Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 498 409
  • 45 859
# 35 580
Rocket, аз казвам, че има няколко причини, от моя гледна точка, защо родителите биха се изолирали от детето си.
Аз, представям си ако съм на тяхно място, сърцето ми би кървило денонощно. За мен би било немислимо да се изправя пред детето, което съм оставила някъде, и да не рухна.
Иначе за РА, писала съм няколко пъти, че според мен новият съпруг не е искал да отглежда Ники. Дали е постърила правилно? Според мен, не. На нейно място така майна ще му тегля, ще си взема двете деца и ще си ги отгледам, както мога... Обаче РА не е мен, а и много други такива случаи има.
При Макулеви не знам какъв е мотива, но аз подозирам някакви техни семейни проблеми, които са направили семейството неподходящо за живот на малко дете. И ако са смятали, че проблема е временен, са предпочели да оставят детето при приятел, отколкото да го вкарат в системата на приемни семейства, домове за временна грижа и т.н... и ги разбирам.
Мисля, че всяко дете е оставено с идеята да е там временно, което после, в резултат на това отчуждение се е превърнало в постоянно.

Чудесни оправдания.
На Ники доведвния баща не го искал и затова майка му го пратила при ламата. Явно този баща и собственото си дете не е искал, защото и него Ралица се е пробвала да го пробутам там.

За Алекс не знам какво да кажа. Там е най-драматично. Ако приемем, че твоята тези е вярна и тези деца са се отчуждили сами от родителите си (в което аз не вярвам), предтставяш ли си болката, отчаянието и безислието на това дете, за да стигне до там?

Ами Леон?
Изглежда като бабата и дядото да са били сериозни и отговорни към него хора, които сигурно щяха да го вземат, ако дъщеря им е била толкова закъсала, че да го прати на Петрохан?
Виж целия пост
# 35 581
Искам да обърна внимание на последния смс към майка му, това, че той ЗНАЕ какво горе долу ще последва и то си последва, частта с " Нищо от това, което ще чуеш, не е вярно", значи е имало страшен натиск от някой. Това го приемам като факт и не мисля, че всичко се изчерпва със сигнала към ДАНС и показанията на момчето(Валери). Той е знаел, или му е било казано и внушено от този който упражнява натиска, каква кал ще се метне върху тях още от началото. Не мисля, че просто се е страхувал и е изпаднал в параноя(споменахте какви били пещерняците, как са свикнали да живеят и работят в риск, тук се губи много частта с "изперкалия лама" който е полудял от страх, че ще го разкрият, според мен е имало конкретна заплаха) мисля, че имало конкретен много силен натиск от някой или група. Това подсказва и реакцията на разследващите, сега дали е направил това в което го обвинявате е друг въпрос, ама защо те не се насочиха от самото начало да търсят от къде е дошъл натиска и коя е "кочината" от СМС-а? Това би било дало мотив.
Виж целия пост
# 35 582
Нека не казваме, че вторият съпруг на РА не е искал да гледа НЗ и за това е даден на ИК. РА и второто си дете е искала да остави на ИК, та се е наложило баща му да го спасява, до колкото знам след разговор с ВА. Той поне едно дете е спасил... Та кой не е искал да гледа децата е един въпрос, с много интересен отговор.

По отношение на липсата на пари при Макулеви, за не знам кой път питам, как за едното дете има пари за таксите в НБУ, които са доста високи, а другото е метнато в гората и родителите му не го виждат, даже. Ако толкова няма пари, човек, няма да плаща високите такси в университет, има доста безплатни все пак, но няма да си изостави другото дете.
Виж целия пост
# 35 583
Бащата на Николай обаче вероятно е искал да отглежда Николай, Ралица го е излъгала, че детето живее при нея и го е поставила пред свършен факт. Той е пътувал специално до Мексико да се види с Николай, но явно не е бил сигурен как да действа, детето е било отчуждено от него и той се е примирил.
Бащата на другото дете на Ралица също е щял да иска да отглежда детето си - ясно е това, защото той го отглежда в момента.
Единственият родител в тези два случая на двамата сина на Ралица, който не е искал да отглежда децата си е майката - РА. И двете момчета са имали живи бащи, които са можели да поемат грижата за тях, в случай че Ралица не ги отглежда.

Търсим общи причини всички родители да си оставят децата за постоянно отглеждане от Калушев и свидетелства за такива общи причини има - те са религиозни вярвания и мотиви на единия от родителите на децата.
Виж целия пост
# 35 584
От къде знаем, че при Макулеви причината е финансова?
Виж целия пост
# 35 585
От къде знаем, че при Макулеви причината е финансова?
Той го каза в началото, че е скъпо обучението  и те не могат да си позволят, освен няколко пъти да ходи.
Виж целия пост
# 35 586
Никъде не съм твърдяла, че не е ужас за детето да се отдели. Напротив. Дори казах, че една от причините, родителите да не виждат децата си, е точно за да не се травмират още повече децата. След всяко посещение, децата ще изживяват всеки път още веднъж това изостяване.
Тяърдим едно и също.
Виж целия пост
# 35 587
Нека не казваме, че вторият съпруг на РА не е искал да гледа НЗ и за това е даден на ИК. РА и второто си дете е искала да остави на ИК, та се е наложило баща му да го спасява, до колкото знам след разговор с ВА. Той поне едно дете е спасил... Та кой не е искал да гледа децата е един въпрос, с много интересен отговор.

По отношение на липсата на пари при Макулеви, за не знам кой път питам, как за едното дете има пари за таксите в НБУ, които са доста високи, а другото е метнато в гората и родителите му не го виждат, даже. Ако толкова няма пари, човек, няма да плаща високите такси в университет, има доста безплатни все пак, но няма да си изостави другото дете.
Защото плащат университет на едното дете, а не могат да плащат скъпоструващото влечение на другото...Голямо чудене...

Влечение кък какво? Алекс с нищо скъпоструващо не се е занимавал в Петрохан. Къде има данни за скъпоструващо негово влечение, когато е бил на девет години - дай източници за тази информация.
Виж целия пост
# 35 588
Не, не е натъртване, факт е. И този факт е свързан с причините за смъртта им. Защото тези момчета са давани на Калушев заради религиозните вярвания на родителите им и той ги е отглеждал изолирани от семейството им и изцяло по свое усмотрение и начин - без никаква външна намеса или контрол  от когото и да е.
Той не ги е отвлякъл, семейството ги е "изолирало" доброволно. Но те са ги посещавали, дори и в Мексико.
Напротив, натъртва се, в светлината на свидетелствата на Валери. Иначе очаквате да ги отглеждат жени ли?
А когато се натъртва на скъсаните панталони примерно... на Ивей....вече се омаловажава.
"Голям праз", че родителите им ги посещавали чак в Мексико.
Даже и в Петрохан. Ники и Сашо са живеели само с Калушев и обкръжение. Откъснати от биологичното си семейство.
Интересно тези прави и здрави  ( според роднините им) мъже с пари, колко ли са се виждали със своите родители.
Дали им е оставало време от грижата за гората, боровинките и" гонене на Михаля" да ги посещават.
Майсторова беше казала, че е общувала  със съобщение не и гласово с ИК.
Виж целия пост
# 35 589
Не е сериозно това. Като няма достатъчно пари семейството, се събират и се решава, кое е приоритет и какво могат да получат децата. Не си изоставяш детето, на чичко в гората, и не го лишаваш от образование и среда. Защото извинявайте, но тези мъже няма как да са среда за едно 11-12 годишно дете.

Ами ето го обяснението. Вторият съпруг на РА, си гледа детето и е направил каквото трябва, за да го измъкне от това "общество".
Да, собственото дете.

РА и това си дете е искала да остави на ИК.
В случая, общото е майката и нейната вяра в ламата.
Виж целия пост
# 35 590
Никъде не съм твърдяла, че не е ужас за детето да се отдели. Напротив. Дори казах, че една от причините, родителите да не виждат децата си, е точно за да не се травмират още повече децата. След всяко посещение, децата ще изживяват всеки път още веднъж това изостяване.
Тяърдим едно и също.
А защо е било нужно да се травмират изобщо? Защо не са си ги прибрали вкъщи  където им е мястото,  за да не се травмират...това концлагер ли е?
Виж целия пост
# 35 591
Никъде не съм твърдяла, че не е ужас за детето да се отдели. Напротив. Дори казах, че една от причините, родителите да не виждат децата си, е точно за да не се травмират още повече децата. След всяко посещение, децата ще изживяват всеки път още веднъж това изостяване.
Тяърдим едно и също.

Не, не твърдим едно и също.
Аз твърдя, че Малулеви не са го оставили за малко и са били наясно, че го оставят за постоянно и че ще трябва да спазват дистанция.
Защо са направили този избор, мога само да предполагам. Но за мен той е бил съзнателен и осъзнат.
Виж целия пост
# 35 592
Аз съм пропуснала информацията за колко време малкото дете е пребивавало при ИК. За дни, месец, години? Знаем ли?
Защото ако е за през лятото, това не е изоставяне.
Виж целия пост
# 35 593
Когато дете на 7-8-10 години иска скъпи и екстравагантни разходи, за които биологичното му семейство няма възможност, решението не е да бъде дадено в гората на секта.

А и едно семейство да е било бедно - ок. Но останалите претендират за съвсем друг обществен статус, а децата им са имали сходна съдба - дадени да живеят в изолация.
Виж целия пост
# 35 594
По спомен, за около година (но може да бъркам) и баща му, го е взел от там след разговора с Валери. Имам и спомен, че той също е подавал сигнал срещу ИК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия