Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 518 994
  • 46 459
# 46 440
На мен в хижа, където нормално живеят 6 човека, първата грижа ми се вижда спасяване на евентуални оцелели..."Не бойте се, идваме след 4 часа". Както и да го гледам, не ми се вижда в реда на нещата...
Разбира се, че не е нормално, нито редно.
Разчитат на 10 -минутната проверка на Деян, през тези 4 часа ли?
Нито знаят има ли ранени, има ли лица, които се укриват, нито нищо уж. И ще се мотат 3,4 часа, ама друг път.
Просто се правят на луди и не казват кой е бил там през това време, и какво точно е правил.
И е нормално, и е редно. Не следва да се рискува живота дори на 1 човек от екипа, ако не е безопасно, при липса на каквито и да било индикации, че действително има пострадал, нуждаещ се от помощ. Такива, в случая, няма.
Виж целия пост
# 46 441
Скрит текст:
Анонимис, те записи са рязали като за световно и то точно от 01.02, ти викаш “да докажат”, никой няма да докаже. Мисля ,че са имали достатъчно вече 4 часа и половина да се ориентират в обстановката мисля аз, както се каза в онова интервю ,направо чувам “жуженето на телефони” през това време.
Допълвам се:
А пожарната май бързо бързо са ги отпратили щом се налага пак да идват в 21 часа същата вечер… Илипсва и протокол от тях …Голямо “обезопасяване” са направили няма що.
Откъде знаете че липсва протокол от пожарната ?
По-интересният въпрос е защо пожарната липсва при повторното възпламеняване на хижата вечерта?

И е нормално, и е редно. Не следва да се рискува живота дори на 1 човек от екипа, ако не е безопасно, при липса на каквито и да било индикации, че действелно има пострадал, нуждаещ се от помощ. Такива, в случая, няма.
И те откъде точно разбраха, че няма пострадали?
Какви са индикациите дали има, или няма пострадали?
Ако има пострадали е въпрос на оцеляването им да стигнат максимално бързо до тях, не мислите ли?
Виж целия пост
# 46 442
Анонимис, те записи са рязали като за световно и то точно от 01.02, ти викаш “да докажат”, никой няма да докаже. Мисля ,че са имали достатъчно вече 4 часа и половина да се ориентират в обстановката мисля аз, както се каза в онова интервю ,направо чувам “жуженето на телефони” през това време.
Допълвам се:
А пожарната май бързо бързо са ги отпратили щом се налага пак да идват в 21 часа същата вечер… Илипсва и протокол от тях …Голямо “обезопасяване” са направили няма що.
Откъде знаете че липсва протокол от пожарната ?
Изолде, никога не си правите труд да изгледате или прослушате нещо.
От видеото, към което беше постант линк тук вчера или днес,а също и аз бях постнала тук преди дни и обсъждахме надълго и нашироко:
https://youtu.be/zEdKErLOkaI?si=ynuPJDevP_RJ-OAT
Виж целия пост
# 46 443
Рокет, допълнила съм коментара си по-горе.
На кмета му се обаждат към 14 ч., но реално кога се качва горе няма запис. Може и в 16 ч. да са го закарали там, когато и едните и другите са били вече там и да е трябвало да ги изчакват.
Всъщност няма да се учудя наистина по-късно да е отишъл, защото някъде ми попадна, че е казал, че е почнало да се стъмнява.
Виж целия пост
# 46 444
Скрит текст:
Анонимис, те записи са рязали като за световно и то точно от 01.02, ти викаш “да докажат”, никой няма да докаже. Мисля ,че са имали достатъчно вече 4 часа и половина да се ориентират в обстановката мисля аз, както се каза в онова интервю ,направо чувам “жуженето на телефони” през това време.
Допълвам се:
А пожарната май бързо бързо са ги отпратили щом се налага пак да идват в 21 часа същата вечер… Илипсва и протокол от тях …Голямо “обезопасяване” са направили няма що.
Откъде знаете че липсва протокол от пожарната ?
По-интересният въпрос е защо пожарната липсва при повторното възпламеняване на хижата вечерта?

И е нормално, и е редно. Не следва да се рискува живота дори на 1 човек от екипа, ако не е безопасно, при липса на каквито и да било индикации, че действелно има пострадал, нуждаещ се от помощ. Такива, в случая, няма.
И те откъде точно разбраха, че няма пострадали?
Какви са индикациите дали има, или няма пострадали?
Ако има пострадали е въпрос на оцеляването им да стигнат максимално бързо до тях, не мислите ли?
Не.
Навсякъде първо се пази живота на спасителните екипи. Техните умения са ценни, обучението им - скъпо. И потенциално всеки един пожарникар, полицай или лекар ще спаси повече хора, ако оцелее. Никой няма да влезе в необезопасена сграда, дори и да има жертви.
Виж целия пост
# 46 445
Рокет, допълнила съм коментара си по-горе.
На кмета му се обаждат към 14 ч., но реално кога се качва горе няма запис. Може и в 16 ч. да са го закарали там, когато и едните и другите са били вече там и да е трябвало да ги изчакват.
Всъщност няма да се учудя наистина по-късно да е отишъл, защото някъде ми попадна, че е казал, че е почнало да се стъмнява.
Кмета казва, че още докато е бил там около 20 часа вечерта се наложило пак да дойде пожарната. Преди това казва, че е стоял до 21 часа. Никой не бил разбрал как така се е възпламенила пак хижата.
Никой не разбира и защо въобще пожарната си е тръгнала толкова бързо.
Кога точно е отишъл като час не е ясно.
Виж целия пост
# 46 446
Има ли информация дали района на кемпера е бил облитан с дрон и дали са отишли след обезопасяване от 4 часа. Там е открита местност, голяма опасност за екипите пак има...
Виж целия пост
# 46 447
Е, 4 часа нали това са правили, обезопасявали са. След като е повикано поемно лице, значи вече е имало готовност за влизане на местопрестъплението. Нали това е идеята, да влезе заедно с разследващи, полицаи и т.н. Щом са го извикали, терена е бил изследван вече.
А на Околчица кои са поемни лица, известно ли е или съм пропуснала?
нали не мислите, че във всяко населено място, включително и от типа на Гинци, стои в пълна бойна готовност екип от ГДНП, екип от пожарната, екип следователи и наблюдаващ прокурор 24/7? В Гинци и участък няма. Гранична полиция нямат правомощия при криминални престъпления.

Та си е нормално екипа да се сформира, примерно в София, и докато стигне до хижата, да я облетят с дрон да минат 4 часа.

Има ли информация дали района на кемпера е бил облитан с дрон и дали са отишли след обезопасяване от 4 часа. Там е открита местност, голяма опасност за екипите пак има...
Вече имаше засилено полицейско присъствие в района. Имало е много екипи в близост. Затова е отнело по-малко време.
Виж целия пост
# 46 448
Цитат
Та си е нормално екипа да се сформира, примерно в София, и докато стигне до хижата, да я облетят с дрон да минат 4 часа.

Въобще не нормално да минат 4 часа до първото официално влизане за оглед. Не спекулирайте.
Нормално е само, ако чакат нареждане от някой да влезнат, чак тогава.
Ще кажеш, че се придвижват от Варна, не от София. Разстоянието от София е най-неправдоподобното оправдание за закъснение. Да не говорим, че местната полиция от Годеч е много по-близо и е можела да стигне доста по-бързо.
Гранична полиция дори да нямат пълномощия да влизат, могат да отцепят района и да го пазят поне.
Виж целия пост
# 46 449
anonymiss, а ти не спекулираше ли, че частите на ГДНП играят театър?
Или викаш, тогава може.
Виж целия пост
# 46 450
anonymiss, а ти не спекулираше ли, че частите на ГДНП играят театър?
Или викаш, тогава може.
Не, не спекулирам. Просто съм критична и не съм сляпа.
А според вас беше много адекватно поведението им пред камерите ли?
Да отидат без инструменти за проникване, да се влачат, да пъшкат все едно са бягали 10 км в тежък терен с препятствия, да обсъждат с насмешка дали не се крие този дето търсят в бараката, и т.н. Пълен цирк за пред камерите си беше, дори не се напъваха да изглеждат професионално. Движенията им забелязахте ли, на онези, които бяха в заден план на двора?
Виж целия пост
# 46 451
Дали е имало педофилия, по-скоро не, въпреки че пътуването на Ивей в Италия с Леон е съмнително.”
Изолде ,честно, ако знаех как щях са се поровя да изкарам мненията то за 20 дни назад ,ама дано desi slava се включи…
Виж целия пост
# 46 452
Не знам коя е тая маг (какво беше името?) и какво е казала, но наблюдавайки публичните изявления и действия още от първите дни и въобще всички до момента, в който имаше такива, не смятам, че някога ще узнаем какво точно и защо се е случило и на двете места - признаците са твърде много, за да бъдат пренебрегнати или отдадени на случайността.
Все нещо ще сглобят, разбира се, случаят трябва да се приключи и ще се приключи точно както го и започнаха преди да са събрани доказателства и изготвени експертизи - просто вече нямат друг избор. 
Виж целия пост
# 46 453
Работата е много дебела. Кой убива шест човека, включително дете, за няма нищо.
Сектантската история няма да мине, защото няма мотив. Хората са си живяли волни и доволни, и изведнъж решили да се изпозастрелят. А баш будистът да застреля две момчета, че да се прероди в някоя циганска кранта.
И в двата случая трябва да се обясни защо се е случило. Как ще го обяснят това, идея си нямам.
Виж целия пост
# 46 454
anonymiss, неее, изобщо не е спекулация да оценяваш действията на спецчасти и да коментираш дишането им.
Иначе тези, които коментират кой, къде може да се крие са съвсем други.
Ама карай, то всичкото човек там е за театъра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия