разместване/срутване някъде в основния пещерен колектор, НО съществуването на деривацията действително отклонява 95% от водата, която по принцип би трябвало да захранва Понорската карстова система и я насочва вместо това към Бързия-Монтана. Останалите 5% успяват да стигнат до Понор просто поради неизправности на водохващанията. По тази причина искрецките извори вместо да се захранват от реките, които първоначално са окарстили Понор разчитат в момента само на водосбора на самото карстово плато. То е много голямо и достатъчно за поддържане на доскорошния им дебит, но там би трябвало да тече МНОГО повече вода. Много дълъг ще стане този пост, но целта му е да каже, че деривацията категорично има участие в случващото се и това го знае всеки в района. Тя допринася не само за изсъхването на карстовата система под повърхността (което води и до повишени инциденти на срутвания), но и пряко лишава ИскрецСвоге от вода, която е по право тяхна.

Ох, не мога... Те и хидроинженери даже. И техните колеги патрулирали ежедневно по деривацията. Кои са тези колеги? По какво са им колеги и какво й патрулират на тази основно подземна деривация?

Тези хора сигурно са имали много умения. Но са страдали от силна мания за величие.
Виж целия пост
# 32 961
Алекс по документи е ходил на училище. Но само по документи. Частно училище го прикрива. Но инспекторите трябва да си сигурни в това, за да организират внезапни проверки, да разпитат учениците и други непопулярни мерки, които пак ще доведат до родителски писъци за нарушени права. Институциите без съдействие от гражданите не могат да работят.
Положителният ефект от цялата тази трагедия  е, че в училищата, поне в нашия областен град, зачестиха проверките за липсващи от часове ученици и нанесени отсъствия /честа практика е било да не се нанасят винаги/.
Виж целия пост
# 32 962
Утре слагат паметна плоча на разклона за хижата
Виж целия пост
# 32 963
Днес, разглеждайки фейсбук страницата на НАКЗТ видях, че е имало проблем с тази каскада през 2022 г

https://www.facebook.com/controlagency.eu/posts/pfbid0iYbS5h8Mfm … YSjTjy7bUYSLwNcbl

Скрит текст:
Много се спекулира от вчера с проблема свързан със спирането на водата на Искрецките извори и връзката с деривацията "Петрохан". Тъй като това ни е буквално в задния двор и нашите колеги патрулират ежедневно по трасето на тази деривация и знаем буквално всяка капка от юг на билото къде отива от Петрохан почти до Лакатник,  бихме отбелязали следното: Рязкото спиране на извора е очевидно свързано с подземно разместване/срутване някъде в основния пещерен колектор, НО съществуването на деривацията действително отклонява 95% от водата, която по принцип би трябвало да захранва Понорската карстова система и я насочва вместо това към Бързия-Монтана. Останалите 5% успяват да стигнат до Понор просто поради неизправности на водохващанията. По тази причина искрецките извори вместо да се захранват от реките, които първоначално са окарстили Понор разчитат в момента само на водосбора на самото карстово плато. То е много голямо и достатъчно за поддържане на доскорошния им дебит, но там би трябвало да тече МНОГО повече вода. Много дълъг ще стане този пост, но целта му е да каже, че деривацията категорично има участие в случващото се и това го знае всеки в района. Тя допринася не само за изсъхването на карстовата система под повърхността (което води и до повишени инциденти на срутвания), но и пряко лишава ИскрецСвоге от вода, която е по право тяхна.

Ох, не мога... Те и хидроинженери даже. И техните колеги патрулирали ежедневно по деривацията. Кои са тези колеги? По какво са им колеги и какво й патрулират на тази основно подземна деривация?

Тези хора сигурно са имали много умения. Но са страдали от силна мания за величие.

Напротив.
Теренът е карстов. Какво има в карста ?
Вода.
Те са били в състояние да проследят пътя на водата.

Макулеви са били в постоянен контакт с Александър, имали са обща Вайбър група.

Моля да не се разпространяват лъжи.
Нито едно от децата не е било държано изолирано от семейството си.
Виж целия пост
# 32 964
Е ....ти. Да си виждаш непълнолетното дете два пъти в годината и да общуваш с него през вайбър група. Да не го виждаш на празници вкл.семейни. И детето даже да не живее в чужбина, а да е горе долу на 1 час път от теб. Ми да, въобще не е било изолирано. А да, и на училище е ходело - ама не се знае как точно е стигало всеки ден до с. Осоица и обратно до Петрохан, а пък родителите не знаели къде учи. Сигурно са мислели, че е в училището в село Гинци. Всъщност те май не са мислели. И не ги е касаело.
Виж целия пост
# 32 965
Днес, разглеждайки фейсбук страницата на НАКЗТ видях, че е имало проблем с тази каскада през 2022 г

https://www.facebook.com/controlagency.eu/posts/pfbid0iYbS5h8Mfm … YSjTjy7bUYSLwNcbl

Скрит текст:
Много се спекулира от вчера с проблема свързан със спирането на водата на Искрецките извори и връзката с деривацията "Петрохан". Тъй като това ни е буквално в задния двор и нашите колеги патрулират ежедневно по трасето на тази деривация и знаем буквално всяка капка от юг на билото къде отива от Петрохан почти до Лакатник,  бихме отбелязали следното: Рязкото спиране на извора е очевидно свързано с подземно разместване/срутване някъде в основния пещерен колектор, НО съществуването на деривацията действително отклонява 95% от водата, която по принцип би трябвало да захранва Понорската карстова система и я насочва вместо това към Бързия-Монтана. Останалите 5% успяват да стигнат до Понор просто поради неизправности на водохващанията. По тази причина искрецките извори вместо да се захранват от реките, които първоначално са окарстили Понор разчитат в момента само на водосбора на самото карстово плато. То е много голямо и достатъчно за поддържане на доскорошния им дебит, но там би трябвало да тече МНОГО повече вода. Много дълъг ще стане този пост, но целта му е да каже, че деривацията категорично има участие в случващото се и това го знае всеки в района. Тя допринася не само за изсъхването на карстовата система под повърхността (което води и до повишени инциденти на срутвания), но и пряко лишава ИскрецСвоге от вода, която е по право тяхна.

Ох, не мога... Те и хидроинженери даже. И техните колеги патрулирали ежедневно по деривацията. Кои са тези колеги? По какво са им колеги и какво й патрулират на тази основно подземна деривация?

Тези хора сигурно са имали много умения. Но са страдали от силна мания за величие.

Напротив.
Теренът е карстов. Какво има в карста ?
Вода.
Те са били в състояние да проследят пътя на водата.

Макулеви са били в постоянен контакт с Александър, имали са обща Вайбър група.

Моля да не се разпространяват лъжи.
Нито едно от децата не е било държано изолирано от семейството си.

И те геолози, хидроинженери? Може и миньори? Старите местни специалисти знаят, споделили са. Там не са се гмуркали, щото няма къде. С колегите обхождали денонощно. Кво и къде?

Макулеви не знаят къде учи и къде се намира Алекс. Моят син е в чужбина на 25. Също имаме вайбър. Понякога по 5-7 дни не знаем кой къде е.

Давай обективно. Детето не е виждало майка си една година. Никой не е посетил Макулеви не този месец, не тази година, а години назад. А са минавали през София. Да си изолиран от семейството е задължително условие да си част от... айде нека е групата.
Виж целия пост
# 32 966
От къде е тази информация за Вайбър група и други детайли от живота на групата?
Виж целия пост
# 32 967
Ми то не може да е много положително, защото е завършило по ужасен начин и няма как да се абстрахитаме от това.
Но, ако приемем, че не е имало п...лия, или в случая по-скоро инцес, тъй като си е бил на практика баща, ми се струва, че са живели вълнуващ, различен, извън нормите, но не извън света живот. Никое дете, в нито един момент не ми изглежда подтиснато на снимките, във филма.  Занимавали са се със смислени неща, поне това, което сега почва да излиза. Поне в това ми се иска да вярвам.
Иначе, никак не подценявам мъжкия пол в грижата им към децата. Познавам разведени родителски двойки, в които бащите са в пъти по-адекватни в отношението си към децата.

Честно казано, аз не мисля, че ако нещо нередно се случва в Мексико, може да се подава сигнал тук. А когато са се върнали, Ники вече е бил пълнолетен. За Сашко кой е знаел - май само хората, които са посещавали Петрохан. И оставям настрани все още недоказаните официално, но предполагаеми сексуални злоупотреби. Самият отнет избор на детето мен силно ме потриса - "тате" определя какво да правиш, какво да четеш, какви филми да гледаш. И никакъв шанс да си несъгласен. Ако проявиш колебание и съмнение в решенията на "тате", помощник-татковците ще ти обяснят внимателно колко не си прав, защото "тате" знае най-доброто за теб, защото е най-великият лама на света... и така нататък. А пък ти си малък, плах и респектиран - няма мърдане. Сега ако някой каже "откъде знам как е било", моля да ме опровергае с неговото положително виждане за престоя на децата в сектата.
Вие сериозно ли си мислите, че можете да си вадите изводи за състоянието на децата по снимки и по филми? Това са просто кадри. Като не ти харесат, триеш и пак снимаш докато детето не заприлича най после на щастлив Тарзан.
Аз например имах скапано детство, ама албумите ми са пълни със снимки как съм ухилена до ушите. Колко му се да накараш едно дете да се зарадва. Обещай му нещо желано и цялото ще засияе "като за снимка".
Виж целия пост
# 32 968
По принцип следя темата , има много анализи, статии, спекулации, но няма нови официални данни. Нормално е да се зачудя как някой твърди със сигурност такива специфични неща.
Виж целия пост
# 32 969
А защо да не обсъждаме, защо това дете е зарязано в гората? И не ходи на училище? На кой трябва да се търси отговорност за това? Защо училището е прикривало, че детето не ходи на училище? Не са ли те отговорни, за това какво се случва с това дете, докато уж се води при тях, а е с чичковци на хижата. Родителите знаели ли са, че детето не ходи на училище? Какви закони са нарушили?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия