Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 483 337
  • 45 443
# 33 735
Гледах някакво интервю по телевизията. Там обясняваха, че Калушев е застрелян вляво. И ако е десняк, това е голям проблем за разследването. Буквално цитирам.
Точно в средата на устата ли се е гръмнал? С дясна ръка мисля че колкото и да се целиш в средата траекторията на куршума винаги ще е леко вляво. И обратно.
Виж целия пост
# 33 736
Истината май на никой не е удобна. Нито старите, нито сегашните искат да се ровят. И да имаха някаква информация новите, която би  насочила разследването в друга посока, какъв интерес имат да я обявяват? Дали убийства или самоубийства, ударът върху тях вече е факт. Така и така са за кратко, и да имат нещо (но едва ли, защото фактите, обстоятелствата и доказателствата вече са събрани), ще прехвърлят на прокуратурата, както и правят.
Попадна ми доста назад коментар за разделение по образование, ценз, светоглед относно споделящите различни от официалната версии. Ако така се преработват информация и факти, както се обобщават мнения за хора, които не познаваме, е жалко. Не за мен, де.
Виж целия пост
# 33 737
Когато се прострелваш вътре в устата с дясна ръка, траекторията на куршума може да върви отляво на дясно, заради позицията на китката, наклона на главата, или самия захват на оръжието.
Тук говорим за траектория на куршума.
Това не е като изстрел в лявото слепоочие.
Виж целия пост
# 33 738
Според мен е все тая секта ли е, култ ли е, религиозно  училище ли е. Все е вредно за здравия разум. Малко е странно, че съчетано със спорт и природосъобразен живот, защото религиозните фанатици обикновено са едни тюфлеци, а тука имаме спортен типаж и то в спорт, който изисква здрава психика и рефлекси, неувредени от злоупотреба с халюциногени. Но е безспорно, че е пълнил главата на възрастни и деца с някакви религиозни щуротии.

Проблемът е, че тия щуротии изглежда да са си башка, а паралелно е текла и някаква друга дейност която не знаем дали е била в полза, или в ущърб на обществото. Защото на хипнотизатор нито термодрон му трябва, нито оръжие. Нито някакви патрули, покриващи периметъра,  които до ден днешен не разбрахме от  кого са се състояли.

Паричните потоци и техниката вероятно биха могли да подскажат с какво се занимавали.Врачуването на гостуващи политици изглежда по скоро като да е било хоби на Калушев, а не основна дейност.
Виж целия пост
# 33 739
То и самоубийството на Калушев е за патент.
Десняк застрелял се от лявата страна.
Гледах снощи Possessor, никак не ми хареса, междудругото, та там един момък налапа дулото и държеше пистолета с дясната ръка, но ясно се виждаше, че ръба е на лявата му буза.
Виж целия пост
# 33 740
Ами силно се надявам да я разберем каква е била тая паралелна дейност. Дотук никакъв факт няма, дори от близките им, които много настояват че са убити заради "нещо", но никой не казва какво е това нещо.
Виж целия пост
# 33 741
Сещам се, че криминалист се изказа за Калушев, че имаме проблем с балистиката.
Виж целия пост
# 33 742
Не знаем какво е нещото, защото няма никаква информация за последните години в хижа с амнайсе стаи до граница и къща до друга граница. Това са маловажни подробности, случайни съвпадения незаслужаващи внимание, важни са писания по форуми от преди 13 години.
Виж целия пост
# 33 743
Христос Воскресе!
Нека помним и знаем, че всеки е грешник, всеки има своите кривки, но ние нямаме право да съдим ближния!
Някой беше дал линк към статия как Далай Лама е избягал от въпроси на холандски журналисти.
Ще ви кажа нещо за Нидерландия, преки мои впечатления от последните 2-3 години.
Това е изключително толерантно общество по отношение на хомосексуализъм, различни хора, психически заболявания от широк спектър, но...! Хората имат закони, жестоко се следят човешките права и се строго се съди каквато и да е дискриминация. Може би, можем да кажем, че там е най-либералното общество... освен Швеция, май..
Бях писала преди време, как семейството на изнасилено и убито 17 годишно момиче ще съди полицията и държавата за това, че полицаи, които не са били разследващи по случая, са имали достъп до досието на момичето, респективно са чели какво точно е било причинено на момичето с подробности.
От друга страна, там законът е изключително строг, дори за най-малки подозрения, че има каквато и да е злоупотреба с деца. Преди месеци имаше случай, в който бяха отстранили детски учител, който през есента е поставил тема за рисуване в час "Моята лятна ваканция на плажа", защото се предполага, че ... и аз не знам какво..., развихрял е фантазиите си върху рисунките на децата...
Схващате ли разликата?
Строга превантивна политика, в същото време строга политика по отношение на правата на жертвите и близките им.
У нас нито едното, нито другото!
Виж целия пост
# 33 744
То и самоубийството на Калушев е за патент.
Десняк застрелял се от лявата страна.

Преди поне 500 страници го писах. Вземи стъклено шише от сок с по-дебело гърло, напълни го с вода, вкарай си го в устата. Ако е от раз, може от дясно на ляво или централно. Малко да се замотаеш, тежи, на мен най-удобно ми е с моя дясната ръка към гърдите за опора. Тогава стреляш отляво надясно.

Пробвай и пиши
Виж целия пост
# 33 745
То и самоубийството на Калушев е за патент.
Десняк застрелял се от лявата страна.

Преди поне 500 страници го писах. Вземи стъклено шише от сок с по-дебело гърло, напълни го с вода, вкарай си го в устата. Ако е от раз, може от дясно на ляво или централно. Малко да се замотаеш, тежи, на мен най-удобно ми е с моя дясната ръка към гърдите за опора. Тогава стреляш отляво надясно.

Пробвай и пиши
Първо, няма как да държиш шишето като пистолет, захвата не е същия, второ, като си подпреш ръката на гърдите, тогава изстрела става отдолу нагоре, а не почти хоризонтално, въобще те с Ивей са решили като за последно да видят колко са гъвкави и да се разнообразят, защо да им е лесно, а и няма да се стрелят като всички, и в това ще са различни.
Виж целия пост
# 33 746
Деси, ти говориш за Ивей, а в цитирания пост става дума за ИК.

Редактирам, за да попитам някой изслуша ли Бузов? Рокет май спомена по-назад. Изслушах до средата.
-Спомена, че от тримата в кемпера само ИК не е бит (което не сочи ли, че той ги е бил?! Rolling Eyes). Имало синини по раменете на АМ  и НЗ, които се появили впоследствие. Това възможно ли е? Не искам да питам ИИ, искам някой с естествен интелект да сподели.
- Всички били убити от левичар.
- Имали над 60 сметки в Банка Сантандер, която била най-голямата банка с клонове вкл и в Мексико.
Говори, че поддържа връзка с близките, но от няколко изтървани думи, мисля, че става дума за РА
Виж целия пост
# 33 747
Деси, ти говориш за Ивей, а в цитирания пост става дума за ИК.
За примера с шишето говоря за Калушев, вмъкнах и Ивей, защото и неговия втори изстрел е някакъв сложен и невъзможен.
Виж целия пост
# 33 748
Точно пък начинът на гърмеж на двамата Ивайловци прави самоубийствата по-вероятни от убийства. Никой външен самоубиващ няма да си усложнява работата с пушка под брада и пъхане в уста. Щяха да свършат с изстрел в слепоочието, както Дечо и Пламен. Особено при Ивей е пълен абсурд някой страничен да я прави тая гимнастика. Той на себе си по-може да си го представи човек.
Виж целия пост
# 33 749
То и самоубийството на Калушев е за патент.
Десняк застрелял се от лявата страна.

Преди поне 500 страници го писах. Вземи стъклено шише от сок с по-дебело гърло, напълни го с вода, вкарай си го в устата. Ако е от раз, може от дясно на ляво или централно. Малко да се замотаеш, тежи, на мен най-удобно ми е с моя дясната ръка към гърдите за опора. Тогава стреляш отляво надясно.

Пробвай и пиши
Първо, няма как да държиш шишето като пистолет, захвата не е същия, второ, като си подпреш ръката на гърдите, тогава изстрела става отдолу нагоре, а не почти хоризонтално, въобще те с Ивей са решили като за последно да видят колко са гъвкави и да се разнообразят, защо да им е лесно, а и няма да се стрелят като всички, и в това ще са различни.

Оххх. Пробвай. Съвсем хоризонтално става. Отляво надясно. Даже може и леко отгоре надолу. Зависи къде подпираш ръката.

За Ивей е абсурдно - факт. Сменил оръжията, че и ги подпъхнал под другия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия