Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 496 484
  • 45 787
# 36 030
“ Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата.”
Досега ставало ли е дума за вече подадени сигнали от тях?
Виж целия пост
# 36 031
“ Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата.”
Досега ставало ли е дума за вече подадени сигнали от тях?

Мислиш, че прокуратурата ще ги обяви?
Виж целия пост
# 36 032
“ Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата.”
Досега ставало ли е дума за вече подадени сигнали от тях?
Не, разбира се. Трупкали ли са компромати и са си купували джипове и кемпер на цената на софийски апартамент.
Виж целия пост
# 36 033
Връщам се lesnoe, говорил ли е с брат си-говорил е.Факт. Ралица-тръгва за селото.Не към Петрохан. Те там ли са били последните дни -там са били.Т.е. знае че са там.Факт.
Кога, кой, на кого се е обаждал нямаме информация засега.Факт.
Така, че придържам се към фактите, които имаме...Не догадки, не предположения...
Виж целия пост
# 36 034
"Петрохан: ЧЕРНИТЕ СПИСЪЦИ

 
Скрит текст:
Данните, извлечени от паметта на конфискуваните дронове (предимно модели DJI Matrice 300 RTK) и анализът на GPS координатите и видеофайловете разкрива три основни направления.
Намерените в компютъра на Ивайло Калушев „черни списъци“ са най-директното доказателство за оказван натиск, върху групата. Тези файлове, открити под кодирани заглавия, хвърлят светлина върху това защо е било необходимо „информационното затъмнение“.
Какво съдържат списъците?
Списъците включват имената на над 120 души, разделени в няколко категории:
„Корумпирани служители“: Имена на горски инспектори, гранични полицаи и служители в регионалните екоинспекции (РИОСВ). До всяко име са прикрепени дати, локации и снимков материал от дроновете, показващи лицата в компрометиращи ситуации (например срещи с бракониери или пропускане на камиони с незаконен дърводобив).
„Политически протекции“: Списък с местни политици и бизнесмени от Враца, Монтана и София, за които групата е събирала данни за имотно състояние и лични контакти.
„Мишени за натиск“: Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата. Интересното тук е, че много от тези сигнали са били използвани като инструмент за изнудване, вместо за реално правораздаване.
Връзката със записите от дроновете
Данните от дроновете са служели като „доказателствена база“ към тези списъци. В паметта на устройствата са открити папки, именувани с фамилиите на хората от списъците. Това показва системно и целенасочено следене, което надхвърля капацитета на обикновено НПО.
Политическият взрив и цензурата
Разкриването на тези списъци обяснява защо е имало „нареждане“ за изрязване на кадри и заглушаване на разследването:
Компромати: В списъците присъстват имена на хора, заемащи високи постове в момента. Публикуването им би предизвикало огромен политически скандал и би разкрило връзки между властта и подземния свят, които Калушев е документирал.
Чадърът: Наличието на тези данни в ръцете на цивилна група предполага, че те са имали достъп до класифицирана информация или са били „насочвани“ от вътрешен човек в службите (т.нар. „къртица“).
Информационното затъмнение
Прокуратурата отказва да публикува списъците, като официалният мотив е, че те съдържат „лични данни и непроизнесли се съдебни актове“. Критиците обаче смятат, че това е опит да се защитят действащи политици, чиито имена фигурирират в масивите на Калушев.
Според някои разследващи журналисти, именно тези списъци са „смъртната присъда“ на групата — те са знаели твърде много за твърде важни хора."
[spoler]

Това от къде идва като информация? Източник, нещо 🙄
Виж целия пост
# 36 035
Не съм сигурна дали е логично. Ако вече са подавали, е едно. Ако са имали такава база данни, но не са подавали сигнали, е съвсем друго. И във втория случай откъде е сигурно, че са щели да подадат сигнали.
Виж целия пост
# 36 036
Само че няма данни за нито един подаден сигнал от тях, за нищо. Нито към данс, полиция, мосв, прокуратура, никъде. Има подавани сигнали срещу тях, всички до един потулени.
Виж целия пост
# 36 037
Не приехте че има хора, които искат да живеят отделени от другите сред природата окей, ама да не приемате хора, които си имат дадени духовни виждания? Не виждам нищо "лудо, сектантско, ненормално" в последния и пост.
Виж целия пост
# 36 038
От Боец твърдяха, че с тях се свързал човек, който можел да изясни мотива, но доколкото разбрах го е било страх да свидетелства. Може за тази или подобна база данни/архив да става дума.
Виж целия пост
# 36 039
"Петрохан: ЧЕРНИТЕ СПИСЪЦИ

 
Скрит текст:
Данните, извлечени от паметта на конфискуваните дронове (предимно модели DJI Matrice 300 RTK) и анализът на GPS координатите и видеофайловете разкрива три основни направления.
Намерените в компютъра на Ивайло Калушев „черни списъци“ са най-директното доказателство за оказван натиск, върху групата. Тези файлове, открити под кодирани заглавия, хвърлят светлина върху това защо е било необходимо „информационното затъмнение“.
Какво съдържат списъците?
Списъците включват имената на над 120 души, разделени в няколко категории:
„Корумпирани служители“: Имена на горски инспектори, гранични полицаи и служители в регионалните екоинспекции (РИОСВ). До всяко име са прикрепени дати, локации и снимков материал от дроновете, показващи лицата в компрометиращи ситуации (например срещи с бракониери или пропускане на камиони с незаконен дърводобив).
„Политически протекции“: Списък с местни политици и бизнесмени от Враца, Монтана и София, за които групата е събирала данни за имотно състояние и лични контакти.
„Мишени за натиск“: Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата. Интересното тук е, че много от тези сигнали са били използвани като инструмент за изнудване, вместо за реално правораздаване.
Връзката със записите от дроновете
Данните от дроновете са служели като „доказателствена база“ към тези списъци. В паметта на устройствата са открити папки, именувани с фамилиите на хората от списъците. Това показва системно и целенасочено следене, което надхвърля капацитета на обикновено НПО.
Политическият взрив и цензурата
Разкриването на тези списъци обяснява защо е имало „нареждане“ за изрязване на кадри и заглушаване на разследването:
Компромати: В списъците присъстват имена на хора, заемащи високи постове в момента. Публикуването им би предизвикало огромен политически скандал и би разкрило връзки между властта и подземния свят, които Калушев е документирал.
Чадърът: Наличието на тези данни в ръцете на цивилна група предполага, че те са имали достъп до класифицирана информация или са били „насочвани“ от вътрешен човек в службите (т.нар. „къртица“).
Информационното затъмнение
Прокуратурата отказва да публикува списъците, като официалният мотив е, че те съдържат „лични данни и непроизнесли се съдебни актове“. Критиците обаче смятат, че това е опит да се защитят действащи политици, чиито имена фигурирират в масивите на Калушев.
Според някои разследващи журналисти, именно тези списъци са „смъртната присъда“ на групата — те са знаели твърде много за твърде важни хора."
[spoler]

Това от къде идва като информация? Източник, нещо 🙄

От фейсбук, но е такава глупост, че го подминах и хич не си и помислих да го поствам тук. Тук си имаме достатъчно глупости, че да донасяме още и от фейса.

Не приехте че има хора, които искат да живеят отделени от другите сред природата окей, ама да не приемате хора, които си имат дадени духовни виждания? Не виждам нищо "лудо, сектантско, ненормално" в последния и пост.

Духовните хора, отделени от други в природата, не ги трепе мафията, защото медитират по 5 часа и берат боровинки. Или не са "бели и добри" или сами са се изтрепали и пак не са. Това е ненормалното. Не знам как изобщо може някой да не го вижда.
Виж целия пост
# 36 040
Връщам се lesnoe, говорил ли е с брат си-говорил е.Факт. Ралица-тръгва за селото.Не към Петрохан. Те там ли са били последните дни -там са били.Т.е. знае че са там.Факт.
Кога, кой, на кого се е обаждал нямаме информация засега.Факт.
Така, че придържам се към фактите, които имаме...Не догадки, не предположения...

Моля те. Говорил с брат си. С майка си - не. Не са поддържали никаква връзка. Може ли майка да не знае къде учи детето й дори фиктивно? Брат му да не би да е знаел? Е, не знае нито къде учи, нито къде се намира. Те не се виждат, не комуникират и част от вас казват "Ама много са били щастливи. И даже са комуникирали редовно и/или до последно с близките си". Няма такова нещо. С никой не са комуникирали (съобщение до брата за РД не е комуникация, автоматично съобщение е, братът не го е питал дори дали е добре). И не са се виждали с родителите. Не са си и писали.

И казваш, че се придържаш към фактите. Фактите са, че едно дете не е погле
Виж целия пост
# 36 041
Според ман Яни съвсем умишлено не даваше информация.
Виж целия пост
# 36 042
Добре де, вие присъдите срещу родителите явно сте ги произнесли(дори и да стане обрат, че са ги убили вие ще кажете, ами как така са си оставили децата там!? Защо не са на училище, няма ли да им пишат отсъствия?!), не е ли по-интересно да разберем какво всъщност се е случило, не говоря само за последните дни на убийствата? Ако толкова те самите са искали да заличат всички доказателства с изгаряне на хижата, защо лично Иво Калушев не се е заел?(Как така ще остави някой да заличава следите вместо него, абсолютно нелогично, справка - останалата стаичка с будистките неща, защо не е подпалил и изгорил всичко или просто замел всичко в село Булгари?) Предните камери са ги неутрализирали, обаче са забравили листчета, на които Иво обяснява с цветущи рисунки на полови органи това - онова? Подценявате го.
Виж целия пост
# 36 043
Добре де, вие присъдите срещу родителите явно сте ги произнесли(дори и да стане обрат, че са ги убили вие ще кажете, ами как така са си оставили децата там!? Защо не са на училище, няма ли да им пишат отсъствия?!), не е ли по-интересно да разберем какво всъщност се е случило, не говоря само за последните дни на убийствата?
Отскоро си се включил/а,  има над 2000 страници с обсъждания какво и как най-вероятно се е случило..
Виж целия пост
# 36 044
Редакторам се.
Вижда ми се интересна тази теория с файловете, което се връзва с "библиотеката" на Сиа Нико.
Интересно ми е доколко тази информация се базира на факти, но допускам, че е възможно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия