Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 502 084
  • 45 945
# 35 820
Ако Калушев е бил в хижата по време на смъртта на другите трима (теорията на Ване) официалната версия щеше да е, че той ги е избил всички. Даже това си мисля, че е било план А ( може и на  убийците-да го натопят, и от следствието-като най-безопасен и мързелив вариант). Но щом изобщо не се говри за него, значи има неоспорими доказателства, че не е бил там.

Тихо и кротко спасяване на дете от "паравоенен въоръжен п . .. ил-сектант", който вече така или иначе знае, че го търсят, а на всичкото отгоре и са го ядосали  с изказванията за небогоугодните дела? (щото имаше теория, че не се съобщава на населението да не се изнерви)

Сърдите се, като ср спряга Валери, но дори тази теория изглежда по-разумна от последните варианти. Аз продъкжавам да смятам, че е по-вероятно един човек да изперка до степен да трепе, отколкото четирима-петима едновременно.
Виж целия пост
# 35 821
Ако Калушев е бил в хижата по време на смъртта на другите трима (теорията на Ванс) официалната версия щеше да е, че той ги е избил всички. Даже това си мисля, че е било план А ( може и на  убийците-да го натопят, и от следствието-като най-безопасен и мързелив вариант). Но щом изобщо не се говри за него, значи има неоспорими доказателства, че не е бил там.

Да, за мен Калушев не е бил в хижата при тримата в 8 вечерта. Ако имаше доказателства за това, отдавна да са ни ги казали.

Цитат
Тихо и кротко спасяване на дете от "паравоенен въоръжен п . .. ил-сектант", който вече така или иначе знае, че го търсят, а на всичкото отгоре и са го ядосали  с изказванията за небогоугодните дела? (щото имаше теория, че не се съобщава на населението да не се изнерви)
Сърдите се, като ср спряга Валери, но дори тази теория изглежда по-разумна от последните варианти. Аз продъкжавам да смятам, че е по-вероятно един човек да изперка до степен да трепе, отколкото четирима-петима едновременно.

По принцип съм съгласна, но аз по други причини не виждам тази теория за достоверна. Един човек определено може да изперка и убие хора (може да са 5, 10, 3, все тая). Но няма да е така организирано, нито пък някой ще чисти и покрива след него. За това не смятам, че ако е убийство е убийство от страст/емоция (това са случаите, в които някой изперква).

Ако това са убийства, е направено с цел и от хора, които или знаят как да си прикриват следите или знаят, че някой ще ги прикрие. Това са двата варианта. А не вярвам, че някой който има такава подкрепа просто ще изперка един ден (без да каже на който и да е) и ще убие толкова хора.

За това и не вярвам, че ако в момичето е причината за станалото, е директна (тип примерно бащата на момичето разбрал нещо и направил нещо). Ако има връзка е косвена. Може да започва от момичето, но да отива другаде. Например момичето е чуло нещо (тук си говорихме, че деца на 14-15 годишна възраст чуват неща и може да разбират неща), казало е на някой, този някой е познавал някой влиятелен човек, казал е на него и така станала работата. А Калушев е навързал нещата и връзките. И под нещо не визирам децата, говоря за сделки за пари.
Виж целия пост
# 35 822
На мен пък ми е странно държането на майката на Калушев. Направи погребение с 200 човека, говори през трети лица.. държи се като примадона от висшето общество.
Ивайло Калушев, между другото, е позирал на доведения си баща, за някои картини от цикъла на Дон Кихот, когато е бил на 10-11 години, бил е с дълга коса.
Ако не сте виждали картините на Майсторов, потърсете ги.
Калушев е израстнал сред тези картини.
Майсторов в някакъв момент е бил в близкия кръг на Людмила Живкова, по време на периода й с вярванията на Рьорих, Огнена йога и т.н.
Доколко това обяснява фиксацията му към момчета на подобна възраст, които е карал да са с дълги коси, не знам.
Значи това трябва да е било 1984-85г..комунистическо време и момче с дълга коса изобщо не се връзват... Или за синчета на ДС е правено изключение? Възможно е..
Виж целия пост
# 35 823
За деца не знам как е с обявяване на изчезнали, но за възрастни знам. Там мен, когато обявявах в полицията за изчезнал човек, ме питаха искам ли да бъде обявен по медии или да бъде само в тяхната мрежа, и трябваше да се подпиша под желанието ми.
Виж целия пост
# 35 824
Така е.
Иначе, срещу версията с Валери имам своя довод за "не"  
Дори да приемем, че е имал мотив, (за мен отново мотивът е свързан повече с парите, които майка му е дала на К, отколкото с друго)  няма логика да е чакал толкова много време. Каквото и да се е случило в Мексико, то не може да е причина нито за убийства, нито за самоубийства.
Изобщо, не мисля, че при толкова много жертви става въпрос за емоции. А за пари, много пари.



Ако Калушев е бил в хижата по време на смъртта на другите трима (теорията на Ванс) официалната версия щеше да е, че той ги е избил всички. Даже това си мисля, че е било план А ( може и на  убийците-да го натопят, и от следствието-като най-безопасен и мързелив вариант). Но щом изобщо не се говри за него, значи има неоспорими доказателства, че не е бил там.

Да, за мен Калушев не е бил в хижата при тримата в 8 вечерта. Ако имаше доказателства за това, отдавна да са ни ги казали.

Цитат
Тихо и кротко спасяване на дете от "паравоенен въоръжен п . .. ил-сектант", който вече така или иначе знае, че го търсят, а на всичкото отгоре и са го ядосали  с изказванията за небогоугодните дела? (щото имаше теория, че не се съобщава на населението да не се изнерви)
Сърдите се, като ср спряга Валери, но дори тази теория изглежда по-разумна от последните варианти. Аз продъкжавам да смятам, че е по-вероятно един човек да изперка до степен да трепе, отколкото четирима-петима едновременно.

По принцип съм съгласна, но аз по други причини не виждам тази теория за достоверна. Един човек определено може да изперка и убие хора (може да са 5, 10, 3, все тая). Но няма да е така организирано, нито пък някой ще чисти и покрива след него. За това не смятам, че ако е убийство е убийство от страст/емоция (това са случаите, в които някой изперква).

Ако това са убийства, е направено с цел и от хора, които или знаят как да си прикриват следите или знаят, че някой ще ги прикрие. Това са двата варианта. А не вярвам, че някой който има такава подкрепа просто ще изперка един ден (без да каже на който и да е) и ще убие толкова хора.

За това и не вярвам, че ако в момичето е причината за станалото, е директна (тип примерно бащата на момичето разбрал нещо и направил нещо). Ако има връзка е косвена. Може да започва от момичето, но да отива другаде. Например момичето е чуло нещо (тук си говорихме, че деца на 14-15 годишна възраст чуват неща и може да разбират неща), казало е на някой, този някой е познавал някой влиятелен човек, казал е на него и така станала работата. А Калушев е навързал нещата и връзките. И под нещо не визирам децата, говоря за сделки за пари.
Виж целия пост
# 35 825
На 1000% са се самоубили, решили са го да действат на 2 места. Калушев се сбогува с най-важните му хора и се приключва. Най-вероятно края на 2025 г са взели решението, като са започнали да закриват сайтовете си, поканили са момичето за да изчистят имиджа си, че не се занимават само с момченца. Смятам че скоро ще потвърдят водещата версия, за външна намеса както стана ясно няма никакви доказателства. Това са хора които не са били съвсем нормални, за да живеят отшелнически по този сектански начин, обградени с чужди непълнолетни деца - момченца. Колкото и да не им се вярва на някой хора, това е истината..
Виж целия пост
# 35 826
Бащата на Сашо може би не е искал да се вдига шум и да се издирва синът му,  той каза няколко пъти, че вярва на Калушев. Вероятно затова не са задействали Amber alert? Трябва ли разрешение от близките?
Виж целия пост
# 35 827
Някой хора не сме съгласни, да.
Но и не сме така категорични в нищо. Особено пък 1000%

В редките случаи, в които си позволявам да спекулирам: някой близък, който е знаел нещо, свързано с много пари, го е казал на лоши хора, като условието е било никой  да не пострада, но всичко се е объркало и е завършило с 6 трупа.

На 1000% са се самоубили, решили са го да действат на 2 места. Калушев се сбогува с най-важните му хора и се приключва. Най-вероятно края на 2025 г са взели решението, като са започнали да закриват сайтовете си, поканили са момичето за да изчистят имиджа си, че не се занимават само с момченца. Смятам че скоро ще потвърдят водещата версия, за външна намеса както стана ясно няма никакви доказателства. Това са хора които не са били съвсем нормални, за да живеят отшелнически по този сектански начин, обградени с чужди непълнолетни деца - момченца. Колкото и да не им се вярва на някой хора, това е истината..
Виж целия пост
# 35 828
Ралица продължава упорито  в нейната си посока и ще има вой при официалните резултати. Сега е решила да качва снимки на труповете.
Виж целия пост
# 35 829
Писах, но е заметено, а ми е интересно какво мислите по тези въпроси.
1. Разбрахме, че на Околчица мобилните оператори нямат обхват. Как е пратил смс/съобщения, когато се твърди, че старлинкът е включен само на 3-ти за малко.
2. Назад обсъждахме, че ИК не е оставил децата, ако е смятал, че са в опасност. Ами, ако не е смятал, че са в такава непосредствена опасност? Сбогуването е хижата е като за успешен проект.
Виж целия пост
# 35 830
Майката на Ники твърди, че той и е споделял, че някой ги заплашва. Ако е вярно (много се съмнявам в адекватността на тази жена), какво е чакал, та не ги е пуснал? И другият момент-ако някой заплашва детето ти, не ти ли стига акъла сам да отидеш и да му събереш парцалите.
Виж целия пост
# 35 831
.
Виж целия пост
# 35 832
Бащата на Сашо може би не е искал да се вдига шум и да се издирва синът му,  той каза няколко пъти, че вярва на Калушев. Вероятно затова не са задействали Amber alert? Трябва ли разрешение от близките?

Бащата на Сашко и полицията най-вероятно са се разбрали да не обявяват издирването на Калушев, ако го обявят за издирване е много рисковано за децата .. Яни Макулев няколко пъти повтори, че Калушев ще се появи с децата до 2-3 дена и че му вярва абсолютно.
Виж целия пост
# 35 833
Майката на Ники твърди, че той и е споделял, че някой ги заплашва. Ако е вярно (много се съмнявам в адекватността на тази жена), какво е чакал, та не ги е пуснал? И другият момент-ако някой заплашва детето ти, не ти ли стига акъла сам за отидеш и да му събереш парцалите.

Карма, от къде идва това за снимките и за твърденията на Ралица? От Фейсбук ли?
То ще е просто критично, ако Дечо съобщава, че са били заплашвани, Ники съобщава, че са били заплашвани ... ама никой нищо не прави и продължават да си живят в хижата.
И то в присъствието на Алекс.
Ама иначе много милеят за тях роднините и родителите.
Виж целия пост
# 35 834
Да, има пост във фб, видим за всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия