Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 498 404
  • 45 858
# 35 535

Кое му е  толкова трудното да ги убият с оръжията на жертвите?  Така версията за "самоубийство, става абсолютно достоверна. Това е важно, за да не се търси външна намеса.
А какъв е проблемът с версия "убийство"? Какво като се търси външна намеса? За Алексей Петров никой не се натиска да е самоубийство, спокойно си стои "убийство", нищо, че не е намерен, търси се убиецът, ще продължава да се търси, няма драма. Само за петроханци е драмата.
Виж целия пост
# 35 536
Ама то никой не е казвал, че в пещерите на Мексико са търсили имАне...
   А ако имаше момиченца, тогава пък какво щеше да се пише...
Виж целия пост
# 35 537
Ама то никой не е казвал, че в пещерите на Мексико са търсили имАне...
   А ако имаше момиченца, тогава пък какво щеше да се пише...

И аз не мисля, че са правили нещо нередно в Мексико. Сега, че мисля, че тук са се набъркали с нещо нередно, мисля. Не мисля обаче, че са някакви закоравели престъпници от последните 15 години. За мен в Мексико са се опитали да изкарват пари с хобито си (гмуркане и пещернячество). Просто нещо не се е получило и не са успели да развият центъра там.

Хората си имаме много интересни едновременно. За мен не е странно Калушев хем да има интерес към будизъм, хем да си е фен на пещернячество и гмуркане. Може в даден момент да се е опитал да намери общо между двете, но не е задължително да е почнало така от самото начало.
Виж целия пост
# 35 538
Ако Н. и А. не бяха при Калушев, нямаше да са убити.
Л., В., братята на двамата убити са живи, защото всеки по свой начин е успял да се махне от сектата.
Виж целия пост
# 35 539
Не, не е натъртване, факт е. И този факт е свързан с причините за смъртта им. Защото тези момчета са давани на Калушев заради религиозните вярвания на родителите им и той ги е отглеждал изолирани от семейството им и изцяло по свое усмотрение и начин - без никаква външна намеса или контрол  от когото и да е.
Той не ги е отвлякъл, семейството ги е "изолирало" доброволно. Но те са ги посещавали, дори и в Мексико.
Напротив, натъртва се, в светлината на свидетелствата на Валери. Иначе очаквате да ги отглеждат жени ли?
А когато се натъртва на скъсаните панталони примерно... на Ивей....вече се омаловажава.

Тоест ти казваш, че семейството ги е дало за изолирано отглеждане от Калушев по религиозни причини, така ли. Само за такива причини има данни до този момент. Показанията на Валери също са важни в случая, но не заради сексуалните контакти, друго важно има в тях и то е свързано с религията, измислена от Калушев, и  със задължението на всички в близкия кръг да се подчиняват безприкословно на лидера - ИК, иначе трябва да напуснат групата.

И Макулеви и София са си виждали децата по 1-2 пъти в годината, те го казаха. Така че това не е аргумент, че не са били изолирани.
Виж целия пост
# 35 540
От моя гледна точка дали имаше малки момиченца или момченца, не променя нещата. Като жена аз не намирам за нормално малки деца да живеят постоянно с група мъже, които не са им родители/семейство.

Просто има разлика между това да имам отворени въпроси защо е имало деца там и това да кажа, че задължително някой е еди какъв си. Аз уважавам законовата система. По нея човек се счита невинен до доказване на противното. В този ред на мисли не бих давала квалификации на Калушев, защото по закон за нищо не е намерен виновен в момента. Това не означава, че Валери лъже. Ако имаше дело, съдия няма да решава дали Валери лъже или не, а дали има достатъчно доказателства за престъпление или не. И психолози не казват дали някой лъже или не. Няма такова нещо просто. Така че това, че някой казва, че Калушев е невинен до доказване на противното, не означава, че обвинява Валери в лъжа. Означава, че човек познава съдебната система и спазва правата на хората.

Само че има и разлика между това да казваш, че нещо е странно и това да виниш някой. Това, че казваме, че не е нормално да има деца там не означава, че казваме, че имаме доказателства, че нещо се е случвало там.

За мен след като не знаем какво е причинило смъртта на тези хора, не можем да кажем на 100 процента какво има общо със смъртта им и какво не. Можем да задаваме въпроси и да си кажем по интуиция какво мислим че е по-вероятно да е свързано и какво не.

Виж целия пост
# 35 541
Ако Н. и А. не бяха при Калушев, нямаше да са убити.
Л., В., братята на двамата убити са живи, защото всеки по свой начин са успели да се махнат от сектата.
Значи не е проблем държавата да върши каквото е вършела и накрая да реши да ги приключи, важното е да няма деца, може да убива само възрастни хора? Остава и да определим коя възраст е подходяща, за да не ни напрегне и възмути.
Виж целия пост
# 35 542
Не е само по религиозни причини да имате данни. Пропускате, че друг родител изтъкна екстремните спортове като причина.
Лично познавам хора пращани в друга държава с години сами, да практикуват велики спортове. В част от случаите не е приключило цъфтящо. Често си мислим, че правим добро на детето, но не можем да оценим обстоятелства, за които нямаме предварителна информация.
Виж целия пост
# 35 543
Ако Н. и А. не бяха при Калушев, нямаше да са убити.
Л., В., братята на двамата убити са живи, защото всеки по свой начин са успели да се махнат от сектата.
Значи не е проблем държавата да върши каквото е вършела и накрая да реши да ги приключи, важното е да няма деца, може да убива само възрастни хора? Остава и да определим коя възраст е подходяща, за да не ни напрегне и възмути.

Това са някакви лично твои схващания, които не виждам да имат общо с реалността.
Защо си ги представила като въпрос?
Държавата била убила сектата на Калушев? Ами... не, фантазии са това.
Виж целия пост
# 35 544
Не е само по религиозни причини да имате данни. Пропускате, че друг родител озтъкна екстремните спортове.

Екстремните спортове не изискват пълно изолиране от семейството. Напротив - връзката на детето със семейството му е изключително важна за психическото му здраве и устойчивост. Макулеви не са общували с детето си - майката не го е виждала в продължение на година, бащата май 1-2 пъти. Не знаят къде се намира детето им, с какво се занимава, какво учи и т н.
Виж целия пост
# 35 545
Не е само по религиозни причини да имате данни. Пропускате, че друг родител озтъкна екстремните спортове.

Екстремните спортове не изискват пълно изолиране от семейството. Напротив - връзката на детето със семейството му е изключително важна за психическото му здраве и устойчивост
Те и религиозните не изискват. Избор на родителя.
Виж целия пост
# 35 546
Ако Н. и А. не бяха при Калушев, нямаше да са убити.
Л., В., братята на двамата убити са живи, защото всеки по свой начин са успели да се махнат от сектата.
Значи не е проблем държавата да върши каквото е вършела и накрая да реши да ги приключи, важното е да няма деца, може да убива само възрастни хора? Остава и да определим коя възраст е подходяща, за да не ни напрегне и възмути.

В техническите среди има един процес наричана се root cause analysis. Търси се причинно-следствената връзка за нещо да се случи. Използва се за всякакви проблем, може би тези, с които хората се биха отъждествили са катастрофите в авиацията. Там е много важно да се разбере какво е причинило катастрофата и какво може да се направи, за да се избегне. Един модел който се е използва е моделът на листовете на швейцарското сирене. Представете си многоженство листа с швейцарско сирене на дупки, които са като слоеве един върху друг. Проблема е една нишка, която трябва да мине през всички тези слоеве и дупките между тях.

И тук може да е така. Причините да се случи това, което се случи не е една, а комбинация от неща. Някой с по-висок приоритет, някой с по-нисък. Само когато разберем всички причини и ги наредим по листовете сирене, ще знаем кое колко важно е било. Това ако искаме да разберем какво е станало.

Аз не мисля, че имам цялата картинка в момента, за да направя такъв анализ напълно. Мисля, че никой от нас го няма. Определено може да споменем ролята на институциите, ролята на родителите, ролята на самите хора, дори как работи системата ни. Но само след като знаем каква е ролята на всеки един от тях, може да кажем кой малък проблем как е допринесъл за големия проблем. За това трябва в момента повече да задаваме въпроси, отколкото да съдим. Съденето ни пречи да сме отворени за всякакви въпроси и теории и пречи на анализа.

Под съдене визирам още при задаването на въпрос или споменаване на теорията ние автоматично казваме това не е вярно/възможно. Това пречи на анализа. При анализ се разчита на мислене на широко, ходи се по всички линии, задават се всички въпроси, събира се всякаква информация (разбира се в рамките на закона и правата на хората). След това има друг процес, който започва да оценява всяка една теория и на принципа на изключването да стигне до това, което се е случило. Много е важно тези два процеса да не се смесват, ако искаме обективност.
Виж целия пост
# 35 547
Не е само по религиозни причини да имате данни. Пропускате, че друг родител озтъкна екстремните спортове.

Екстремните спортове не изискват пълно изолиране от семейството. Напротив - връзката на детето със семейството му е изключително важна за психическото му здраве и устойчивост
Те и религиозните не изискват. Избор на родителя.

Зависи - при култовете се изисква изолация на децата. Дори и в култове, в които живеят родителите, децата се изолират и живеят отделно от тях, като в много случаи и не общуват помежду си - деца и родители.
Виж целия пост
# 35 548
Ако Н. и А. не бяха при Калушев, нямаше да са убити.
Л., В., братята на двамата убити са живи, защото всеки по свой начин са успели да се махнат от сектата.
Значи не е проблем държавата да върши каквото е вършела и накрая да реши да ги приключи, важното е да няма деца, може да убива само възрастни хора? Остава и да определим коя възраст е подходяща, за да не ни напрегне и възмути.

Това са някакви лично твои схващания, които не виждам да имат общо с реалността.
Защо си ги представила като въпрос?
Държавата била убила сектата на Калушев? Ами... не, фантазии са това.
Ами това разбирам от вашите изказвания, вие не сте потресени и възмутени от само/убийствата на другите 4 човека, а само от това на двама души. Само за това се говори, само това се коментира.

Скрит текст:
Ама то никой не е казвал, че в пещерите на Мексико са търсили имАне...
   А ако имаше момиченца, тогава пък какво щеше да се пише...
Това какво общо има. Кой какво е щял да пише, ако. Що спамиш в темата?
Не е спам, предвид непрекъснатото натъртване как Калушев се обграждал САМО с момчета или как са оставяни тези момчета с възрастни МЪЖЕ.

А кое от това не е вярно?
Ники, Алекс, братята им, Леон, Валери.
Накрая за цвят са взели и едно момиче, "в чест на майка му" или по-скоро, за да чистят имидж.
Самият Калушев в писмото до майка си говори за децата и че опитът да "помогнат" на последното прелива чашата им.
Но, не, децата по никакъв начин не са свързани със станалото.
Начина им на влизане в "групата" и самото им присъствие там не са причина за убийствата.
А коя е причината за убийствата/самоубийствата (според която версия подкрепяш)?
Чакаме разследващите да разберат и да ни кажат, но тя не е, защото има момче на 15 г и мъж на 22 г.
А вие защо смятате, че те са причината за смъртта на всички?
Виж целия пост
# 35 549
Алекс не е виждал майка си поне от година.
За същия период е виждал баща си и сестра си майче 2-3 пъти.
В сигнала на бабата и дядото на Леон се говири за отчуждаване от семейството.
Някакви предположения какво и защо е правил Калушев с тези деца и защо е било важно да са отделени от близките си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия