Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 499 692
  • 45 887
# 45 825
Хм. Деян е написал, че не е предател. И как си беше сменил името на ФС страницата? Това "не е предател" ми говори много. Че принципно е имало нещо тайно, за което той е знаел. И което се е разкрило и довело до  тази трагична развръзка. Той сякаш казва "Предадени са, но не от мен".
Виж целия пост
# 45 826
Ами това, че Деян не е предател, пак може да се чете по различни начини.
Дали е примерно, за да информира близките до групата, че не е издал нещо и не е предал Калушев.
Или е, за да информира 3ти външни лица, че тях не е издал.
Няма как да се знае, или по-скоро ние няма как да знаем. Според мен на разследващите им е ясно каква е била ролята и връзката на Деян и защо мълчи. Даже подозирам, че знаят къде се намира.
Виж целия пост
# 45 827
Аз по-скоро го разбирам зя пред близките. Той е бил вътрешен човек, най-близък до групата. След като изчезна много хора се усъмниха в него, че има пръст в убийството. Много се писа за това. Предполагам, че го е написал да това.
Виж целия пост
# 45 828
Написаното, че не е предател, може да означава също, че някои хора са го обвинили, че е - в разговор или чрез съобщение.
Виж целия пост
# 45 829
Те не брифинга заявиха, че Деян бил в чужбина, сякаш са го ескортирали до летището.  
Също така, че е отказал да си даде доброволно телефона, и че е взет принудително.
Виж целия пост
# 45 830

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.

След като е толкова просто защо разследването продължава пети месец  ?
2ри  или 3ти се самоубил !?! Няма подобни  данни, просто  фантасмагории .
Виж целия пост
# 45 831
Какво знаят близките което не трябва да бъде казвано? Не ми изглежда да е към тях това, но ще чакаме повече информация, от разследващите.
Виж целия пост
# 45 832
А според мен е чакал 3 дни след нощта на 1ви. Точно заради будисткия уклон в буламача от учения в главата му. Така че 4ти срещу 5ти.

Флоресита има яснота по въпроса със сменения фб профил - писала е достатъчно, защото борави с испанския достатъчно добре. Дали е баш предател превода или има нюанс, нека обясни пак, ако иска.
Виж целия пост
# 45 833
Хм. Деян е написал, че не е предател. И как си беше сменил името на ФС страницата? Това "не е предател" ми говори много. Че принципно е имало нещо тайно, за което той е знаел. И което се е разкрило и довело до  тази трагична развръзка. Той сякаш казва "Предадени са, но не от мен".

Имаше и още  нещо със никнейма му по някое време , беше на испански . С точност не си спомням, но нещо като :  "не бъди злобен, не бъди простак"...нещо  подобно
Към кого ли е било това послание? Към някой който поназнайва испански?
Виж целия пост
# 45 834
И какъв е този будистки уклон?
Виж целия пост
# 45 835
Скрит текст:

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.

След като е толкова просто защо разследването продължава пети месец  ?
2ри  или 3ти се самоубил !?! Няма подобни  данни, просто  фантасмагории .

Скрит текст:
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.
И откъде знаете, че всичко се случва на 2-3ти?  Имате достъп до експертизите?

Температурите на околната среда определят степента на измененията и степента на изстиване не телата. Не само, има и други фактори. Но при тези температури, неясна първоначална температура в кемпера, неясен коефициент на топлообмен между кемпера и околната среда, плюс - дупка(и) на кемпера. Забравете, никакви 24-36 часа. Казаха го това точно както казаха една камара глупости под натиска от обществото да кажат нещо, каквото и да е.

Разследването продължава 5-ти месец, защото имат проблем да обяснят какво точно се е случило без да "злепоставят" бивши и настоящи "колеги" от службите.
Виж целия пост
# 45 836
Нали ги беше убила мафията? За нещо,което знаят??? Е как тази мафия е толкова сигурна, че това нещо, информация, компромат или каквото е не е предадено на някой роднина? На Стела, на Ралица, на Макулев? Защо никой от тях не е заплашен?
Виж целия пост
# 45 837
А според мен е чакал 3 дни след нощта на 1ви. Точно заради будисткия уклон в буламача от учения в главата му. Така че 4ти срещу 5ти - правя залагания Simple Smile

Флоресита има яснота по въпроса със сменения фб профил - писала е достатъчно, защото борави с испанския достатъчно добре. Дали е баш предател превода или има нюанс, нека обясни пак, ако иска.
Наистина ли нищо не Ви смущава в първата част на поста? 
Много грозни неща изчетох в темата (макар и да не виждам смисъл да пиша в нея, докато няма нищо ново по същество, я чета), но това с ухиленото лице и залагането като на хиподрум буквално ме взриви и провокира.
Инак са се излели 3000 страници морал...Язък!
Виж целия пост
# 45 838
Нали ги беше убила мафията? За нещо,което знаят??? Е как тази мафия е толкова сигурна, че това нещо, информация, компромат или каквото е не е предадено на някой роднина? На Стела, на Ралица, на Макулев? Защо никой от тях не е заплашен?
Е точно това няма да го кажат по телевизията!
Виж целия пост
# 45 839
Нали ги беше убила мафията? За нещо,което знаят??? Е как тази мафия е толкова сигурна, че това нещо, информация, компромат или каквото е не е предадено на някой роднина? На Стела, на Ралица, на Макулев? Защо никой от тях не е заплашен?
Възможни отговори:
1. Компроматът е бил материален (документ, предмет, снимки...), стоял е в хижата и е унищожен. Мафията си го е взела или изгорила в пожара.
2. По нашия закон свидетел е само пряк очевидец. Преразказ на роднина от близък човек на теория може да се приеме по преценка на съда, но като косвено доказателство и не е достатъчно.
3. Убитите (свидетели или участници) са разбирали колко е опасно и не са казали на роднините си, за да ги предпазят. Така е по филмите и аз така бих направила.

По филмите доказателствата или информация са оставени да се извадят на светло след евентуална смърт. Тук липсват досега. Защо - ще пиша по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия