Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 493 672
  • 45 694
# 45 690
Истината е, че има твърде малко изнесени факти, за да имаме мнение основано на факти.
Нито знаем механизма на прострелване, нито часове, дни на придвижване, маршрут.
Не знаем с кой са комуникирали и какво, последните дни от живота си.
Не знаем дори какво е намерено на огледите, нито какво са правили преди тях на място.
Толкова много неизвестни има за обществеността, че няма как да се изгради категорична версия само с изнесеното, което е 90% внушения.
За мен е ясно само, че има яка манипулация от разследващите от първия ден. Затова не им вярвам, че правят обективно разследване. Не мисля, че щяха да манипулират, ако наистина бяха просто самоубийства. Всичко друго е 'четене между редовете', както сарафов се изцепи, всеки според капацитета си на отсяване на истина от лъжа.
Виж целия пост
# 45 691
Мисля, че първо го оповестиха в медиите. Че има от него сигнал. Затова София даде интервюто.
А реално няма сигнал от него, както се оказа.
Като имаш връзки в данс/дс, така става. Някой иска да пусне сигнал,  ама сигналът потъва някъде, а даже и ти се обаждат, да те предупредят
Ей точно заради това чадъросване си мислим, че има втори кадър.

Иначе Валери не е подписал сигнала, реално не го е подал, обаче информацията от него се ползва за натиск [вкл. върху него самия], като се вади картата в подходящи  моменти.
Виж целия пост
# 45 692
Никога не е толкова лесно, или толкова еднозначно.

Имаме деца, оставени за отглеждане на Калушев, което не е ок.
Имаме някакъв сигнал от Валери, който е мотан три години.

Или тогава Данс и полицията не са си свършили работата, и са виновни, или сега лъжат за наличието на следи от педофилия.

Нямаше нормално издирване, защото полицията е търсела заподозрени, което спрямо непълнолетния е нарушение.

Аз лично и сега не знам защо и Деян и Ралица Асенова са пратили полицията на морето.

Което е забавило издирването с поне ден, или два.

За мен бягането на Деян е съмнително, за мен той е поне отчасти наясно, за мен е странно, че защитата му се поема още по време на разпита от кантората на Лулчева.

Сред починалите няма агенти на Данс. Остават Деян и  съпругата му.

Не мисля че момичето Теа знае нещо, или нещо се е случило с нея, но мисля , че бащата на момичето е вероятно наясно, за да си я прибере.

Заглушители не се разрешават на граждански лица. Има такива за лов, но не разбирам достатъчно какви заглушители са им били разрешени.
Ивайло Иванов има и в момента на името си кантора на улица Гладстон в София, на който адрес са регистрирани поне 10 фирми на чужденци, основно от Холандия.

Има неясноти в огледите, има неща, които нямат смисъл.

Нито Калушев е такъв ангел- справка поставянето на непълнолетен в рискова ситуация, нито разследването в началото е било на 100% ок.
Виж целия пост
# 45 693
Съгласна съм, че истината е някъде по средата. Много детайли ни убягват, по-скоро не са ни известни, или по-точно не са оповестени. Нищо не е само черно или само бяло в тази трагедия.
Виж целия пост
# 45 694
Цитат
Нямаше нормално издирване, защото полицията е търсела заподозрени, което спрямо непълнолетния е нарушение.
Според мен стана ясно доста преди да ги намерят на Околчица, че има непълнолетен при издирваните. Това, че издирват заподозрени, съвсем не ги оправдава, че не обявиха детето публично за национално издирване. Начинът по който си бъркаха в нос@ цяла седмица, до откриването им, също беше скандално очеваден, сякаш не желаят да ги открият живи, или вече знаят, че са мъртви.

Цитат
Аз лично и сега не знам защо и Деян и Ралица Асенова са пратили полицията на морето.
Ралица според мен поради липса на информираност кога са пътували наобратно, за Деян не вярвам, че не е знаел, че не са вече там. Може би се е надявал да са се върнали пак на морето, което не е много логично, но е вариант, ако приемем, че не е лъгал умишлено.

Цитат
Което е забавило издирването с поне ден, или два.
Това не е оправдание, при такъв случай и толкова ресурс на полиция в държавата. Можеше да се разделят и да търсят едновременно на различни места. Можеха също да проверят камерите на АПИ с регистрирации още същият ден, в който решиха, че издирват заподозрян (ден 1) и да не разиграват цирковете си в село Българи, имитирайки, че търсят тях, а в същото време търсеха просто някакви доказателства и са ровили в двора за нещо скрито.  

Цитат
За мен бягането на Деян е съмнително, за мен той е поне отчасти наясно, за мен е странно, че защитата му се поема още по време на разпита от кантората на Лулчева.
Според мен Деян са се опитали да го направят заподозрян, след като не откриват Калушев в нощта на първите убийства. Вероятно баща му е съдействал за добър адвокат, защото е запознат много добре със системата и как могат да го овъртят. Правили са обиск в дома му, което правят само със съдебна заповед и само спрямо заподозряни съучастници.

Цитат
Сред починалите няма агенти на Данс. Остават Деян и  съпругата му.
Може да няма агенти на Данс, но никой не е питал дали има на МВР (както и Демерджиев сам каза), или такива на чужди служби.(не е съвсем невъзможно, след като са били оперативно следени от Данс и имат години прекарани в чужбина)

Цитат
Не мисля че момичето Теа знае нещо, или нещо се е случило с нея, но мисля , че бащата на момичето е вероятно наясно, за да си я прибере.
Възможно е бащата да е знаел, че им готвят нещо и затова да ги привиква. Но не е сигурно какво е знаел, понеже никой не е наясно какъв е случаят им, нито как са попаднали в групата. Това за съня и Италия, са само официалните версии, които са ала-бала като другите изнесени пикантерии. Важно е какво му е имало на момичето и защо го наричат 'болно'.  
Цитат
Заглушители не се разрешават на граждански лица. Има такива за лов, но не разбирам достатъчно какви заглушители са им били разрешени.
Няма незаконно придобити оръжия от намерените според изнесените данни. Но определно не е случаен подборът им.
Цитат
Ивайло Иванов има и в момента на името си кантора на улица Гладстон в София, на който адрес са регистрирани поне 10 фирми на чужденци, основно от Холандия.
Този образ за мен е най-мистериозен от всички. При него трябва да се рови, за да се стигне до истината, не толкова при Калушев. Но явно не искат да се шуми около него.
Цитат
Има неясноти в огледите, има неща, които нямат смисъл.
Нямат за нас. За тези, които са наясно с цялата картина и са давали нареждания 'отгоре' навярно имат много прост и логичен смисъл. Определно изглежда като да има много арогантни нарушения по огледите и по събиране на доказателствата, което предизвиква още повече въпроси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия