Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 512
  • 45 552
# 33 195
2215 стр. и все още няма информация по публикуваното в началото.

"В хижата постоянно са живеели десетина души." Кои са останалите? Къде са?

"Издирват се седем лица" Не пуснаха снимки на издирваните и информация за превозното средство. Приемам, че са търсили Калушев, Николай и детето. Кои са другите трима? И къде са?

"Вижда се, че детето качва в кемпера тежък сак" Какво има в него? Къде е?
Виж целия пост
# 33 196
Аз, говоря за себе си, никога не съм смятала, че са "толкова чисти и невини".
И поради тази причина смятам, че има външна намеса, която не е задължително да се прояви в директна екзекуция. Може и склоняване към самоубийство да е, поне на едната група.
И не мисля, че "сектата с елементи на педофилия" има общо.
Виж целия пост
# 33 197
Пари с неизвестни потоци, много, много пари. Неудобна за някой информация. Имоти на двете граници. Оръжия, вкл.заглушители. да се върнем пак, как така са толкова чисти и невинни...
С оръжия боравят какви ли не хора. Не зная какво разбираш под "толкова невинни", на техните години няма начин да са ангели (изключвам Алекс). Но съразмерни ли са действията им с наказанието?
Ако някой излезе и каже, че са пренасяли дрога, е друг въпрос. Или са извършили безнаказано някакво друго тежко престъпление и някой е принуден да вземе в ръце правосъдието.
А повечето от нас не сме "толкова добри/лоши". Но в някой случай може и да станем.
Виж целия пост
# 33 198
Кой убива невинни хора?
Зависи на какво са станали свидетели.
На канал за фентанил. На трафик на хора. На компромат за корумпиран политик с огромна власт.
На някой, който иска да докопа хижата и парите им.
Толкова много варианти има, в които невинни хора умират.
Като засегнеш нечии големи интереси, си умираш като стой та гледай.
Определено не изглеждат като хора, които ще си затраят ако има нещо нередно.
Може би затова и са се изнесли толкова бързо от Мексико. Кой знае какво са видяли там, дето не трябва.

Ама как пък винаги попадата и виждат нещо, което не трябва?
И тук и в Мексико.
Много съвпадения сякаш стават, не мислиш ли?
Как да не са били хора, които си затварят очите.
Затваряли са ги много силно и здраво за това, което е правел Калушев с децата. И тук не говоря за pdfлия или нещо друго от интимен характер.
Виж целия пост
# 33 199
Невинни души, които се случва да попадат все на неподходящите места и да видят каквото не трябва?
Виж целия пост
# 33 200
Скрит текст:
В цялата трагедия неизвестните са повече от известните и вече няма и кой да ни ги изясни. Но защо се отхвърля или изобщо не се осмисля версията, че Калушев е избягал с момчетата точно заради опасност? Или, че се е опитал да избяга и да ги предпази, но нещо се е объркало. Изобщо не е невъзможна тази ситуация, помислете тези, които не я възприемате.
Скрит текст:
Мои си разсъждения, моята гледна точка - ако бягам и се опитвам да предпазя децата, бих отишла по средата на възможно най-населеният и най-близък град. Да съм сред много хора. За да е по-трудно аз и спътниците ми да бъдем наранени. Не виждам, аз поне, логика да тръгнеш да се криеш някъде на пусто място и да се паркираш на една поляна, без да направиш опит да скриеш превозното средство в гората примерно. Но това е от моя гледна точка. И затова ми е трудно да приема, че е тръгнал да спасява по този начин децата и себе си

Разбира се, има логика и във вашите разсъждения. От моя гледна точка не съм сигурна в маршрутите на кемпера, има пропуски /Николай къде е срещата им? Едва ли владее телепортация/, къде са ходили и с кого са се срещали /няма как да съм сигурна, че не са имали среща с някого, по какви причини, какво евентуално се е очаквало да произтече от предполагаема среща/. Може и по вашата логика да са били в голям град, ето София е подходяща, били ли са там и колко време? Връщайки багажа на момичето, дали с Николай не са били и те /среща със семейството й/...

Аз не мисля, че са бягали, за да се крият. За мен логиката е, че са  бързали , защото са имали определен час за среща с някого.
Изглежда срещата е била доста  важна.
Но дали на Околчица е била локацията на тази среща  или някъде преди нея, няма как да знаем.
Виж целия пост
# 33 201
Има нещо, което не ми дава мира.

Ако приемем, че са се уплашили от нещо и са се самоубили, какво може да е това нещо?

Разследване и съд категорично отхвърлям. Никой с пари и връзки не е толкова застрашен, че да се самоубие.

Педофилия като причина  също не мога да приема. Имахме депутат подсъдим за педофилия. Но дори да се докаже нещо, то ще е за един, не за другите четирима.

Безпаричие - съжалявам, но с активите и заплатите, които имат безпаричието е далеч от тях.

Вие имате ли някакви идеи?

Важи и за  варианта убийство. Но там изобщо не мога да избистря идея. Не съм в тези среди.
Виж целия пост
# 33 202
Ако трябва и извънземни ще намесят, само и само да оправдаят ламата. Та те оправдание, за спането в едно легло с 9 годишно, което не му е дете, намериха...
Стига с това оправдаване. За теб е нормално да избият 6 души ей така? От които едва ли някой е извършил нещо, за което е оправдано старозаветно възмездие.
Хайде пак, ето твоите думи. Как си сигурна, че не са извършили нещо такова. Откъде са парите. Осигурявали ли са се някога, или в тази кочина правилата са за други. Забъркали ли са се в нещо с мафията. И ако да как мафията раздава наказания. Ако не пак се връщаме на първия въпрос откъде толкова много пари? Явно не от работа от 8 до 17ч.
Виж целия пост
# 33 203
Това за лишените и изоставени деца ме дразни още повече. Пишем си за недъзите на образователната система, за възпитанието на младите поколения, за неадекватните учители и семейства, обаче...
Постфактум се оказва, че е голяма загуба децата да бъдат извън тази "прекрасна" действителност и че именно затова са мъртви.
Хайде пак, ето твоите думи. Как си сигурна, че не са извършили нещо такова. Откъде са парите. Осигурявали ли са се някога, или в тази кочина правилата са за други. Забъркали ли са се в нещо с мафията. И ако да как мафията раздава наказания. Ако не пак се връщаме на първия въпрос откъде толкова много пари? Явно не от работа от 8 до 17ч.
Не съм сигурна. В следващия си пост писах "Ако някой излезе и каже, че са пренасяли дрога, е друг въпрос. Или са извършили безнаказано някакво друго тежко престъпление и някой е принуден да вземе в ръце правосъдието".
Е, откъде пари - Терзиев малко ли си призна, а може да са повече. Забравих - Ивей и Дечо не са някакви прошляци, нали?
Виж целия пост
# 33 204
Всички мислят в посока спасяване на децата от Калушев на Околчица. Е толкова ли никой не помисли, че те бягат там, за да се скрият, ама не от мафията, а защото може пък за са извършили самите те престъпление? И да им се налага да носят отговорност за него например...
На мен. Какво ли не ми мина като сценарий. Например, преди да гледам видеата, си мислех, че Калушев и НЗ убиват тримата и бягат, после убиват и АМ.
След видеата вече мисля, че са отвлекли момичето, искали да откуп, нещо се е издънило, може би Ивей се е обадил на ДАНС или там на когото трябва, затова и Калушев бяга панически, и палят Хижата толкова нескопосано, защото не са имали достатъчно време. Мисля си, че Пламен и Дечо са убити от спец службите, когато нахлуват в горящата хижа.
Виж целия пост
# 33 205
При десетилетия история със скубане на чужди пари, десетилетия на оръжие, дрога, деца, записи и всичко останало, звучи меко казано наивно да се търси невинна причина за смъртта на Калушев и останалите.
Виж целия пост
# 33 206
Но пък се оказа страшна печалба като са извън тази действителност с некадърни учители и лоши родители. Печелят по един куршум в главата.
Виж целия пост
# 33 207
Какво е правил Калушев с децата?
Има доказателства за това ли? Че аз не знам да има. Нито на брифингите казаха. Бъркам ли?
Виж целия пост
# 33 208
Има нещо, което не ми дава мира.

Ако приемем, че са се уплашили от нещо и са се самоубили, какво може да е това нещо?
Безспорни доказателства за педофилия. Публично опозоряване.
Виж целия пост
# 33 209
Най-вероятно е, да са били заплашени от арест. Може би, децата са щели да си кажат какво се е случвало. Знаели са, че няма да им се размине току така, за разлика от на други. Да им запорират сметките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия