Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 515 042
  • 46 301
# 35 250
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Какво се има предвид под натиск?
Да ти спрат парите и ти да се самоубиеш под натиск ли е? Да ти кажат ще те съдим за нещо под натиск ли е?
Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.

Според ChatGPT е или буквално да ти кажат да се самоубиеш, или да ти кажат как да се самоубиеш, или физически да ти помогнат. Ама кой го знае как е. Казват, че просто изказвания, които влияят емоционално не са достатъчно.
Виж целия пост
# 35 251
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Какво се има предвид под натиск?
Да ти спрат парите и ти да се самоубиеш под натиск ли е? Да ти кажат ще те съдим за нещо под натиск ли е?
Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.
Последните, да, натиск е...Другото са мотиви
Виж целия пост
# 35 252
Четох го това в Бивол, но имало и интервю на Катя Илиева с Христо Иванов, та е добре и то да се види.
Ако е истина е....Close Дори не знам как да коментирам - най-умната и красива част от обществото на какво е разчитала.

“Интервюто” е около 2-3 минути, по телефона, абсолютно неинформативно. Христо Иванов не ги е познавал и не коментира нищо. Някой някъде го коментира, че бил нелюбезен с журналистката, но не бих го определила като неучтив в случая, а по-скоро, че не му е приятна темата.
Виж целия пост
# 35 253
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.

Аз смятам, че точно така си е заминала групата на Петрохан.

Това е интересно като теория. Тоест идеята е, че някой е имал нужда не просто да ги натисне за нещо, а да си отидат. Хм, по каква ли причина биха искали това? Може би да имат информация срещу тези хора (които упражняват такъв натиск) или имате други идеи?

Аз под външен натиск повече си представям, създаване на обстоятелства, които правят ситуацията за групата много трудна до степен, в която се очакват някакви проблеми за тях ако са живи и те не искат да минат през тях. Ама идея си нямам какви ще да са тези проблеми. Или да са взели много пари от някой и да не могат да ги върнат.
Виж целия пост
# 35 254
Христо Иванов не ги познава, Тома Белев и той не ги познава, нищо че ивейчо му публикува всеки пост. Все не ги познават, що тъй.
Виж целия пост
# 35 255
Христо Иванов не ги познава, Тома Белев и той не ги познава, нищо че ивейчо му публикува всеки пост. Все не ги познават, що тъй.
Е, хайде сега...Много хора не познават някой, но препубликуват негов пост...това какво доказва...Аз си публикувам Ален Делон, ама нито съм го виждала, нито съм го познавала
Виж целия пост
# 35 256
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.

Аз смятам, че точно така си е заминала групата на Петрохан.

Да де, ама те жени не са имали, децата не са останали живи и без друго... Абсолютно неправдоподобно ми е.
Виж целия пост
# 35 257
Преди малко Дечев пред Миролюба Бенатова и Генка Шикерова каза, че няма обективно разкрита истина! На въпрос търси ли се 7ми човек - Дечев потвърди, че е разпоредил да се работи по всички версии. Няма информация, че разследването е към края си.
Виж целия пост
# 35 258

Това е интересно като теория. Тоест идеята е, че някой е имал нужда не просто да ги натисне за нещо, а да си отидат. Хм, по каква ли причина биха искали това? Може би да имат информация срещу тези хора (които упражняват такъв натиск) или имате други идеи?

Аз под външен натиск повече си представям, създаване на обстоятелства, които правят ситуацията за групата много трудна до степен, в която се очакват някакви проблеми за тях ако са живи и те не искат да минат през тях. Ама идея си нямам какви ще да са тези проблеми. Или да са взели много пари от някой и да не могат да ги върнат.

Да, мисля, че става дума за информация. Това е нещо, което не можеш да изтриеш, не можеш да скриеш, не можеш никога да си сигурен, че си успял да купиш или продадеш на 100 %.
Мисля, че по начало групата са били предупредени, че ще бъдат закрити/разчистени/екзитнати... още в края на миналата година. В края на януари получават сигнал/информация, че процеса ще се задейства, като до това време те се подготвят. Разчистването на сайтовете е само видимата за нас част. Вероятно е имало и движение по банковите сметки.
Мисля, че са имали план, в който ИК е трябвало да пътува на по-дълъг път с момчетата. Според мен, вечерта след 20.00 часа, на 01.02 те не са били сами на Околчица.
Виж целия пост
# 35 259
Разследването се води от прокуратурата, разследващият прокурор има право да дава разрешение каква информация по него да се оповестява. Пак същият дава разпореждане за действията по разследване.
За 987654321 път. За теб.
Въпросът е на теб какво не ти стана ясно, че търсиш информация от министри в изпълнителната власт.

Емил Дечев в момента - пак нищо не знае, понеже отговорността е на прокуратурата. Оня на правосъдието и той нищо не знае. Никой нищо не знае, иначе са на чело на държавата. Айде да си ходят вече... Мжоето мнение- всички всичко много добре знаят, но се мъчат да притулят зловонието максимално дълго. Само че няма да се получи.
И какво разбра, уважаема госпожо от жълтите павета? Човекът си каза, че следва прокуратурата да дава информация. Отново се работи по всички версии и той не знае дали разследването е към края си или не. Не знае. Кое не ти стана ясно. Аз се надявах, че лелите във фейсбук повечето са фалшиви профили. Сега разбирам, че не са.

Използването на епитети като "аргументи" говори за използващият ги, не за този, към когото са насочени.
Виж целия пост
# 35 260
Изолдеее, припадВам вечИ! 🤣🤣🤣

Последните 2 седмици спрях да следя темата.И от нежелание и от липса на време. По диагонал наваксах, обаче някои потребители, все още успяват да ме изумяват с разсъждения и "спекулации" 😭

Не разбирам, защо продължавате да дъвчете Ралица Асенова още.
 Ми да си пише жената каквото иска, да си прави каквото иска. Нейно право.
Аз също не я разбирам, не я харесвам, не ми харесва как се опитва да убеждава хората в нейната версия, не ми харесват и доста други неща като цяло, но не я съдя. Има право! Да е жива и здрава.

Валери Андреев-ЗАЩО ? Смисъл него какво му обсъждате? Момчето даде 1 интервю в началото и се скри. И с право!
Той няма нищо общо със смъртта на групата.

Мисълта ми е, че през 2-3-5 стр. и някой започва да чопли едни и същи неща, които реално нямат никакво значение за разрешаване на случая и разкриване на истината.

Реално, ако не се бе стигнало до смъртта на тези хора, (най-вече младежът Николай и детето Александър) нямаше да знаем абсолютно нищо. Нямаше да има "Случаят Петрохан" изобщо. Щеше за 3 дни да потъне информацията.

Както днес четох за едно убийство във Варна, за което изобщо не е споменавано в медиите. Сигурно, защото става въпрос за човек, които е бил скитник, НалЕ. Не е важен колкото изборите все пак 🤦

В скрит текст оставям мнение за чатGPT, че много се отклоних..

Скрит текст:
Миналата седмица ми правиха лумбална пункция. Понеже не ми се търсеше инфо в интернет, а и не бях питала лекаря си, конкретно как минава процедурата, питах него.Като му казах къде точно ще ми я правят, защо и т.н..
Та той ме успокои, че тя се прави с месна упойка, ще усетя само лек натиск и бля бля, няма да има странични ефекти и още на следващия ден ще съм 6!

Нищо подобноооо. Не стига, че беше без грам упойка, ами и получих пълният пакет странични ефекти 😂
Та изобщо не му вярвам на него!
Скрит текст:
Виж целия пост
# 35 261
Самоубийство под натиск също Е убийство.

А ако е самоубийство, защото са те заплашили със съдебно преследване и са ти затворили чадъра, дали пак е убийство?
Не е.
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.

Аз смятам, че точно така си е заминала групата на Петрохан.
Това е закана за убийство, друго престъпление.
Но не и склоняване към самоубийство.
Виж целия пост
# 35 262

Това е интересно като теория. Тоест идеята е, че някой е имал нужда не просто да ги натисне за нещо, а да си отидат. Хм, по каква ли причина биха искали това? Може би да имат информация срещу тези хора (които упражняват такъв натиск) или имате други идеи?

Аз под външен натиск повече си представям, създаване на обстоятелства, които правят ситуацията за групата много трудна до степен, в която се очакват някакви проблеми за тях ако са живи и те не искат да минат през тях. Ама идея си нямам какви ще да са тези проблеми. Или да са взели много пари от някой и да не могат да ги върнат.

Да, мисля, че става дума за информация. Това е нещо, което не можеш да изтриеш, не можеш да скриеш, не можеш никога да си сигурен, че си успял да купиш или продадеш на 100 %.
Мисля, че по начало групата са били предупредени, че ще бъдат закрити/разчистени/екзитнати... още в края на миналата година. В края на януари получават сигнал/информация, че процеса ще се задейства, като до това време те се подготвят. Разчистването на сайтовете е само видимата за нас част. Вероятно е имало и движение по банковите сметки.
Мисля, че са имали план, в който ИК е трябвало да пътува на по-дълъг път с момчетата. Според мен, вечерта след 20.00 часа, на 01.02 те не са били сами на Околчица.

Ясно, да, това по-мога да си го представя. Даже малко ми се връзва с двете фракции, за които си говорехме. Примерно фракция А планира екзита или какъвто и да е натиск, фракция Б разбира за това и споделя с тях. Само не разбирам защо Александър не е пожален …

Тоест идеята е, че на хижата не е имало външна физическа намеса, докато на Околчица е имало. Правилно ли разбирам идеята?
Виж целия пост
# 35 263
В социалните мрежи лелки и бабки защитават Калушев, тук лелки и бабки защитават Валери.
Каква е разликата, никаква.
И да, Валери е бил наркоман - факт. И е лъгал и манипулирал майка и баща си - факт. Най-вероятно се е опитал да манипулира и Калушев, ама не му е минал номера и е бил натирен. Върнал се в България и отишъл да се оплаче в полицията. Доколко е вярно казаното там, той знае. И Деян и Невена знаят.
Виж целия пост
# 35 264
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.

Аз смятам, че точно така си е заминала групата на Петрохан.
Това за мен е несериозно. Имаше виц, дето като събрали по соц. време хората на събрание и обявили, че на следващия ден трябва да се явят, за да бъдат обесени, един гражданин плахо попитал  дали трябва да си донесат въженца, или ще им се раздадат. Та и вие така. Казали им - трябва да се застреляте - и те казали - ами добре. Казали им - с вашето собствено оръжие - и те казали - ами добре, отиваме да го извадим от касата и ей сега се връщаме. Звучи много реалистично ако е от филм на Монти Пайтън.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия