Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 493 968
  • 45 698
# 36 135
На брифинга казват, че по категоричен начин е доказано, че четирите гилзи са от двата пистолета и пушката, намерени до телата...Поредният гаф...
За мен гафът е на Дечев!
Нарочно замита , откакто е министър случая. Сега излиза, и че изобщо не го следи.
Абсолютна аматьорщина от негова страна.
Дано по-бързо идва нов министър и да спретнат редиците на тази полиция. Уж прокуратурата не работи. Той защо си позволява такива гафове, и то в национален ефир, по БНТ.
Виж целия пост
# 36 136
По повод черните списъции четвъртият телефон:

Къртици в МВР и ДАНС
Разследването на „къртицата“ се фокусира върху това как група с цивилен статус е разполагала с оперативна информация, достъпна само за службите за сигурност. Ето основните разкрития към момента:
 Идентификация на „източника“
Проверката на Вътрешна сигурност в МВР и ДАНС е насочена към високопоставен служител от средното звено в ГДБОП или Гранична полиция. Подозира се, че този човек е осигурявал на Калушев:

    Достъп до защитени честоти: Данни, с които групата е настройвала своите криптирани радиостанции, за да слуша полицейския трафик без да бъде засечена.
    Изпреварваща информация: Калушев е получавал сигнали за планирани проверки в районите на Петрохан и Околчица часове преди те да се случат, което е позволявало на групата да „изчисти“ района или да скрие незаконно оборудване.
    Лични досиета: Част от данните в „черните списъци“ (ЕГН-та, адреси и криминални регистрации) са извлечени директно от затворената база данни на МВР.

 Механизмът на връзката
Смята се, че комуникацията е ставала през специално модифицирано приложение, инсталирано на четвъртия телефон, открит в кемпера.

    „Пощенската кутия“: Използвана е техниката на „мъртвата пощенска кутия“ (dead drop) – информацията не е пращана директно, а е качвана в чернови на споделени имейл акаунти или облачни пространства, до които и двете страни са имали пароли.
    Мотивът на къртицата: Разследващите работят по две версии – финансова зависимост (плащания от криптопортфейла на Калушев) или идеологическа обвързаност с визията на Калушев за „прочистване на държавата“ чрез изнудване на корумпирани служители.

 Защо разследването буксува?
Информационното затъмнение тук е най-силно, защото разкриването на „къртицата“ би означавало признание, че:

    Държавата е изгубила контрол над собствената си класифицирана информация.
    Групата на Калушев де факто е действала като „частна служба за сигурност“ под индиректния патронаж на действащи офицери.
    Има вероятност „къртицата“ да е още на пост и да саботира самото разследване на убийствата, за да заличи следите към себе си.


 Има данни, че в дните преди пожара на Петрохан е имало интензивен обмен на съобщения между този източник и Калушев, който рязко е прекъснал в нощта на първите три смърти.
Виж целия пост
# 36 137
БНТ най-вероятно си проверява източниците и те казват, че една от гилзите наистина е липсвала...Предстои да разберем. Доверието в разследвания и институции не знам къде ще отиде...Преди като четях, че има досъдебно и се разследва, не си представях точно такава пародия...
Виж целия пост
# 36 138
БНТ най-вероятно си проверява източниците и те казват, че една от гилзите наистина е липсвала...Предстои да разберем. Доверието в разследвания и институции не знам къде ще отиде...Преди като четях, че има досъдебно и се разследва, не си представях точно такава пародия...

Да, освен това, трябва да си призная, че съм малко мнима към тази гилза. Някак си как за първите три намерени (дето първо са били 4, сега са три) можеше да се видят над снега, а четвъртата е под снега …
Сега факт е, че този случай за Карен Рийд дето ви казвах и там имаше сняг и там така откриваха случайно месеци след това уж следи (а има малко съмнения, че си бяха подхвърлени от полицаите), та може и за това да съм така мнима.

И все пак тази допълнителна гилза откриха каква е? Четвъртата, която преди е липсвала? Пета?
Виж целия пост
# 36 139
БНТ най-вероятно си проверява източниците и те казват, че една от гилзите наистина е липсвала...Предстои да разберем. Доверието в разследвания и институции не знам къде ще отиде...Преди като четях, че има досъдебно и се разследва, не си представях точно такава пародия...
Христина Христова го попита "защо е толкова важна тази 4 та гилза", не знам, не знам. Вероятно и те са разполагали  с проверената информация  от брифинга , че има 4 гилзи и 4 изстрела. И затова беше попитан МИНИСТЪРА.
И  Дечев  обясни, с което и мен, дето уж следя, обърка.

Това за списъците и "къртицата" започва да ми звучи достоверно. Нали търсим "спусъка".
Виж целия пост
# 36 140
Амон Ра, източник на информацията за къртицата?
Виж целия пост
# 36 141
Еми тя гилзата може и да си е липсвала по време на брифинга. Просто са ни съобщили, че са я открили, за да няма "конспиративни теории". Joy Аз не бих се учудила, никога не съм вярвала на 100% на тези брифинги.
Дечев може съвсем чистосърдечно да си е казал истината, това, което знае.
Освен това, не от него тръгна, че това е четвърта гилза. Информаторът на БНТ така ги е информирал, явно е така.
Виж целия пост
# 36 142
Проблемът е,че в стремежа си да няма конспиративни теории, сами създават предпоставки точно за такива.
Чух отново, благодаря за линка с брифинга. Категорична беше дамата Илиева, а и ако нейното твърдение е било грешно, останалите щяха да я поправят. Правеха го в хода на изявленията си.
Сега дали тогава са ни подвели и заблудили /по-меко да го кажа/, остава гръмкия въпрос какво още крият. Ако пък Дечев не е наясно, как да е сигурно твърдението му, че нямало седми или кой си там по ред.
Виж целия пост
# 36 143
Напротив, те умишленно подклаждат разделение, несигурност и недоверие.
Виж целия пост
# 36 144
Проблемът е,че в стремежа си да няма конспиративни теории, сами създават предпоставки точно за такива.
Чух отново, благодаря за линка с брифинга. Категорична беше дамата Илиева, а и ако нейното твърдение е било грешно, останалите щяха да я поправят. Правеха го в хода на изявленията си.

По принцип имаше доста паузи и колебания като говори, ама да си призная аз по-скоро го отдавам на притеснение и може би липса на опит да говори по такива теми. Макар че в НС сякаш ми се стори една идея по-спокойна. Може просто да помня грешно. Все пак не искам да търся под вола теле така че приемам, че е имало доза притеснение от самото говорене.

Цитат
Сега дали тогава са ни подвели и заблудили /по-меко да го кажа/, остава гръмкия въпрос какво още крият. Ако пък Дечев не е наясно, как да е сигурно твърдението му, че нямало седми или кой си там по ред.

По принцип при нормален процес, разследващите би трябвало да са по-наясно от него, но с оглед на ситуацията и нивото на доверие към тях е много трудно да прецени човек на кой да вярва.

И да, и аз понякога си мисля и се притеснявам, че това е целта. Да стигнем до положение, в което на никой не вярваме и нямаме доверие на никой …
Виж целия пост
# 36 145
То не е ли важно самите куршуми(проектили), които са в телата да са от съответните техни оръжия, като може би тях да са имали предвид на брифингите (че са 4) ?
А гилзи в района може да има от предишни техни стрелби наоколо или от тези, които са разпръснати в хижата при пожара.
Виж целия пост
# 36 146
Всичко може.
Въпросът е защо за тази гилза се говори като за 4-тата, която е открита сега, а от разследването ни казаха още преди два месеца, че до телата са открити 4 гилзи.
И не, на брифинга казаха гилзи. Ако те не знаят каква е разликата м/у проектил и гилза....
Виж целия пост
# 36 147
То не е ли важно самите куршуми(проектили), които са в телата да са от съответните техни оръжия, като може би тях да са имали предвид на брифингите (че са 4) ?

Да, по-важни са куршумите намерени в телата.

Цитат
А гилзи в района може да има от предишни техни стрелби наоколо или от тези, които са разпръснати в хижата при пожара.

Да, гилзи може да си има там и от други стрелби. Няма как на 100 процента да се каже, че задължително са свързани с тази стрелба.

Просто начина, по който се снася информацията (и от двете страни) е много тенденциозна и това води до реакция. За всяко нещо, което чуем/видим, трябва да се задават много въпроси, а това в един момент става досадно. Медиите никак не помагат, те сякаш с желание създават този смут и хаос …

От друга страна трябва да си призная, че не само тук е така. В доста от случаите, които следя е така. Пишат се всякакви гръмки туитове, заглавия на статии и youtube видеа и човек трябва за всичко да казва wait a minute …
Виж целия пост
# 36 148
Професионализмът на Дечев ми е доста под въпрос, след като реши да прави някакви негови интерпретации за мотива на база на твърдениета на Ралица за съществуващо завещание. Как пък за нищо от разследването не знаел, пък за завещанието се изказва.
Виж целия пост
# 36 149
Аз за Макулеви само не знам дали подкрепят официалната версия за Околчица - самоубийство и 2 убийства.
И евентуално да имат претенции само за частта с pdfлията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия