Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 518 430
  • 46 444
# 46 320
Според мен има два варианта на тайната дейност в хижата, заради които всички замесени мълчат. Или касае националната сигурност, или касае престъпна дейност. Варианта сектантска или педофилска дейност за мен категорично отпада, това не изисква мълчание а по-скоро обратното, информиране на обществото.
Мълчанието на близки и роднини, спонсори, съседи, медии е много показателно.
Деян абсурд да е убиец, той няма физическата възможност да се справи с няколко здрави мъже. Но фактът, че нито той, нито съседи, нито роднини подават сигнал вечерта, на мен ми говори за варианта престъпна дейност. Тоест убийците са от криминалния контингент, от онези дето не си поплюват. Може държавата да е намесена и да е знаела за дейността, но сега да не желае това да стане обществено достояние.

Моята мисъл върви в същата посока.

Въпросът е какво точно са правели, и при положение че Данс ги е следяла , защо не са се намесили ?
Все пак има дете.
Или присъствието на двете деца е била за да придаде нормалност на някаква ситуация ?
Тоест самият Калушев да е ползвал Тея и Александър като жив щит ?

При всички случаи присъствието на децата си е вина на Калушев, и това няма как да се извини.
Може би се е намесила. Затова Тея е върната по спешност на баща си, а Калушев извежда Александър с кемпера.
Защото реално това са фактите, нали?
Виж целия пост
# 46 321
Хайде сега, 5ти месец минава вече, ще кажат ли нещо официално, или? Иначе да, Калушев в последния момент е бил притиснат с здраво с нещо.. Над това има информационна завеса. За мен има конфликт на интереси в едно нещо за отбор Черешка. Хем смятат Калушев за виновен за всичко, отблъсват всички опити да разберем за другите..това предполага да е бил невероятно добър манипулатор....Хем не ставал за нищо, прост..бил менте водолаз пещерняк, необразован и тинтири минтири. Хайде да се разберем или е първото, или е второто.
Виж целия пост
# 46 322
Защо се намесва отново Валери и за какъв точно преглед говориш, Изолде?
Виж целия пост
# 46 323
Осемдесетгодишната майка на Калушев е реагирала на съобщението по най-логичния начин. Обадила се е на приятеля му, който може да отиде на място и да провери. И аз така бих направила. Не си представям да събудя възрастния си мъж и да тръгнем в снежната буря от София към Петрохан. Ама тука си ги приказваме едни, колкото да се намираме на лаф мохабет.

Абе не знам, ама на мен фактът, че никой не е реагирал вечерта, въпреки пожар, изстрели, смс-си и прочие, ми говори че всички са очаквали някой ден да се случи нещо подобно.
Ако и да не са знаели напълно какво става в хижата, поне са се досещали, че нещата може да свършат зле.
Виж целия пост
# 46 324
Защо се намесва отново Валери и за какъв точно преглед говориш, Изолде?

Е не е ли очевидно защо? Няма официално нищо ново, нито за точния ред на застрелване, нито за Ивей с двата изстрела.. нито за хората в кемпера. Реално светлина могат да хвърлят живите свидетели, Валери, момичето, тази Невена и най-вече Деян.
Виж целия пост
# 46 325
Не знам за Валери, но бащата на Алекс  би трябвало да поназнайва доста подробности.
Знаете каква е позицията ми по темата всички, но ако роднините и близките им желаят по-силна гражданска подкрепа от обществото би следващо и да споделят повече информация за това което знаят от пребиваването на близките си на хижата.
Ралица не върви в правилната посока в момента ,а останалите са в пълно мълчание, което в крайна сметка ще доведе до потулване ма ситуацията.
Виж целия пост
# 46 326
Ивка, може би така са ги посъветвали адвокатите им. Да мълчат и да не влизат в обяснителен режим, за да не се изпуснат без да искат.
Виж целия пост
# 46 327
Хайде сега, 5ти месец минава вече, ще кажат ли нещо официално, или? Иначе да, Калушев в последния момент е бил притиснат с здраво с нещо.. Над това има информационна завеса. За мен има конфликт на интереси в едно нещо за отбор Черешка. Хем смятат Калушев за виновен за всичко, отблъсват всички опити да разберем за другите..това предполага да е бил невероятно добър манипулатор....Хем не ставал за нищо, прост..бил менте водолаз пещерняк, необразован и тинтири минтири. Хайде да се разберем или е първото, или е второто.
Това изобщо не е вярно, а са твои интерпретации! Много пъти сме писали за вината на директорката на Космос, за родителите, за потулените сигнали и информирането на Калушев за тях. Та ако ня това викаш прехвърляне на вината само на Калушев, Ок!
Виж целия пост
# 46 328
Е нали в крайна сметка трябва да изскочат с теологично-сексуална-криминална или каквато беше там официална теза и да кажат някакви неща, едва ли ще се потули ей така.
Виж целия пост
# 46 329
Може ли да конкретизираме какво значи, че нещо заплашва държавната сигурност? Какви са критериите?

Това, група мъже, на изолирано в планината място, да вербуват и отглеждат малки деца с незнайно каква цел, може ли да се класира?
Тук говорим за поне 6 известни нам малолетни и непълнолетни български граждани, деца. Това цялото нещо е било подпомагано и прикривано (отсъствията на Алекс) от училище, действащо на територията на България с лиценз/разрешително от МОН.
Не, не може да се класира.
Отглеждането на български граждани не е заплаха за националната сигурност.
Само че законът казва кой да го прави. А изненада, не лами а родителите..
Грижи, възпитание и надзор на децата
Чл. 125. (1) Родителят има право и задължение да се грижи за физическото, умственото, нравственото и социалното развитие на детето, за неговото образование и за неговите лични и имуществени интереси.
(2) Родителят отглежда детето, формира възгледите му и осигурява образованието му съобразно възможностите си и в съответствие с нуждите и наклонностите на детето и с цел израстването му като самостоятелна и отговорна личност. Родителят няма право да използва насилие, както и методи на възпитание, които уронват достойнството на детето.
(3) Родителят осигурява постоянен надзор по отношение на малолетното си дете и подходящ контрол на поведението на непълнолетното дете.
Съвместно живеене
 Чл. 126. (1) (Доп. - ДВ, бр. 115 от 2025 г., в сила от 30.12.2025 г.) Родителите и ненавършилите пълнолетие деца живеят заедно, освен ако важни причини налагат да живеят отделно. За промяна на местоживеене на детето, която води до съществена промяна на центъра на неговия социален и семеен живот, е необходимо съгласие на двамата родители, включително при постановено решение по чл. 59 и 127.
Виж целия пост
# 46 330
Останалите роднини рязко се разграничават от Майсторова и РА, с която даже не желаят да разговарят.
Виж целия пост
# 46 331

Другия вариант е СМ да шикалкави, защото знае, че ако си признае, че смс-а я е разтревожил, това значи, че тя е разбрала, че той ще си посегне.

Тя всъщност си признава.

Цитат
"Заради увлечението му по будизма сме разговаряли много по темата за смъртта и неговото желание беше смъртта му да настъпи по начин, че да не се преражда отново. Заради всички тези предишни разговори след съобщението на Ивайло се разтревожих."
Виж целия пост
# 46 332
Ако са разпитвани като свидетели близките, а са, не могат да говорят току така, включително по фактите, за които са разпитвани.
Аз мълчанието не го намирам за необичайно и нелогично, напротив.
 
Виж целия пост
# 46 333
Хайде сега, 5ти месец минава вече, ще кажат ли нещо официално, или? Иначе да, Калушев в последния момент е бил притиснат с здраво с нещо.. Над това има информационна завеса. За мен има конфликт на интереси в едно нещо за отбор Черешка. Хем смятат Калушев за виновен за всичко, отблъсват всички опити да разберем за другите..това предполага да е бил невероятно добър манипулатор....Хем не ставал за нищо, прост..бил менте водолаз пещерняк, необразован и тинтири минтири. Хайде да се разберем или е първото, или е второто.
Това изобщо не е вярно, а са твои интерпретации! Много пъти сме писали за вината на директорката на Космос, за родителите, за потулените сигнали и информирането на Калушев за тях. Та ако ня това викаш прехвърляне на вината само на Калушев, Ок!

Имам предвид, че не искате много много да се споменава НАКЗТ-то, политиците не ви интересуват сякаш много, другите в групата на Калушев.. Да не говорим за момичето, Валери или там другите около тях. Веднага Космос, родителските права и задължения и айде темата отиде в друга посока. Едва ли директорката на Космос може да разплете и да внесе светлина по случая, а Валери, Деян и примерно Невена могат.
Виж целия пост
# 46 334
Айзе бе, викове ще чуеш на такова разстояние, това вече не се ли изтърка?
И отново вина в Деян, Валери, бащата на момичето, Ивей ....и т.н, сал един Калушко свят и бял!
Защо биха лъгали съседите?
П.п. Къде четеш, че защитаваме ИК?
Съмняваме се просто как са умрели тези хора и защо. Не знам защо е толкова трудно да се осмисли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия