Мога да ви разкажа за нашето училище - ако детето не се появи през първите 10-15 минути от първия час, в електронния дневник светват 11 неизвинени отсъствия, т.е. за целия ден. Родителят има грижата да ги извинява. Децата, които отсъстват заради тренировки, участия и подобни, са картотекирани към съответните клубове, федерации, организации, участията и постиженията им са видими в нета. Не съм търсила участия от състезания на НЗ, АМ, Л. и останалите деца, ако някой потърси и намери, нека ги пусне, да видим в какви спортисти са били, какви участия и постижения са имали. Поне в нашето училище няма деца, които да отсъстват, поради причини свързани с готвене на водачи на секти, медитации по 5-6 часа и останалите изброени в темата дейности.
Това се случва в съвсем обикновено софийско училище, където учедици са деца от семейства на счетоводители, фармацевти, юристи, медици, медийни работници, научни такива, хора на изкуството и т.н., съвсем обикновени хора с други думи. Ще ми бъде интересно да прочета как е в другите училища в страна, къде са отсъстващите деца, които живеят в изолация при някакви външни хора.