Да бъда майка или да не бъда....това е въпросът.

  • 4 865
  • 80
Не искам да ви плаша. тук съм , за да разкажа моята история, а вие само да се подготвите предварително. Да бъдеш майка Не е лесно както обичат да казват, и ето защо реших да пиша...
Попаднах на пост, Не На Аборта и се вбесих. Вбесих се, защото...Имам 4 деца и нито един аборт. И никой никога не ме подготви, за това което последва. Нито роднини, училище, университет и то в чужбина. Моята история може да ви се стори банална, но съм тук да ви предупредя и се придържам към фактите.... И така, факти, от 20 години не съм имала здрав сън, нервите ми са сринати, зарязах професията си, нямам отдавна никакви приятели, зарязах чужбина , за да дойда тук да ми се помага..... Помощ никаква, Критика Много.... Големите ми деца сега се присламчват към баба си и баща си, защото аз не изкарвам достатъчно. Отгледах децата си в провинцията с минимални средства, в продължение на години сме били пъти под прага на бедността. На децата им се подиграваха в училище. Отделно се боря за правата си със социални закрили на детето и училищни институции защото съм "лоша майка"но никой реално не идва да помогне. Само лъжи и клевети по мой адрес, репутацията ми е срината. Съдя бащата за издръжка и в съда ми се подиграват. Изкарват синът ми без средно образование, въпреки, че той си скъса задника да учи в елитно училище и сега е в университет. И сега някакъв известен инфлуенсър мъж казва.....не правете аборт?!?! Може би не е лошо и мъжете да помислят за някакви средства за предпазване при положение, че нямат почти никакви отговорности, само власт, претенции и изисквания и комплекси за да смазват жените, които отглеждат децата им, а институциите нямат нищо против това и дори ги подкрепят, тях бащите, които НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО!!! били ощетени искали си децата, ЛЪЖИ И ЛЪЖИ, те не могат тях да гледат, деца ще гледат!!!. Така, че следващият път като видите Не на Аборта, добре си помислете как ще отледате това дете. Не защитавам абортите, а казвам от личен опит цената, която трябва да сте готова да платите в един свят , в който не може да се разчита на никой особено на Инстиуциите. Чуете ли Закрила на Детето бягайте
Виж целия пост
# 1
Има едни неща,които се казват презервативи и с тях не се стига до аборти или до раждане на нежелани деца и/или на деца от нежелани мъже.
Мъжете може да мислят за предпазване, но жените на първо място са отговорни за здравето и живота си. Мъжът не може насила да ти направи дете, когато не желаеш. Тази власт е в жените, освен ако не ги държат някъде вързани и заключени само за разплод.
Виж целия пост
# 2
Освен презерватив, за който е необходимо мъжът да сложи има и други средства, които зависят изцяло от жената.
Другото е че раждаш 1 и се ослушваш/оглеждаш. Ако си сигурна, че мъжът е ОК, тогава мислиш за второ. Не да ги нароиш и после да се чудиш как да ги гледаш.
Интересно ми е за коя чужбина става въпрос? Може пък там да има закони против аборти или ограничение на контрацепцията.
Виж целия пост
# 3
Нервна и ядосана си, но трудното минава, а ти ще оставиш нещо след себе си.  С аборт не оставяш нищо. Не съжалявай, че си родила деца, за добро е!
Виж целия пост
# 4
Точно вчера си мислих, как трябва да науча дъщеря си да не бъде като мен навремето, и да се пази повече
Слава богу, не успях да забременея нежелано, но за следното говоря.
Първите ми 3 връзки и тримата мъже (а бях с тях по 2 години всеки) отказваха презерватив, защото " не им било хубаво" и аз нали, колко съм била притеснена, че ако кажа не, "няма да ме обичат вече"
И се притеснявах , но правех както те искаха.
Единия даже свърши вътре веднъж, щото съм била преди цикъл и нямало как да забременея...еми в паника пих от тия хапчета за следващия ден, много се стреснах и тогава скъсах с него след седмица, че се осъзнах колко му пука...
Сега ММ дори сам винаги ми е казвал, а трябва да сме внимателни да се пазим , чак докато сами не решихме, че искаме дете
Ужасно тъпо е , заради безотговорността на някакъв идиот да се жертва жената.
Виж целия пост
# 5
Контрацепция има. Човек трябва да произвежда само толкова деца, колкото може да гледа. И да, абортът също е решение, не съм против, но при толкова видове достъпна контрацепция може и да не се стига до него в общия случай.
И много от моите приятели имат 3 някои и 4 деца, но имат възможността да ги отглеждат много добре и не само материално, но и внимание да обърнат на всяко дете ежедневно. Стабилни двойки, много ангажирани с децата си.
Виж целия пост
# 6
И тук и във ФБ писала. Има контрацепция. И то не един вид. Има спирала, има хапчета, има презервативи, има всякакви други неща.
Едно бебе да речем случайно е станало, ами другите?
Виж целия пост
# 7
Точно вчера си мислих, как трябва да науча дъщеря си да не бъде като мен навремето, и да се пази повече
Слава богу, не успях да забременея нежелано, но за следното говоря.
Първите ми 3 връзки и тримата мъже (а бях с тях по 2 години всеки) отказваха презерватив, защото " не им било хубаво" и аз нали, колко съм била притеснена, че ако кажа не, "няма да ме обичат вече"
И се притеснявах , но правех както те искаха.
Единия даже свърши вътре веднъж, щото съм била преди цикъл и нямало как да забременея...еми в паника пих от тия хапчета за следващия ден, много се стреснах и тогава скъсах с него след седмица, че се осъзнах колко му пука...
Сега ММ дори сам винаги ми е казвал, а трябва да сме внимателни да се пазим , чак докато сами не решихме, че искаме дете
Ужасно тъпо е , заради безотговорността на някакъв идиот да се жертва жената.
Това е гадно. Щом мъжът не иска да ползва презерватив, няма секс. Освен бременност, има и ППБ, сифилис, хепатит и сифилис. Той щом не ползва презерватив, той прави секс и с други жени без презерватив.
Абортът трябва да съществува. Ако не желаеш едно дете или нямаш финансова възможност и дом да го отгледаш, по-доб ре е да не страда.
Всеки преценява дали да има дете, или не. От много фактори зависи.
Виж целия пост
# 8
Много двойки (не всички, но много), които са от повече време заедно, или в брак, не ползват презервативи. Споделяли са ми го някои приятелки, или по близки роднини за себе си, както и за техни познати и приятели. Аз съм за презервативите, но истината е че много мъже не се чувстват комфортно. Само не разбирам как някои хора си лягат със случайни или отскоро са във връзка, и не използват презерватив! Никаква отговорност, нито към собственото здраве, нито към здравето и живота на другите!
Виж целия пост
# 9
Е ти като нямаш аборт и си родила 4 деца защо ни натрапваш "Да" на аборта. Първо за да агитираш за някоя кауза е хубаво ти самата да я проповядваш и да вярваш в нея. А това, че си избирала неподходящи мъже или мъж няма нищо общо с аборта или раждането. Предполагам не става въпрос за изнасилване и дилема аборт или раждане...
Виж целия пост
# 10
Във фб писа, че е живеела в страна, в която е забранен аборта.
Виж целия пост
# 11
Нервна и ядосана си, но трудното минава, а ти ще оставиш нещо след себе си.  С аборт не оставяш нищо. Не съжалявай, че си родила деца, за добро е!

Глупости са това.
Пълно е с нещастни, отгледани в бедност, в дрязги и нещастни деца.
Някой са вече големи и пишат в този форум.
Дефицитите и страданията им личат отдалеко. И няма оправяне.
Нито ще са щастливи хора, нито ще отгледат такива.

И продължава да е пълно със жени, които не знаят как стават бебета и не са самостоятелни.
Сигурен знак за бъдеща катастрофа.
Виж целия пост
# 12
Е ти като нямаш аборт и си родила 4 деца защо ни натрапваш "Да" на аборта. ...

Е, аз съм родила 5, което не ми пречи да съм върл поддръжник на правото всяка жена да взема решения за тялото и живота си.
Разликата е, че моите деца са обмислени, желни, направени с репродуктивна помощ и след сериозна преценка на партньора. И пак не съм имала гаранция, че ще сме вечно заедно.
Въпросът е, че трябва да се раждат толкова деца, колкото човек има капацитет да отгледа качествено, а не после да съжалява за решенията си.
Разбира се, ако става въпрос за държава, където абортът е забранен и не се допуска контрацепция, пак има варианти да се минимизира рискът.
Да не говорим, че един безотговорно правещ деца мъж, няма да е отговорен нито за здравето на партньорката си, нито за които и да е други последици.
Виж целия пост
# 13
В Украйна е забранено да се абортира и всякакви противозачътни, включително спирала, са забранени. От достоверен източник го знам. Те затова масово имат по 7-9 деца.
Във връзка с последното мнение. Човек е наясно дали да има дете и колко деца да ражда според факторите, и най-вече финансовата възможност. Това, че вие не сте мислили, е друго нещо.
Виж целия пост
# 14
Последното не е вярно.
Забрана има в Русия и в окупираните от нея територии, не в Украйна.

Нещо не можах да разбера какво се визира под това, че ние не сме мислили. Към мен ли е или към авторката?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия