Нашите кухни - тема 102

  • 16 242
  • 300
# 285
Повечето мивки са подговени за поне три отвора и вие решавате кое да се доразпробие. Като пиша за повечето  имам предвид правоъгълна мивка с размер 600/500 (около).


И аз така четох, но как да разбера, ако ги поръчвам он лайн?

В някои сайтове пише колко отвора има предварително пробити.
Скрит текст:
Само за пример, марката не ми е позната и не знам дали са качествени.
Виж целия пост
# 286
Повечето мивки са подговени за поне три отвора и вие решавате кое да се доразпробие. Като пиша за повечето  имам предвид правоъгълна мивка с размер 600/500 (около).


И аз така четох, но как да разбера, ако ги поръчвам он лайн?
В сайта на Лексгруп, който дадох по-горе, пише. Има "Технически размери" и там е нарисувано. Пример за мивката която дадох:
Виж целия пост
# 287
Благодаря! Започвам да се ориентирсм.
Виж целия пост
# 288
Коя марка сте си "заплюла"?
Виж целия пост
# 289
Нахлувам в темата и аз Simple Smile. Макар и леко на шега поръчах кухня/ще поръчвам от Аико. Честно казано малко се оцъклих при цената с отстъпката, но... ако я ползвам колкото тази сега ще си избие парите.
BacuTy, доволна ли си от обслужването, коя кухня си избра? За първи път влизам в сайта на Айко за кухни и ми стана интересно. Имат много цветове към моделите.
Първоначалния проект предполагам се заплаща? Ако можеш да споделиш малко за процеса при тях.
Аз се бях насочила към Egger, но и немските плоскости в Айко ми привлякоха вниманието.
Виж целия пост
# 290
Според вас немските плоскости в Айко какви са?
 Това е един вид придаване на тежест, че видиш ли ние работим с немски материали а другите с някакви измислени.
Виж целия пост
# 291
Според вас немските плоскости в Айко какви са?
 Това е един вид придаване на тежест, че видиш ли ние работим с немски материали а другите с някакви измислени.
shadowman, по принцип гледах кухните Celina, всички плоскости, механизми и модули се проектират, произвеждат и сглобяват в заводите на Nobilia в Германия.
Такава е информацията в нета, но дали е така не съм сигурна. Ако има запознати ще се радвам да разбера повече.
А моята кухня ще е ъглова 176 на 205 и е много сложна мисия за вмъкване на необходимите уреди Blush
Ще се радвам да ми препоръчате и други варианти, четох доста от темата и си набелязах още едно място, но все още проучвам, защото не бързам.
Виж целия пост
# 292
Откъде да си поръчам/купя  механизъм за бутилки  за шкаф 20 или 30 см
Виж целия пост
# 293
А аз си търая органайзер за прибори, но по-хубав от тия евтинджоси в Икеа.
Е, трябва и да стане за икейските чекмеджета, а те не са много стандартни. Тему вече са станали много скъпи, а и като сложат мито 3 евро, няма смисъл да взимам и да връщам.

Идеи?
Виж целия пост
# 294
А аз си търая органайзер за прибори, но по-хубав от тия евтинджоси в Икеа.
Е, трябва и да стане за икейските чекмеджета, а те не са много стандартни. Тему вече са станали много скъпи, а и като сложат мито 3 евро, няма смисъл да взимам и да връщам.

Идеи?

Летвички + трионче + винтчета и си правиш точно каквото искаш по размера на чекмеджето и на приборите. Ние сме с такъв, след като не си харесахме.
Виж целия пост
# 295
Не съм никак сръчна в ръцете, искам нещо хубаво и готово.

Аз си харесвам моя, ама е 10 годишен, не знам от къде са ми го купили. Изрязан ми е по чекмеджето, много хубаво уплътнява, и самата пласмаса е хубава. Такъв издирвам.
Виж целия пост
# 296
пример

https://rosi.bg/bg/katalog/organaizer-za-cekmedze-za-skaf-450-mm/2/3318
https://rosi.bg/bg/katalog/postavka-goliama-pvc-za-pribori-za-ce … 500-600-mm/2/1017
Виж целия пост
# 297
Откъде да си поръчам/купя  механизъм за бутилки  за шкаф 20 или 30 см

От Роси, Дикам, Балкан Юг, много места.
Виж целия пост
# 298
Аз ще поръчвам Celina -Нобилиа , ще пиша повече подробности по-късно днес финално уточняваме проекта и я поръчвам.
Кухнята ми е малка -трапезария с бокс, терасата ми не е усвоена ,но пак е обзаведена , но нея ще я оставя на мъжа ми да се вихри.


 Понеже ми е последен коментар:
Днес доуточнихме някои неща свързани с декора , в крайна сметка моят избор на цветове беше в тези декори:

 1. Riva 842-  Concrete sand reproduction - https://www.germankitchenstore.co.uk/shop/sample-doors/riva-samp … -842-sample-door/
https://www.nobilia.de/en/products/kitchens/modern-kitchens/riva-842/
Този цвят е по-скоро taupe- нито топъл, нито студен.

2.   Como oak reproduction
https://www.nobilia.de/en/products/kitchens/natural-scandi/structura-406/


Вземане на размери и проект - 265 евро, които се приспадат, от цената.
Моята кухня ще изглежда така
Скрит текст:
В момента вратата ми е венге, 8 врати са...и ще мисля вариант как да я преглътна.Rolling Eyes
Има ограничения, не мога да кажа, че съм постигнала всичко, което искам. Но най-голямото ми ограничение е малката кухня и големият комин.
И както вече писах - използвам терасата- там и готвя.

И цветовете от моя смотан телефон
Виж целия пост
# 299
И ние от Айко поръчахме,докато имаше 40 процента намаление.С  тези 40 процента от цената платихме вградените уреди.Предвид това,че на място харесахме едно,в последствие променихме почти всичко,цвета включително,без да сме виждали на живо цветовете,се надявам да се получи.Бяло и дърво ще е,та не очаквам изненади,но не се знае все пак..Иначе цената на проекта е  към 250-260  евро,после ти ги приспадат от цената.Рядко ще се ползва кухнята(само няколко пъти през лятото),за това и взехме бюджетни вградени уреди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия