Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 498 279
  • 45 850
# 45 735
Невротичен първокласник. Да не казвам какво мисля. Дано на това дете не му навредят и занапред лековерните му родители. При него съвсем на ранна възраст беше пратен в Непал с чужди мъже.

Не мисля, че родителите на всички тези деца са били просто лековерни. Според мен е друга причината да си оставят децата при Калушев. По-склонна съм да мисля, че самите родители са били сектанти и той им е обещавал нещо, ако децата живеят с него. Нали самият Калушев е публикувал отдавна какво очаква от неговите последователи-за първата отдаденост и отказване от всичко говоря.
Много правилно разгледано, напълно съгласна съм!
Няма как нормален родител,да даде детето си на някой Rage  било то  наркоман или напикаващ се първокласник ...
Абсурдно е ,как още няма самосвзиране на институциите!
Виж целия пост
# 45 736
Невротичен първокласник. Да не казвам какво мисля. Дано на това дете не му навредят и занапред лековерните му родители. При него съвсем на ранна възраст беше пратен в Непал с чужди мъже.

Не мисля, че родителите на всички тези деца са били просто лековерни. Според мен е друга причината да си оставят децата при Калушев. По-склонна съм да мисля, че самите родители са били сектанти и той им е обещавал нещо, ако децата живеят с него. Нали самият Калушев е публикувал отдавна какво очаква от неговите последователи-за първата отдаденост и отказване от всичко говоря.
Много правилно разгледано, напълно съгласна съм!
Няма как нормален родител,да даде детето си на някой Rage  било то  наркоман или напикаващ се първокласник ...
Абсурдно е ,как още няма самосвзиране на институциите!

Надявам се, че институциите още в началото са разпитали и приложили натиск над родителите, за да узнаят какво е била точната причина да се оставят децата там.
Тук идва и нещо друго обаче. Ако родителите са членували в сектата, за тях по-важно ли ще бъде в този момент, когато са загубили децата си, да пазят името на гуруто им и сектата в тайна, отколкото да кажат истината? Това са само хипотези, но се опитвам да вниква в същината на проблема. Хижарите са си хижари, рейнджърите са си рейнджъри, но защо винаги през годините Калушев е бил в компанията на малки момченца, оставени за постоянно от родителите си. Наблягам на думата “постоянно”.
Сякаш това е било нещо като еднопосочен билет!
Виж целия пост
# 45 737
Аз даже това не се надявам- да търсят и разследват всичко свързано с убийствата и самоубийствата, дето разглеждат, да търсят причини, свързаност, зависимости, педофилии, каквото искате да търсят!...
Но, прокуратура и органи трябва да се самосезират отделно, за родителската небрежност, защото тя дори е лесна за доказване и е пред очите на всички!
Става въпрос за за директно нарушение на българското законодателство и престъпно бездействие.
Има юристи в темата, нека кажат- аз само от ровене и четене , стигам до поне 1 член от НК, 1 от ЗЗДет, и поне 1 ефективна мярка по НК.
Виж целия пост
# 45 738
Според мене, нито Деян, нито Ралица са знаели, че Калушев и момчетата са се върнали изобщо от морето, затова казват на полицията да ги търси в Българи.
Майсторова е звъняла на Деян, а тя не е ли знаела, че се връщат? Според мен е знаела и е пратила Деян до хижата. Значи е странно РА да търчи до Българи...
Защо да е странно?. Майсторова се обажда на Деян вечерта. И двамата са получили странните съобщения..Той отива сутринта и намира труповете на 3мата.Другите 3ма ги няма. Знае се , че са били в селото, но не знаят дали са се върнали.Затова при разговора с Ралица Деян й казва  , че ги няма там и тя тръгва към Българи...Това е мястото, за което знаят, че са били последно. Никой няма връзка с тях вечерта и сутринта...Дефакто Майсторова и Деян не знаят откъде са изпратени съобщенията. Въпреки, че леко се съмнявам Калушев и Деян да не са се видяли, или поне чули на 30-31ви
Виж целия пост
# 45 739
Аз писах за родителите.
И да, смятам, че трябва да бъдат наказани.
Никаква държава не е това, ако си останат “ни лук яли, ни мирисали“.
Ако направя друго престъпление, без значение характера му, пак ли оставам ненаказана?!
Това тяхното престъпление ли е?
Има ли служба, която да следи за здравето и благополучието на деца и малолетни?
От къде на къде ще ги жалим?
Виж целия пост
# 45 740
Това за тулковците не е само интерпретация на София, самият ИК си го пише в будисткия форум. РА цитира Никойлай като Ники Важра, което се поставя обикновено след име на тулку.
Макулев каза, че синът му имал духовни търсения и бил обучаван в принципите на будизма.

Обаче ИК след едно определено време започва да отрича принципите на официалния тибетски будизъм и си създава свой вид учение. Имаше тук постнато проучване на чатбота му и опити за извличане на документите, които е ъплоуднал в чат джи пи ти. Та единят беше за отричане на централния избор на туклкувци като форма на политическо влияние. Затова той си ги е титулувал, те не са официално признати, както би трябвало да бъде. Както и той се е самообявил за лама.
Няма смисъл да се отричат фактите, че това е било секта, има предостатъчно следи от писанията на ИК онлайн.
Виж целия пост
# 45 741
Деян в показанията си казва, че не е виждал групата и не е ходил до хижата от близо 2 седмици преди трагедията - от средата на януари. Обаче РА твърди, че при разговора с него, той е казал, че е бил там на 01.02 и е видял трите жертви - Дечо, Пламен и Ивей. Някой от двамата лъже. Кой и защо?
Деян, ако е наистина е бил там, значи следствието крие тази информация, но има логика да е бил наистина, и точно заради това да е бил заподозрян. Обаче как така после му позволяват да пише лъжа в показанията си? Освен ако не са сключили някакъв вид сделка с разследващите? И все пак е много странно това противоречие.
Деян има камери на къщата си, би трябвало да го има и на записи от камерите на хижата, ако е ходил.
В същото време е бил в селото да ги предупреди за АТВ-тата. Кога е ходил, ако е ходил? След обяд или сутринта?
Много въпросителни има около Деян. И на жена му показанията са много скалъпени.
Виж целия пост
# 45 742
И на жена му показанията са много скалъпени.

Ти, от къде знаеш какви са показанията на жената на Деян? И неговите също? Има ли ги публично достъпни, но изцяло, не само изтеклото по медиите?
Виж целия пост
# 45 743
И на жена му показанията са много скалъпени.

Ти, от къде знаеш, какви са показанията на жената на Деян? И неговите също? Има ли ги публично достъпни, но изцяло, не само изтеклото по медиите?
Изтеклото по медиите е достатъчно скалъпено. Коментирам единствено изнесени и общодостъпни данни или статии.
Виж целия пост
# 45 744
Най-готиното в тази история с тулкувците и ваджрите е, че дърти мъже са правили път на две деца, с презумпцията, че са тулку. Представете си, международния адвокат спечелил милиони от дела и управителя на счетоводна кантора, да приклякат пред две момчета.

Това показва, че са следвали сляпо каквото им каже Калушев.
Виж целия пост
# 45 745
Деян в показанията си казва също, че не се е чувал с Калушев от половин месец. Комуникирали само със съобщения и то изчезващи. Така ги е предупредил за АТВ-тата.
В същото време някъде имаше статия, където се описваше, че от къщата на Деян има пряка пътека до историческия път и до хижата, без да се минава през камерите и често ходил пеша до там през нея.
Много интересно е да се види каква комуникация реално са имали и кога е ходил там последният месец.
Нали има стари записи от камерите(както се видя от нагласената видео изрезка с 'поклона')?
Дори да не са разкодирали телефоните, се знае.
Виж целия пост
# 45 746

Изтеклото по медиите е достатъчно скалъпено. Коментирам единствено изнесени и общодостъпни данни или статии.


От непълни показания, няма как да се правят заключения. Може само да се фантазира.
Виж целия пост
# 45 747
От статията на 168 часа (благодаря за линка!):
Около хижата няма никакви следи от хора. Също така нищо не показва, че труповете са влачени или местени. Затова свидетелстват не само полицейските екипи на мястото, но и приятелят на групата Деян Илиев, който пръв се оказва на мястото.
Виж целия пост
# 45 748
Най-готиното в тази история с тулкувците и ваджрите е, че дърти мъже са правили път на две деца, с презумпцията, че са тулку. Представете си, международния адвокат спечелил милиони от дела и управителя на счетоводна кантора, да приклякат пред две момчета.

Това показва, че са следвали сляпо каквото им каже Калушев.

Аз още се сещам за дървената табела на Ралица, с имената на групата.
Дечо сложен долу с кучетата.
Някой ще кажат, че това е издребняване и излишни подробности.
Ами като е така, защо не намърда там Калушев.
Виж целия пост
# 45 749
Най-готиното в тази история с тулкувците и ваджрите е, че дърти мъже са правили път на две деца, с презумпцията, че са тулку. Представете си, международния адвокат спечелил милиони от дела и управителя на счетоводна кантора, да приклякат пред две момчета.

Това показва, че са следвали сляпо каквото им каже Калушев.

Аз още се сещам за дървената табела на Ралица, с имената на групата.
Дечо сложен долу с кучетата.
Някой ще кажат, че това е издребняване и излишни подробности.
Ами като е така, защо не намърда там Калушев.
Тя винаги ги изброява в точно определен ред.
Даже като пишеше за тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия