Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 482 487
  • 45 424
# 33 585
Само хубав знак е всъщност, че я има тази 2000 страници боза, както казвате, без дори почти нищо ново по разследването. Безразличие по темата щеше да е много по-лошо..Или всяко чудо за три дни...
Виж целия пост
# 33 586
Тъй като пак сме на старата тема, нека да помислим за варианти, защо Калушев иска винаги да има под ръка едно 8-10 годишно дете?
Ники, Алекс, Леон.
Когато единият дръпне малко във възрастта, се взима следващия.
Аз ще добавя, защо са им заглушители? Че явно не пиша четливо и за пореден път го отминават.
Виж целия пост
# 33 587
Смеем се на анализите на видеата, но се оказа, че са ни пробутали фалшификати. Рязани, лепени, замъглявани, не знам какви още.
И все още не мога да си представя как могат за се запишат гласовете на служителите, докато ги сглобяват. С обикновен смартфон могат да се насложат различни слоеве, а тези, със скъпата техника, се записали докато си говорят. Изумително.
Виж целия пост
# 33 588
На мен ми е интересно, защо много от подръжниците на теорията с външна намеса и 6 убийства, държат да нормализират поведението на Калушев и децата, които отглежда?
А, много важен въпрос. Също и родителите - един вид, не може да влизаш в положението на хора, загубили децата си, ако ги виниш за решенията и поведението им.
Защо не се разграничават нещата, че и на моменти придобиват трагикомичен характер, с всичките аналогии или опити за сравнение с нормални неща.
Никой не нормализира поведението на Калушев, никой и от тук пишещите не би изпратил децата си при Калушев, обясняваме, че това не е причината за смъртта им. Ако децата ги нямаше, пак ли нямаше да ви интересува кой убива 4 човека, като преди това им предоставя територия на стратегическо място, осигурява им чадър и спокойна среда за действие, дава им разрешително за оръжия и работи с тях? Как не ви притесни този чадър от държавата и този нескопосан опит за прикриване на действията си, като се има предвид, че ние сме пряко и косвено зависещи от същата държава и същите институции и като е ясно, че никой от тук пишещите няма как да попадне в такава група и да си даде децата?
Няма да се уморя да го повтарям, защото за мен няма логика да сте притеснени от Ралица и Калушев, а да не сте притеснени и въобще да не ви интересуват действията на държавата!
Виж целия пост
# 33 589
Тъй като пак сме на старата тема, нека да помислим за варианти, защо Калушев иска винаги да има под ръка едно 8-10 годишно дете?
Ники, Алекс, Леон.
Когато единият дръпне малко във възрастта, се взима следващия.
Аз ще добавя, защо са им заглушители? Че явно не пиша четливо и за пореден път го отминават.

Това е наистина много интересен въпрос, по който досега дори и спекулации не съм чела...толкова е необичайно. Изобщо цялата "друга" дейност на групата продължава да е в пълна мъгла, набляга се на сектата и тн,...а в "другата" дейност вероятно е и отговорът за случилото се.
Виж целия пост
# 33 590
Смеем се на анализите на видеата, но се оказа, че са ни пробутали фалшификати. Рязани, лепени, замъглявани, не знам какви още.
И все още не мога да си представя как могат за се запишат гласовете на служителите, докато ги сглобяват. С обикновен смартфон могат да се насложат различни слоеве, а тези, със скъпата техника, се записали докато си говорят. Изумително.
Орязани и в лошо качество - да. Но не са фалшификати. Ивей не е замъглен, пак да кажа, че това е той, който отива към бариерата да свали веригата. Най-малкото ще го познаете по походката му. Иначе МВР предоставиха записите в това лошо качество, въпреки че камерите снимат 4k..
Виж целия пост
# 33 591
Деси, пак смесвате нещата. Просто голям част от нас не могат да нагласят фактите в посока на убийство. Разбира се, че ако е такова, трябва да бъдат заловени убийците, че и поръчителите. Обаче и тея хора, вероятно не са били странични на причината за евентуалното им убийство. Скърбите ли, че не се знаят убийците на повечето фигури от сенчестия бизнес? А с какво тея 4-ма човека са по-различни  - и борческите групировки се създават и подкрепят от ДС.
Виж целия пост
# 33 592

Няма да се уморя да го повтарям, защото за мен няма логика да сте притеснени от Ралица и Калушев, а да не сте притеснени и въобще да не ви интересуват действията на държавата!
Държавата си оправдава чадъра с националната сигурност, уж имало агент на ДАНС сред тях.
Виж целия пост
# 33 593
Тъй като пак сме на старата тема, нека да помислим за варианти, защо Калушев иска винаги да има под ръка едно 8-10 годишно дете?
Ники, Алекс, Леон.
Когато единият дръпне малко във възрастта, се взима следващия.

Плюс оръжията, финансирането, чадъра от политици и служби.
Виж целия пост
# 33 594
Откъде сме запознати с походката на Ивей?
Виж целия пост
# 33 595
Дори обаче да сложим настрани всичко, дори и Калушев да ги е убил, ако са били живи в следващите 5 дни и е можело да бъдат спасени, защо никой не скача така ожесточено , че държавата толкова калпаво ги издирваше......Ники и Алекс не са  в графата фигури от сенчестия бизнес...


Деси, пак смесвате нещата. Просто голям част от нас не могат да нагласят фактите в посока на убийство. Разбира се, че ако е такова, трябва да бъдат заловени убийците, че и поръчителите. Обаче и тея хора, вероятно не са били странични на причината за евентуалното им убийство. Скърбите ли, че не се знаят убийците на повечето фигури от сенчестия бизнес? А с какво тея 4-ма човека са по-различни  - и борческите групировки се създават и подкрепят от ДС.
Виж целия пост
# 33 596
А, friends, не излезе ли един родител, който каза, че е спокоен? И родителите съдействали ли са? Нали са ходели често към Околчица, дали някой е казал на разследващите?
Деси питаше за 4-мата, а не за детето и момчето, така че не слагайте прътове в колелото.
Виж целия пост
# 33 597
Да, аз не ви опонирам  и видях, че се споменават 4 човека, факт.
За мен не е нормално ,  след три трупа в група, в която живее дете, полицията да има нужда от потвърждение от родител да го издирва, както трябва...
Виж целия пост
# 33 598
На мен ли ми се струва, или Бузов нещо не е много в час с това видео.
Сега си го пуснах пак, но признавам, че върша и други неща и слушам с едно ухо.
Към края, обяснява, че няма никакъв запис на самоубийстаяа и че това което обясняват, че са намерили 2 камери, два месеца след случилото се не е за коментар.
Аз доколкото разбирам, при въпросното видео, не става дума за нови намерени камери, а за възстановени записи от изгорелите устройства.
И то възстановени от партньорски служби.
Разбира се, това не е доказано и е само хипотеза, ама Бузов сякаш изобщо не е в час и си кара малко през просото, както му дойде.
Виж целия пост
# 33 599
friends, абсолютен факт, но не разбирам от криминалистика и не знам дали не вървят по някакъв протокол. Покрай хора, които се издирват, май бях чела, че не може да обявиш някой за изчезнал, ако не са минали 24 часа, което е много странно, защото човек може да приключи/да го приключат или да е на другия край на света за 24 часа. Ако някой е запознат с процедурата за издирване на хора, може да сподели.
Rocket, аз съм предубедена към този и като съм така, не ми се гледа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия