🐥 Ноемврийски мами - Термин ноември 2026

  • 16 171
  • 458
# 90
Аз съм си записала ча за първи преглед сега в понеделник, стискам ни палци 😁

Има ли някоя от вас с котки и ще си пускате ли изследвания за токсоплазмоза?
С първата бременност пусках. На следващия преглед ще питам да пуснем и сега.
Виж целия пост
# 91
Здравейте на всички, включвам се в темата след 7 години борба, 3 инсеминации и 12 инвитро процедури. С мъжки фактор сме и най-накрая стигнахме до бебенце, след като сменихме болницата. Терминът ми е на 4 ноември. И ние имаме 3 котенца, но всички са изследевани за токсоплазмоза и нямат дори антитела, те са изцяло домашни от бебета, едното даже се роди вкъщи. Докторът ми е написал да нямам контакт с кучета, деца и котки като препоръка, ама силно се надявам да е имал предвид улични котки, носещи зарази, а не моите домашни любимци, дето никога не са излизали навън.
Виж целия пост
# 92
Здравейте, днес ходих на преглед. Гинеколожката беше в отпуск и ме преглежда заместничка?!?
Прегледа ме само на коремен ехограф, въпреки че бях на частно. Видя плоден сак, каза да отида отново след 3 седмици. Първо каза, че съм около 3-4 седмица, после ми каза 4-5. Но ми се заби в главата, че каза и нещо за размер 1мм, не разбрах кое. Спомена нещо и за жълтъчно мехурче. Сега гледам снимката и отдолу, мисля, пише че размерът на сакчето е 1.32см. Задължително ли е на този етап да има жълтъчно мехурче или да не се е видяло, защото аз на снимката не го виждам.
Като цяло много неясен преглед, ясно ми е че е рано, но нищо не схванах и беше много, много бърз.
Да кажем, че за сега съм бременна 🤞🏻
Да търся ли второ мнение според вас или да чакам?
Виж целия пост
# 93
Здравейте, днес ходих на преглед. Гинеколожката беше в отпуск и ме преглежда заместничка?!?
Прегледа ме само на коремен ехограф, въпреки че бях на частно. Видя плоден сак, каза да отида отново след 3 седмици. Първо каза, че съм около 3-4 седмица, после ми каза 4-5. Но ми се заби в главата, че каза и нещо за размер 1мм, не разбрах кое. Спомена нещо и за жълтъчно мехурче. Сега гледам снимката и отдолу, мисля, пише че размерът на сакчето е 1.32см. Задължително ли е на този етап да има жълтъчно мехурче или да не се е видяло, защото аз на снимката не го виждам.
Като цяло много неясен преглед, ясно ми е че е рано, но нищо не схванах и беше много, много бърз.
Да кажем, че за сега съм бременна 🤞🏻
Да търся ли второ мнение според вас или да чакам?

Здравей! Ти в коя седмица смяташ, че си?
Според мен, чисто за твое спокойствие, отиди при лекар, който да те прегледа с вагинален ехограф.
Според мен премереното е размерът на плодния сак, но не съм чак такъв специалист.
Виж целия пост
# 94
Здравейте, днес ходих на преглед. Гинеколожката беше в отпуск и ме преглежда заместничка?!?
Прегледа ме само на коремен ехограф, въпреки че бях на частно. Видя плоден сак, каза да отида отново след 3 седмици. Първо каза, че съм около 3-4 седмица, после ми каза 4-5. Но ми се заби в главата, че каза и нещо за размер 1мм, не разбрах кое. Спомена нещо и за жълтъчно мехурче. Сега гледам снимката и отдолу, мисля, пише че размерът на сакчето е 1.32см. Задължително ли е на този етап да има жълтъчно мехурче или да не се е видяло, защото аз на снимката не го виждам.
Като цяло много неясен преглед, ясно ми е че е рано, но нищо не схванах и беше много, много бърз.
Да кажем, че за сега съм бременна 🤞🏻
Да търся ли второ мнение според вас или да чакам?

Здравей, моите сакчета в 5г.с. бяха 12мм, така че вероятно си около 5та седмица. Може би още е рано да се види повече.
Виж целия пост
# 95
При последна менструация 27.02. Имаме един единствен ден, в който сме направили опит за бебе-8 март. Усетих си овулацията около 12 март.
Не съм сигурна в коя седмица би трябвало да се водя, според вас?
Здравейте, днес ходих на преглед. Гинеколожката беше в отпуск и ме преглежда заместничка?!?
Прегледа ме само на коремен ехограф, въпреки че бях на частно. Видя плоден сак, каза да отида отново след 3 седмици. Първо каза, че съм около 3-4 седмица, после ми каза 4-5. Но ми се заби в главата, че каза и нещо за размер 1мм, не разбрах кое. Спомена нещо и за жълтъчно мехурче. Сега гледам снимката и отдолу, мисля, пише че размерът на сакчето е 1.32см. Задължително ли е на този етап да има жълтъчно мехурче или да не се е видяло, защото аз на снимката не го виждам.
Като цяло много неясен преглед, ясно ми е че е рано, но нищо не схванах и беше много, много бърз.
Да кажем, че за сега съм бременна 🤞🏻
Да търся ли второ мнение според вас или да чакам?

Здравей! Ти в коя седмица смяташ, че си?
Според мен, чисто за твое спокойствие, отиди при лекар, който да те прегледа с вагинален ехограф.
Според мен премереното е размерът на плодния сак, но не съм чак такъв специалист.
Виж целия пост
# 96
Гестационната седмица се изчислява на база първи ден на последната менструация. Днес си 5 + 3 г.с. В този ден трябва да се видят сак и жълтъчно мехурче. Само че не знам дали се вижда на коремен. Знам че трябва да е вагинален. Аз бих посетила друг лекар, който има и добра апаратура.
Виж целия пост
# 97
Благодаря, ще запиша повторно при друг лекар.

Гестационната седмица се изчислява на база първи ден на последната менструация. Днес си 5 + 3 г.с. В този ден трябва да се видят сак и жълтъчно мехурче. Само че не знам дали се вижда на коремен. Знам че трябва да е вагинален. Аз бих посетила друг лекар, който има и добра апаратура.
Виж целия пост
# 98
Здравейте момичета! Аз се включвам в 8+0/1 за мен. Надявам се всичко да е наред и ние през ноември да посрещнем нашето 3то детенце. Имаме 2 момчета -  почти на 12г и на 5г. Казали сме само на родителите ни и още 3-4 човека. Ще правим пренатален тест, тъй като съм на 37 години. Всички бременности и раждания са били следени в Надежда, таааа няма къде другаде да ходя. И двете ми раждания бяха супер екшън за лекарите, но нито веднъж не ми позволиха да изпадна в стрес или пък да усетя, че те са притеснени. Ще бъде секцио. Този път дори не си направих труда да попитам за естествено раждане…видяло се е, че при мен не става просто. Сигурно, за да разсмея докторката ще попитам Simple Smile
Виж целия пост
# 99
В коя седмица си сега , по твои изчисления ?

Здравейте, днес ходих на преглед. Гинеколожката беше в отпуск и ме преглежда заместничка?!?
Прегледа ме само на коремен ехограф, въпреки че бях на частно. Видя плоден сак, каза да отида отново след 3 седмици. Първо каза, че съм около 3-4 седмица, после ми каза 4-5. Но ми се заби в главата, че каза и нещо за размер 1мм, не разбрах кое. Спомена нещо и за жълтъчно мехурче. Сега гледам снимката и отдолу, мисля, пише че размерът на сакчето е 1.32см. Задължително ли е на този етап да има жълтъчно мехурче или да не се е видяло, защото аз на снимката не го виждам.
Като цяло много неясен преглед, ясно ми е че е рано, но нищо не схванах и беше много, много бърз.
Да кажем, че за сега съм бременна 🤞🏻
Да търся ли второ мнение според вас или да чакам?
Виж целия пост
# 100
Според това кога евентуално съм заченала - между 3 и 4 седмица. Лекарката това и каза първоначално. Но след това каза 4-5, онлайн пък като изчислявам ми излиза 5+3…

Разбирам идеята от кога се изчислява и защо реално ми излиза че съм в 5 седмица и т.н. Но предвид че съм имала само 1 полов контакт за целият цикъл и знам кога точно ми беше овулацията излиза 3-4.

В коя седмица си сега , по твои изчисления ?

Здравейте, днес ходих на преглед. Гинеколожката беше в отпуск и ме преглежда заместничка?!?
Прегледа ме само на коремен ехограф, въпреки че бях на частно. Видя плоден сак, каза да отида отново след 3 седмици. Първо каза, че съм около 3-4 седмица, после ми каза 4-5. Но ми се заби в главата, че каза и нещо за размер 1мм, не разбрах кое. Спомена нещо и за жълтъчно мехурче. Сега гледам снимката и отдолу, мисля, пише че размерът на сакчето е 1.32см. Задължително ли е на този етап да има жълтъчно мехурче или да не се е видяло, защото аз на снимката не го виждам.
Като цяло много неясен преглед, ясно ми е че е рано, но нищо не схванах и беше много, много бърз.
Да кажем, че за сега съм бременна 🤞🏻
Да търся ли второ мнение според вас или да чакам?
Виж целия пост
# 101
Дори да знаеш точно кога е било зачеването, лекарите не броят оттам, а от последната менструация. Затова към твоите 3–4 седмици реално се добавят още ~2 седмици и се водят 5+.

Около 5+ гестационна седмица вече може да се види плоден сак и жълтъчно мехурче, а понякога и ембрион — най-вече с вагинален ехограф. При по-добра апаратура е възможно да се засекат и първи пулсации.
Най-добре потърси и второ мнение, за да си спокойна.
Виж целия пост
# 102
Записвам се и аз, днес ходих и видяхме пулс. За сега всичко е наред и се развива нормално. Първо дете ни е и сме доста развълнувани и притеснени. Терминът ми е на 25 ноември.❤
Виж целия пост
# 103
Здравейте,момичета 😊Днес бяхме на първи преглед и всичко изглежда наред.Отговарям на 7+2.Чухме пулс,но отне известно време и се притеснихме малко.Беше странно,защото виждахме пулсациите,но беше трудно да ги хване да ги чуем и в крайна сметка ги чухме само с коремния ехограф.Явно зависи как е застанало.
Виж целия пост
# 104
Здравейте,мили момичета. Записвам се и аз при Вас. Това ми е четвърта бременност.Имам две деца и един мисед аборт. Днес бях на преглед и чухме пулс. Сега съм 6гс 5 дни с термин 25.11.2026г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия