Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 503 271
  • 45 969
# 45 840
РА току що написа, че ИИ е бил международен адвокат. Потвърждава, че са имали кошери и са правели мед. Аз не открих никаква информация, която да потвърждава това. Останах също с впечатлението, че НЗ няма завършено образование. Лъже ли РА или не? 

“Реших да направя събирателен пост за останалите дейности на Ники, Иво, Сашо, Ивей, Пламен и Дечо. Правя го с ясното съзнание, че не съм обхванала всичко.

Ето и още факти:

Всеки един от тях говореше по два езика, повечето – по три, а прекрасният и слънчев Ивей – цели седем. Все пак беше международен адвокат, живял на какви ли не места по света, включително и в Япония.

Иво например е завършил професионална фотография в Института по фотография в Ню Йорк през 1997 г. Вече е публично достояние, дори и тук в България, че е режисьор и че филмът му има няколко международни отличия. Той е и мореплавател, който с лодка прекосява пътя от Европа до бреговете на Карибско море.

Дечо ръководи успешна счетоводна фирма повече от 20 години.

Ники имаше щастието да се занимава с всичко изброено в последните ми постове и то на професионално ниво. Сертификатите и всички нива, които беше придобил още като дете във водолазното дело, бяха меко казано впечатляващи. Скалното катерене му беше любимо, както и парапланеризмът. Бойните изкуства също заемаха много специално място в живота му. Спелеологията беше истинска страст за него.
Разказите му за пещерите можех да слушам с часове, защото пламъкът в очите му, докато разказваше, беше заразителен.
Ники беше и билкарят в къщата. Всички събираха билки, но Ники още като тийнейджър, под ръководството на Иво, изучаваше билките много задълбочено. Вярваше, че природата е оставила на човека много повече решения, отколкото сме склонни да виждаме. Горе в хижата всички гости се наслаждаваха на най-вкусните билкови чайове благодарение на изключителния подбор, който Ники правеше. Имаше цяло помещение за билките, които събираше и сушеше. Обожаваше да ми показва тази стая, в която ухаеше прекрасно и да ми разказва за всяко цвете и билка, което е събрал. Последният път ми направи букет от билки, за да си занеса в София и да правя чай, който подпомага имунната система тъй като вирусните епидемии вече сериозно върлуваха.

Добре известен факт са филмовите занимания на Пламен, но по-малко хора знаят какъв изключителен пчелар беше той. Другият пчелар беше Ивей. Заедно двамата се грижеха за кошерите и добиваха невероятен мед. В хижата захар нямаше – използваше се единствено мед.

За състраданието им мога да кажа само едно – никога не правеха разлика кой заслужава помощ и кой не. Дали ставаше дума за хлебарка, влязла в хижата, горска мишка, ранено животно или човек в нужда – те се отзоваваха веднага и с всичко, което имаха.

За това, че бяха будисти, няма да говоря много. Всеки, който се интересува от този случай, вече сигурно сам се е информирал. Със сигурност на тези, които много им се иска да ни убедят, че става въпрос за секта и самоубийства само ще кажа, че са съшили с бели конци версията си и е трябвало по-добре да се информират преди да налагат лъжата за истина толкова нескопосано.

Едно е важно да се знае!

Будизмът учи на състрадание, ненасилие и уважение към живота. Учи да намаляваш страданието, а не да го увеличаваш. Един от основните му принципи е прост: не причинявай вреда и не отнемай живот. Всеки, който е познавал тези хора, знае, че те не просто говореха за тези принципи. Те живееха според тях.

И тук идва въпросът:

Кому пречеха тези изключително интелигентни и надарени хора, чиято единствена цел винаги е била да бъдат в помощ и подкрепа на природата, хората и животните?

Хора, обичащи свободата и изследващи живота и Земята така, както малцина се осмеляват да го правят.

На кого беше изгодно да ги очерни и окаля по този безпрецедентен начин още в първите дни след смъртта им?

Защо версията беше наложена веднага – още преди телата на Петрохан да са изстинали и преди останалите трима да бъдат открити? Реално преди да се започне каквото и да било разследване!”
Виж целия пост
# 45 841
Кошерите се виждат на снимките. Точно пък това колко да е важно...
Виж целия пост
# 45 842
Изолде, я дай детайли на "кантората" на ИИ, искам да видя къде е тази действаща кантора без юриста в нея. От Петрохан е управлявал цял екип, така ли?
ИИ няма кантора, не е практикувал като адвокат в бг никога и не е бил вписван в адв. колегия. Дечо е работил в счетоводна кантора, управлявана от друг човек.

На адреса на тази асоциация в София, на улица Уилям Гладстон 37, вижте в Гугъл мапс какво пише .

ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association


Ето я и самата кантора :


https://www.ivanov-partners.com/
Виж целия пост
# 45 843
За пореден път, родителските решения са част от криминалния случай. Ако ги нямаше, нямаше да има убити деца (да, знам, че НЗ не е дете, но това не намалява тежестта на случилото се).
Виж целия пост
# 45 844
Изолде, я дай детайли на "кантората" на ИИ, искам да видя къде е тази действаща кантора без юриста в нея. От Петрохан е управлявал цял екип, така ли?
ИИ няма кантора, не е практикувал като адвокат в бг никога и не е бил вписван в адв. колегия. Дечо е работил в счетоводна кантора, управлявана от друг човек.

На адреса на тази асоциация в София, на улица Уилям Гладстон 37, вижте в Гугъл мапс какво пише .

ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association


Ето я и самата кантора :


https://www.ivanov-partners.com/
 Аз не виждам доказателства, че това е кантора на Ивей. Иванов е второто име на единия управляващ съдружник.
Виж целия пост
# 45 845
https://papagal.bg/eik/206783886/5e4a

В края на страницата се виждат и другите му участия на Иванов.
Да отбележа, че  ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association е НПО
Виж целия пост
# 45 846
Изолде, я дай детайли на "кантората" на ИИ, искам да видя къде е тази действаща кантора без юриста в нея. От Петрохан е управлявал цял екип, така ли?
ИИ няма кантора, не е практикувал като адвокат в бг никога и не е бил вписван в адв. колегия. Дечо е работил в счетоводна кантора, управлявана от друг човек.

На адреса на тази асоциация в София, на улица Уилям Гладстон 37, вижте в Гугъл мапс какво пише .

ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association


Ето я и самата кантора :


https://www.ivanov-partners.com/
 Аз не виждам доказателства, че това е кантора на Ивей. Иванов е второто име на единия управляващ съдружник.
В профила на Калушев е отбелязано, като месторабота.
Виж целия пост
# 45 847
https://papagal.bg/eik/206783886/5e4a

В края на страницата се виждат и другите му участия на Иванов.
Да отбележа, че  ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association е НПО



Да, това е Ивей.
Бил е съдружник в Българска асоциация по екстремни спортове от 2022-а година. Не знам дали това не е пак някакво тяхно сдружение, но кръстено с гръмко име.
Виж целия пост
# 45 848
Гледала съм такива филми : съдружници в голяма влиятелна и просперираща фирма. Единият е честен и иска да служи на закона и да върви в правия път. Другият иска да се продаде за много пари. И какво става? Сещате се. Та и нещо такова да няма тук?
Виж целия пост
# 45 849
Тези участия  в НПО и няколко дружества са ясни, говорим за юридическата кантора Ivanov&partners, в която не виждам ИИ да е участвал под каквато и да е форма.  На този адрес има много фирми и това е просто адрес на сградата.
Виж целия пост
# 45 850
https://papagal.bg/eik/206783886/5e4a

В края на страницата се виждат и другите му участия на Иванов.
Да отбележа, че  ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association е НПО



Да, това е Ивей.
Бил е съдружник в Българска асоциация по екстремни спортове от 2022-а година. Не знам дали това не е пак някакво тяхно сдружение, но кръстено с гръмко име.

Тяхно е, както и Мартел
Само дето в Ivanov &partners не е споменат, но пък и друг Иванов няма...
Виж целия пост
# 45 851
Управляващият съдружник си ползва второто име Иванов.
Виж целия пост
# 45 852
Гледала съм такива филми : съдружници в голяма влиятелна и просперираща фирма. Единият е честен и иска да служи на закона и да върви в правия път. Другият иска да се продаде за много пари. И какво става? Сещате се. Та и нещо такова да няма тук?

Според теб кой от групата в коя от двете роли е в такъв случай?
Виж целия пост
# 45 853
Ами по филмите лошият се отървава от добрия за да не му пречи на далаверите.
Виж целия пост
# 45 854
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.

След като е толкова просто защо разследването продължава пети месец  ?
2ри  или 3ти се самоубил !?! Няма подобни  данни, просто  фантасмагории .

Скрит текст:
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.
И откъде знаете, че всичко се случва на 2-3ти?  Имате достъп до експертизите?

Температурите на околната среда определят степента на измененията и степента на изстиване не телата. Не само, има и други фактори. Но при тези температури, неясна първоначална температура в кемпера, неясен коефициент на топлообмен между кемпера и околната среда, плюс - дупка(и) на кемпера. Забравете, никакви 24-36 часа. Казаха го това точно както казаха една камара глупости под натиска от обществото да кажат нещо, каквото и да е.

Разследването продължава 5-ти месец, защото имат проблем да обяснят какво точно се е случило без да "злепоставят" бивши и настоящи "колеги" от службите.
Вие сте патолога, който е работил по труповете на Околчица ли?

Не, но ми се струва, че и самия Патолог да дойде и да ви каже, пак няма да повярвате. Освен това, само Математиците ли знаят, че 2+2=4?
Е той човека е написал кога са починали, но на вас не ви харесват датите и твърдите , че са други...И дори с обяснения, така като да сте били там...

Всъщност не е. Както писах по-горе, от прокуратурата просто изплюха нещо под натиск и това е. Не очаквайте да видите сериозни екпертизи и кой знае каква конкретика. Убеден съм, че става въпрос за смесица от безхаберие, некадърност, прикриване на бивши и настоящи "колеги" от службите плюс солидна доза предизборни фанфари.

Т.е. лъже ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия