Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 501 501
  • 45 923
# 36 930
Чак сега разбрах защо е отричал образованието Калушев. Той се е смятал за единственият носител на знание във Вселената. Как ще смее някой да му противоречи.
Доста често срещани техники за "промиване на мозъка" на деца е ползвал, не е нещо авторско.
Целият му кръстоносен поход срещу традиционното образование е предтекст да си набавя деца. Вероятно точно с това е започвал обработката на родителите. И където намери по-лабилни, добавя и будистките щуротии.

В Мексико не му се е получило след НЗ, пък той вече пораснал и така - прибрали се в България да набират, търсели ги в алтернативни частни училища, освен от познати.
Виж целия пост
# 36 931
Амона Ра, ти откъде знаеш, че Алекс е бил доброволно там? Имаме ли скорошни негови свидетелски показания за това пред някого и ако има пред кого са? Ти негов родител ли си?
На 15 години е дете, не е възрастен. Това всеки го знае.

Откъдето ти знаеш, че е бил насила. С тази разлика, че за щастливото му пребиваване има снимкови доказаталства, а за насилственото - нищо.
Повечето, ако не всичките снимки на малкото дете с НЗ са на брата на АМ.

Това не е вярно ! Колко е разликата в годините на НЗ и ХМ , а ?

Правил ги е Християн, а не, че той е на снимките. Поне аз така го разбирам. Пише снимките са на него, не той е на снимките.

Написано е подвеждащо. Е , нали не са се виждали , кога успя ХМ да направи тези снимки ?
Виж целия пост
# 36 932

Аз се надявам в България да има достатъчно кадърни психиатри и клинични психолози, които да могат наистина да разберат и после да обяснят тази история, вкл. и на по-разбираем, човешки език.

Няма нужда, лаиците вече чудесно са (си) обяснили. Що професионалисти да им развалят удоволствието?

Между другото, няма уважаващ себе си професионалист, който да лепи диагнози в ефир на този етап, предполагам и по-късно. Така че, по думите им ще ги познаете.

Пак ли се делим на умни и ненумни по признак "мнение"?
Виж целия пост
# 36 933
Не знам, не споделям всеобщия възторг от изсеченото му от камък лице и сърце , и не следя с трепет всяко негово изказване, нито пък ще повярвям сляпо и без доказателства  на него, или на когото и да е за някакво твърдение. Това да не е култ?

А ти защо не прочете един пост над твоя - "ЗАСЕГА няма данни за външна намеса".
Да не е приключило следствието и да не съм разбрала?

А Кандев какво казва по въпроса?

Култ е и още как. 🙂
Във връзка с видеото с него по темата, потребителка коментираше, че понеже погледнал водещия/водещата в очите, като отговорил на въпроса за външната намеса, казвал истината. Него не го знам лъже ли или не. Но е абсолютен мит, че не гледаш в очите, когато лъжеш. Точно в очите поглеждат лъжещите, особено тези които го правят често, за да проследят реакцията на това, което казват.
Виж целия пост
# 36 934
Амона Ра, ти откъде знаеш, че Алекс е бил доброволно там? Имаме ли скорошни негови свидетелски показания за това пред някого и ако има пред кого са? Ти негов родител ли си?
На 15 години е дете, не е възрастен. Това всеки го знае.

Откъдето ти знаеш, че е бил насила. С тази разлика, че за щастливото му пребиваване има снимкови доказаталства, а за насилственото - нищо.
Повечето, ако не всичките снимки на малкото дете с НЗ са на брата на АМ.

Това не е вярно ! Колко е разликата в годините на НЗ и ХМ , а ?

Правил ги е Християн, а не, че той е на снимките. Поне аз така го разбирам. Пише снимките са на него, не той е на снимките.

Написано е подвеждащо. Е , нали не са се виждали , кога успя ХМ да направи тези снимки ?

Кой е казал, че не са се виждали с Християн? 🤔 Аз знам за майката и бащата, а сестрата за 5 минути. За Християн никога нищо не се е коментирало, а и това със снимките е било отдавна. Както пише Изолде, детето (Александър) е било още малко.
Виж целия пост
# 36 935
Капацитетът ми да чета безумни теории се изчерпа отдавна.
Когато по един случай работят между 50 и 100 човека - прикриване на улики граничи с невъзможното.
Аз нямах впредвид твоя конкретно капацитет, а капацитета на разследващите ...Като оборудване, начин на мислене, желание за обективно разследване на случая.
Виж целия пост
# 36 936
Апропо, така или иначе Институтът по психология на МВР и всички органи в някакъв момент ще излязат с основната версия за мотивите на престъплението/ случилото се. И се надявам тази версия да е достатъчно ясно обоснована.

Иначе случаят е много показателен за трагедията в цялото българско общество. Понякога си мисля, че в една Сирия, след войната, хората са по-спокойни и мотивирани за живот, отколкото сме ние в България.

Омразата, злобата, вманиачаването, колапсът на всякакви семейни и родителски ценности са откровено потресаващи. Всъщност, може донякъде да сме доволни, че случаят отне засега само 6 човешки живота. Психологията зад него е в състояние да отнеме доста повече...
Виж целия пост
# 36 937
Както преди около 1000 страници споменах има начин да се разбере по няколко начина дали в кемпера е имало друг по време на стрелбата. Като един от начините е с лазерно сканиране и по облака на частиците се вижда къде е имало някой, който е излязъл след това или са си разпределени нормално и не е имало друг. Та на Мария не знам коя писанията ще ги разглеждаме като сън, докато не излезе информация от криминалистите.
Виж целия пост
# 36 938
Както преди около 1000 страници споменах има начин да се разбере по няколко начина дали в кемпера е имало друг по време на стрелбата. Като един от начините е с лазерно сканиране и по облака на частиците се вижда къде е имало някой, който е излязъл след това или са си разпределени нормално и не е имало друг. Та на Мария не знам коя писанията ще ги разглеждаме като сън, докато не излезе информация от криминалистите.

А криминалистите дали ще ни съобщят истината?
Виж целия пост
# 36 939
Както преди около 1000 страници споменах има начин да се разбере по няколко начина дали в кемпера е имало друг по време на стрелбата. Като един от начините е с лазерно сканиране и по облака на частиците се вижда къде е имало някой, който е излязъл след това или са си разпределени нормално и не е имало друг. Та на Мария не знам коя писанията ще ги разглеждаме като сън, докато не излезе информация от криминалистите.

А криминалистите дали ще ни съобщят истината?
А криминалистите ни  дали въобще имат такова устройство? Не съм много убедена.. При положение , че чакаме 3 месеца снега да се стопи , за да открият гилза...
Виж целия пост
# 36 940
Такова сканиране преди или след като някой е шофирал кемпера се прави?
Виж целия пост
# 36 941
Не са ми попадали данни някой досега да се е самоубил, защото е доволен и щастлив от това, което има и прави
Виж целия пост
# 36 942
Такова сканиране преди или след като някой е шофирал кемпера се прави?
Преди, но то е елементарно, с преносим скенер се прави.
Барса що да нямаме? Не си мисли, че криминалистите ни са оборудвани зле. Или обучени зле.
Виж целия пост
# 36 943
Избягвам да коментирам непотвърдени официално информации касаещи разследването, обаче това хипотетично ново видео (ако съществува и не е AI) защо не се казва на коя дата и час е заснето?
Нямаме данни от разследването да са си включвали телефоните след като са били изключени след съобщенията до майката и Деян. Не мисля и че биха си ги включили точно за да не ги открият по клетката.
Иначе за такова видео по друго време може да има съвсем прозаични сценарии,
Скрит текст:
например пристигат късно в хижата и чакат другите трима да дойдат да им разкачат веригата, и те пристигат с челниците, ако е по-късно снимано и са на Околчица К и Н може да гледат камерите от хижата и да коментират събитията, които се разиграват там и т.н.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 36 944
Такова сканиране преди или след като някой е шофирал кемпера се прави?
Преди, но то е елементарно, с преносим скенер се прави.
Барса що да нямаме? Не си мисли, че криминалистите ни са оборудвани зле. Или обучени зле.
Не знам , надявам се да си права...Нека да имат, но и да ги използват...Защото примерно в нашата болница имаме дарен лапароскоп, но не се работи с него, режим си със скалпела от 19ти век,...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия