Юлски бебчета 2026г. Тема 2

  • 18 773
  • 376
# 15
Защо не отидеш да те прегледат? Тъкмо ще се успокоиш? И поне ще кажат какво да вземаш. Какво да правиш...

Ами все мислех, че ще мине.. до сега не се е случвало чак така. Ако утре продължи, ще се свържа с АГ.
Виж целия пост
# 16
Аз в събота бях до болницата и днес говорих с лекаря, понеже вчера и най-вече снощи отново имах крампи и искаха да ме хоспитализират, но днес съм по-добре.
Пия по 3 пъти но шпа от 80 и магнерот. Не мисля, че много ми помагат, а и от 2 дни почнах отново да повръщам, та не знам дали не е от тях.

Оф абе момичета, не ми минава… пих 2 но шпа, лежа. Всякаш не ми се е случвало чак така до сега. Не усещам всякаш втвърдяване на корема… и да пиша на АГ, то стана късно вече.. пфу 😐
Виж целия пост
# 17
А непрекъснатонли те боли или има момвнти да те отпусне и след това пак дс св върне болката? Ако се засилва и не утихва отиди да те видят. Дори да няма нищо оритеснително, миже да ри сложат инжекцияни да мине.
Аз януари след 3 дни менструални болки накрая мъжа ми ме заведе до спешното, та ме видяха и ми сложиха инжекция, чак след това ме отпусна. Преди това се тъпках с но-шпа и лежах и нищо!
Виж целия пост
# 18
А непрекъснатонли те боли или има момвнти да те отпусне и след това пак дс св върне болката? Ако се засилва и не утихва отиди да те видят. Дори да няма нищо оритеснително, миже да ри сложат инжекцияни да мине.
Аз януари след 3 дни менструални болки накрая мъжа ми ме заведе до спешното, та ме видяха и ми сложиха инжекция, чак след това ме отпусна. Преди това се тъпках с но-шпа и лежах и нищо!

Почти непрекъснато след обед, но не е нетърпимо. Ту в ляво, ту в дясно, ту в средата.
Виж целия пост
# 19
Аз като се движа повече и почва да ме боли ниско долу, корема ми се втвърдява леко, но след по-дълго лежане и но шпа поминава. Според мен се и разтяга вътре и като добавим движение се усеща повече.
Виж целия пост
# 20
Тони, как си? Отпусна ли те?
Виж целия пост
# 21
Тони, как си? Отпусна ли те?

Алиссс, благодаря ❤ Днес май съм по-добре да чукам на дърво. Малко кръста ме понаболява, но ниско долу не чак така. Но аз и днес реших цял ден да лежа. Та не съм ставала кой знае колко. Последните месеци нямах кой знае колко движение - от работа вкъщи, заради това непрестанно гадене и повръщане. И мисля, че онзи ден прекалих с 4 часа на крак навън… ама вече ми светна и не ми се прибира направо 😕😀
Виж целия пост
# 22
Тони, радвам се, че си по-добре днес. Аз вчера нямах толкова движение като днес пък имах втвърдяване и лека болка. Днес доста се наложи да обикалям и съм бомба.
Чета, че повечето от вас са напазарували за бебчето и във фб, и тук. Има ли някой стреснат като мен? Изобщо?
Искам да попитам дамите, които ще раждат за втори път: Притеснявате ли се от хемороиди, шевове и смъкване? Аз например имах доста голям хемороид от напъването, освен това при кихане понякога се случва леко да се изпусна. Дали това ще се влоши?
Виж целия пост
# 23
Аз писах днес на АГ, защото както си стоях и ме сряза супер силно пак тип менструална болка. Въобще не се впечатли.. каза да си увелича магнезия и това е. 😀

Вели, аз още нищо не съм купувала. Няма да бързам. Вече и знам какво ми е нужно най в началото и няма да се презапасявам както предния път. Ние сме с батко на 6г, но всичко много отдавна разпродадох и подарих. Абсолютно нищо нямаме. От нулата ще купуваме. Пак момче чакаме, поне колички ще има колкото щеш 🤣🤣
Виж целия пост
# 24
Здравейте, дами! ☀ Запис в темата и от мен. Аз искам да ви попитам, тъй като имахме спор с АГ, някоя от вас изследвайки месечните стандартни изследвания - пкк, глюкоза, чернодробни изследва ли и коагулация? Ако да, изследвате ли и д-димер освен фибриноген, аптт и INR. Аз бях правила консултация с хематолог, поради нискорискови мутации на тромбофилия, тя ми искаше изследванията и с д-димер, като в началото каза, че засега не се налага терапия, но този месец д-димера ми е завишен над стойностите по триместри, и според хематолог + още едно АГ трябва да мина на профилактична доза фраксипарин, за разреждане, но доки се издразни малко. За него било глупост да се изследва д-димер по време бременност.. та се чудя аз ли твърде се презастраховам или в случая той обезценява конретния случай. Но съм чела дамите и тук в темата за тромбофилия и по-скоро усещането ми е, че той подценява риска..
Виж целия пост
# 25
При мен точно така стана - нискорискова тромбофилия, следихме д-димер, излезе завишен спрямо триместъра, включиха ми фраксипарин 0.4. Д-димера си влезе в норма и така.
Виж целия пост
# 26
Разбира се, че се следи Д-димер. Какво значи издразни се.. дори освен посочените, периодично си пускам и АнтиХа, така се установи, че дозата ми не е достатъчна и я вдигнахме.
Виж целия пост
# 27
Благодаря ви, момичета. Аз също смятам, че решението ми за фракси бе правилно, но доктора ме поизнерви днес и почнах да си втълпявам, че проблема е в моя телевизор..
Виж целия пост
# 28
Аз също съм с никсорискови мутации и слагам Клексан 0,4. И моят д димер беше леко над стойността за 2ри триместър, но останалите показатели бяха в норма и си оставам на същата доза Клексан. Комуникирано с АГ и хематолог.
Виж целия пост
# 29
Изслвдвали сме винаги и д-димер. Ама моята като ми знае историята, съм си на фракси от положителния тест, дажв правя кръвни преди закъснение, да не стане фал.
Нищо не съм купувала, рано ми се вижда.  Нищо не пазя от големите деца, като дрехи. Иначе скрина и количката чакат. Дрехи сигурно ще ми дадат приятелки, че вече ме питат и искат да се освобидят. Та сигурно малко неща ще купя и то след 32-33 мисля да пазарувам. Всичко е на 2 клика и идва за 2-3 дни, за какво да трупам месеци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия