Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 493 296
  • 45 705
# 45 690
Аз пък съм на мнение, че групата е убита заради дейността, която се е осъществявала в хижата. Онази, която е изисквала наличието на арсенал от оръжия, мощни дронове, хижа с мазе и пр.
Кемперът предполагам са го купили като част от плана за напускане на хижата и дейността. Отказали са се от тази тайна дейност, но очевидно възложителят не е бил доволен от това едностранно прекратяване на договора.

Както спомена pandorina, имаме модел. Имаме две групи с по един лидер и той е убит брутално, с обезобразено лице. Ивей и Калушев. Явно те са "подписвали" договора.
Няма никакво значение какво мислим ние... По тази причина, тъй като няма повече какво да се коментира в темата, освен определени потребители да бъдат нападани, клеветени, обиждани, то ще помолим да бъде заключена. Няма нужда от публични унижения и цинични постове....След като няма разбиране и уважение между потребителите, няма развитие, нека бъде заключена.Има криминална тема, ще следим там за нова информация...
Подкрепям!
Виж целия пост
# 45 691
И аз подкрепям разделянето на 2 теми. Предлагам заглавия:
1. Петрохан/Околчица - поддръжници на единствената официална версия за секта, 4 самоубийства и 2 убийства

2. Петрохан/Околчица - обсъждане на различни хипотези и на различни причини, довели до трагедията.

Точно заради постоянните обиди се бях отказала да чета темата. Почнах отново и вече е станало по-страшно.

И последно: как решавата коя медия/журналист пишат истината и кои лъжат? Никой не е бил свидетел.

Ако цитират "вътрешен източник" и "неофициални мнения на разследващи", как сте сигурни, че медиите изобщо имат вътрешни източници? Плямпалото подлежи на наказание. И второ, как сте сигурни, че източниците не лъжат?

   

Много спекулативно си ги врътнала. Вариант 2 е всъщност темата сега. Вие обаче искате да е ясно:
1. Калушев е Зло и е погубил хората. Майките са за бой. Държавата е Слънце.
2. Калушев е Слънце, а държавата е Зло. Майките са викинги. Валери е за бой.

Което е тъпо. Щото никой не мисли така.

На мен темата ми е ок така. Стига да се докладва и трие по-малко. Това наистина я инвалидизира темата. И двата отбора са като хиени - сакън да не ги наддумват или да ги уличат в някоя глупост. Мислим различно, изразяваме се различно, различно интерпретираме факти, клюки и вероятности. И така трябва да е.
Виж целия пост
# 45 692
Лично мнение, което сигурно ще бъде изтрито. Силно се съмнявам темата да се заключи.
Аз пиша тук от много години и такова чудо, като тази тема, не съм виждала.
Не 1 или 2ма души са се регистрирали във форума, за да пишат тук.
Ако не се лъжа, повечето форуми печелят основно от реклама.
Другите разсъждения оставям на вас.
Виж целия пост
# 45 693
Скрит текст:
Случаят е многопластов...ако родителите не бяха си дали децата, нямаше да има убийства, а само самоубийства. Едното е взаимосвързано с другото, може да се сърдите, да протестирате, но е така.
И за какво мислите, че щяха да се самоубиват, ако ги нямаше децата и родителите не ги бяха дали?
Или важното е да се твърди, че така или иначе са се самоубили и са лоши, за да не се мисли много по случая.  
То не че и сега някой може да назове един смислен и логичен мотив за самоубийство или убийство.
Напротив, мотивът е писан нееднократно тук. И е абсолютно смислен, но го трият непрекъснато. И вие го знаете чудесно, даже не знам защо толкова напирате за истината, като тя е отвратителна и не е във ваша полза.
Аз  попитах, ако ги нямаше децата както се твърди в цитата, за какво щяха да се самоубиват?

Е нали са убити?
Бе вие съвсем ме объркахте.
Виж целия пост
# 45 694
Аз не мисля, че темата трябва да се заключва. Толкова време пишем, без нова информация, сега ще вземат да я затворят и ще излезе някой брифинг..Simple Smile)) Просто липсата на нова информация толкова дълго, явно съвсем развали дискусията и нещата преминаха в изцяло лични нападки. Да се надяваме, че скоро ще има развитие. Въпреки непоносимостта, двата отбора сме част от едно цяло, търсещо истината, преди всичко...
Виж целия пост
# 45 695
Скрит текст:
Скрит текст:
Случаят е многопластов...ако родителите не бяха си дали децата, нямаше да има убийства, а само самоубийства. Едното е взаимосвързано с другото, може да се сърдите, да протестирате, но е така.
И за какво мислите, че щяха да се самоубиват, ако ги нямаше децата и родителите не ги бяха дали?
Или важното е да се твърди, че така или иначе са се самоубили и са лоши, за да не се мисли много по случая.  
То не че и сега някой може да назове един смислен и логичен мотив за самоубийство или убийство.
Напротив, мотивът е писан нееднократно тук. И е абсолютно смислен, но го трият непрекъснато. И вие го знаете чудесно, даже не знам защо толкова напирате за истината, като тя е отвратителна и не е във ваша полза.
Аз  попитах, ако ги нямаше децата както се твърди в цитата, за какво щяха да се самоубиват?
Е нали са убити?
Бе вие съвсем ме объркахте.
Това не е мое мнение. Четете тези цитати и тогава коментирайте малко по-информирано.
Въпросът бе към потребителка, която го твърди. Тя твърди, че е щяло да има самоубийства със и без деца. 
Може ли да спрете с провокациите. Наистина е ужасно 9 от 10 мнения да са провокации, без дори да се чете целия пост и да се изкривяват думи спекулативно, да се изкарват от контекст и да се сипят клевети на килограм,  колкото да се заяждате с някой.
Виж целия пост
# 45 696
Аз пък съм на мнение, че групата е убита заради дейността, която се е осъществявала в хижата. Онази, която е изисквала наличието на арсенал от оръжия, мощни дронове, хижа с мазе и пр.
Кемперът предполагам са го купили като част от плана за напускане на хижата и дейността. Отказали са се от тази тайна дейност, но очевидно възложителят не е бил доволен от това едностранно прекратяване на договора.

Както спомена pandorina, имаме модел. Имаме две групи с по един лидер и той е убит брутално, с обезобразено лице. Ивей и Калушев. Явно те са "подписвали" договора.
Няма никакво значение какво мислим ние... По тази причина, тъй като няма повече какво да се коментира в темата, освен определени потребители да бъдат нападани, клеветени, обиждани, то ще помолим да бъде заключена. Няма нужда от публични унижения и цинични постове....След като няма разбиране и уважение между потребителите, няма развитие, нека бъде заключена.Има криминална тема, ще следим там за нова информация...

Не разбирам. Излез от темата, ако не те удовлетворява. Защо е това обиждане, фръцкане, тропане. Това е само тема с различни мнения.

Бе хора, толкова ли сте чувствителни в живота? Там е пълно с хора, които мислят различно. И не си го спестяват. Ако ще защитаваш кауза, защитаваш. Ако ще търсиш приятна тема според твоите интереси - влизаш в друга.
Виж целия пост
# 45 697
Вариант 2 е всъщност темата сега. Вие обаче искате да е ясно:
1. Калушев е Зло и е погубил хората. Майките са за бой. Държавата е Слънце.
2. Калушев е Слънце, а държавата е Зло. Майките са викинги. Валери е за бой.

Което е тъпо. Щото никой не мисли така.
В момента темата се е разцепила, кажи-речи по тези точки, с много лични нападки.

Аз имам съвсем различни хипотези, които не попадат в нито един отбор.
Но ако ги напиша сега (когато всички са настръхнали), предполагам, че  и двата лагера ще се нахвърлят върху мен.
Вярно, обединението ще е неочакван (на пръв поглед) ефект, но мразя агресията.
Виж целия пост
# 45 698
Лично мнение, което сигурно ще бъде изтрито. Силно се съмнявам темата да се заключи.
Аз пиша тук от много години и такова чудо, като тази тема, не съм виждала.
Не 1 или 2ма души са се регистрирали във форума, за да пишат тук.
Ако не се лъжа, повечето форуми печелят основно от реклама.
Другите разсъждения оставям на вас.

Аз ползвам адблокър
Направо да ме баннат Simple Smile


Иначе наистина личните нападки са прекалено много, чак не се чете. Най-добре да се чете само накрая на деня, тогава голяма част от плявата е изтрита Simple Smile
Виж целия пост
# 45 699
Хората, които защитават ламата нека за момент да си представят, че събитията от Петрохан и Околчица никога не са се случвали. Да си представим, че шестимата са между нас. Щяхте ли да симпатизирате тогава на Калушев и ако да, защо?
Виж целия пост
# 45 700
Вариант 2 е всъщност темата сега. Вие обаче искате да е ясно:
1. Калушев е Зло и е погубил хората. Майките са за бой. Държавата е Слънце.
2. Калушев е Слънце, а държавата е Зло. Майките са викинги. Валери е за бой.

Което е тъпо. Щото никой не мисли така.
В момента темата се е разцепила, кажи-речи по тези точки, с много лични нападки.

Аз имам съвсем различни хипотези, които не попадат в нито един отбор.
Но ако ги напиша сега (когато всички са настръхнали), предполагам, че  и двата лагера ще се нахвърлят върху мен.
Вярно, обединението ще е неочакван (на пръв поглед) ефект, но мразя агресията.

Дай.
На мен ще ми е интересно
Виж целия пост
# 45 701
Интересно как се мрази или харесва някой, за чието съществуване дори не подозираш?? Яяаожг...обясни на непросветените
Виж целия пост
# 45 702
Истината е, че има твърде малко изнесени факти, за да имаме мнение основано на факти.
Нито знаем механизма на прострелване, нито часове, дни на придвижване, маршрут.
Не знаем с кой са комуникирали и какво, последните дни от живота си.
Не знаем дори какво е намерено на огледите, нито какво са правили преди тях на място.
Толкова много неизвестни има за обществеността, че няма как да се изгради категорична версия само с изнесеното, което е 90% внушения.
За мен е ясно само, че има яка манипулация от разследващите от първия ден. Затова не им вярвам, че правят обективно разследване. Не мисля, че щяха да манипулират, ако наистина бяха просто самоубийства. Всичко друго е 'четене между редовете', както сарафов се изцепи, всеки според капацитета си на отсяване на истина от лъжа.
Виж целия пост
# 45 703
Мисля, че първо го оповестиха в медиите. Че има от него сигнал. Затова София даде интервюто.
А реално няма сигнал от него, както се оказа.
Като имаш връзки в данс/дс, така става. Някой иска да пусне сигнал,  ама сигналът потъва някъде, а даже и ти се обаждат, да те предупредят
Ей точно заради това чадъросване си мислим, че има втори кадър.

Иначе Валери не е подписал сигнала, реално не го е подал, обаче информацията от него се ползва за натиск [вкл. върху него самия], като се вади картата в подходящи  моменти.
Виж целия пост
# 45 704
Хората, които защитават ламата нека за момент да си представят, че събитията от Петрохан и Околчица никога не са се случвали. Да си представим, че шестимата са между нас. Щяхте ли да симпатизирате тогава на Калушев и ако да, защо?
Дадох няколко пъти линк към списък със съмнителни (само)убийства в Русия след 2022, около 100 човека, последният от миналата седмица. Не им знам нито историите, нито вероизповеданията и не ме интересуват. Интересува ме, че разследване в тези случаи няма и обществото не ги търси. Не искам България да се превърне в нещо подобно.
Контравъпрос: ако нямаше никакви сведения, пуснати в първите дни, а бяха да речем обикновено семейство (справка Нови Искър), Вие щяхте ли да им симпатизирате?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия