Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 481 630
  • 45 419
# 45 405
Ама той големи постижения има в тоя живот. Бил това и онова, а не е бил нищо. Едно завещание не е знаел как да подготви.
Тайс ами сред колегите му пещерняци, включително Русев, нали казва, че са били едни от най-добрите пещерни водолази в света? Има ли някой известен пещерняк да се е обадил, че ИК е бил менте подводен водолаз или пещерняк(не е имал умения)?
Виж целия пост
# 45 406
За мен професиите им нямат отношение към случилото се, може и астрофизици да са били и пак да се екзиктнат..

Казах го на предната страница, ама явно няма чуваемост отсреща.

Ала бала. Чуждестранен адвокат. Това е като членството в рейнджърските организации за парлама и като картинките им, откраднати отнякъде с униформи на военни с гръмкото Национална агенция....
Всичко е лъжа и измама при тези хора,  Мързеливка. Проформа.
Адвокат в България не е бил, а данъчен експерт пък за юрист направо е оксиморон.
И какво като не е адвокат в България? Специализирал е в Швейцария и Щатите, учил е международно право и икономика, за какво му е да става адвокат в България? Това не е върховното постижение за всеки юрист.

А какво е върховното постижение? Да чистиш л@@ната от скапаната канализация, въпреки, че имаш 6 милиона в банката? Да живееш в мизерна хижа, със самочувствието, че си специализирал не знам си къде? Да готвиш на още трима отшелници като теб и на 2 деца, чието място изобщо не е там, и да правите диктовки с тях? Егати върховното постижение. За това постижение можеше да си остане на село. Сега можеше да е още жив.

Ама той големи постижения има в тоя живот. Бил това и онова, а не е бил нищо. Едно завещание не е знаел как да подготви.
Тайс ами сред колегите му пещерняци, включително Русев, нали казва, че са били едни от най-добрите пещерни водолази в света? Има ли някой известен пещерняк да се е обадил, че ИК е бил менте подводен водолаз или пещерняк(не е имал умения)?

А, ето тук не съм съгласна. "В света" звучи отново грандомански. В една шепа България може и да е най-добрият. Сред 8 милиарда едва ли. И не, никой не го е потвърдил.
Виж целия пост
# 45 407
Чуждестранен адвокат на 26 години, при положение, че е бил студент  до 24 г., да не прекаляваме...А и цитираните данни са написани лично от него в профила му в LinkedIn , не са установени от разследващите.
Виж целия пост
# 45 408
Нали в пост така беше написал Русев(като говореше за други неща и че имал тъмна страна), а нито един друг известен не е споменал, че той бил менте водолаз, менте пещерняк, а напротив.. Там неговите хора го хвалят, имал е форум екстремно.. Има ли един официално да е излезнал, те си имат клика, да каже този беше някакъв аматьор ?
Ето това ми е странно, как така не можете да допуснете, че е бил способен подводен водолаз? Доста странно ми изглежда, коментирате го тип клюка(кой е казал, че е аматьор, посочете) и обезличаване.
Виж целия пост
# 45 409
Ала бала. Чуждестранен адвокат. Това е като членството в рейнджърските организации за парлама и като картинките им, откраднати отнякъде с униформи на военни с гръмкото Национална агенция....
Всичко е лъжа и измама при тези хора,  Мързеливка. Проформа.
Адвокат в България не е бил, а данъчен експерт пък за юрист направо е оксиморон.
И тези сведения за някаква неясна дейност са за периода 2002--2008 г.Има няма 20 години след 2008, "усилен труд" на незнайно поприще.
Така е, много е зле горкият , дори не зная как са му позволили да представлява Росатом.
Виж целия пост
# 45 410
И на мен ми е интересно.
Интересно ми е и от какви хора се е състоял екипът. И като какъв Ивей е бил част от него, без адвокатски права.
Чакам тази част от разследването, другото е прозаично и обяснимо за мен.
Но и това е преди 10 години.
Оттогава?
Виж целия пост
# 45 411
Нали в пост така беше написал Русев(като говореше за други неща и че имал тъмна страна), а нито един друг известен не е споменал, че той бил менте водолаз, менте пещерняк, а напротив.. Там неговите хора го хвалят, имал е форум екстремно.. Има ли един официално да е излезнал, те си имат клика, да каже този беше някакъв аматьор ?

Аз ли не се изразяввам правилно, ти ли не ме разбираш? 🤔
Да опитам пак: никой не казва, че е менте. Може да е много добър, може да е най-добрият в България. Кой чужденец дойде да каже: тоя е по-добър от всички по света? 🤔
Неговите колеги казали, в техния форум го пишело. Няма лошо, но това не е световно признание.
Виж целия пост
# 45 412
Е хайде моля, тук спорите десетки страници как всички били менте,  последно Ивей не бил адвокат.. НЗ ще умре от глад извън групата, не знаел нищо, спорите, без факти.. Накрая "ама те не са били най-добрите световно, не били топ 10, ами може би на местна почва"" а фактите са такива каквито ги изложих преди малко. Договор с държавата,НАКЗТ, кмета на София им е купил екипировката, Петрохан хижата е купена от Фидос за малко пари и тя е на възлово място, политици, връзки... Сори, ама всички факти сочат, че ИК е бил важен човек, самоубил се, самоубит или убит, е бил доста изобретателен и способен.. Там са въпросите които следват и които може би няма да научим.
Виж целия пост
# 45 413
Е хайде моля, тук спорите десетки страници как всички били менте,  последно Ивей не бил адвокат.. НЗ ще умре от глад извън групата, не знаел нищо, спорите, без факти.. Накрая "ама те не са били най-добрите световно, ами може би на местна почва"" а фактите са такива каквито ги изложих преди малко. Договор с държавата,НАКЗТ, кмета на София им е купил екипировката, Петрохан хижата е купена от Фидос за малко пари и тя е на възлово място, политици, връзки... Сори, ама всички факти сочат, че ИК е бил важен човек, самоубит или убит, е бил доста изобретателен и способен.. Там са въпросите които следват и които може би няма да научим.

Е, хайде, моля те, да не ми слагаш думи в устата, които никога не съм казвала. Важен, важен, колко да е важен? Едно време разни "важни" откачени са се редяли на опашка пред дома на Ванга, тези съвременните пред хижата на Калушев. Не е чудо невиждано.
И да, ако беше следил какво пиша, щеше да знаеш, че винаги съм казвала, че е бил грандоман. Мексико го финансирало, имал хиляди обучени деца, имал невероятно успешен бизнес в Мексико, бил лама, бил рейнджър, обучавал рейнджъри, обучавал МВР, бил "човекът вселена", бил такъв, бил онакъв. Бил е измислен герой. Мики Маус от Петрохан. Това е бил. Ако е имал нещо, в което е бил добър, това може да са пещерите и гмуркането. И дори в това НЯМА никакво международно призвание! Нищо черно на бяло! Както и за всичко останало. Туй то. Толкова. Нищо повече.
Виж целия пост
# 45 414
Той е един от големите спонсори, но като такъв, незнайно защо, името му е табу за медиите , за разлика от останалите спонсори.
Защо не споделя тяхната медийна слава?
Защото вероятно ще им рухне единствената версия, ако го предизвикат да говори.
Този човек не могат да го 'оплюят' политически, нито да му диктуват какво да говори, нито ще си позволят да му изкривяват думите и да го очернят заради това, че е подпомогнал групата.
Точно това е още едно доказателство, че цялото им разследване е пълен цирк и няма общо с действителната история на трагедията.

Ми що не говори тогава? Да говори без да го питат, ако му е важно... Някакси никой от приятелите на ламата няма какво да каже в негова полза
Не сме 80те, има много медии, социални мрежи...
Ами питайте го защо не говори. Или по-точно защо името му е табу за медиите. И на мен ми е интересно.

Кои са тези, дето да го питат? Другия отбор? Ти пита ли го? И той кво ти каза?

Осъзнайте се! Убити или самоубити е темата. Аз логично смятам, че са убити. Така работи човешката глава. Но след толкова много време нищо... Значи друг ум имаме. Аз не го разбирам. Сигурно и ти. Но Башар не ги е убил. Друг заподозрян засега няма.

Вчера се мотах селски. Там милостиво си убиват животните понякога като са болни. Немилостиво като им застрашават реколта или живата стока. Вадят пушката и... Разбирам ли го? Не. А от добро сърце хващат в чувал котешкото котило и го хвърлят в съседното село. За да не се налага да ги издавят. Дали ми се струва милостиво? Хич. Просто не разбираме мисленето, за да обясним процеса.

Оффф...  ако проследите, ще разберете, че това с Атанас Симеонов , този от  Вип Секюрити ,Ocean Investments
и още двайсетина фирми, започна от въпроса на Изолде, която се възмути защо го споменаваме  като един от основните спонсори.  И те така.

 Ltd Цитат на: Isolde_17 в нд, 21 юни 2026, 21:38
И защо от всички посетители споменавате само Атанас Симеонов, той толкова ли е важен ?
Някакъв авторитет ли е ?
Виж целия пост
# 45 415
Ако Ивей е работил за Сидли Остин, много лесно бързо и безпроблемно може да се уточни от разследването. Ако вече не е уточнено. А би трябвало, защото се говореше за едни милиони по сметките му, включително милия кмет Терзиев захранил неговата сметка, а не тая на дружеството. Изобщо, интересно ще е..
Виж целия пост
# 45 416
Ама той големи постижения има в тоя живот. Бил това и онова, а не е бил нищо. Едно завещание не е знаел как да подготви.
Имал е постижения и знания - да, и то доста повече от базовите за един български адвокат.
А това за завещанието са пълни спекулации, че не е знаел как да го подготви.
Със сигурност е знаел как да направи валидно завещание, дали го е направил е съвсем друг въпрос.
Виж целия пост
# 45 417
Ама той големи постижения има в тоя живот. Бил това и онова, а не е бил нищо. Едно завещание не е знаел как да подготви.
Има постижения и знания - да, и то доста повече от базовите за един български адвокат.


И ти го знаеш... откъде?!
Виж целия пост
# 45 418
И на мен ми е интересно.
Интересно ми е и от какви хора се е състоял екипът. И като какъв Ивей е бил част от него, без адвокатски права.
Чакам тази част от разследването, другото е прозаично и обяснимо за мен.
Но и това е преди 10 години.
Оттогава?

Ок,
 не е бил никакъв, никога, не е знаел нито един чужд език, не е  имал дори 2лв. в банка. Измислил си е професионалната биография, нищо вярно няма в нея, заврял се в хижа за да си готви сам, че е по-евтино и т.н.
Така добре ли е ?
Ще ме прощавате, ама не мога повече да обръщам внимание на  вашата обсесия по Ивайло Иванов.
Не ме занимавайте повече с нея.
Виж целия пост
# 45 419
Ако някой с претенции за юридически познания и интерес към житието и битието на Ивей отвори ТР, то ще излязат много интересни данни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия