Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 499 742
  • 45 887
# 35 385
Но пък има информация, че Калушев е казал на СА да озапти сина си, след като е подал сигнал срещу него. В последствие сигналът е оттеглен или каквото там. С какво е бил заплашен Валери, е въпросът.

Сигнала на Валери не е оттеглен. Просто ГДБОП нищо не са направили една година или не са успели да намерят нещо (не се знае, защото документация няма по темата) и са го прекратили с изтекла давност.

СА не е казала нищо на Валери, защото по нейни думи ако го е казала мъжа и е щял да разбере, че тя подържа контакт с Калушев. Той към онзи момент (2022) не е знаел по нейни думи и за това тя не е направила нищо.

Цитат
Не си е оттеглял сигнала. Още като го е подавал, е отказал да подпише своите показания. Та вероятно с нищо не е заплашван в последствие.

За да сме по-прецизни от законова гледна точка, Валери е отказал да бъде свидетел по потенциално дело. Валери не е подал сигнал с идея да се съди Калушев за деяние срещу него, а за да се провери дали прави нещо с Ники. Съответно ако полицията открие, че нещо е правено с Ники и има дело, може да искат и Валери да свидетелства, а той не е искал. То за това и сигнали му е в киберпрестъпност, не в отдел сексуални престъпления.
Виж целия пост
# 35 386
Но пък има информация, че Калушев е казал на СА да озапти сина си, след като е подал сигнал срещу него. В последствие сигналът е оттеглен или каквото там. С какво е бил заплашен Валери, е въпросът.

Също и по какви канали Калушев е научавал за това, че Валери, Балканка и пр. са сигнализирани органите. Също и за предстоящите проверки.
Иначе големи думи за борба с кочината, това-онова, но на практика Калушев е бил доста добре вписан в кочината. Поне до декември 2025 г.
Виж целия пост
# 35 387
Това са показанията му пред разследващите. Интервю не е давал.

Да, може би не се изразих правилно. Да го кажем така, това е статия с негови изказвания. Вече не знам кой я е чел и кой не. Нарочно я сложих в скрит таг, защото не всеки най-вероятно се интересува от това.

Иначе ми се беше появила и друга статия, в която казва, че застава зад сина си и че не е съгласен с твърденията на СА, че той е отговор за смъртта на хората. Това повече ми звучеше като да е изказване след интервютата. Но там е само това, няма ги детайлите, които го има в тази статия.


Визирам последното изречение тук. Това ми звучи като нещо казано след интервюто на СА ама кой знае. Мои интерпретации са си това.

Всичко е от показанията, вкл. изречението, че застава зад сина си. Има си и в началото на статията, че това е извдка от разпита му.
Имаше ги и тях както са дадени пред разследващите ( с някакви съкращения естествено), но не знам дали са останали по медиите. Тях ги пуснаха след интервюто на Валери и включената кампания по очерненято му след това.
Виж целия пост
# 35 388

Също и по какви канали Калушев е научавал за това, че Валери, Балканка и пр. са сигнализирани органите. Също и за предстоящите проверки.
Иначе големи думи за борба с кочината, това-онова, но на практика Калушев е бил доста добре вписан в кочината. Поне до декември 2025 г.

Именно! Затова е малко вероятно спиране да пари, отдръпване на дарители и прочее прах в очите, да е причина за случилото се.
Виж целия пост
# 35 389
Никак не е малко вероятно. Друг въпрос е, че едва ли е било само това.
Виж целия пост
# 35 390

Също и по какви канали Калушев е научавал за това, че Валери, Балканка и пр. са сигнализирани органите. Също и за предстоящите проверки.
Иначе големи думи за борба с кочината, това-онова, но на практика Калушев е бил доста добре вписан в кочината. Поне до декември 2025 г.

Именно! Затова е малко вероятно спиране да пари, отдръпване на дарители и прочее прах в очите, да е причина за случилото се.

Да, за мен е по-скоро проблем с хората, които са оказвали подкрепа преди това. Или се е намерил някой по-влиятелен който е вървял срещу тези, които са давали подкрепата.
Виж целия пост
# 35 391
Скрит текст:
Но пък има информация, че Калушев е казал на СА да озапти сина си, след като е подал сигнал срещу него. В последствие сигналът е оттеглен или каквото там. С какво е бил заплашен Валери, е въпросът.
    Скрит текст:
    Сигнала на Валери не е оттеглен. Просто ГДБОП нищо не са направили една година или не са успели да намерят нещо (не се знае, защото документация няма по темата) и са го прекратили с изтекла давност.

    СА не е казала нищо на Валери, защото по нейни думи ако го е казала мъжа и е щял да разбере, че тя подържа контакт с Калушев. Той към онзи момент (2022) не е знаел по нейни думи и за това тя не е направила нищо.
    Цитат
    [/spoiler]
    Не си е оттеглял сигнала. Още като го е подавал, е отказал да подпише своите показания. Та вероятно с нищо не е заплашван в последствие.
    [/list]

    За да сме по-прецизни от законова гледна точка, Валери е отказал да бъде свидетел по потенциално дело. Валери не е подал сигнал с идея да се съди Калушев за деяние срещу него, а за да се провери дали прави нещо с Ники. Съответно ако полицията открие, че нещо е правено с Ники и има дело, може да искат и Валери да свидетелства, а той не е искал. То за това и сигнали му е в киберпрестъпност, не в отдел сексуални престъпления.


    Чудя се, защо Валери се сеща след цели  пет /5/ години  да осигури защита на Ники, след като е толкова загрижен за него
    ?
    Виж целия пост
    # 35 392
    Но пък има информация, че Калушев е казал на СА да озапти сина си, след като е подал сигнал срещу него. В последствие сигналът е оттеглен или каквото там. С какво е бил заплашен Валери, е въпросът.
      Сигнала на Валери не е оттеглен. Просто ГДБОП нищо не са направили една година или не са успели да намерят нещо (не се знае, защото документация няма по темата) и са го прекратили с изтекла давност.

      СА не е казала нищо на Валери, защото по нейни думи ако го е казала мъжа и е щял да разбере, че тя подържа контакт с Калушев. Той към онзи момент (2022) не е знаел по нейни думи и за това тя не е направила нищо.

    Цитат
    Не си е оттеглял сигнала. Още като го е подавал, е отказал да подпише своите показания. Та вероятно с нищо не е заплашван в последствие.
    [/list]

    За да сме по-прецизни от законова гледна точка, Валери е отказал да бъде свидетел по потенциално дело. Валери не е подал сигнал с идея да се съди Калушев за деяние срещу него, а за да се провери дали прави нещо с Ники. Съответно ако полицията открие, че нещо е правено с Ники и има дело, може да искат и Валери да свидетелства, а той не е искал. То за това и сигнали му е в киберпрестъпност, не в отдел сексуални престъпления.


    Чудя се, защо Валери се сеща след пет /5/ години  да осигури защита на Ники?

    Той най-много добре може да отговори на този въпрос. Аз си спекулирам, че му е трябвало време да се отърси от това, което е преживял. Даже 5 години е малък срок. Има хора, които никога не проговарят. Много често е след 15-20 години. Процеса на възстановяване от такова нещо е дълъг. Дано не ни се налага да знаем от първо лице какво е.

    Ако имаше дело по случая и той беше свидетел на прокуратурата, със сигурност адвокати по защитата щяха да го зададат този въпрос.
    Виж целия пост
    # 35 393
    Каква е причината близките  на загиналите едновременно да се разграничават  и да не подкрепят най-големият спонсор  и защитник на групата ,но и в същото време да не оспорват нищо от казаното от нея ?(СА)
    Тази жена ги е издържала години наред,защитава ги с лицето си и с цената на семейството си... сега получава само високомерен игнор...
    Виж целия пост
    # 35 394
    Изслушах най-накрая Дечев в Дневен ред, в частта за Петрохан. Не е разкрита обективната истина все още и не смята, че разследването е към края си. И как иначе да е. Толкова несъответствия и противоречия как да се нагласят и да се оборят.
    Правят се експертизи, чиито резултати явно не съвпадат с гръмко обявената версия, щом отникъде официално не изтичат,трафичните данни са налични отдавна, ако не бъркам, но и оттам ни вест, ни кост, за мотив пък, да не говорим. Култ и секта вече се изчерпаха като аргументи - 3-ма тук, 3-ма там, чакали, събирали смелост, хем искали, хем не искали екзитване.
    Хайде, дано по-скоро да се натъкмява каквото трябва, че и друга работа има да се върши.
    Виж целия пост
    # 35 395
    Валери е отказал да подпише показания. Никой нищо не е покрил в този случай.
    Меко казано твърденията му са компрометирани. Първо го води друг човек, който има много по-дълъг контакт с ИК, после отказва да официализира твърденията си.
    Мисля и, че СА е "отвързана" съвсем умишлено и, че не са в такива отношения със сина и и мъжа и, каквито демонстрират.
    Виж целия пост
    # 35 396
    Каква е причината близките  на загиналите едновременно да се разграничават  и да не подкрепят най-големият спонсор  и защитник на групата ,но и в същото време да не оспорват нищо от казаното от нея ?(СА)
    Тази жена ги е издържала години наред,защитава ги с лицето си и с цената на семейството си... сега получава само високомерен игнор...

    Вероятно игнорирането идва от техния страх. Затова мълчат, защото може да разкрие много неща, на които е присъствала в хижата, а и в Мексико може би.
    Виж целия пост
    # 35 397
    Валери е отказал да подпише показания. Никой нищо не е покрил в този случай.
    Меко казано твърденията му са компрометирани. Първо го води друг човек, който има много по-дълъг контакт с ИК, после отказва да официализира твърденията си.
    Мисля и, че СА е "отвързана" съвсем умишлено и, че не са в такива отношения със сина и и мъжа и, каквито демонстрират.

    Това което Валери е направил го правят повечето жертви на такива престъпеления. Те имат нужда от години да се отърсят от това, което е станало. Има дълъг процес на обработка, има дисоасициране от случилото се и травмата, има пост травматичен стрес. Липсата на подръжка от родителите не помага за обработването на тези емоции и мисли. За да може някой да говори открито за това, за което той говори, има нужда от години терапия. Всеки опит за говорене на такива теми може да генерира повторно преживяване на случилото се.

    Аз разбирам, че не вярвате на Валери. ОК е това. Приемете този разговор по-скоро като споделяне през какво минават хора, които са минали през това, което Валери казва, че е минал. И пак казвам дано на нас не ни се налага да опознаем от първо лице този процес.
    Виж целия пост
    # 35 398
    Но пък има информация, че Калушев е казал на СА да озапти сина си, след като е подал сигнал срещу него. В последствие сигналът е оттеглен или каквото там. С какво е бил заплашен Валери, е въпросът.
      Сигнала на Валери не е оттеглен. Просто ГДБОП нищо не са направили една година или не са успели да намерят нещо (не се знае, защото документация няма по темата) и са го прекратили с изтекла давност.

      СА не е казала нищо на Валери, защото по нейни думи ако го е казала мъжа и е щял да разбере, че тя подържа контакт с Калушев. Той към онзи момент (2022) не е знаел по нейни думи и за това тя не е направила нищо.

    Цитат
    Не си е оттеглял сигнала. Още като го е подавал, е отказал да подпише своите показания. Та вероятно с нищо не е заплашван в последствие.
    [/list]

    За да сме по-прецизни от законова гледна точка, Валери е отказал да бъде свидетел по потенциално дело. Валери не е подал сигнал с идея да се съди Калушев за деяние срещу него, а за да се провери дали прави нещо с Ники. Съответно ако полицията открие, че нещо е правено с Ники и има дело, може да искат и Валери да свидетелства, а той не е искал. То за това и сигнали му е в киберпрестъпност, не в отдел сексуални престъпления.


    Чудя се, защо Валери се сеща след пет /5/ години  да осигури защита на Ники?

    Той най-много добре може да отговори на този въпрос. Аз си спекулирам, че му е трябвало време да се отърси от това, което е преживял. Даже 5 години е малък срок. Има хора, които никога не проговарят. Много често е след 15-20 години. Процеса на възстановяване от такова нещо е дълъг. Дано не ни се налага да знаем от първо лице какво е.

    Ако имаше дело по случая и той беше свидетел на прокуратурата, със сигурност адвокати по защитата щяха да го зададат този въпрос.

    Е, извинете , но по тази логика  можеше и след 10/20г да се сети . Според мен разковничето е в годината - 2022, годината на масово подаване  на сигнали срещу хората от Петрохан.
    Виж целия пост
    # 35 399
    Каква е причината близките  на загиналите едновременно да се разграничават  и да не подкрепят най-големият спонсор  и защитник на групата ,но и в същото време да не оспорват нищо от казаното от нея ?(СА)
    Тази жена ги е издържала години наред,защитава ги с лицето си и с цената на семейството си... сега получава само високомерен игнор...

    Вероятно игнорирането идва от техния страх. Затова мълчат, защото може да разкрие много неща, на които е присъствала в хижата, а и в Мексико може би.
    Странно, какъв страх, като тя на нищо не е присъствала. Тя е единствената, която говори за тулку, макар че сама признава, че никой друг не ги споменава 😀
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия