Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 20

  • 5 747
  • 221
# 210
Това с цялото яйце съм го правила и аз като дете, чула недочула, даже май си го чукнах под душа директно в главата SmileSmileSmile
Виж целия пост
# 211
Аз се бях засилила към сместа на Хенафокс, но не се престраших. Страх ме беше да не ми се раздразни и от нещо в нея скалпа.
Аз съм споделяла тук, че получих алергия към боя за коса. Доста време ми трябваше да се престраша изобщо за къна и след дълго проучване, реших да опитам с Хенафокс. Щом на моя свръх чувствителен скалп се отрази прекрасно, предполагам няма да имате проблем Simple Smile
Виж целия пост
# 212
С жълтък ни миеха като малки.После изплакване с оцетена вода. И за лице е много полезен жълтъка, кожата става като коприна. Жълтък с мед и/или кисело мляко ми беше една от любимите маски и за коса, и за лице, но вече от тази къна толкова съм намразила миризмите, че много рядко се сещам да си правя, а точно сега трябва да съм по-постоянна предвид възрастта.
Виж целия пост
# 213
За косата лесно - няколко капки етерично масло и до следващото миене мирише на него, аз мия сравнително често. Но за лицето не бих посмяла всякакво да сложа.
Виж целия пост
# 214
Аз се бях засилила към сместа на Хенафокс, но не се престраших. Страх ме беше да не ми се раздразни и от нещо в нея скалпа.
Аз съм споделяла тук, че получих алергия към боя за коса. Доста време ми трябваше да се престраша изобщо за къна и след дълго проучване, реших да опитам с Хенафокс. Щом на моя свръх чувствителен скалп се отрази прекрасно, предполагам няма да имате проблем Simple Smile

За боите - да, супер са. Никакъв проблем с тях.

Имах предвид тази смес, тя се води за измиване:

https://hennafox.com/product/113/bilkova-smes-za-kosa-hennafox.html
Виж целия пост
# 215
Аз се бях засилила към сместа на Хенафокс, но не се престраших. Страх ме беше да не ми се раздразни и от нещо в нея скалпа.
Аз съм споделяла тук, че получих алергия към боя за коса. Доста време ми трябваше да се престраша изобщо за къна и след дълго проучване, реших да опитам с Хенафокс. Щом на моя свръх чувствителен скалп се отрази прекрасно, предполагам няма да имате проблем Simple Smile

За боите - да, супер са. Никакъв проблем с тях.

Имах предвид тази смес, тя се води за измиване:

https://hennafox.com/product/113/bilkova-smes-za-kosa-hennafox.html



Благодаря Мила, чак сега се ориентирах, за какви билкови бои става въпрос. При мен такива няма и ще сравнявам състав сега. Но като гледам тази, за която си мисля има толкова много съставки, че не знам на коя ще се хлъзна и няма да я разпозная дали е билкова или химия. Аз хич не вярвам на рекламата -  билкова боя за коса.
Виж целия пост
# 216
Шанта, на Алверде в ДМ шампоаните са с този пенител, коко глюкозид, за който пише Мила, че има в нейния шампоан.Ако си на място, където има магазин на веригата ДМ, може да пробваш. Не са скъпи.
А за лицето препоръчвам също на Алверде ето тази пяна за чудствителна кожа, не я заменям за никоя друга
Скрит текст:

[spoiler/]
Офф, аз все се каня да си оставям бяла косата и все на третата седмица не мога да ги гледам тези бели корени и пак се къносвах. И шапка с козирка си купих, да крия корените, обаче и нея не мога да издържа. Тежи ми вече това къносване на 2-3 седмици. Няма угодия за мен.
Извинявам се, но не можах да скрия изображението.
Виж целия пост
# 217
Да ми изтрие някой поста, че е спам, ама да кажа, че сте много полезни и темата ми е любима!
Виж целия пост
# 218
Lindor,

Билковите бои за коса следва да са изцяло от билки. Уви, не винаги е така.
Затова - винаги гледаш състава и стъпка по стъпка проверяваш всяка съставка.
Или ги даваш на Chat GPT Wink

Ето ти един най-примерен състав на билкова боя:

Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Cassia Auriculata Leaf Powder*, Emblica Officinalis Fruit Powder*, Emblica Alba Powder, Azadirachta Indica Leaf Powder*

И ето какво ми пише Чата:

Разбира се — ето ги на български:

* Indigofera Tinctoria Leaf Powder → прах от листа на индигофера тинктория (индиго)
* Lawsonia Inermis Leaf Powder → прах от листа на къна
* Cassia Auriculata Leaf Powder → прах от листа на касия аурикулата
* Emblica Officinalis Fruit Powder → прах от плодовете на амла (индийско цариградско грозде)
* Emblica Alba Powder → прах от емблика алба
* Azadirachta Indica Leaf Powder → прах от листа на нийм

Това е съставът на така любимата ни Khadi Ash brown. Основно билковите бои съдържа т къна, индиго, касия, амла.

Anmasu, много си сладка Sparkling Heart.
Виж целия пост
# 219
Milla1331,
Много полезно са ми твоите  обясненията. То и на мен аш браун ми е любима, може би защото и аз съм със зелени очи и цвят на кожата,  като теб.
Виж целия пост
# 220
Благодаря ти, Lindor Kissing Heart!

А с червено как си? Аз се харесвам с червена коса, но не и това, което се получава с чиста къна, защото е като на Ан от фермата Грийн гейбълс Grinning.
Като бях млада много експериментирах с цветове и съм се боядисвала в червено, но с химическа боя е съвсем различно.
Понякога се чудя дали да не пробвам някоя от тези, които се водят махагон.
Или нещо друго, да е червено наистина, не рижо. Rolling Eyes.
Но - за лятото - твърдо не, имам прекалено много розови неща и си искам кестенявото.
Амбицирахте ме да следващото да ми е именно Кхадито Smiley.
Виж целия пост
# 221
Червена коса ми отива, но трябва много да си съобразявам цветовете на облеклото и това не ми се нрави.  Иначе се получава добър контраст, коса- очи-кожа. Боядисвала съм се в червено с химическа боя, но не държи дълго, бързо се отмива цвета.
Много приятно съчетание се получава с аш браун цвят на коса и маслинено зелена дреха. Опитай, ако искаш. На мен сега това ми е новото вдъхновение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия