Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 476 328
  • 45 238
# 33 900
Ама тя тази случка никъде не е нищена, а човекът си излезе по телевизията и сам си се похвали.
Но нали Калушев е мъртъв, на него може да си изкараме всичката възмута.
Нито ще опровергае, нито ще отвърне на удара.
И все пак, тези, дето са най-възмутени от предполагаемата п...лия, не мислят ли, че в случая, дори и да е имало нещо, никой никому ме може вече да навреди. А има живи жертви за "спасяване".
И преди писах, за мен и двете са неприемливи (защото, да, Валери по закон е бил голям, ама си е бил зависим от Калушев и не е имал много избор). Но, че сега говорим за едното, не прави другото добро, както и обратното. В тази тема обсъждаме случая от Петрохан, не на балета на Слави. На това му се вика уотабаутизъм или "а вие защо биете негрите". То реално има и по-фрапиращи случаи на педофилия, не може да се твърди, че понеже не се пише за тях в тази тема и автоматично не са порицавани.
П.С. То за тази детска "учителка" от случая в Каблешково и всички дето я прикриват, какви креативно нехуманни мисли ми идват, ама това си е просто моя емоционален отговор.
Виж целия пост
# 33 901
Не, по-скоро е "а вие защо не скачате срещу всички, които бият негрите?"(а само срещу предполагаеми биячи и то вече мъртви)

Дадох пример, за да стане ясно, че интересът, който акумулира този случай, е заради трагичната развръзка. Ако нямаше 6-тима мъртви, никой нищо нямаше да чуе за предполагаемата п...лия. И да се чуеше-на никой нямаше да му пука, както и в момента се подминават охотно десетки подобни, че даже по-драстични и категорично доказани случаи.  
Ерго
Първо- това не може да е причина за самоубийства на 4-ма (евентуалните последствия (мижави) от евентуалните разкрития.)
Второ- фиксирането върху п....ята е разводняване и отвличане от основната тема - самоубийство или убийство. Измества  важните въпроси. Вкарва размислите в омайващ водовъртеж на справедлив безопасен гняв.
Виж целия пост
# 33 902
За мен "изборът" на деца около Калушев е още един довод против предполагаемата пе...лия. Ега ти и екстремния пич, да посяга на децата на влиятелни мъже. Той явно от преди много време е търсил начин да умре.

Само едно уточнение - децата, за които знаем , са от богати влиятелни семейства и те могат евентуално да вдигнат шум и да се защитят след това, защото имат гръб (на английски понятието е safety net). Или кой да се застъпи за тях - примерите са Леон и Валери.

Един участник по темата в kaldata, спомена за момче от дом за сираци, живяло с ИК преди Мексико. Вероятно на някакъв етап гуруто е трябвало да избира между безопасност и достъп до ресурси и да разработи съответната пазарна стратегия, а както е известно, високата доходност крие и голям риск. Впрочем опитах се да търся (като циничен икономист, за който няма нищо свещено и защитено от пълно разнищване) нещо за икономиката на сектите, но под такова заглавие не намерих, ако някой има, ще ми е безкрайно люпбопитно.

П. С. За сведение - не вярвах изобщо, като чух в началото за pdf филия по новините, защото си мислех, че става дума за невинни летни лагери и зелени училища, където децата са с доста хора, учители и евентуално някой родител. Е, не се оказа така, а от абсолютната власт до абсолютна поквара, особено с посредничеството на религиите, крачката е доста малка.
Виж целия пост
# 33 903
Рокет, ако можеш да опонираш по същество, ще се радвам да дискутираме.
Изложи своето мнение защо са толкова важни и колко дни щяха да са ти важни, ако не бе се случуло "престъплението без аналог"

Аз съм обяснявала гледната си точка много пъти през последните сигурни 1000 страници.
За горе-долу същия период ти обясняваш как не може 4ма души да е самоубият заради това.
Дискусията в случая е безсмислена.
Виж целия пост
# 33 904
Аз мисля, че педофилията не е причина за смърта им. Това е отделно престъпление, сюжетна линия и т.н. Абсолютно правилно се споменава, че в България никой няма да ги линчува за това, ако не лами, ами ако ще моралния президент да беше. Нещо друго има
Виж целия пост
# 33 905
Ако нямаше 6-тима мъртви, никой нищо нямаше да чуе за предполагаемата п...лия.
Или щяхме да чуем и точно затова стана каквото стана. Това си е легитимна теория и не може да не се обсъжда този аспект, колкото и да не ви се иска.
София Андреева каза при Миролюба и Генка, че сигналите на сина ѝ са депресирали групата и доста очевидно допусна да са се самоубили заради това.
В предсмъртното си писмо Калушев пише за помощта към децата като мотив.
Виж целия пост
# 33 906
Ако нямаше 6-тима мъртви, никой нищо нямаше да чуе за предполагаемата п...лия.
Или щяхме да чуем и точно затова стана каквото стана. Това си е легитимна теория и не може да не се обсъжда този аспект, колкото и да не ви се иска.
София Андреева каза при Миролюба и Генка, че сигналите на сина ѝ са депресирали групата и доста очевидно допусна да са се самоубили заради това.
В предсмъртното си писмо Калушев пише за помощта към децата като мотив.

Тоест, вярваме й на София, така ли?
Виж целия пост
# 33 907
Тоест, вярваме й на София, така ли?
Вярвам на фактите, които изнася. В случая, че са били депресирани и че Калушев ѝ е скърцал със зъби да си озапти сина.
Не вярвам на преценката ѝ доколко Валери казва истината. Т. е. вярвам, че тя си вярва, но не мисля, че е права.
Виж целия пост
# 33 908
Хора, това е убийство , не усещате ли че прикриват нещо, защо пазят втори месец входа към хижата ако е самоубийство ?
Виж целия пост
# 33 909
Да де, избирателно вярваме.
А коя година са били депресирани заради Валери и кога и е "скърцал със зъби"?
Колко време преди да си купят кемпер за 250000, който май не е точния превоз към отвъдното.

Тоест, вярваме й на София, така ли?
Вярвам на фактите, които изнася. В случая, че са били депресирани и че Калушев ѝ е скърцал със зъби да си озапти сина.
Не вярвам на преценката ѝ доколко Валери казва истината. Т. е. вярвам, че тя си вярва, но не мисля, че е права.
Виж целия пост
# 33 910
Много са за съжаление дирите, които водят към злоупотреба с деца - дали е само психична,  без физична , засега не знаем със сигурност. Първо е писмото до майка му, което определено не е рандъм писмо, аз само от писмото бих се усъмнила - все още наистина не сме чули и видели това,  в което не трябва да вярва майка му. Това нещо със сигурност не е , че е убил децата. След това се появи Валери , след това писанията намерени в хижата, фигурките, афинитета му към момчета и то все хубавки - трябва да си наистина много убеден във възвишеността  на Ламата за да не се усъмниш. Не едно , а две наум имам.
Виж целия пост
# 33 911
Аз искам съвсем сериозно да питам дълбоко вярващите участници в темата , че всички са се самоубили в подкрепа на Калушев следното : не ви ли е обидно да не ни съобщят - ден на смъртта поне за Околчица, защо не са изследвали концентрациите на фенобарбитал в кръвта на ИК, какъв багаж е намерен в кемпер, там ли са били мобилните телефони на всички , засекретени ли са с парола/ ако да, какво е предприето за отключване /, защо не се споменава да са изискани данни от мобилни оператори за комуникацията на ИК и останалите поне месец преди смъртта им, намерено ли е завещание ?Вместо това се показаха снимки на .. да не споменавам и се пуснаха кадри със съчинения по картинка. Но на мен ми е ясно, че тези неща няма да се изкоментират на държавно ниво , а и журналистите някак услужливо мълчат? Очаквам следващото изявление , че след направените експертизи “няма данни за външна намеса”. Явно тия хора тъй са си живяли в дълбока депресия с никого не комуникиращи и само са получавали пари по сметките си от щедри люде. Но депресията силно ги е налегнала един ден като са осъзнали какво са извършили и са се разделили на две групички за самоубийство през 5 дни, даже Ники е бързал да притича от София.
Виж целия пост
# 33 912
В случай, че не бяха извадените в нов контекст изказвания на Валери, интервюто, нямаше да се говори и пише за пдф. Тя може да е основна тема, само ако беше основна причина за случилото се с шест човека.
Виж целия пост
# 33 913
Странно е как интелигентни, аналитични и мислещи хора умело бяха фокусирани към интимности, педофилски страсти и будистко-сектански култове, дирижирано насочени от различни посоки? Изчели в детайли Dharma Wheel и тайнствени оракули от "разследващи" авторитети. И всичко това обмислено и психологически таргетирано, от...някой.
Да започнем отначало...Кое/кой ви тласна в тази посока? И.Ф, Тошко Йорданов, СА, ВА, друг? Кого познавахме от преди трагедията и на кого и как решихме да се доверим? Емоционално, рационално, или ни насочиха деликатно, така, с перце към форуми от 2013?
Не са ли с по-голяма тежест връзките и взаимната симбиоза на тези хора с властта /очевидно с всяка, не само с текущата/? Кой и какво е искал от тях, за да получат в замяна закрила, оръжия, споразумения, територии?
Каквото и да се е случвало и имало ли е нередности преди, най-вероятно нямаше въобще да разберем, ако не беше случилoто се в периода 01-08 Февруари.
Виж целия пост
# 33 914
Аз искам съвсем сериозно да питам дълбоко вярващите участници в темата , че всички са се самоубили в подкрепа на Калушев следното : не ви ли е обидно да не ни съобщят - ден на смъртта поне за Околчица, защо не са изследвали концентрациите на фенобарбитал в кръвта на ИК, какъв багаж е намерен в кемпери, там ли са били мобилните телефони на всички , засекретени ли са с парола/ ако да, какво е предприето за отключване /, защо не се споменава да са изискани данни от мобилни оператори за комуникацията на ИК и останалите поне месец преди смъртта им, намерено ли е завещание ?Вместо това се показаха снимки на .. да не споменавам и се пуснаха кадри със съчинения по картинка. Но на мен ми е ясно, че тези неща няма да се изкоментират на държавно ниво , а и журналистите някак услужливо мълчат? Очаквам следващото изявление , че след направените експертизи “няма данни за външна намеса”. Явни тия хора тъй са си живяли в дълбока депресия с никого не комуникиращи и само са получавали пари по сметките си от щедри люде. Но депресията силно ги е налегнала един ден като са осъзнали какво са извършили и са се разделили на две групички за самоубийство през 5 дни, даже Ники е бързал да притича от София.

Със сигурност вече се знае всичко, но поради обясними причини се удържа фронта към момента..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия