Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 491 501
  • 45 672
# 36 165
А те са казали директно, че са я намерили гилзата сега, защото се е разтопил снега или нашата интерпретация е такава? По принцип на теория, може да откриват допълнителни доказателства при последващи огледи на местопрестъплението. Това се случва. Ама да, трудно ми е да повярвам, че е трябвало да се стопи снега, за да я намерят …
Виж целия пост
# 36 166
Цитат на: Слънчевата
Затова използва оръжието на жертвите, примерно...
Да, отива невъоръжен и те вместо да се барикадират в хижата и влязат в престрелка се оставят така един по един всеки с различно оръжие някои да ги убие?
Много по-лесно е с незаконно оръжие да отиде
Виж целия пост
# 36 167
То и аз не знам дали са секта. Колко са тези, които са запознати в дълбочина с будизма и тибетския ламаизъм? И не от прочетени по форуми мнения в последните 2 месеца.

Те за това искат независима експертиза (мисля, че искаха човек отвън който е специалист по будизма). Аз тук съм съгласна с тях, защото човек, който не познава будизма не може да знае дали е секта или не. От друга страна и те не могат да кажат, защото много хора, които са в секта, не знаят, че са в секта. И искането им за външен независими източник, който хем познава будизма, хем не е обременен, си е много смислено.

Друг е въпроса, че не знам доколко това дали е секта или не е свързано със смъртта на тези хора.

Това е точно така. И трябва експертиза дали са били секта, дали е било култ, дали са били част от официалния ламаизъм и т.н. Не знам кой ще им е експертът.

Ванне, беше излязло (не помня къде), че каракачанката е била доста злобно куче и е стояла вързана пред хижата. Черното куче определено ми изглежда младо. Може би то е било повечето време отвързано около хората.
Виж целия пост
# 36 168
Аз вярвам, че не е имало външна намеса. Но ми е любопитно това с 4-те изстрела /на един от записите се чуват 4 изстрела почти един след друг/ - дали това са въпросните изстрели, или от взривяване на патроните в хижата…
Защото ако са това, което се чува на записа - наистина са доста бързо един след друг, конкретно Ивей трябва почти мигновено да е реагирал втория път (което няма как да стане, ако са различни оръжия стреляни в главата му). Затова е най-вероятно някой от другите двама му е помогнал, но също трябва да е действал много бързо.
Виж целия пост
# 36 169
Мисля, че дори няма потвърждение от разследващите за намерена нова гилза. Освен от Дечев, но той нещо се омота в броя на гилзите и не знам въобще наясно ли е за какво става дума или така просто си говори.
Виж целия пост
# 36 170
Може би е наясно. И може би неслучайно го каза.
Виж целия пост
# 36 171
То и аз не знам дали са секта. Колко са тези, които са запознати в дълбочина с будизма и тибетския ламаизъм? И не от прочетени по форуми мнения в последните 2 месеца.

Те за това искат независима експертиза (мисля, че искаха човек отвън който е специалист по будизма). Аз тук съм съгласна с тях, защото човек, който не познава будизма не може да знае дали е секта или не. От друга страна и те не могат да кажат, защото много хора, които са в секта, не знаят, че са в секта. И искането им за външен независими източник, който хем познава будизма, хем не е обременен, си е много смислено.

Друг е въпроса, че не знам доколко това дали е секта или не е свързано със смъртта на тези хора.

Това е точно така. И трябва експертиза дали са били секта, дали е било култ, дали са били част от официалния ламаизъм и т.н. Не знам кой ще им е експертът.

И без да бяха поискали експерт от чужбина по тази тема, имам дълбоки съмнения, че в България има такъв експерт … Дори и в чужбина тези експерти не се срещат кой знае колко, а истината е, че ние сме малки и такива нишови неща не винаги има истински експерт да ги покрива.
Виж целия пост
# 36 172
Може би е наясно. И може би неслучайно го каза.

Колкото беше наясно със завещанието. И тогава може би неслучайно го каза, даже не беше според мен "може би".
Виж целия пост
# 36 173
Мисля, че всичко е ясно. Щом и Дечев е приел версията, до няколко дена ще излязат с официално становище, че има четири самоубийства и две убийства.
Роднините ще се примирят, хижата ще бъде продадена, а новият собственик ще предлага чай на туристите по Ком-Емине.
А както изпя на времето Гологлавия... няма такава държава. Даже и той клекна. Всички клякат, ако искат да са живи.
Виж целия пост
# 36 174
Много интересно какъв мотив ще си измислят, за да приключат случая без да се стига до съд, и дали някой от пострадалите ще обжалва становището на прокуратурата.
Виж целия пост
# 36 175
Аз вярвам, че не е имало външна намеса. Но ми е любопитно това с 4-те изстрела /на един от записите се чуват 4 изстрела почти един след друг/ - дали това са въпросните изстрели, или от взривяване на патроните в хижата…
Защото ако са това, което се чува на записа - наистина са доста бързо един след друг, конкретно Ивей трябва почти мигновено да е реагирал втория път (което няма как да стане, ако са различни оръжия стреляни в главата му). Затова е най-вероятно някой от другите двама му е помогнал, но също трябва да е действал много бързо.
Точно за тези четири изстрела ни беше казано да слушаме на втория брифинг, защото това били най - вероятно изстрелите на самоубийствата.
Виж целия пост
# 36 176
Аз вярвам, че не е имало външна намеса. Но ми е любопитно това с 4-те изстрела /на един от записите се чуват 4 изстрела почти един след друг/ - дали това са въпросните изстрели, или от взривяване на патроните в хижата…
Защото ако са това, което се чува на записа - наистина са доста бързо един след друг, конкретно Ивей трябва почти мигновено да е реагирал втория път (което няма как да стане, ако са различни оръжия стреляни в главата му). Затова е най-вероятно някой от другите двама му е помогнал, но също трябва да е действал много бързо.

Аз не вярвам, че това е звукът от изстрелите, убили тримата на Петрохан. Просто няма логика. Ако Ивайло сам се е довършил, ще са му нужни минимум 10-15, ако не и повече секунди, за да осъзнае какво е станало и да вземе друго оръжие, с което да се довърши. Това, което много хора повтарят, че Дечо или Пламен го били довършили, е тотално лишено от логика и напълно невъзможно. Чуват се три изстрела. Един от тях не си е свършил работата, затова Ивайло е жив. Да де. ЕДИН куршум! Другите ДВА са си свършили работата, тоест, убили са Дечо и Пламен. Е, как тогава някой от тях ще довърши Ивайло?! И в двата случая няма никакъв шанс четвъртият изстрел да дойде 2 секунди след трите изстрела. За мен това са гърмящи патрони вътре в хижата.
Виж целия пост
# 36 177
Четирите изстрела се чуват много ясно, почти едновременно 3 и четвъртия 2-3 секунди след тях.От вътрешността гърмежите са някак по-приглушени
Виж целия пост
# 36 178
По интересното е как няма запис на взривилите се патрони, които по данни на Деян и поемното лице са били много.
Виж целия пост
# 36 179
По принцип на кадрите със силния пожар се чува точно нещо подобно, но определено звукът е различен от 4 те изстрела, които най-вероятно са убийството...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия