Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 491 025
  • 45 636
# 36 090
По този почернен текст:
"Намерените в компютъра на Ивайло Калушев „черни списъци“ са най-директното доказателство за оказван натиск, върху групата."
За мен е точно обратното. Директно доказателство, че групата е оказвала натиск върху хора. Предвид и фактът, че са заплашвали туристи и подобни. Взели са се и някой им е позволил за нещо повече от каквото са.

Да и аз това казах, че моята мисъл беше на обратно.

Всъщност сега има ли ученически стипендии? По мое време имаше, но тогава ни ги даваха на ръка парите мисля. Сега предполагам ако ги дават, не са на ръка, а по някаква сметка. Въпроса е обаче каква сметка се прави.
Виж целия пост
# 36 091
Цитат
Намерените в компютъра на Ивайло Калушев „черни списъци“ са най-директното доказателство за оказван натиск, върху групата. Тези файлове, открити под кодирани заглавия, хвърлят светлина върху това защо е било необходимо „информационното затъмнение“.
Това аз го разбирам, като че се е знаело за тези списъци от някой, който е натискал групата да бъдат унищожени или предадени. А не, че ги е натискал пряко чрез списъците.

Цитат
Мишени за натиск“: Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата. Интересното тук е, че много от тези сигнали са били използвани като инструмент за изнудване, вместо за реално правораздаване.
Подготвени сигнали, някои от които вече са пускани. По тези сигнали не са образувани производства, а са използвани за политическо изнудване и бухалка... т. нар. дела на трупчета.

Цитат
„Корумпирани служители“: Имена на горски инспектори, гранични полицаи и служители в регионалните екоинспекции (РИОСВ). До всяко име са прикрепени дати, локации и снимков материал от дроновете, показващи лицата в компрометиращи ситуации (например срещи с бракониери или пропускане на камиони с незаконен дърводобив).
„Политически протекции“: Списък с местни политици и бизнесмени от Враца, Монтана и София, за които групата е събирала данни за имотно състояние и лични контакти.
Това според мен върви заедно. Мастити местни бизнесмени обикновено имат протекции от по-високо ниво. От там се появяват и имената на висши държавни служители.

Може би начинът, по който е написан самият пост, не дава съвсем точна представа.
Виж целия пост
# 36 092
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.
Макулеви са знаели къде е записан и учи Александър.
Но не са знаели примерно къде има открита сметка.
( Намерена е ученическа банкова карта).

Какво имаш предвид под ученическа банкова карта? Аз не съм чувала за такава. Има банкова карта на непълнолетен, сметката за която се открива от родител/настойник.
Интересно къде му е издадена личната карта на Александър, от кое МВР? Той е бил навършил 14 години. Документите се подават от родител в присъствието на детето.
сигурно Револют, което пак от родител, но може виртуално да се издаде
Виж целия пост
# 36 093
И като експертната справка от 3 точки.
Моля ви!
Недейте в тази тема без източници. Нелепо е.
Да, нелепо е! Както и твърденията за епилираните тела на загиналите.
Виж целия пост
# 36 094
Чудим се кой е издал лична карта на детето. Аз пък се чудя защо Калушев се появи в избирателните списъци в Монтана (ако е вярно). Нали хижата била към София област, защото там се е загубила преписката. Той имал апартаменти в София. Но гласува в Монтана. Значи ли това, че е имал постоянно местожителство там?
Виж целия пост
# 36 095
На мен ми е интересно какво не е намерено. Какво точно е било запалено в помещението, от което е тръгнал пожарът. РА каза, че е влизала навсякъде, дано каже какво е имало там.
Виж целия пост
# 36 096
Когато присъства възрастен за откриване на банкова карта на ученик, ако детето е на 14 години има лична карта която се предоставя на гшето. На личната карта на придружаващия не пише дали е майка, баща и тн.
Виж целия пост
# 36 097
Чудим се кой е издал лична карта на детето. Аз пък се чудя защо Калушев се появи в избирателните списъци в Монтана (ако е вярно). Нали хижата била към София област, защото там се е загубила преписката. Той имал апартаменти в София. Но гласува в Монтана. Значи ли това, че е имал постоянно местожителство там?
Да, бил регистриран на домашния адрес на Ивей.
Виж целия пост
# 36 098
Това аз го разбирам, като че се е знаело за тези списъци от някой, който е натискал групата да бъдат унищожени или предадени. А не, че ги е натискал пряко чрез списъците.

Добре, това е възможно. Поражда обаче в мен следващ въпрос. Как другите са знаели, че групата има такива компромати?

Цитат
Подготвени сигнали, някои от които вече са пускани. По тези сигнали не са образувани производства, а са използвани за политическо изнудване и бухалка... т. нар. дела на трупчета.

Официалната информация е, че няма подадени сигнали от групата. На теория може да излъжат за това, ако целта е покриване. И все пак да кажем групата подава тези сигнали, а някой ги използва за изнудване. Кой го прави? Някой друг по случайност или тези, които осигуряват чадъра на групата?

Цитат
Това според мен върви заедно. Мастити местни бизнесмени обикновено имат протекции от по-високо ниво. От там се появяват и имената на висши държавни служители.

Това е възможно, но отваря друг въпрос за мен. Нашите хора случайно ли са решили да събират тези компромати или е поискано от тях от хората, които са им осигурявали чадъра. Съответно случайно ли са избирали за кой да събират такива данни или са имали идея предварително срещу кой да събират. И НАКЗТ с такава цел ли е била създадена или после случайно така са станали нещата.

Цитат
Може би начинът, по който е написан самият пост, не дава съвсем точна представа.

Моя прочит/интерпретация е че е писано от човек, който просто си спекулира и генерира идеи както и ние и няма нищо конкретно. За това и не го приемам за факт, но ми пречи да си говоря по темата, защото генерира още идеи за неща, за които сме се чудили и спекулирали тук.
Виж целия пост
# 36 099
Имената на майката могат да не съвпадат, но на средноинтелигентен човек ще му направи впечатление, че бащиното и фамилното име на бащата не съвпадат.

Допълвам се, няма логика да остаеят лаптопа, ако целта са списъците. Какъв е смисълът да убиеш шестима, при положение, че оставиш следи. Затова си мисля, че това, заради което са убити, вероятно е или унищожено в пожара или взето от кемпера.
Виж целия пост
# 36 100
Имената на майката могат да не съвпадат, но на средноинтелигентен човек ще му направи впечатление, че бащиното и фамилното име на бащата не съвпадат.

Ние сме спекулирали тук, но не мисля, че някъде е казвано официално. Може ли Калушев да е имал пълномощно за някакви неща. Мисля Валери беше казал, че Калушев му е помогнал да си отвори сметка в Мексико. Не знам под помощ дали визираше да го закара там до банката или и нещо друго.

Това също е вариант и за Александър.
Виж целия пост
# 36 101
Когато присъства възрастен за откриване на банкова карта на ученик, ако детето е на 14 години има лична карта която се предоставя на гшето. На личната карта на придружаващия не пише дали е майка, баща и тн.

Нали се попълват документи от пълнолетното лице в банката - родител или настойник. Калушев се е писал настойник ли?
В пълномощните отдавна вече се споменава изрично и изчерпателно всяко едно действие, за което може да се ползва.
Виж целия пост
# 36 102
Разбира се, че нищо не е случайно. Никъде не се оспорва, че те са имали чадър, а вероятно са вършели някаква работа, за да го получат.
Вероятно сигналите може да са подавани от групата, но по-вероятно е да са подавани от тези, които са държали чадъра над тях. Сигнал, подаден директно от тях е глупаво, защото по този начин вече не са "под прикритие".
След подаден сигнал срещу някого или изнудване, този  някой разбира, че някъде някой подава информация за него, наблюдаван е, разработван е... как разбира обаче откъде идва информацията, не знам, но вероятно има начин.

Да, би могло да е спекулация, ама защо да не спекулираме малко на тази тема, да сменим малко, че тази тема верно се превърна в тема за РА, СА, Макулеви..
Виж целия пост
# 36 103
Когато присъства възрастен за откриване на банкова карта на ученик, ако детето е на 14 години има лична карта която се предоставя на гшето. На личната карта на придружаващия не пише дали е майка, баща и тн.

Нали се попълват документи от пълнолетното лице в банката - родител или настойник. Калушев се е писал настойник ли?

Така излиза.
Той е имал пълномощно за пътуване, извеждане в чужбина.

Вероятно е било някакво разширено пълномощно.
Виж целия пост
# 36 104
Ако има някакви списъци или данни за лица, събирани от групата, то те вероятно са с цел изнудване.
Но едва ли са такива срещу корумпирания горски, дето пратил 10 рома да изсекат пет дръвчета. Има ли в този район въобще данни за мащабна незаконна сеч, умишлени пожари, или др. в последните години?
Очаквам веднага да ми се отговори, че няма, защото петроханци са превантирали с дрона и шмайзерите 🙂.
Дечев е казал, че 4 тата гилза е важна, заради първоначално намерените три.
Връщам го да го чуя.
В този район незаконна сеч няма, поради условията на терена и други особености. Сеч има, но не там. Твърденията на Терзиев, че са възстановили биоразнообразието са неистински и смехотворни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия