Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 273
  • 45 549
# 33 330
Добре. Действията на родителите и на Калушев не са законни, не са нормални, не са правилни. Те са много лоши хора. Осъждаме ги!
И сега, след като казах това и се съгласих с него (въпреки, че никога не съм твърдяла, че това за мен е нормално и, че аз бих постъпила по този начин, но на вас така ви харесва да го разбирате), та, стана ли ясен мотива, причината и извършителя? Стана ли ясно, защо държавата е прикривала тези деяния? Стана ли ясно, защо ни беше поднесена информацията по този начин? Стана ли ясно, защо се чувстваха длъжни да ни обясняват какво виждаме и какво чуваме? Стана ли ясно, защо Сарафов след дълго мълчание реши да го наруши точно сега и с тези обяснения? Стана ли ясно, защо Папалезов така ги хвалеше колко много са помагали на полицията? Стана ли ясно кой разреши регистрирането на толкова много оръжия на един човек? Стана ли ясно как точно се самоуби Ивей? Стана ли ясно кой е стрелял в кемпера? Стана ли ясно, защо по Алекс няма барутни частици? Стана ли ясно къде е багажа, който качиха? Стана ли ясно, защо са чакали толкова време? Стана ли ясно, защо прикриха охлузванията, ако са постмортем? Въобще изясни ли се нещо и не е ли най - важното да разберем, защо се случи това? Това може да се случи утре, на други хора, при които няма деца? Кой ще сочим с пръст тогава? На кой ще ровим по профилите?
Това го виждаме всеки ден, за съжаление, във всякакви сфери от живота, на места, които посещаваме ние и децата ни и, които смятаме за нормални. Виновни обаче няма, защото държавата пази своите, пази себе си и не я интересуват хората.
Виж целия пост
# 33 331
Хм, не се бях замисляла, че отстрани изглежда странно, че синът ми е с нас на НГ /на 21/...
Не е странно. Може да бъде където иска на 21. И е супер нормално, ако не е вкъщи.
Виж целия пост
# 33 332
На купон с приятели не е задължително да има дрога, но при Калушев явно е имало.
Добре де, според вас са убити от външен човек. Но основната причина Ники и Алекс да са убити пак е Калушев с неговите действия или бездействия. Независимо кой е дръпнал спусъка буквално. Ако приемем, че са се крили и бягали от някого, защо на поляна. Защо не в град, в чужбина, без кемпер? Или пък в някоя неизучена пещера, все пак са пещерняци. Там биха имали доста предимство пред евентуален убиец. А те стояли и чакали?!? Поне да беше лято да пускат калинки и комари на поляната. А и ако приемем, че са убити извън кемпера и са влачени, чак пък никакви следи като пръчки, клечки, кал ли не останаха.Да, да и един мармот завива шоколад.
Виж целия пост
# 33 333
Странен е меко казано случаят за мен. Моля, приемащите децата да са там за нормално да ми обяснят присъствието на момичето на 14г. в хижата. Това ми е абсолютно непонятно. Значи, имам момиче на 14г., срещнало момче преди 3 години, и след едно телефонно обаждане го пращам бързо, бързо да спи в хижата с още 6 мъжки индивида, непознати? Как го приемате, майки? Разбрахме, че родителите на момичето са разведени, т.е. майката може да не е знаела къде е дъщерята. А бащата, много смел, скрил ли е от майката къде ходи дъщерята? Момичето и то си е траектория, ли, защото казаха, че няколко пъти е ходило? Имам познати, разведени, всеки от родителите знае къде праща другият детето. Тук май не е било така. Защото нормално ли ви е майка да е съгласна момиче при 6 мъже? Разбрах, че за РА и ЯМ е нормално момчетата да са там, но за момиче как е?
Виж целия пост
# 33 334
Моничето си има родители. Те да обяснят,  ако решат, че е наша работа.
Виж целия пост
# 33 335
Моничето си има родители. Те да обяснят,  ако решат, че е наша работа.
Но нали се пише, че било нормално така да решат родителите на Алекс и Ники. А как е за момичето?
Виж целия пост
# 33 336
Моничето си има родители. Те да обяснят,  ако решат, че е наша работа.
Но нали се пише, че било нормално така да решат родителите на Алекс и Ники. А как е за момичето?
Кой определя нормата?
 Родителите и момичето са установени. Ако органът, който е натоварен да съблюдата добруването на децата, счита, че не е нормално, да предприеме действие.
Виж целия пост
# 33 337
Моничето си има родители. Те да обяснят,  ако решат, че е наша работа.
Но нали се пише, че било нормално така да решат родителите на Алекс и Ники. А как е за момичето?
 Родителите на момичето със сигурност са знаели, че дружинката е на другия бряг и затова спокойно са я пуснали...
Виж целия пост
# 33 338
Моничето си има родители. Те да обяснят,  ако решат, че е наша работа.
Но нали се пише, че било нормално така да решат родителите на Алекс и Ники. А как е за момичето?
Кой определя нормата?
 Родителите и момичето са установени. Ако органът, който е натоварен да съблюдата добруването на децата, счита, че не е нормално, да предприеме действие.
Ами аз питам тук. Нали нищим какво се е случило? Държавата няма тук да ми отговори. Ако майката не е знаела какви ги върши бащата по отношение на момичето и е научила? Нали и самия Калушев в смс споменава момичето? Ако е имало инцидент някакъв с момичето, де да знаем, момиче с 6 мъже? Може майката да е личност с големи връзки и положение?
Виж целия пост
# 33 339
От другата страна, Ники и Алекс не са имали детството, което голям процент от децата имат.

Да ги закара мама/тати на училище, да им направи нещо вкусно за хапване, да ги завият вечерта в леглото, да могат да си поговорят спокойно с тях, да ги гушнат, целунат. Даже да ги смъмрят или да се скарат. Ей такива, нормални семейни занимания.

Ама това не е основният проблем. Това, че благодарение на близоста си с Калушев, повече нищо не могат да изживеят е.
Виж целия пост
# 33 340
Не е сериозно и също е фантазиране само от 10-100 снимки да си изградите представа за живота на момчето.
Изключваме по-сериозните отклонения - има деца отделени от биологичните си семейства, отгледани от чужди мъже, останали в изолирана общност в планинска хижа, необщували с връстници, непосещавали училище, запищолени на 19 г.
Кое фантазиране е по-голямо, всеки сам да прецени. И дали посочването на факти е очерняне, също всеки сам да прецени.
Виж целия пост
# 33 341
Моничето си има родители. Те да обяснят,  ако решат, че е наша работа.
Но нали се пише, че било нормално така да решат родителите на Алекс и Ники. А как е за момичето?
Кой определя нормата?
 Родителите и момичето са установени. Ако органът, който е натоварен да съблюдата добруването на децата, счита, че не е нормално, да предприеме действие.
Ами аз питам тук. Нали нищим какво се е случило? Държавата няма тук да ми отговори. Ако майката не е знаела какви ги върши бащата по отношение на момичето и е научила? Нали и самия Калушев в смс споменава момичето? Ако е имало инцидент някакъв с момичето, де да знаем, момиче с 6 мъже? Може майката да е личност с големи връзки и положение?
Да не знае значи да не се интересува.  А ако бащата е поставил детето в така известната ви опасност, при така наречените връзки на майката и при така представените отношения между тях, нямаше ли и той да бъде намерен в хижата?  Вие как мислите?
Виж целия пост
# 33 342
Имало е снимка/видео как някой си скубе косъм от носа ли, след като ИК е казал? Пропуснала съм...Може ли линк?
Визирам записките от тефтера на Калушев.
Цитат
„Няма разлика – ако ти кажа, че небето е розово утре, за теб или то е розово или ти не си истински ученик… Дори един косъм да ти кажа да си изскубеш от носа и ти да го нарушиш е признак, че не знаеш какво правиш”.
С.А. също достатъчно обясни за йерархията там. Това поне не мислех, че е под съмнение.
Виж целия пост
# 33 343
Не знам кое е нормалния ход на нещатата, отговорих по-скоро на някое от предишни мнения, че Ралица е изоставила, не е познавала, не е имала връзка, едва ли не сега няма право да скърби.
Колкото до "отшелници в изолация" назад имаше достатъпно кадри на Ники сред млади и не толкова хора, извън основната група. Не е нужно да нормализираме единствено купоните, голяма част от които  във вихъра на чалгата и дрогата.

А това не е ли нормалният ход на нещата - на 22 да си на купон на нова гони с приятели?
На тази възраст хората откриват независимостта си, купонясват, учат, започват първата си работа, пътуват, сменят гаджета, а не живеят като отшелници в изолация.
За Макулеви не знам, но Ралица не е "дала"," изоставила" детето си. И явно до самата му смърт са имали силна връзка. Колко от вас празнуваха Нова година с порасналите си деца? Аз с моето (набор на Ники) не съм празнувала от 5-6 години.
Николай Златков е обиколил  Европа и не само. Работа е имал - да обучава млади хора за рейнджъри. Не е неграмотен. Това, с което се е занимавал го прави щастлив и му носи удовлетворение повече от това , да се забие до среднощ в някаква чалготека  или клуб.
Виж целия пост
# 33 344
От къде го знаем това, че момче на 20 г. е обучавало рейнджъри? Чалгата и клубовете са непростими, за разлика от всичките отклонения в живота на това момче. Носенето на пистолет на 19 г. приемливо ли е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия