Априлски бебета 2026 ❤️ (Тема 5)

  • 20 374
  • 757
# 60
Честито на малката шампионка в групата Габриела! 🥳❤️

Аз пак направих голяма пауза без да влизам, но се местихме в по-голямо жилище и беше хаос. И все още е, но поне сме подготвени за бебка, ако рече да ни изненада.
Днес цял ден съм с болки, режещи ниско долу. Не знам как да ги интерпретирам. Не ми изглежда като да тръгвам да раждам, ама... 😁 36+2 съм днес.
Виж целия пост
# 61
Може някой да е питал, но за раждалите майки, преди да родите по-често ли ходихте до тоалетна по голяма нужда?
Напоследък усещам много странни усещания - като боцкане в пикочния мехур или като ток там (не знам как да го обясня точно), най вече като стоя права, все едно ми се ходи до тоалетна пък реално съм ходила тъкмо. Изключвам да е инфекция, защото преди няколко дни съм пускала изследвания, чудя се дали е бебето, което е слязло в таза и дали някоя има подобни усещания?
Виж целия пост
# 62
И аз съм така от седмица-две, т.е. откакто започна скъсяването.
Аз имам въпрос относно обличането - опитните дами биха ли споделили как следва да се облече бебе за разходка на температури - 10-16 градуса. Знам за наслояването, но нещо хич не мога да се ориентирам. Одеало, боди, гащеризон, шапка, какво още?
Това с обличането ми е май най-големият ужас, честно да ви кажа. Нито раждането, нито кърменето ми създават стрес, но товааааа
Виж целия пост
# 63
Аз също усещам тази тежест в пикочния мехур. Буквално ставам от тоалетната, а вече имам чувството, че ми се пишка. Най-силно го усещам при ходене. Нормално е. Бебето вече е много ниско и натежава.
За обличането и аз имам този проблем. Нищо, че ще ми е второ. На мен си ми е все жега. Сина от 1ви юни (бил е на 10дни) носеше само памперс. Голичък го държах в количката. Като захладня не съм го обличала по-различно от себе си. Боди, ританки и якенце. Никога не съм ползвала покривалото на летния кош. Максимо 1 тънко одеалце да съм метвала отгоре.
Сега се чудя дали пък няма да го простудя в това променливо време 🤣 Все пак през април сутрините и вечерите са хладни, а през деня топло.... 
Предполагам, че 10-15 градуса е напълно окей боди с късо ръкавче, по-плътно ромпърче отгоре, едно лего одеалце, шапчица. В количката не духа и е с няколко градуса по-топло.
Виж целия пост
# 64
За ходенето по голяма нужда , свива ме кръста и тичам натам. Мисля, че бебето притиска нещо конкретно, което действа така.
За дрешките, аз ползвах чартовете в интернет спрямо времето и след това по усет. След като се нормализират малко хормоните и започнем да излизаме малко повече, свикваме с температурите навън 😂
Вчера главно почивах, бебока беше спокоен. Имах стягане в корема през деня и на моменти беше болезнено. Вечерта обаче като легнахме такива ритници и местене понесох, че чак въздуха ми спря и си ме заболя няколко пъти сериозно. Такова нещо със сина не е било. Под ребрата и в страни на корема, имах чувството че иска да излезе. След което корема ми беше все едно съм пребита.
Днес пак съм на тонове, чудя се дали да не помоля докторката ако има възможност да ме погледне шийка едно друго. Супер притеснена съм да не тръгне по-рано. Една позната имаше дата за секцио на 27ми и в понеделник роди ( 10 дни преди секциото ). Не че не съм готова, просто ми се струва рано още …
Виж целия пост
# 65
И при мен болките са точно както описвате, при ходене особено. С пишкането положението е същото, непрекъснато усещане, дори веднага след тоалетна. За ходене по голяма нужда не мога да кажа, защото аз съм си запечена по принцип и не съм фактор, но знам че някои жени получават диария дни преди раждането.
За обличането и аз съм в шок, нищо че е второ. Първото раждах в България през март и беше 30 градуса. Сега съм в Германия, в момента е 1 градус и скоро няма да се стопли. 😆 Ще го карам по усет.
Виж целия пост
# 66
На мен ще ми е второ също, ще карам и на усет и като с първото: т.е. обличах го с толкова ката дрехи, с колкото съм аз или баща му. Използвах и баща му, че на моменти на мен ми беше топло все хаха
Но основно на 10° излизаше с боди с дълъг ръкав, ританки/панталонче, чорапи, отгоре ватиран ромпър и капака на коша за новородено. А ако много се притесня да не му е студено, слагах тънко одеяло отгоре, което в 90% от времето махах, защото ставаше кисел от топлото.
Над 15° там беше с ватирана горница анорак и боди с дълъг ръкав, и наметнат с много тънко одеяло.
Ноо моят обича и до ден днешен студа Simple Smile лятото изобщо не го обича. Колкото по-студено е навън, толкова повече му харесва.
Виж целия пост
# 67
Точно вчера бях с една приятелка, която има второ бебе и я питах как да обличам моето. Очаквам мм да изскочи със скафандър! 😆😆😆

При някои жени се получава диария преди раждането, защото започват контракции (може да са леки в началото), но влияят и на чревната система. При мен е така от цикъл. Тогава матката пак контрахира, а аз се разхлабвам.

Днес съм с ужасно главоболие. Не знам дали усещате магнитните бури тази седмица, на мен ми се реве. С главоболие заспах, с главоболие станах. И парацетамола не помага. Искам да си изпия моите си лекарства, но докато не родя, няма как!
Цял живот ме боли глава и изпитвам ужас вече!
Виж целия пост
# 68
И мен от събота главата ме разцепва от болка. Отдавах го на вируса, но вече съм доста по-добре, а снощи заспах с болка и се събудих с болка. Пих парацетамол сутринта, изпих едно кафе, 1л вода почти на екс и май ми мина. Аз съм си с брутална мигрена. Бременността ми с каката, мигрената се беше туширала, ноооо сега с тази бременност, с момчето, главоблието не спря. Това е едно от нещата, заради които чакам с нетърпение бременността да приключи- за да мога да пия отново спокойно хапче за глава, без да се притеснявам и най-вече, за да ми помогне Satisfied .
За обличането- каката ми беше есенно бебе- родена е края на септември, и не съм имала проблеми с обличането, защото вече си беше хладно. Сега с това малко се притеснявам и аз, защото до 16ч е сравнително топличко, но скрие ли се слънцето, рязко захладнява, тааа не знам и аз как ще го обличам Sweat Smile . Предполагам боди тениска, блузка, ританки/панталонче, чорапки и има мноооооого тънък космонавт (0.5 тог). Отгоре покривалото на количката. След това, ако стане по-хладно, евентуално едно тънко одеялце. С каката се ръководех по себе си- ако аз съм била с грейка, на нея слагах малко по-дебел суитшърт… отгледах я, не я простудих или претоплих, надявам се и с това да е така Satisfied
Виж целия пост
# 69
За ватирани ромпъри и космонавти ми се вижда възтопличко април. Сутрините са все още студени, но едва ли ще тръгна в 7 на разходка...

При мен пишкането се нормализира сравнително, но пък ходенето по голяма нужда... Зависи къде и как изрита, вчера имах чувството, че живеех в тоалетната. Много е досадно това с ходенето - или не мога да се разхождам, защото ми притиска пикочния мехур и постоянно ми се пишка, или ме болят зверски кръстът и кракът и всяка крачка е изпитание.

Вчера пуснах за последно кръвни изследвания, хемоглобинът ми е чуден, никога не съм имала такъв, щитовидната също, антитела към бебето също нямам, така че поне за това се успокоих.

Мигрената, слава богу, с бременността се тушира, но явно наистина има нещо във въздуха, два дни и мен много ме боля главата. Въздържам се да пия, каквото и да било, просто лежа и вегетирам.

На преглед съм чааак другата седмица, на тонове си ходя регулярно всяка. Тази са по-спокойни, най-вече защото се успах и не пих кафе. Кой да знае, че не трябвало преди тонове? Joy Но иначе пък съвсем не мога да функционирам през деня с това кръвно.
Виж целия пост
# 70
И на мен обличането ми е най-търсене, заради риска от прегряване. Мисля си за навън късо боди, отгоре ромпър и шапчица заедно с покривалото на количката или друго одеалце, когато е по-топличко. Ако е по-хладно отдолу дълго боди вместо късо. И пипане отзад по вратлето, за да съм сигурна, че му е добре. Сигурна съм, че в един момент ще започнем по усет за тези, които ни е за първи път.

Аз честно казано освен, че почна доста да ми тежи, установих че с повече разходки, срамната кост ме боли много по-малко. Допреди месец, когато беше студено и не вървях навън толкова, изпитвах много силни болки, а сега някак си в края намаляха. Кръста си ми е боли, но това няма как да се оправи, докато тая тежест не излезе😆😆. Поне главата не ме боли, но аз не съм имала и проблеми с това никога.
Виж целия пост
# 71
Мигренозните - разбирам ви! И аз съм с мигрена, която се тушира от бременността. Обаче заболи ли ме главата, съм като буреносен облак. И сега с тоя парацетамол до никъде, просто не помага. Ужасно боли.. искам да мога да си пия обезболяващите!
Отивам на тонове, не знаех, че не се пие кафе преди тях!
Виж целия пост
# 72
Един от симптомите за стартиращо раждане е многократното ходене по голяма нужда, да. Ама наистина многократно, десет пъти да речем и повече. Простагландините нещо си задвижвали гладката мускулатура и затова. Аз обаче това първоначално не го знаех и си мислех, че на Бъдни вечер съм яла нещо развалено, за да ме свива коремът и да ставам до тоалетната през нощта, а не че почвам да раждам. 😄 Ех, да беше се оказало така.

За преценка дали не е много облечено бебето, някой ни беше казал да проверяваме ушите - ако са много топли, значи е пренавлечено. В студа да сме проверявали вратлето - ако то е топло, значи детето е добре облечено/завито. Нямало значение, ако ръчичките или бузките са студени. Ние слагахме на баткото 1 кат допълнително над нашето облекло - ако аз съм ок с блуза и яке, бебето ще е с боди, блузка и яке. Докато още не седеше, го слагахме и по-леко облечен (с ромпър, вместо яке) в чувала на количката.
Виж целия пост
# 73
Аз съм също в клуба на тези с мигренозна болка последните дни. Благодаря, че споделихте, защото бях решила, че е прееклампсия и си мерех кръвното по 3 пъти на ден, но все е нисичко. Дано ни отшуми бързо, защото не ми се ражда с главоболие.

Иначе за дрехите има едно правило - вашите катове дрехи - 1. Бебетата се раждат с добра терморегулация за студено и имат прилично количество кафява подкожна мазнина, която ги пази от студ. Но при тях претоплянето може да бъде много опасно. Потенето им не е доразвито и опасността от топлинен удар е по-голяма в сравнение с възрастен.

Иначе ми тежи, нямам сили за нищо и вече дори не правя опити да се надъхам да свърша нещо. Голямото дете и мъжа проявяват разбиране, но на самата мен ми е много нетипично и некомфортно. Чакам да мине ... или в моя случай да излезе. Надявам се за раждането малко да ми се мобилизила тялото, че с тези нива на енергия най-много да го проспя 🤣
Виж целия пост
# 74
Аз ще оправям багажа за болницата днес, и изведнъж се сетих, че ще ми трябват превръзки. 🤣 Забравих, че ще имам цикъл отново.
А вие какво ще вземете със себе си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия