Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 497 857
  • 45 849
# 45 810
"Сделка" значи, че е участвал е нещо противозаконно и в замяна на признанията няма да го обвиняват. Ако не е участвал, те няма какво да предложат за сделката.
Явно не познавате прокурорските методи и сте наивен идеалист, който вярва, че всички прокурори са добри хора и няма нито един поръчков.
Дано някога стане така. Сега реалността е друга.

Прокуратурата е господар на обвинието (по закон) и сама решава кого и за какво да обвини, включително по поръчка да овбини и дори арестува напълно невинни хора. А през това време да ги изнудва за подкупи, да им "дарят" всичко (на прокурорски език да се откупят). Почти цялата специализирана прокуратура  и спец-съдилища (по 2 инстанции) работеха така. Само най-известни случаи са 8-те джуджета (Златанови) и Весо брадата (мъжът на Ивайла Бакалова). Бяха осветени от журналистически разследвания, прокуратурата и досега е в нищо-правене. Същите прокурори са преместени, взимат огромни заплати и си работят, както знаят.

Съвсем законно прокурор може да обвини напълно невинен човек - първо го разследва 2-3 години и после още от 2 до 5 г. съдебен процес на 2-3 инстанции (според обвинението). Може нарочно да размотават работата си и да минат 10+ години.

Прокурорите могат да съсипят 5, 10+ години на съвсем невинен човек. През това време трябва да се плаща на адвокати, да се ходи на заседания, може да има забрана за напускане на страната, дори да бъде арестуван и т.н.

Ако има късмет с непоръчкови съдии и докаже, че е невинен, след това води ново дело за обезщетение от прокуратурата (още няколко години). Големи обезщетения получават колегите им магистрати, евентуално някой медиен случай. На останалите им присъждат смешни суми.

Да, но затова има и адвокати. Сектата явно може да си позволи адвокат като Лулчева. Дори са е обвинен, няма да го държат в ареста. После иди го търси.
Както казах, осъден за убийство беше пуснат, защото нямало да избяга. Намериха го след 10 години в Узбекистан.
Виж целия пост
# 45 811
"Сделка" значи, че е участвал е нещо противозаконно и в замяна на признанията няма да го обвиняват. Ако не е участвал, те няма какво да предложат за сделката.
Явно не познавате прокурорските методи и сте наивен идеалист, който вярва, че всички прокурори са добри хора и няма нито един поръчков.
Дано някога стане така. Сега реалността е друга.

Прокуратурата е господар на обвинието (по закон) и сама решава кого и за какво да обвини, включително по поръчка да овбини и дори арестува напълно невинни хора. А през това време да ги изнудва за подкупи, да им "дарят" всичко (на прокурорски език да се откупят). Почти цялата специализирана прокуратура  и спец-съдилища (по 2 инстанции) работеха така. Само най-известни случаи са 8-те джуджета (Златанови) и Весо брадата (мъжът на Ивайла Бакалова). Бяха осветени от журналистически разследвания, прокуратурата и досега е в нищо-правене. Същите прокурори са преместени, взимат огромни заплати и си работят, както знаят.

Съвсем законно прокурор може да обвини напълно невинен човек - първо го разследва 2-3 години и после още от 2 до 5 г. съдебен процес на 2-3 инстанции (според обвинението). Може нарочно да размотават работата си и да минат 10+ години.

Прокурорите могат да съсипят 5, 10+ години на съвсем невинен човек. През това време трябва да се плаща на адвокати, да се ходи на заседания, може да има забрана за напускане на страната, дори да бъде арестуван и т.н.

Ако има късмет с непоръчкови съдии и докаже, че е невинен, след това води ново дело за обезщетение от прокуратурата (още няколко години). Големи обезщетения получават колегите им магистрати, евентуално някой медиен случай. На останалите им присъждат смешни суми.
За всичко си има начин.
Бивш следовател :"Като нямаме доказателства, ще си донесем".
Виж целия пост
# 45 812
Както казах, осъден за убийство беше пуснат, защото нямало да избяга. Намериха го след 10 години в Узбекистан.
Това е силно подвеждащо - когато напуска страната присъдата е невинен.

Убиецът от дискотека Соло е оправдан на първа инстанция и тогава по закон той е свободен да пътува, а съдията не може да му наложи забрана.  След това 2-ра и 3-та инстанция го осъждат, но той вече не е в България.
Виж целия пост
# 45 813
На мен ми се струва, че Д е скрит, т.е. има по-особен статут. Лично мнение.
Рано или късно ще се разбере кое как е, остават по-малко от два месеца. Лошото е, че тогава пак ще ревнат "ама защо точно сега, преди президенските избори", понеже в България никога няма удобен момент за такива разкрития.
Виж целия пост
# 45 814
Демерджиев в интервюто си каза по повод следствието, говорейки за нещата, които все още не са му ясни, че намира за странно защо след разпита Деян е " изпратен" в държава и тн,...така че нямаше пряка връзка с смс на Калушев

Че е странно, странно е.
Но пък май не е   странно  когато ключови свидетели ги намират убити, не са един и два случаите в тази държава.
Или в по-добрият вариант само пребити или заплашвани.
Виж целия пост
# 45 815
А защо Д е скрит? Нали всички останали не са живи? Кой би го преследвал ако остане тук?
Виж целия пост
# 45 816
Сигурна съм ,че Деян няма нищо общо с убийствата ,някои неща ги е премълчал ,но повечето не е .Ще е интересно да излязат показанията му и мисля ,че така е редно,за да се успокоят конспираторите и все пак да има някаква полза от този трагичен случай ,че като гледам колко жълти филмари има във фейса нищо чудно да се повтори и да изгорят хора я с деца ,я с имущество , пари и психика.
Виж целия пост
# 45 817
Кой казва, че всички останали не са живи?
Живи са трите майки, останалите родители, братя, сестри, последователите извън ядрото. Да не говорим за спонсорите и големите клечки.
Виж целия пост
# 45 818
Тази стара статия в Труд не я бях чела досега и за мен е ново, че:
“Сестрата на Алекс разказва, че в Мексико се запознала и сприятелила с Валери, двамата се целували и когато Калушев научил за това бил силно афектиран и обвинил момичето, че е направила нещо нередно.”
Както и:
“Труд news” вече писа, че агентите на ДАНС са се задействали през юни 2024 г. по сигнал от бабата и дядото на 9-годишния тогава Леон, даден от майка му и баща му да живее при “рейнджърите” в хижата. Ясно се вижда, че през октомври 2023 г. същият второкласник е отписан от държавно училище в София и записан в частното училище “Космос” в с. Осойца, а не както се опита да излъже директорката на “Космос”, че това дете е дошло при тях след сигналите от баба му дядо му.“

https://trud.bg/a/articles/9%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD … D1%88%D0%B5%D0%B2
Виж целия пост
# 45 819
Значи, се оказва, че Майсторова си сменя показанията, едно говори веднага след случката, съвсем обратното след като е посъветвана от определен адвокат. И не, не е от възрастта. От твърденията на РА, всичко, което можеше да бъде лесно проверено се оказа, че не е баш така - пушки, джипове ... Директорката на Космос също твърди неща, които при елементарна проверка, се разминават с фактите. Е, добре де, как очакват някой да ги взима насериозно и да им вярва. Все пак всичко вече е налично, черно на бяло и е на един клик за проверка.
Виж целия пост
# 45 820
В темата за въпроси към модераторите ми отговориха.
“Здравейте,
Не виждаме необходимост от дублиране на темата. Ако се стартира нова, старата ще бъде заключена.”
Виж целия пост
# 45 821
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Виж целия пост
# 45 822
Изолде, за кое лъже Деян според теб? И кого лъже?

Взел е решението да издаде заповед за самоубийствата, те са били решени по принцип.
Виж целия пост
# 45 823
Кой казва, че всички останали не са живи?
Живи са трите майки, останалите родители, братя, сестри, последователите извън ядрото. Да не говорим за спонсорите и големите клечки.
Интересно как никой от тях не е заплашван или убит след това?!?
Виж целия пост
# 45 824
Кой казва, че всички останали не са живи?
Живи са трите майки, останалите родители, братя, сестри, последователите извън ядрото. Да не говорим за спонсорите и големите клечки.
Не мисля, че би се крил от тях, може би ще му е достатъчно да е далече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия