Страсти – ясли и градини в София, кампания 2026/2027 - Тема 1

  • 25 430
  • 746
# 165
Има ли някой такъв казус? Ще имам второ дете с разлика по-малка от 2г. от първото, което е набор 2024. Очаква се да родя през май. Ако бебето се роди в началото на май имам право на допълнителната точка за породени деца, но как ще вкарам бебето в системата, ако не му е готов още акта за раждане.
Очертава се раждане на 6-7 май, точно преди затваряне на системата.

Преди няколко години, с подобен казус, един татко се задейства и решиха как да се отбелязват родени деца, които още нямат ЕГН. За съжаление в момента не мога да се сетя как беше.
Пиши в системата за обратна връзка и ги попитай. Те ще ти обяснят.
Виж целия пост
# 166
Как се получава масово някакви точки по 16+... говоря за общият ред. Става въпрос за набор 2023г. това е някакво безумие...

18 точки са по общ ред, липсват ви точки ако нямате 18 като за начало



Максимално точките за първо дете са 15. Как стигате до 18? Може и аз да пропускам нещо.
К1 - 8 точки и двамата родители сме над 3 години
К2 - 3 точки за детска градина на територията на района
К3 - 4 точки за двама работещи родители

Общо 15 точки?

И миналата година за втора яслена бяхме с 15 точки, но тогава масово повечето деца бяха с по 15 точки.
Виж целия пост
# 167
Как се получава масово някакви точки по 16+... говоря за общият ред. Става въпрос за набор 2023г. това е някакво безумие...

18 точки са по общ ред, липсват ви точки ако нямате 18 като за начало



Максимално точките за първо дете са 15. Как стигате до 18? Може и аз да пропускам нещо.
К1 - 8 точки и двамата родители сме над 3 години
К2 - 3 точки за детска градина на територията на района
К3 - 4 точки за двама работещи родители

Общо 15 точки?

И миналата година за втора яслена бяхме с 15 точки, но тогава масово повечето деца бяха с по 15 точки.

Като сложиш първо желание стават 18,защото за него са 3 т.
Виж целия пост
# 168
Здравейте!
Ние ще кандидатстваме за първа градинска група, има ли някакъв ориентир за точките? Колко трябва да имаме стандартно?
И по отношение на К5 (K5 Дете, което посещава/е посещавало общинска самостоятелна детска ясла или частна детска ясла, регистрирана от СРЗИ на територията на Столична община най-малко 6 месеца от последните 12 месеца към датата на класиране - 1 т.)
Не мога да намеря нашата ЧДГ с яслени групи в падащия списък, тя е лицензирана към МОН .. има ли какво да направя или няма да успеем да получим тази точка?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 169
Здравейте!
Ние ще кандидатстваме за първа градинска група, има ли някакъв ориентир за точките? Колко трябва да имаме стандартно?
И по отношение на К5 (K5 Дете, което посещава/е посещавало общинска самостоятелна детска ясла или частна детска ясла, регистрирана от СРЗИ на територията на Столична община най-малко 6 месеца от последните 12 месеца към датата на класиране - 1 т.)
Не мога да намеря нашата ЧДГ с яслени групи в падащия списък, тя е лицензирана към МОН .. има ли какво да направя или няма да успеем да получим тази точка?

Благодаря предварително!
Нямате право на тази точка - тя се дава от самостоятелни общински и самостоятелни частни ясли, т.е. детски заведения, в които има единствено яслени групи, но не и градински. Ако вашето дете е посещавало лицензирана ЧДГ с яслени групи, имате право на компенсация, но не и на точка.
Има ли някой такъв казус? Ще имам второ дете с разлика по-малка от 2г. от първото, което е набор 2024. Очаква се да родя през май. Ако бебето се роди в началото на май имам право на допълнителната точка за породени деца, но как ще вкарам бебето в системата, ако не му е готов още акта за раждане.
Очертава се раждане на 6-7 май, точно преди затваряне на системата.
В момента, в който родите, се свържете веднага с обратна връзка или със служителите на Дирекция Образование на общината - има как да се въведе от служителите на ИСОДЗ служебно ЕГН на новороденото за целите на начисляване на точката за породени в системата и то да бъде след няколко дни заменено с реалното ЕГН на детето.
Виж целия пост
# 170
Мами трябва ми калкулатор в който да има набор 25 за да видя как да си подредя яслите на близнаците ми.  Тези които намирам са до 24.
Виж целия пост
# 171
Този виждам че има 2025та https://shansometar.com/chance/
Виж целия пост
# 172

В този излиза,че няма резултати
Виж целия пост
# 173
Има, тествах го с набор 2025та. Въведохте ли номера?
Виж целия пост
# 174
Има, тествах го с набор 2025та. Въведохте ли номера?
Виж целия пост
# 175
С този шансометър ли се изчисляват процентите? Мислех, че е нещо на самия сайт. Щях да питам къде са тези проценти. Пак е ориентир, де.
Виж целия пост
# 176
Krisito  а ти добави ли кандидатури изобщо на децата?
Виж целия пост
# 177
Krisito  а ти добави ли кандидатури изобщо на децата?

Не съм мислех,че трябва да видя къде имам по голям шанс в калкулатор и тогава да ги подредя
Виж целия пост
# 178
Нареди ги първо и после калкулатора.
Виж целия пост
# 179
Нареди ги първо и после калкулатора.
Пробвах пак не става. Явно за район надежда няма инфо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия