Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 502 883
  • 45 960
# 35 805
Трябва пак да прочета съобщението до майката, но може и да е прощално писмо наистина. Заради момичето са се скарали, преляла е чашата на търпението заради нещо, някакъв тлеещ конфликт.. а кочината може да е хижата. С нейните неуредености. Стара соц хижа. Аз подобни места ги наричам кочини, между другото, колкото и да се стараеш да ги оправиш, не става.
Съобщението до Деян също .. уморихме се да се борим, по-добре беше в Мексико, отивай там.
Ако всичко е започнало като спор, ако Ники е загинал по погрешка от рикошет, и Калушев в превъртял. Това е като да ти убият сина. И да ги е изтрепал всички. Ивей с отнесеното лице... двуличник, не заслужаваш да имаш лице.
Виж целия пост
# 35 806
Според мен ключовият момент е момичето, за което сега не се знае нищо...

За мен ключовият момент са децата, като дори не говоря за pdfлия.
Калушев е имал някаква причина да ги отглежда и да разширява групата най-малко с Леон, за който знаем. Може и други да е имало.
За момичето нещо още не мога да си ги напасна нещата.
Момичето също е дете и от там може нещо да се разплете...
А за Леон също няма кой знае какво, само, че живял известно време с Калушев и после са го взели. Защо, коя е причината, не се казва, нито бабата и дядото, нито майката казват нещо по въпроса....
Виж целия пост
# 35 807
Съгласна съм и с тези разсъждения. Аз писах ако се върви в посока първо да е станал инцидент и едното от децата да е починало и затова всички да решат да се самоубият.
Иначе, горе-долу това е и моят начин на мислене и предположения.
Също съм си мислила,дали по една или друга причина, например спор, случаен рикошет, не е загинало първо едно от момчетата. След което групата, вместо да замине, в крайна сметка се суетят, прикриват следи, накрая се самоубиват.
И аз съм си го мислила, ама това изисква да седят няколко дни с труп с тях в кемпера и по-скоро не ми се вярва. Ако приемем, че и петимата други се самоубиват заради това и датите на смъртта на Околчица са верни. Макар че и тук възниква противоречие - няколко дни разлика щяха да личат при аутопсията.

Реално ако ако вървим в посоката, в която физически няма външна намеса нито на хижата, нито на Околчица, то това са си две различни местопрестъпления, с различна динамика между хората и са минали по различен начин. Ако е имало групово решение за самоубийство, аз не смятам, че Ники и Сашо са участвали в разговора или са взели решението. Просто не виждам как дори се води такъв разговор с дете като Сашо. С Ники може да е говорено, той може да се е съгласил и пак в последния момент да се отказал, защото е млад човек на 22 години, живота е бил пред него.

Та в този ред на мисли, ако наистина куршума в главата на Ники е от рикошет, то може да е имало някакъв спор между Калушев и него около това, че Ники се е отказал. Не мисля, че после с дни Калушев и Сашо са стояли с трупа на Ники в кемпера обаче. Станало е по-бързо. Иначе щеше да има видими разлики в разлагането по труповете.

Като генерална причина за случилото се за мен става въпрос за много пари и много влиятелни хора намесени. Не мисля, че има изцяло вътрешно пореден спор. Дори и да е имало спор е бил породен от външни обстоятелства и за мен са намесени пари и влиятелни хора (с преки или косвени връзки с чадъра).
Виж целия пост
# 35 808
Съгласна съм и с тези разсъждения. Аз писах ако се върви в посока първо да е станал инцидент и едното от децата да е починало и затова всички да решат да се самоубият.
Иначе, горе-долу това е и моят начин на мислене и предположения.
Скрит текст:
Също съм си мислила,дали по една или друга причина, например спор, случаен рикошет, не е загинало първо едно от момчетата. След което групата, вместо да замине, в крайна сметка се суетят, прикриват следи, накрая се самоубиват.
И аз съм си го мислила, ама това изисква да седят няколко дни с труп с тях в кемпера и по-скоро не ми се вярва. Ако приемем, че и петимата други се самоубиват заради това и датите на смъртта на Околчица са верни. Макар че и тук възниква противоречие - няколко дни разлика щяха да личат при аутопсията.

Реално ако ако вървим в посоката, в която физически няма външна намеса нито на хижата, нито на Околчица, то това са си две различни местопрестъпления, с различна динамика между хората и са минали по различен начин. Ако е имало групово решение за самоубийство, аз не смятам, че Ники и Сашо са участвали в разговора или са взели решението. Просто не виждам как дори се води такъв разговор с дете като Сашо. С Ники може да е говорено, той може да се е съгласил и пак в последния момент да се отказал, защото е млад човек на 22 години, живота е бил пред него.

Та в този ред на мисли, ако наистина куршума в главата на Ники е от рикошет, то може да е имало някакъв спор между Калушев и него около това, че Ники се е отказал. Не мисля, че после с дни Калушев и Сашо са стояли с трупа на Ники в кемпера обаче. Станало е по-бързо. Иначе щеше да има видими разлики в разлагането по труповете.

Като генерална причина за случилото се за мен става въпрос за много пари и много влиятелни хора намесени. Не мисля, че има изцяло вътрешно пореден спор. Дори и да е имало спор е бил породен от външни обстоятелства и за мен са намесени пари и влиятелни хора (с преки или косвени връзки с чадъра).

Да, то всичко е възможно, ние спекулираме. За мен ако наистина куршума в главата на Николай е от рикошет, това показва, че този куршум не е бил предназначен за него. За какво/кого е било предназначен не знаем. Но определено изглежда повече като инцидент отколкото като директно стреляне в него. Ако е така.

Просто за сега информацията, която имаме, не говори за това Калушев да е бил в хижата във времето, в което виждаме тримата там. За това и за сега не го слагам там.

Иначе то при хората споровете не винаги са само за едно нещо. Може да са много неща. Може да започне от момичето и да мине на други неща и да се превърне от спор в скандал.
Виж целия пост
# 35 809
Сигурно се е обсъждало няколко пъти, но на мен най-много ми направи впечатление това, ден-два след убийството се беше разбрало кой е мъртъв и кой е изчезнал и се търси. Всички сте възмутени за децата, как са били оставени за отглеждане от "чичковците", а не сте ли възмутени, че след като са били още живи след пожара и трите трупа в хижата, след като има изнесени "данни за педофилия" и децата са в страхотен риск - няма веднага изнесени снимки на тях и въпросния злодей който търсят? Попаднах на коментар от Биляна Грозданова, ще цитирам "При изчезване на дете, МВР разполага със системата „Amber Alert“ за социалните мрежи и телевизиите.
Тя трябва да се задейства веднага!
В България системата от камери на БГ ТОЛ и МВР позволява проследяване на регистрационен номер в реално време. Скриването на тази информация от гражданите в началото е необяснимо, ако целта е била реално спасяване.
Щом не е имало желание за реално намиране, означава, че те са били мъртви.
Никой не видя снимки на изчезналите, подробно описание, ръст, цвят на очите или как са били облечени в деня на изчезването.
А точно това се прави в такива случаи по целия свят.
Когато има изчезнало лице, първата стъпка на всяка полиция (от Интерпол до местното РПУ) е публичност.
Снимката се разпространява по всички национални медии, за да могат гражданите да помогнат.
Българското МВР има специална секция за това, но в случая „Петрохан“ такава кампания липсваше.
Дори за секунда да си представим, че МВР е попаднало на съмнителна мрежа, това означава, че детето е било силно застрашено и издирването е трябвало да бъде с абсолютно всички възможни методи, но – не.".
Виж целия пост
# 35 810
Сигурно се е обсъждало няколко пъти, но на мен най-много ми направи впечатление това, ден-два след убийството се беше разбрало кой е мъртъв и кой е изчезнал и се търси. Всички сте възмутени за децата, как са били оставени за отглеждане от "чичковците", а не сте ли възмутени, че след като са били още живи след пожара и трите трупа в хижата, след като има изнесени "данни за педофилия" и децата са в страхотен риск - няма веднага изнесени снимки на тях и въпросния злодей който търсят? Попаднах на коментар от Биляна Грозданова, ще цитирам "При изчезване на дете, МВР разполага със системата „Amber Alert“ за социалните мрежи и телевизиите.
Тя трябва да се задейства веднага!

Ето това е един въпрос, който бих искала да се изясни, а не се говори за него. При какви условия в България се задейства amber alert? Трябва ли да има участие/съгласие от родителите за това или не? Има ли значение възрастта на детето. Някой има ли информация за това?

Цитат
В България системата от камери на БГ ТОЛ и МВР позволява проследяване на регистрационен номер в реално време. Скриването на тази информация от гражданите в началото е необяснимо, ако целта е била реално спасяване.
Щом не е имало желание за реално намиране, означава, че те са били мъртви.
Никой не видя снимки на изчезналите, подробно описание, ръст, цвят на очите или как са били облечени в деня на изчезването.
А точно това се прави в такива случаи по целия свят.
Когато има изчезнало лице, първата стъпка на всяка полиция (от Интерпол до местното РПУ) е публичност.
Снимката се разпространява по всички национални медии, за да могат гражданите да помогнат.
Българското МВР има специална секция за това, но в случая „Петрохан“ такава кампания липсваше.
Дори за секунда да си представим, че МВР е попаднало на съмнителна мрежа, това означава, че детето е било силно застрашено и издирването е трябвало да бъде с абсолютно всички възможни методи, но – не.".

Те даже мисля, че в началото ползваха грешна снимка за Николай, която се оказа после, че е Деян. Не знам дали медиите бяха сбъркали или полицията е подала грешна снимка.

Това намерих в интернет за amber alert в България - https://www.amberalert.eu/amber-alert-in-your-country:

AMBER ALERT
In Bulgaria an AMBER Alert allows police officers to seek assistance of the public when a missing child under the age of 18 is a victim of crime or/if it is in danger.

Directorates facilitating/publishing/issuing the AMBER Alert are:

General Directorate of the National Police
General Directorate Combatting Organised Crime

AMBER Alert Criteria:

A report filed by the legal representative of the missing minor.
There is evidence that the minor is/will be the victim of crime, or its life is in danger.
Written consent/approval from the minor’s legal representative or from a prosecutor if there is a criminal proceeding for the publishing of an AMBER Alert for the minor.
An AMBER alert can be published/announced/issued if there is an opportunity within 24 hours after the report on a minor missing or after a decision taken by the relevant police structure.

Тук имам интересни въпроси. Гледам критериите. Излиза, че трябва да има подаден репорт за липсващо дете от легалния настойник на детето. Предполагам това са родителите на Сашо? Трябва да има и писмено съгласие от тях или прокурора.
Виж целия пост
# 35 811
Ако са се надявали да ги измъкнат тихо и кротко от предполагаемия “извършител”, няма да рискуват с шумно и публично издирване.
Виж целия пост
# 35 812
Резонни въпроси, дискутирани, на които отговор, от когото трябва няма!
Виж целия пост
# 35 813
Ако са се надявали да ги измъкнат тихо и кротко от предполагаемия “извършител”, няма да рискуват с шумно и публично издирване.

Е, това не е ли непрофесионално, да ги измъкнат тихо и кротко, след като знаят, че има 3ма убити, подпалена хижа и изнасят данни, че е било секта и педофилия? Вместо да бият камбаната, те ще ги спасяват тихо и кротко? Единственно помня, даваха, че проверяват пещерите наоколо, без да се знае за кого точно проверяват. Детето и момчето са били живи няколко дни след пожара с хижата и при версията за самоубийства и при другите версии е трябвало да се търсят веднага, с цел спасяване на детски живот.
Виж целия пост
# 35 814
Тук намерих малко повече информация за amber alert - https://yurukov.net/blog/2019/amber-mvr-otgovor/. Едно от нещата, което мен ме обърква леко е че на някои места amber alert се свързва с отвличане на деца, другаде е с деца, които се вярва, че са в опасност. На някои места виждам, че се ползва за деца под 18 години, на други за деца под 16 години.

Цитат
За да се обяви случай в Amber, трябвало да отговаря на следните изисквания на Facebook:

да е под 16 години
да е отвлечено или да има непосредствена заплаха за живота му
да не е избягало от вкъщи
да не отвлечено от единия родител, независимо дали има родителски права над него или не

Автора спекулира и защо не за всички изчезнали деца се използва amber alert:

Цитат
Истината е, че далеч не всички случаи следва да се обявяват. Това е нещо, което съм описвал подробно преди. За доста от тези, които се издирват, се знае къде се намират. Спомням си за няколко случая на деца избягали от домовете за сираци, когато още ги имаше. Едно беше отишло при брат си. В други случаи бягат от един родител, за да отидат при роднини. Понякога пък има причини публичното обявяване дори ще навреди на издирването. Тук обаче говорим за онези случаи, в които добре информираната общественост би могла да помогне. Реакцията в първите минути и часове е съществена и колкото отделни полицаи и екипи да вършат страхотна работа, надали някой ще отрече, че координацията и комуникацията в системата и с други държавни органи далеч не е на ниво.

Нашите журналисти вместо да дъвчат пикантериите само можеха да направят малко проучване по този въпрос и да се консултират с хора дето знаят процедурите и да обяснят … Можеха и на някоя пресконференция да го зададат този въпрос.

Явно може да има и разлики след като има amber alert как се комуникира. Според сайта по-горе за amber alert в Европа, това са каналите при нас:

Цитат
Services and tools used for the AMBER Alert:

TV broadcasts
Radio broadcasts
Electronic media and platforms
PRESS Centre of the Ministry of the Interior
Transport companies
Private billboards
A (police) service phone number for the Alert
Special message to all Police Departments

Тоест може да не оперира като в САЩ системата и изглежда не пращала СМС-и (в САЩ праща).
Виж целия пост
# 35 815
На мен ми е интересно, дали като даваш показания, получаваш копие от това, което си подписал пред разследващите?
Някой знае ли?
Виж целия пост
# 35 816
Калушев може да е решил да се прави на Епщайн, и това да не се е харесало на НЗ и да е възникнал сериозен конфликт. НЗ може да е решил да действа самосиндикално относно девойката, може дори да е искал да се отдели от ИК. Ще кажете къде ще отиде? Ами нали има майка, баща, той все пак има някакви базисни умения, и все още е много млад, бъдеще е имал.
ИК обаче, явно съвсем е откачил, това е преляло чашата. Решил е да решава проблема с брадвата.
Виж целия пост
# 35 817
На мен ми е интересно, дали като даваш показания, получаваш копие от това, което си подписал пред разследващите?
Някой знае ли?
Не в досъдебна фаза.
Четеш показанията и ако няма грешка, подписваш.
Те са бланки/ протоколи/.
Виж целия пост
# 35 818
.
Виж целия пост
# 35 819
На мен ми е интересно, дали като даваш показания, получаваш копие от това, което си подписал пред разследващите?
Някой знае ли?

Тук са описани подробно правата на свидетелите - https://www.humanrightsguide.bg/temi/sd-i-spravedliv-protses/nak … rotsesualni-prava

Цитат
Показания
На съдебния процес, както и по време на досъдебното производство, можете да дадете показанията си на език, който говорите и разбирате. Следователно, ако е необходимо, длъжностното лице, което взема показанията Ви, трябва да назначи преводач, който да Ви помогне да разберете въпросите.

Ако Вашите показания са дадени по време на досъдебната фаза и са записани от разследващия или прокурора, имате право да ги прочетете и прегледате. Когато не сте съгласни с всичко или с определени части или не сте съгласни с конкретна формулировка, можете да направите бележки или допълнения към изявлението.

А тук е описано кога и за какво имаме право да откажем да свидетелстваме - https://www.humanrightsguide.bg/temi/sd-i-spravedliv-protses/nak … ne-svidetelstvate
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия