Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 496 269
  • 45 773
# 45 735
Невротичен първокласник. Да не казвам какво мисля. Дано на това дете не му навредят и занапред лековерните му родители. При него съвсем на ранна възраст беше пратен в Непал с чужди мъже.

Не мисля, че родителите на всички тези деца са били просто лековерни. Според мен е друга причината да си оставят децата при Калушев. По-склонна съм да мисля, че самите родители са били сектанти и той им е обещавал нещо, ако децата живеят с него. Нали самият Калушев е публикувал отдавна какво очаква от неговите последователи-за първата отдаденост и отказване от всичко говоря.
Много правилно разгледано, напълно съгласна съм!
Няма как нормален родител,да даде детето си на някой Rage  било то  наркоман или напикаващ се първокласник ...
Абсурдно е ,как още няма самосвзиране на институциите!
Виж целия пост
# 45 736
Невротичен първокласник. Да не казвам какво мисля. Дано на това дете не му навредят и занапред лековерните му родители. При него съвсем на ранна възраст беше пратен в Непал с чужди мъже.

Не мисля, че родителите на всички тези деца са били просто лековерни. Според мен е друга причината да си оставят децата при Калушев. По-склонна съм да мисля, че самите родители са били сектанти и той им е обещавал нещо, ако децата живеят с него. Нали самият Калушев е публикувал отдавна какво очаква от неговите последователи-за първата отдаденост и отказване от всичко говоря.
Много правилно разгледано, напълно съгласна съм!
Няма как нормален родител,да даде детето си на някой Rage  било то  наркоман или напикаващ се първокласник ...
Абсурдно е ,как още няма самосвзиране на институциите!

Надявам се, че институциите още в началото са разпитали и приложили натиск над родителите, за да узнаят какво е била точната причина да се оставят децата там.
Тук идва и нещо друго обаче. Ако родителите са членували в сектата, за тях по-важно ли ще бъде в този момент, когато са загубили децата си, да пазят името на гуруто им и сектата в тайна, отколкото да кажат истината? Това са само хипотези, но се опитвам да вниква в същината на проблема. Хижарите са си хижари, рейнджърите са си рейнджъри, но защо винаги през годините Калушев е бил в компанията на малки момченца, оставени за постоянно от родителите си. Наблягам на думата “постоянно”.
Сякаш това е било нещо като еднопосочен билет!
Виж целия пост
# 45 737
Аз даже това не се надявам- да търсят и разследват всичко свързано с убийствата и самоубийствата, дето разглеждат, да търсят причини, свързаност, зависимости, педофилии, каквото искате да търсят!...
Но, прокуратура и органи трябва да се самосезират отделно, за родителската небрежност, защото тя дори е лесна за доказване и е пред очите на всички!
Става въпрос за за директно нарушение на българското законодателство и престъпно бездействие.
Има юристи в темата, нека кажат- аз само от ровене и четене , стигам до поне 1 член от НК, 1 от ЗЗДет, и поне 1 ефективна мярка по НК.
Виж целия пост
# 45 738
Според мене, нито Деян, нито Ралица са знаели, че Калушев и момчетата са се върнали изобщо от морето, затова казват на полицията да ги търси в Българи.
Майсторова е звъняла на Деян, а тя не е ли знаела, че се връщат? Според мен е знаела и е пратила Деян до хижата. Значи е странно РА да търчи до Българи...
Защо да е странно?. Майсторова се обажда на Деян вечерта. И двамата са получили странните съобщения..Той отива сутринта и намира труповете на 3мата.Другите 3ма ги няма. Знае се , че са били в селото, но не знаят дали са се върнали.Затова при разговора с Ралица Деян й казва  , че ги няма там и тя тръгва към Българи...Това е мястото, за което знаят, че са били последно. Никой няма връзка с тях вечерта и сутринта...Дефакто Майсторова и Деян не знаят откъде са изпратени съобщенията. Въпреки, че леко се съмнявам Калушев и Деян да не са се видяли, или поне чули на 30-31ви
Виж целия пост
# 45 739
Търсейки в мрежата хронология на събитията, намерих една доста изчерпателна статия от 21.02:
https://www.168chasa.bg/article/22332553
В нея има много добре представена хронология.
Искам отново да благодаря на tays за подкрепата й, изразена в мненията, които отново бяха изтрити.
След като помислих, стигнах до извода, че идеята й от вчера е много добра и моля някой, който се оправя добре с правенето на нови теми в този форум, да направи тема със заглавие "Петрохан / Околчица - хронология, факти и медийни публикации". Заглавието ясно казва какво трябва да съдържа тази тема. Всеки, който иска да е извън тези ограничения, може да си пише и в общата тема, т.е. - тук. За мен лично е много важно в тази тема да поддържаме хронологията - по дни, часове и минути - това ще помогне много на всеки един, който чете, да добие представа как се развиват събитията. Благодаря предварително, ако някой се съгласи да го направи.
Виж целия пост
# 45 740
tays и Кити Кет, много добра идея! Дано и модераторите са съгласни. Вчера като влязох последно в темата, беше с три страници изтрити.
Уилоу, радвам се, че пак пишеш!
Виж целия пост
# 45 741
Да припомним - Англия се тресе от невиждан до сега скандал с насилие над деца, показващ безсилието и неработенето на институциите, хората са гневни и отчаяни. Тук - защитаваме светлото име име на един, оставил след себе си пет трупа, единия на дете и го наричаме ангел, по аналогия със загинали по пътищата душички. Хора, осъзнайте се малко, бе........
Виж целия пост
# 45 742
Моля да пуснете линк към темата, когато я направите.
И благодаря!
Виж целия пост
# 45 743
Да припомним - Англия се тресе от невиждан до сега скандал с насилие над деца, показващ безсилието и неработенето на институциите, хората са гневни и отчаяни. Тук - защитаваме светлото име име на един, оставил след себе си пет трупа, единия на дете и го наричаме ангел, по аналогия със загинали по пътищата душички. Хора, осъзнайте се малко, бе........

България е уникална в това отношение. Майката на убитото момче демонстративно не отива на погребението на сина си, а на това на убиеца му. И наричат убиеца ангел.
Виж целия пост
# 45 744
Да припомним - Англия се тресе от невиждан до сега скандал с насилие над деца, показващ безсилието и неработенето на институциите, хората са гневни и отчаяни. Тук - защитаваме светлото име име на един, оставил след себе си пет трупа, единия на дете и го наричаме ангел, по аналогия със загинали по пътищата душички. Хора, осъзнайте се малко, бе........

Скоро ще изтече редовният срок на разследването. Ако го удължат и не се даде нова информация, ще се замисля дали не се подготвят как да овладеят подобна реакция на обществото. От тримата министри на МВР, през които дотук минава разследването, на първия му изтичаше времето и се покри, вторият беше временен и имаше приоритет изборите, Демерджиев реално би трябвало да е най-мотивиран да изкара нещата до край. Но и да не изтърве народа в крайности.
Виж целия пост
# 45 745
Аз ще си остана в тази тема, вие си дискутирайте родителите и сектата в другата тема колкото си искате. Пък дано ви се сбъдне желанието родителите да бъдат публично линчувани, още по-добре и в затвора.
Лично мое мнение е, че към родителите няма да бъде повдигнато никакво обвинение, защото и държавата е виновна наравно с тях. Ще започнат едни безкрайни дела кой е по-виновен.
Навярно вече са се споразумяли нещо.

Дано тази тема остане, за да си продължим някои разсъжденията върху воденето на разследването, криминалната страна на случая, оръжията, парите и пр.
Виж целия пост
# 45 746
Няма какво да се линчуват публично, не сме Пакистан. Има си закони и те следва да се спазват, нали това искаме всички?? Нали сме ЕС, нали сме правова държава?? Или за едни може, за други не. Вижте какво става във Варна-един престъпник се разкарва спокойно и се надсмива над институциите. Това ли искате, ванче?
Виж целия пост
# 45 747
То няма родители,има един род
Виж целия пост
# 45 748
Не съм Ванчето, ама тя кога е твърдяла нещо подобно ? Нали претъпника не е сред живите в тази ситуация,какво ви притеснява? Или родителите ли трябва да се затворят в затвора, не разбрах?
Виж целия пост
# 45 749
Попитах в модераторската тема:
Здравейте! Ако правилата позволяват, може ли да създадем нова тема "Петрохан / Околчица - хронология, факти и медийни публикации", без да бъде затваряна темата
“Шокиращо масово убийство или самоубийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва”?

Ако разрешат, ще помоля някой да направи новата тема, защото нямам опит в това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия