🐥 Ноемврийски мами - Термин ноември 2026

  • 16 200
  • 458
# 60
Здравейте, мили дами!
Подкрепям предложението по-скоро да се ядат плодовете и аз Simple Smile
Бях на преглед - ембриончето си отговаря на 7+5 дни и чухме пулс. Записах час за БХС в Токуда при д-р Колева, така ми препоръча следящият АГ. Чудя се дали да правя пренатален тест, но след 2 седмици съм на преглед и ще го обсъдя с докторката подробно.
Иначе аз нямам супер изявени симптоми и това ме притеснявяше доста… Имам главно живи сънища, леко усилено обоняние - не мога да погледна цигари, въпреки че съм пушач, което е много добре, и съм доста уморена. Онзи ден ми се догади от краставица, това е най-странното, хахаха. Но беше изолиран случай. Иначе ми се яде тесто и кисело мляко постоянно
Виж целия пост
# 61
Как ти завиждам за цигарите. Аз миналата година започнах пак да пуша, след като не бях пушила от година и половина. И то, се започна като се съберем с приятели и си сипя половин чаша вино и с нея много ми вървят. На следващия ден, нямам проблеми. Да, ама започнах и като изляза да пия кафе, после само като изляза и накрая си пропуших пак. В момента, в който се разбрахме с доктора в кой месец ще е трансфера спрях да пуша. Обаче много ми се пуши и дори, когато ми се гади. Явно моя мозък трудно се отказва от зависимостите. Преди време един бивш колега ми беше казал, че е спрял цигарите, след като е прочел една книга за зависимостите. Не са се споменавали цигари. Трябва да го питам коя е. Може да ми помогне с нещо.
Виж целия пост
# 62
Аз също нямам силно изразени симптоми, освен че много повече ми се спи, особено в следобедните часове. Вечер също си лягам по-рано, просто защото съм изморена. Първите 3-4 дни не ми се ядеше нищо, усещах гадене от почти всяка миризма, но това може би беше и от вълнение/ притеснение около положителния тест. Сега ми прави впечатление само, че много по-бързо се засищам и ми става тежко. Но нямам гадене/ повръщане. Като прочетох всички ваши симптоми, чак се притесних защо при мен липсват. 😂😅
Виж целия пост
# 63
Как ти завиждам за цигарите. Аз миналата година започнах пак да пуша, след като не бях пушила от година и половина. И то, се започна като се съберем с приятели и си сипя половин чаша вино и с нея много ми вървят. На следващия ден, нямам проблеми. Да, ама започнах и като изляза да пия кафе, после само като изляза и накрая си пропуших пак. В момента, в който се разбрахме с доктора в кой месец ще е трансфера спрях да пуша. Обаче много ми се пуши и дори, когато ми се гади. Явно моя мозък трудно се отказва от зависимостите. Преди време един бивш колега ми беше казал, че е спрял цигарите, след като е прочел една книга за зависимостите. Не са се споменавали цигари. Трябва да го питам коя е. Може да ми помогне с нещо.

Ох, много съжалявам. Аз си пушех доста - по повече от кутия на ден преди да разбера, че съм бременна. После значително ги намалих, но след една/две седмици просто започна да ми се гади от цигарите и само миризмата и мисълта да запаля ми е неприятна.

Иначе съм чувала много добри отзиви за: Лесният начин да спрете пушенето на Алън Кар. Може да пробваш с нея
Виж целия пост
# 64
Аз също бях спряла цигарите за 2 години и пак пропуших за шест месеца, но бях решила преди опитите за дете още да ги спра, та сега не ми се пуши изобщо. Обаче пък от време на време ми се допива бира, но не пия. 😄
Виж целия пост
# 65
Блаходаря за препоръката, Елица. Книгата на Алън Кар не ми помогна изобщо. Чела съм я преди.
Виж целия пост
# 66
Аз също съм пушач и пушех много преди да забременея (над кутия heets). Намалих ги рязко още тогава. В момента ми е много трудно, но колкото повече се засилва гаденето, толкова по-лесно ми е да не мисля за цигари. С предната бременност ги спрях още в началото и така докато не спрях да кърмя. Надявам се и сега поне толкова да изкарам, пък дано и не само. 😊
Виж целия пост
# 67
Бях си купила една книга за бременността и имаше част за цигарите и методи, които биха помогнали. Надявам се да са ви от полза. Прикачвам снимки. ☺


Виж целия пост
# 68
Много благодаря, Bluedessert. Heart
Виж целия пост
# 69
Какво ви казват гинеколозите относно половия акт през първия триместър?
Виж целия пост
# 70
Аз не съм питала, защото слагам два пъти на ден циклогест и няма да е комфортно. Живот и здраве всичко да е наред, когато ми ги спрат, ще питам може ли. Иначе с втората ми бременост, доктора беше казал, че няма проблем с това. Стига да не е нещо грубо.
Виж целия пост
# 71
Моят първи преглед мина вчера и все още сме в шок. Видяха се две сакчета с два ембриона, едно жълто тяло, но е рано да се види повече. Докторът предупреди да не бързаме да се радваме, че всичко можело да се случи.. но в амбулаторния лист е записал, че ембрионите са с пулсации (дали става въпрос за пулс, не съм наясно). Всичко изглежда наред, но предполагам за всеки случай, ми изписа утрогестан. Не смеем да кажем на никого, а и още ми е трудно да го осъзная, затова си споделям тук Grinning Вие кога споделихте или мислите да споделите с хората около вас?
Виж целия пост
# 72
Предвид нашата история, не искам да казваме на никого, докато не мине скрининга.
Виж целия пост
# 73
Аз казах на най-близките вече, страх ме е доста като цяло, имам си притесненията за много неща, дали всичко ще се развие добре и т.н., но пък знам, че тези хора, на които съм казала биха били до мен и в добро и в лошо, пък и с тези неразположения хич не ми е до излизане с хора и съответно ми писна да си намирам тъпи оправдания, които не са истина. На по-далечни роднини и приятели, с които не се виждам ежеседмично и познати ще споделя по-натам.
Виж целия пост
# 74
Майка ми и сестра ми знаят само, защото  те знаеха, кога е трансфера и си смятаха, кога трябва да направим кръвен тест. Малко бяха досадни и се зарадваха още на резултат от 117...
При нас от двете ембриончета, едно се захвана. Кога бе Вашият преглед? Аз в 6г.с. + 1 ден нищо не ми казаха за пулсации. Амбулаторен лист от преглед не получих, в приложението на болницата също не е качено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия