Как спестявате в ежедневието си - 3

  • 21 707
  • 546
# 120
Козунак с истински продукти не може да е 2 евро, със сигурност е повече. Аз сега ще правя и ще го сметна.
Виж целия пост
# 121
С 600 гр хубаво брашно към 6 евро е себестойността .
Виж целия пост
# 122
С 600 гр хубаво брашно към 6 евро е себестойността .

Ами, аз се съмнявам да имат 600 грама брашно масовите козунаци. Те са малки. Отделно, че май никъде не работят с пресни яйца, използват яйчен меланж и пр. продукти, закупувани на едро. Даже и брашното бе го купуват в пакети по кило, та няма как от вкъщи да разберем себестойността.
Виж целия пост
# 123
Аз си взех от пекарната на Ф, 4.90, хубав е.
Виж целия пост
# 124
С 600 гр хубаво брашно към 6 евро е себестойността .

За Домашен козунак, Приготвен в къщи съм написала себестойността./с хубаво брашно, с протеин поне 13/
Виж целия пост
# 125
Полезна тема. Ще споделям на порции, иначе мнението ми ще стане огромно.

За дрехите. Авторката е млада, но по-възрастните ще ме разберат. Едно време, когато нямаше такова изобилие, имахме по един - два ката "за официално", които се пазеха, останалото бяха ежедневни дрехи. От есента реших да го приложа, като си прегледах гардероба и отделих дрехи, чанти и обувки, които са носени броени пъти, а някои купени спонтанно и изобщо не са. Вече са отделно за редките ми ходения в офиса и за поводи. Останалите са за употреба в ежедневието, докато има някакъв живот в тях. Ако човек си носи едновременно всичките дрехи и неща, първо, че се износват едновременно, второ го има и психологическия ефект, че омръзват. И когато има повод и иска да се чувства елегантен и различен, веднага отива и купува нещо ново, което реално е излишно. Когато се виждам с най-добрата ми приятелка или със съседите пием бири в кварталната пицария, нямам нужда да съм топа на топа.

За козметиката - за мен има смисъл да се ползва скъпа козметика само за лице и коса, защото при неправилна грижа може да има големи щети, особено с напредването на годините. Останалото - кремове за тяло, душ гелове, дезодоранти, кремове за ръце и крака - качество на ниво ДМ и Лили е напълно достатъчно. Същото е и с гримовете. Стига да не са китайски от левчето, всичко е точно. За какво са ми сенки MAC, след като сенки от ДМ нанесени върху основа, купена също от ДМ, издържат без да се съберат излизане на кръчма и след това бар до сутринта?
Виж целия пост
# 126
Едно време нещата се правеха да издържат дълго време. Сега са еднодневки. Възхищавам се на шевната машина Сингер правена за да работи завинаги. Скоро си купих една, която в момента е на 110г и с почистване и смазване заработи отново и може да издържи още няколко пъти по 100г. Така са се правели нещата през 18-19 век. Сега за да има индустриален напредък нещата (уреди, дрехи и др) се правят за да те радват за малко и после да купиш нов/а/о.
Виж целия пост
# 127
Едно време нещата се правеха да издържат дълго време. Сега са еднодневки. Възхищавам се на шевната машина Сингер правена за да работи завинаги. Скоро си купих една, която в момента е на 110г и с почистване и смазване заработи отново и може да издържи още няколко пъти по 100г. Така са се правели нещата през 18-19 век. Сега за да има индустриален напредък нещата (уреди, дрехи и др) се правят за да те радват за малко и после да купиш нов/а/о.

Веднага снимка, моля. Simple Smile

Сингер, купена 90-те години се оказа боклук с пластмасови части. Изхвърлена е отдавна, след като 2 ремонта надвишиха покупната цена.
Виж целия пост
# 128
Сингер го купиха китайците и му разказаха играта на качеството.
Виж целия пост
# 129
Така е. И аз купих един на майка ми и е като паметник, отвратителна машина.
Виж целия пост
# 130
Сингер го купиха китайците и му разказаха играта на качеството.

Не са, просто машините се правят там. И вече не е изгодно на производителя да си купиш машина за цял живот.
Виж целия пост
# 131
За какъв цял живот говорим? Тя просто не иска да шие. Само за да се  вдене конецът и да се настрои се иска преминаване на специален курс. Това е машина за лелки и баби, не за технически експерти по фина механика...
Виж целия пост
# 132
Едно време нещата се правеха да издържат дълго време. Сега са еднодневки. Възхищавам се на шевната машина Сингер правена за да работи завинаги. Скоро си купих една, която в момента е на 110г и с почистване и смазване заработи отново и може да издържи още няколко пъти по 100г. Така са се правели нещата през 18-19 век. Сега за да има индустриален напредък нещата (уреди, дрехи и др) се правят за да те радват за малко и после да купиш нов/а/о.

Веднага снимка, моля. Simple Smile

Сингер, купена 90-те години се оказа боклук с пластмасови части. Изхвърлена е отдавна, след като 2 ремонта надвишиха покупната цена.
Шева на парцалчето е от друга машина. Сложих го само за да пази от замърсяване. Тези машини имат фабричен номер и по него може да се определи доста точно кога е произведена.
Виж целия пост
# 133
Красота.
Виж целия пост
# 134
Ние нямаме нужда да се ограничаваме, но пазаруваме разумно. При мен работи комбинацията от евтино и скъпо. Дрехи си купувам от Тему, чанти обаче Coccinelle. Откакто може да се пазарува онлайн много пари съм спестила. Гледам на промоции да взема нещата. ММ си взима ядене от къщи, а аз се храня вкъщи. Пазаруваме от Лидл, макар че не следя цените, а си купувам каквото ми се яде. Месо взимаме на големи промоции по много и го държим във фризера. Перилни препарати и т.н. също на промоция. За котката взимам най-висок клас храна, но на големи стекове и излиза колкото ниския клас. Но най-много пестим от това, че си купихме евтин апартамент на село и плащаме за ипотека и сметки наполовината отколкото плащахме за наем. Много хора са ни се подигравали, че сме спестовни, но те все още плащат безумни наеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия