Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 491 002
  • 45 635
# 36 060
На  37:12 https://www.youtube.com/watch?v=cxMdlAiUiQs
Може и грешка за момент да е била или въздействието на момичето, което е било с тях  до преди няколко часа,  или пък някакъв дефицит при общуването в следствие на изолацията....


Информация на лична и аз няма да откажа.

pandorina,
За този момент говорим и различно чуваме.
Аз се старая да съм безпристрастна. От хората съм, които го чуват.
Интересно ми е дали и вие ще го чуете?

Не бих си правила някакви изводи от това, която се чува. По-скоро някакъв паразитен звук след края на думата.
Виж целия пост
# 36 061
Rocket, Никакви сигнали за нищо не са подавани.
Виж целия пост
# 36 062
Като не знам източника ми е малко трудно да коментирам автентичността и достоверността за наличие на такива файлове/компромати.

Ако са имали обаче такива компромати, тук изникват няколко въпроса за мен:

1. Как и откъде ги имат?
2. Какво са правили с тях?
3. Самосиндикално ли са решили да ги събират тези компромати или е било задача от хората, които са осигурявали чадъра?
Виж целия пост
# 36 063
Ако има някакви списъци или данни за лица, събирани от групата, то те вероятно са с цел изнудване.
Но едва ли са такива срещу корумпирания горски, дето пратил 10 рома да изсекат пет дръвчета. Има ли в този район въобще данни за мащабна незаконна сеч, умишлени пожари, или др. в последните години?
Очаквам веднага да ми се отговори, че няма, защото петроханци са превантирали с дрона и шмайзерите 🙂.
Дечев е казал, че 4 тата гилза е важна, заради първоначално намерените три.
Връщам го да го чуя.
Виж целия пост
# 36 064

Фактите, които имаме, са че едно 15 годишно момче не е виждало майка си ПОНЕ откато е бил на 14 години. Може и по-дълъг период да е.
Факт е, че родителите не са наясно къде е учило, къде е ходило.
Факт е, че се е обадил на брат си за РД. Браво, явно това трябва да ни говори за истинска семейна близост и връзка.

Това каква връзка има със смърта им, освен ако не твърдите, че родителите им са ги убили?
Виж целия пост
# 36 065
От профила на Sia Niko, за който няма фб:
Цитат

]Защо бай Фидос изведнъж решава да продаде добре работещата хижа, и то да я продаде на 15-тина пъти по-ниска цена. Хайде, да кажем, спестил е данъци върху сделката. Ама изведнъж да си продадеш работещия бизнес, също изглежда странно.
Цитат



 Нямам фейсбук, благодаря.
Коя е тази Sia Niko, каква е ?
 Откъде знае колко  е била "добре работещата хижа".Аз четох в някакъв планинарски форум, че бай Фидос не е бил особено приветлив, и че хижата е била занемарена.
И имам въпрос за бай Фидос - как е успял  да си купи  хижата  през 2006 г, как  така  от държавна е станала   частна?
Виж целия пост
# 36 066
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.
Виж целия пост
# 36 067
Сега знаеш, че е хахавел, но очевидно не е оценяван така преди февруари.
Той и сега явно е високо ценен, щом продължава да се  цитира и споделя с възхита бръщолевенето му.

Хората сме различни - едни виждат красота в засукани безсмислици, други като мен приключват още като чуят "нека осъзнаете..."
Виж целия пост
# 36 068
Има няколко потребителя тук, които изключително добре познават убитите, близките им, недейността им,дейността им, мисленето,  вярванията им,ежедневието им, способностите им.....Обаче ...никой от тях не е подал сигнал за нередности спрямо младежите
[/quote]

Дори и да има за какво е аргумент това, че тези хора не са били подали сигнал? Ти например живяла ли си на хижата, че да знаеш какво се е случвало? И ако вярваш на някого, ще подадеш ли сигнал?
Виж целия пост
# 36 069
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.

В началото, когато София заговири за "тулку" бях търсила информация. Традиционно тези деца също са имали ограничен контакт с биологичното си семейство, за да могат напълно да се посветят на духовното учение. И други причини бяха изброени, но не се задълбочих в четенето, защото бяха по-сложно вплетени в религията.
Това в случай, че Калишев е отглеждал децата, защото е смятал, че са тулку.
Явно е имало някакви ограничения наложени на родителите.
Виж целия пост
# 36 070

Фактите, които имаме, са че едно 15 годишно момче не е виждало майка си ПОНЕ откато е бил на 14 години. Може и по-дълъг период да е.
Факт е, че родителите не са наясно къде е учило, къде е ходило.
Факт е, че се е обадил на брат си за РД. Браво, явно това трябва да ни говори за истинска семейна близост и връзка.

Това каква връзка има със смърта им, освен ако не твърдите, че родителите им са ги убили?

Не, виждали са се семейно в края на месец ноември.

Искам само да вметна че семейството на Александър е подложено на изключителен натиск от страна на Ралица Асенова, индиректно и от Стела Майсторова, да не приемат първата версия и да се търси външна намеса.
Предполагам , че за тях, психологически, това е по-лесно за приемане.
Липсата на доверие в институциите на което, един от архитектите е Ина Лулчева, дава своите плодове.
Ситуацията е много тъжна.
Вероятно Лулчева ще се пребори за приключване на досъдебното производство без категорична вина за ИК, Майсторова ще си запази имотите, а останалите ще търсят възмездие в Страсбург, и съответно обезщетение от всички нас.

Толкоз по въпроса.
Виж целия пост
# 36 071
Ако има някакви списъци или данни за лица, събирани от групата, то те вероятно са с цел изнудване.
Но едва ли са такива срещу корумпирания горски, дето пратил 10 рома да изсекат пет дръвчета. Има ли в този район въобще данни за мащабна незаконна сеч, умишлени пожари, или др. в последните години?
Очаквам веднага да ми се отговори, че няма, защото петроханци са превантирали с дрона и шмайзерите 🙂.
Дечев е казал, че 4 тата гилза е важна, заради първоначално намерените три.
Връщам го да го чуя.
За който не го е чул. На 18.25
https://bntnews.bg/news/emil-dechev-zaplahite-kam-glavniya-sekre … -1390659news.html
Блакодаря, tays. Това съм го пропуснала.
Виж целия пост
# 36 072
Аз мисля преди време обсъждаме, че познаваме хората спрямо това, което ни покажат. Може например с някой да ни свързва хоби или общ интерес, това не означава, че знаем как живеят или какво правят.

Например за Калушев знаем, че си е бил пещерняк и си е имал интерес да изследва пещери и да се гмурка. Знам и че, е имал интерес към будизъм, духовност, извънземни. Чудя се дали е имал интерес към защита на природата или НАКЗТ си е била създадена от самото начало с друга цел (пари и схеми).

Това са все интереси, които биха го свързали с различни групи хора и не е задължително тези хора да са видяли всяка една страна от него. Не всеки пещерняк, който го познава като такъв, ще знае интересите му към будизъм например. Даже мисля точно Владимир Йончев обясни, че ги свързват пещерите, но той е християнин и е знаел за интереса на Калушев към будизма, но никога не са говорили за това кой знае колко, защото той си е християнин.

Този случай затвърждава това, което си знаем на философско ниво - мислим си, че познаваме хората, докато не стане нещо, което да ни изненада.

Това кой какво е видял или не, какво е казал или не, не ни помага с нищо. Ние не знаем динамиката на общуване между тези хора.

Ако е вярно, че Макулеви се чувстват притиснати, това е много тъжно.
Виж целия пост
# 36 073

Фактите, които имаме, са че едно 15 годишно момче не е виждало майка си ПОНЕ откато е бил на 14 години. Може и по-дълъг период да е.
Факт е, че родителите не са наясно къде е учило, къде е ходило.
Факт е, че се е обадил на брат си за РД. Браво, явно това трябва да ни говори за истинска семейна близост и връзка.

Това каква връзка има със смърта им, освен ако не твърдите, че родителите им са ги убили?

Не, виждали са се семейно в края на месец ноември.

Искам само да вметна че семейството на Александър е подложено на изключителен натиск от страна на Ралица Асенова, индиректно и от Стела Майсторова, да не приемат първата версия и да се търси външна намеса.
Предполагам , че за тях, психологически, това е по-лесно за приемане.
Липсата на доверие в институциите на което, един от архитектите е Ина Лулчева, дава своите плодове.
Ситуацията е много тъжна.
Вероятно Лулчева ще се пребори за приключване на досъдебното производство без категорична вина за ИК, Майсторова ще си запази имотите, а останалите ще търсят възмездие в Страсбург, и съответно обезщетение от всички нас.

Толкоз по въпроса.

Започнат ли да си задават въпроси в семейството на Александър, няма връщане назад, колкото и майката на ИК и Ралица да ги обработват. Дали ще имат сила, не знам.
За другото се надявам да не излезеш права. Не е в интерес на обществото да не се разбере истината.
Виж целия пост
# 36 074
И кой точно да подаде сигнал? Да не мислиш, че на някой много му пука, че едно дете не вижда майка си, че не ходи на училище и че прислугва на приятеля им? Все пак според тях, това е живот мечта, за едно 11-15 годишно дете, въпреки че те никога не биха си оставили техните деца, на същия тоя човек. Нищо, че се кълнат, колко е невероятно прекрасен.
А ако бяхме гражданско общество, и сигнали щяха да бъдат подадени, и институциите щяха да са извели детето/децата от там, и последствия щеше да има за родители и лами.

пп. Историята на сектите показва, че е много лесно един човек да обработи много повече от 4 човека. И да ги убеди да се самоубият.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия