Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 518 369
  • 46 440
# 37 740
Нея я оставят директно от Българи в София. Фактът, че има още неин багаж на хижата говори, че са имали намерение да се върнат там, но нещо се е объркало.
Виж целия пост
# 37 741
Значи как четете с разбиране не знам... За прословутото обучение на МВР - изброените са предоставили еърсофт оръжията, нищо повече. Нито са обучавали, нито са обучавани...дали са си играчките на други момченца, тва е.
Виж целия пост
# 37 742
Да, а останалите сме леля Пенка 😁 от фейсбука или пред блока.
По-скоро имах предвид, че повечето хора, които по някакъв начин професионално са се сблъсквали с един или друг от аспектите, касаещи случая, виждат повече логика в т.нар. официална версия, за разлика от други, които не са имали досег до такива неща. Като нека разграничим нещата, по отношение на смъртта на лицата - вярвам, че Калушев ги е склонил да се самоубият и е убил момчетата, като последователи на тюрлюгювеча, който е създал (да го наречем "учение").
За останалите им дейности и чадъра - а такъв категорично е имало, чакам и искрено се надявам да се изнесе информация и да се търси отговорност, ако има на кого и за какво.
Иначе не обясняваше ли точно ти вчера, че категорично са убийства, а ако случайно се докаже, че са самоубийства, значи някой външен ги е накарал да се самоубият, демек каквото и да стане, вие сте прави, ние сме леля Пенка?
Виж целия пост
# 37 743
Ивка смайл -а как си обясняваш финалните писма на Калушев до майка си и Деан като си толкова наясно с всичко ,за разлика от нас наивниците ...и кое е това другото място ,където отиват да служат по -по-добър начин .Тези неща поне са абсолютни факти ,никой не ги оспорва.


Като разбереш кое е общото между съобщението от майката на Калушев към него, която нали каза, че му била изпратила една икона и другите съобщения - това до майка му и това до Деян, това ще ти помогне да разбереш как се вписват в общия контекст.
Виж целия пост
# 37 744
Със сигурност е имало някакви планове. Закриването на сайтове още от ноември говори за планове. Върнали са се в България, изпълнили са каквото имат да изпълнят, за тях е било шефска чест. Предложението е включвало обратно прибиране, най-вероятно в Мексико. Затова е и спешния смс до Деян. В  Мексико. Ще се видят пак там. Обаче някой им е провалил плановете. И тъй като задачата им се крие от шефовете, няма и да се разбере нито кой ги е очистил, нито защо. Всички мълчат, щото много хора са замесени.. в чадъра.
Виж целия пост
# 37 745
100% съм съгласна с мнението на yovanka. И то не от сега, от началото на темата го пиша, но много потребителки не искат да го видят и скачат като на червено, като се напише нещо срещу Калушев.
Ако искаха да ги гръмнат изобщо нямаше да играят такъв нескопосан театър. Щяха да ги изпозастрелят и отдавна да е влязло в графа неразкрити убийства от наемен килър. Даже доста отдавна щеше да е затихнал и случая, а не като сега. Всеки щеше да напсува държавата в която живеем  и да е забравил.
А сега за да е поръчково, наистина е направено като от олигофрени( да ме извинят хората с истински проблеми).
Пък ги държали на мушка, пък им дали собствените оръжия, пък под заплаха писали смс-и, пък им горили панталоните и никой не се е опитал да се опълчи или да избяга. Егати и послушните хора. Пък после тези от ГДБОП/ДАНС знаели, че е постановка и че има камери и играли театър. Егати и измисления роман. Като от автор с мозъчна травма.
А за багажа какво пречи да са се скарали или да е станало нещо и импулсивно да са я върнали в София, а в последствие Ники да е върнал багажа?
Виж целия пост
# 37 746
А защо например Калушев да не е търсел начин да отстрани Николай от хижата, докато той е насаме с тримата възрастни и тръгне с кемпера. И да го е пратил под някакъв предлог да се разходи до София сутринта. Алекс е дете и по-трудно е можел да заподозре, че се случва нещо необичайно.
Виж целия пост
# 37 747
Или влиятелният татко е разбрал нещо за групата, не изключвам да е чул, че се канят да бягат в Мексико с девойката и ги е изкомандвал да върнат момичето веднага в София, като чинно са занесли багажа в дома й на другия ден. И са проумели, че този път няма да им се размине и са се приключили.
Виж целия пост
# 37 748
В Мексико няма как да бягат с момичето, защото е непълнолетно и не може да напусне страната без пълномощно от родителите и.
Според мен момичето също е потърпевшо от действията на групата. Затова е споменато в съобщението до майката.
Виж целия пост
# 37 749
100% съм съгласна с мнението на yovanka. И то не от сега, от началото на темата го пиша, но много потребителки не искат да го видят и скачат като на червено, като се напише нещо срещу Калушев.
Ако искаха да ги гръмнат изобщо нямаше да играят такъв нескопосан театър. Щяха да ги изпозастрелят и отдавна да е влязло в графа неразкрити убийства от наемен килър. Даже доста отдавна щеше да е затихнал и случая, ане като сега. Всеки щеше да напсува държавата в която живеем  и да е забравил.
А сега за да е поръчково, наистина е направено като от олигофрени( да ме извинят хората с истински проблеми).
Пък ги държали на мушка, пък им дали собствените оръжия, пък под заплаха писали смс-и, пък им горили панталоните и никой не се е опитал да се опълчи или да избяга. Егати и послушните хора. Пък после тези от ГДБОП/ДАНС знаели, че е постановка и че има камери и играли театър. Егати и измисления роман. Като от автор с мозъчна травма.
А за багажа какво пречи да са се скарали или да е станало нещо и импулсивно да са я върнали в София, а в последствие Ники да е върнал багажа?
Точно това е разковничето! Тук не става въпрос дали е имало секта или не – вероятно е имало. Въпросът е, че щом повечето признаваме наличието на записи и компромати, които могат да „гръмнат държавата“, то официалната версия по дефиниция е цензурирана. Ако разследващите извадят цялата истина за „чадъра“ и политическите обвързаности, те ще самовзривят системата, в която работят. Затова е логично да ни се поднася само „екзотичната“ част (сектата и култа), която е идеалното обяснение за масите. Тя хем е шокираща, хем е удобна, защото затваря вината в една шепа хора, без да се налага да се обяснява кой е влизал в онези списъци със записи. Всичко, което ни представят, е просто един перфектно режисиран театър. Публиката е вторачена в актьорите на сцената, за да не погледне към кулисите, където стоят истинските кукловоди.
Не мислите ли, че версията за „лудия лидер“ е най-добрият начин институциите да се изперат от факта, че години наред са били част от схемата?
Виж целия пост
# 37 750
Със сигурност е имало някакви планове. Закриването на сайтове още от ноември говори за планове. Върнали са се в България, изпълнили са каквото имат да изпълнят, за тях е било шефска чест. Предложението е включвало обратно прибиране, най-вероятно в Мексико. Затова е и спешния смс до Деян. В  Мексико. Ще се видят пак там. Обаче някой им е провалил плановете. И тъй като задачата им се крие от шефовете, няма и да се разбере нито кой ги е очистил, нито защо. Всички мълчат, щото много хора са замесени.. в чадъра.

И по каква причина Деян е казал при разпита си, че е получил прощално съобщение „Сбогом приятелю, ние много се уморихме и нямаме повече сили“ и инструкция за връщане в Мексико? И той ли е искал да прикрие убийствата като самоубийства?
Виж целия пост
# 37 751
Пак се чудя как ги е пратил ИК. Нали няма обхват на Околчица, където е по това време? А старлинкът е пуснат за кратко чак на 3-ти?
Виж целия пост
# 37 752
Тия неща как тримата Дечо ,Ивей и Пламен как готвили ,правили диктовки ,служили и се покривали да не причиняват неудобство  и прочие слугинажи излязоха от Ралица не от някой друг .
Виж целия пост
# 37 753
Пак се чудя как ги е пратил ИК. Нали няма обхват на Околчица, където е по това време? А старлинкът е пуснат за кратко чак на 3-ти?
Koй е казал, че старлинкът е пуснат за кратко чак на 3-ти? Разследващите установяват, че на 1.02 в 16:07 профила на Калушев пуска "Борба" на Ботев и пускат запитване към Facebook, които им казват, че последно е влизано в профила на 3.02 към 9:00 от IP адрес на Старлинк. От Старлинк им казват приблизителната локация на устройството. Никой не е казал за кратко ли е пуснат или че е чак на 3-ти. Най-вероятно си е бил включен през цялото време.
Виж целия пост
# 37 754
Доказват съществуваща йерархия и конструкция на секта /култ.
Като сложиш и архива на изтритият целенасочено сайт + финалното видео на тримата как отиват да служат по-по добър начин на другото място на мен лично ми е ясна работата.
И моля ви се ...кой  се присмива ...да не сме деца ?!
Да закриваме ,казвате…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия