🌷 Стилът ни според възрастта (40+) Лайфстайл тема за пораснали момичета - Пролет '26

  • 165 763
  • 1 418
# 1 380
И сама не искам да се боядисвам. Въобще, възможно най-малко искам да се занимавам с косата си. Засега едвам преживявам ходенето на фризьор за подстрижка всеки 4-5 седмици. Поне приключва бързо. И после  никакви грижи не изисква, освен един гел на перчема.  Но като нищо, след време може и с машинката у дома да взема да почна да се подстригвам. Simple Smile
Оф, Чека и аз мразя да се занивавам с косата...боя на главата си до сега не съм слагала...имам леко бяло на слепоочията и челото, никъде другаде...къносваха ме 2 пъти годишно в салон...от 3-4 весеца го правя вкъщи! 😀
Модерността е последното, което ме вълнува...аз съм изцяло демоде...кой ходи сега с къдрава коса цвят бургунди?! И с облеклото съм така...
Видях всички ви, до една сте красиви! Припомних си Фия наново, много е шик!
Мариета, тази рокля е за мен...! 😍
Виж целия пост
# 1 381
Ние бяхме в Краков за четири дни, изкарахме си чудничко Simple Smile), навъртяхме 100 х. крачки, видяхме солната мина, Дамата с хермелина, ядохме супа в хлебче и всякакви други благинки 🙂. Беше доста слънчево и топло, а Краков е страхотен град.

И една снимка от поредицата “Майолче видяло огледало и се снимало” 😆
Скрит текст:
Виж целия пост
# 1 382
А, да, аз сама се боядисвам, Gemini много добре ми направи схема.
Момичета, да споделя и моя опит, защото напълно ме спаси от липсата на време. На мен първоначалната схема ми я направи фризьорката, но тъй като с времето косата ми започна да става все по-тъмна, реших да накарам GPT да ми пипне и коригира схемата. Просто нямам никакво време да вися с часове в салона, а и организацията около това кой да гледа малката ми дъщеря е пълна лудница. Удобно ми е само събота или неделя, а моята фризьорка тогава не работи.

Наскоро ходих при една нова само за връхчета през уикенда. Жената направо ахна – каза, че имам уникален цвят на косата и ме попита при кой фризьор ходя! 😂 Освен това, пак с помощта на изкуствения интелект и споделяне на състави, си намерих и перфектната грижа за косата. Хем всичко е топ, хем ми спестява супер много средства!
Виж целия пост
# 1 383
Ха, значи съм на прав път с Чата.Въртяхме няколко схеми и мисля, че онзи ден много добре се получи, хем не съм сменяла боята или цветовете.Просто сменихме пропорциите.Показвах му снимки как изглежда косата и какво не ми харесва.
Виж целия пост
# 1 384
А, да, аз сама се боядисвам, Gemini много добре ми направи схема.
Момичета, да споделя и моя опит, защото напълно ме спаси от липсата на време. На мен първоначалната схема ми я направи фризьорката, но тъй като с времето косата ми започна да става все по-тъмна, реших да накарам GPT да ми пипне и коригира схемата. Просто нямам никакво време да вися с часове в салона, а и организацията около това кой да гледа малката ми дъщеря е пълна лудница. Удобно ми е само събота или неделя, а моята фризьорка тогава не работи.

Наскоро ходих при една нова само за връхчета през уикенда. Жената направо ахна – каза, че имам уникален цвят на косата и ме попита при кой фризьор ходя! 😂 Освен това, пак с помощта на изкуствения интелект и споделяне на състави, си намерих и перфектната грижа за косата. Хем всичко е топ, хем ми спестява супер много средства!
Може ли да споделиш твоята схема. Имаме сходни коси и мисля, че ще ми е от полза. Просто все още не използвам ИИ по такива теми и някак си дори не знам как и какво да го питам. Ще ми е много интересно и за грижата и за боядисването - марки, номера, всичко. Наистина ще съм ти много благодарна. Цветът на косата ти винаги много ми е харесвал
Виж целия пост
# 1 385
ani_d, боядисвам се с безамонячна боя на Matrix.

Корени (всеки месец):
25 г 5N
15 г 6P
40 г оксидант

Дължини (на три месеца):
10 г 6N
5 г 6P
25г Clear
40 г Оксидант

Така 5N ми дава основа и покритие на белите коси, а 6P омекотява рижите оттенъци, но без да ги прави супер пепелни – става по-скоро цвят еспресо. Clear на дължините запазва блясъка и прозрачността, без да се натрупва тъмен пигмент.
Виж целия пост
# 1 386
Адаш, аз също ходя къносана и къдрава (с останалите къдрици след къната) Simple Smile - две сме демоде:)

Майолка, много си свежа както винаги.

Мариета, много хубава рокля.

ИИ много помага за всичко, вярвам, че и с цвета на косите ще се справи блестящо, когато му се даде точната задачка. Наското го ползвах за екстериорен дизайнер-архитект и останах много доволна.
Виж целия пост
# 1 387
ani_d, боядисвам се с безамонячна боя на Matrix.

Корени (всеки месец):
25 г 5N
15 г 6P
40 г оксидант

Дължини (на три месеца):
10 г 6N
5 г 6P
25г Clear
40 г Оксидант

Така 5N ми дава основа и покритие на белите коси, а 6P омекотява рижите оттенъци, но без да ги прави супер пепелни – става по-скоро цвят еспресо. Clear на дължините запазва блясъка и прозрачността, без да се натрупва тъмен пигмент.
Много, много благодаря?? А какви шампоани или серии за коса  ползваш? Нещо за боядисана ли специално?? Това clear какво е ?? Някаква добавка ли ??
Виж целия пост
# 1 388
Захванали сте много актуална за мен тема, боядисването на коса. От години ходя в салон на около месец и половина за корени, но последните няколко пъти не бях възхитена от резултата. Междувременно фризьорът се мести на друго място и временно не работи. Приех го като знак, че трябва да направя решителната крачка.
Благодаря за идеята да ползвам AI за целта. Аз си знам номер на боята, но ме притеснява как да избера оксидант и какви са пропорциите му с боята. Ще си поиграя с въпроси и ви следя.

И да не забравя…. Много хубави летни момичета видях в последните страници на темата, вдъхновение сте, бъдете все така Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 1 389
ИИ е незаменим, ползвам го за най различни въпроси.
Цитат
Корени (всеки месец):
25 г 5N
15 г 6P
40 г оксидант

Корени (всеки месец):
25 г 5N
15 г 6P
40 г оксидант

Дължини (на три месеца):
10 г 6N
5 г 6P
25г Clear
40 г Оксидант
Аз съм в русата гама /природно/, ползвам други цветове. Но ми стана интересно чисто техническата страна на схемата. Оксиданта лесно ще премеря с мерителна чашка, но как се теглят грамове на боята, само за кухненска везна се сещам.
Виж целия пост
# 1 390
Света, аз само на везна меря. Почти всичко и постоянно Simple Smile
Виж целия пост
# 1 391
ani_d, Clear е безцветна боя. Използва се като коректор, за разреждане на цвета и за придаване на блясък.

Според ИИ:Основни приложения и разреждане на цвета: Смесването на цветна боя с Clear намалява нейната интензивност. Това позволява постигането на по-светли, меки или пастелни нюанси (например смесването на червено с Clear създава розово).Гланциране (Clear Gloss):

Нанесен самостоятелно, той придава силен блясък и заглажда кутикула на косъма, без да променя текущия цвят.

Контрол на тона: Използва се за коригиране на прекалено наситени или тъмни цветове по дължините при професионално боядисване.

Аз го използвам по последната точка. Реално, добавяйки Clear, получавам чист цвят по дължините и избягвам потъмняването.

За грижата за косата ми имам няколко шампоана, които редувам. Лятото използвам тези на Muran, като за моя тип коса съм подбрала изглаждащия за права коса с какао и индийско орехче, както и този за обем с куркума и джинджифил. Маските и балсамите също ги въртя на ротационен принцип. В 90% от случаите използвам балсама на Cocosolis от серията Hair Grow (това е и моят must-have продукт в грижата за косата). Oткакто го спечелих от игра тук във форума, до ден днешен го подновявам постоянно.

Другите ми любими продукти са маската за реструктуриране и плътност Muran Silky Supreme 11 Restructuring Plumping Rose Mask. Маската на Olaplex за тънка коса (нея я използвам веднъж месечно и я комбинирам с шампоан Kérastase Première). В редките случаи, когато усетя косата си по-суха, включвам Karseell и L'Oréal Keratin Alpha Sleek Mask, но това се случва най-много един-два пъти в месеца. За термозащита в 90% от времето се доверявам отново на Cocosolis, като я редувам с крема за права коса на Muran. Олиа имам два броя Kérastase за блясък и еликсира за реструктуриране Muran Silky Supreme 09 Rose Restructuring Elixir. Това е общо взето. Всички други продукти, за които бях дала торби с пари, ги подарих, а тези с изтекъл срок ги изхвърлих.

Sweta, много добре се сещаш за кухненската везна – точно на нея меря боята.
Виж целия пост
# 1 392
И аз меря с везна.Показах на чата схемата на Искричка, каза” не е за теб” 😄
Виж целия пост
# 1 393
На мен първоначалната схема ми я направи фризьорката, но тъй като с времето косата ми започна да става все по-тъмна, реших да накарам GPT да ми пипне и коригира схемата.

Винаги на везна меря съставките, никога на око. Имам си наречена, тя си седи в шкафа в банята.

За коси като моята, които лесно потъмняват при натрупване на боя има и друг трик, който знам от фризьорка, но ще го прекарам и през AI, за да видя какви вариации ще ми предложи. Проблемът е, че косата ми е високопорьозна и "гълта" боя дори без да се правят дължините, само докато се изплакват корените. Аз съм се озовавала с "черна" коса докато мажа с 50/50 5-ца и 6-ца. Та сега мажа корени, след това навлажнявам добре краища и дължини и ги омазвам щедро с маски за коса или балсами. Така при изплакване на боята кутикулите на косата не са "отворени" за да се напои с цвят и като допълнителен бенефит дължините и краищата са (кондиционирани и щастливи. Друг вариант е да се ползва продукт за намаляване на порьозността (porosity equilizer)

За тези като мен, които мажат корени на 2 седмици напомням, че скалповете ни хич не обичат таз работа и не е лоша идея и да бъдат защитени от директното действие на боята. В момента имам този продукт, но всичко подобно върши работа, независимо дали проф или не.

Какво представлява: Лек, немазен лосион преди боядисване, обогатен с пантенол (провитамин B5) за чувствителен скалп. Предимства: Създава невидима, успокояваща бариера, която предпазва от сърбеж, парене и раздразнение по време на стандартно окислително боядисване на коса.
Начин на употреба: Разпределете малко количество равномерно по скалпа преди нанасяне на боя за коса, не изплаквайте.
Това е новата му опаковка:
Скрит текст:


PS Поръчах си череши по Амазон, ударих дъното!
PS Е, не бяха само череши де...
Виж целия пост
# 1 394
Цитат
Sweta, много добре се сещаш за кухненската везна – точно на нея меря боята.
Ех, значи - така си и знаех. Ще трябва да я изровя от някъде, аз изобщо не я ползвам, всичко на око правя.Simple Smile
Или, сега се сетих, че  може и в см да се измерва боята - върху линийка. Ще питам ИИ колко гр на колко см боя отговаря. Няма да е с абсолютна точност като при вас на везна, но на мен ми е по лесно някак си.

Не е свързано с боядисването, а след него, в ежедневието - моята коса също е високопорьозна, перфектен начин за затваряне на кутикулите - лимонов сок, не откривам топлата вода разбира се, отдавна е известно. Просто отскоро започнах да го ползвам. Наливам в шишенце с пулверизатор, и така се спасявам в това влажно и дъждовно време да не бухва още повече косата ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия