Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 29

  • 8 085
  • 292
# 285
Здравейте! С един аборт съм в ранна седмица, възможно ли е да е от тези мутации?
Виж целия пост
# 286
Загубите в ранни седмици най-често са в следствие на генетични аномалии в ембриона, или при съпътстващи имунологични проблеми. Малко вероятно, но не е невъзможно да имат отношение мутациите. Затова профилактиката обикновено се изписва още от +тест или от деня на трансфера. Консултирайте се с хематолог за назначаване на терапия още преди забременяване, също премерете нивата на Б9, Б12 и хомоцистеин. Ниските нива на витамините може да повишат нивото на хомоцистеин, а освен това са жизнено важни за развитието на ембриона, особено в първия триместър.
Виж целия пост
# 287
Добър вечер виждам ., че сте се сблъсквали  относно тромбофилията  и ми изниква въпрос предстои ми инвитро .,
с тромбофилия съм и завишени NK -клетки
Редно ли е сред трансфер терапия  до тук двама доктора ми казват при положителен тест тогава терапия ., имам един мисед и една бременност с начално кървене и приключи

Писала съм назад в темата, моята терапия назначена от хематолог е Фраксипарин от деня на трансфера до края на бременността.  Спирам 24 часа преди раждането и подновявам терапията 12 часа след него за 14 дни.

Какви лекари са дали насоките за започване на терапията при положителен тест АГ или хематолози? Според мен е най-добре такъв тип терапия да се назначава от хематолог.
АГ и Клиничен имунолог но при естественото забременяване - за трансфер с клиничния имунолог не сме коментирали / говори ми се за вливане на имуновенин правила съм над 6 вливки и отделно с Интралипид ., но единственно един от Аг ми казва че при бременност ще включим фраксипарин през ден 0.4 /това е АГ при който ще е инвитрото. Благодаря много може ли да ми препоръчате добър хематолог в Плевен не искам само положителен резултат а и износване
Виж целия пост
# 288
Фраксипарин и клексан се поставят всеки ден, защото действието им е 24ч. Консултацията с хематолог може да стане и онлайн, има достатъчно препоръки назад в темата. Не всеки хематолог е компетентен да назначи терапия при бременност.
Виж целия пост
# 289
Здравейте, момичета!

В момента съм в 13+6 г.с. (първа бременност, 35+ год.) и се следя в чужбина. Пиша ви, тъй като имам разминавания в мненията на лекарите тук и в България, и имам нужда от съвет/опит.

Настояща терапия:
- Вечер: Аспирин Протект (100) – изписан до 36 г.с. заради висок риск от прееклампсия (1:135) от първата фетална морфология.
- Сутрин: НМХ (Клексан 0.4) – по препоръка на хематолог от самото начало.
- Добавки: Метилирани Б12 и фолиева киселина (от преди бременността), Омега 800 (предстои минаване на 1000 пренатална формула). До 10 г.с. слагах и Прогестерон вечер профилактично. Следя и ТСХ при ендокринолог

Мутации (генетични изследвания):
- Хетерозиготни: Фактор V Leiden, PAI, MTHFR, Фактор XIII, VEGFA (c.-1154>A).
- Хомозиготни: TAFI (c.+505A>G).

Резултати от БХС:
Скрит текст:
beta-hCG: 59.00 IU/l (1.381 MoM)
PAPP-A: 3.500 IU/l (1.095 MoM)
PlGF (Плацентарен растежен фактор): 40.790 pg/ml (0.932 MoM)
PI (Маточни артерии - среден ПИ): 2.325 (1.468 MoM)
MAP (Средно артериално налягане): 87.083 mmHg (1.0469 MoM)

Резултати от последна коагулация от преди месец:
Скрит текст:
ATT: 33.9 s / APTTR: 1.14 / PT: 14 s / PTR: 1.03, FBG: 4.23 g/l / D-dim: 160ug/l, AntiXa - LMWH: 0,44 IU/ml

Казусите, които ме притесняват:
- Хематологът тук поиска да види стари резултати за Free protein S (2022 г.: 82.4 при реф. 60.1-113.6) и Lupus Anticoagulants (2022 г.: 1.34 при реф. 0.8-1.2). Каза, че ако са ок, може да спрем антикоагуланта, което доста ме притеснява при тези мутации. Също твърди, че Anti-Xa и коагулация трябва да се следят на месец и половина-два, а АГ-то в България категорично каза на 3 седмици. Тук такава практика за по-често следене нямали. Утре сутрин на своя глава ще си пусна коагулация и витамини (за първи път от началото).
- Притеснява ме приемът на Аспирин до 36 г.с. В моя случай най-вероятно ще се наложи секцио и се плаша от по-ранно раждане/кървене. Лекарите тук казват да не се притеснявам, дозата била малка и не би трябвало да има риск от зацапване или усложнения. След седмица на срещата с док. ще поискам да включат и аспи тест (ще имам 10 дни прием дотогава).

Дали може да посъветвате в тази насока нещо, което пропускам и би било удачно да се пита/направи?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 290
Следи се на 3 4 седмици.
Говорете с друг хематолог.  Аспирин о принцип се спира към 34седм.
Виж целия пост
# 291
Фраксипарин и клексан се поставят всеки ден, защото действието им е 24ч. Консултацията с хематолог може да стане и онлайн, има достатъчно препоръки назад в темата. Не всеки хематолог е компетентен да назначи терапия при бременност.
Благодаря ти ., ще потърся назад в темата просто страха е голям …
Виж целия пост
# 292
Smileyy, с високорисков фактор V, плюс PAI, плюс TAFI И VEGFA, не бих си играла на тото с профилактиката при бременност. Следи показатели на 3-4 седмици, за да може да се реагира при отклонение. Също така, нмх се продължава 2-6 седмици след раждане, и се спира отново след изследване на коагулация преди и след спирането му.
Стискам палци 🍀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия