За безсмислените "саможертви", или "чиста къща - пропилян живот"

  • 16 118
  • 483
# 75
То чистенето е лесно. Обаче подреждането не става с копче.
Що се отнася до терапия - моите методи не са в домакинството.
Виж целия пост
# 76
Трябва да му е много скучен живота на човек, ако го прекарва само в домакинстване. Трябва да има баланс, не обичам да живея в мръсотия и хаос, но няма как да прекарам цял ден чистейки и в подреждане, като има планина, басейн и т.н. Да чистя хич не ми е терапевтично...
Виж целия пост
# 77
Десетилетието от 20-30те ми години бяха под наслов чистенето ми харесва и разтоварва. А най обичах да съм ядосана и почвах да чистя.
Отдавна ми е минало.
Вече съм по скоро в другата крайност. Имам време, виждам неща, които трябва да се свършат но си затварям очите.
Научих се да делегирам задачи, като раздигане на маса, събиране и пускане на съдомиялната, прахосмукачка, сгъване на дрехи, правене на салата.
Не винаги оставям тези неща на другарчето но често.
Откакто детето не е под постоянното ми обгрижване съм много ларж откъм домакински задължения.
Но си признавам, че извървях дълъг път до този ми акъл.
При мен проблемът беше зададена фабрична настройка от мама. Добре, че ми мина.
Виж целия пост
# 78
Като чета и другите мнения, се сетих за себе си преди  - примерно след гости или на празник, всички по леглата, а аз не можех да си легна преди да съм раздигала цялата маса, да съм измила всичко, да е подсушено, прибрано, да съм забърсала навсякъде, така че като стана сутринта все едно никога нищо не е било. В края на тези занимания следваше пералня, душ, сушене и така си лягах примерно в 3-4 през нощта.
Сега тръгнат ли гостите, лягам.
Приключим ли празника само прибирам в хладилника ако нещо може да се развали, всичко друго се оставя и отивам и си лягам.
Човек се учи с времето.
Чистенето няма край, така че може някои неща да се отлагат за утре.
Виж целия пост
# 79
О, не!
Така като те чета си давам сметка как всяка крайност има и степени.
Виж целия пост
# 80
Аз съм си мързел..никаква духовна извисеност не претендирам да имам и зад нея да крия мързела LaughingLaughing
Просто ме мързи.

Сега, да попитам оня Всезнайко къде е копчето, дето да го натисна, и да измие поопиканата тоалетна?  Търся го...не го намирам. Копчето.
Търсих и копчетата за други раЛти като бърсане на прах, гладене и т.н...и тях не ги намирам.

Та къде са копчетата?? Питам Grinning
Виж целия пост
# 81
Копче няма, виж бартер друг да се навие да го свърши може да стане.
Виж целия пост
# 82
Е оня веселяк каза копчето само натискаш, не се мориш....та го търся..Simple Smile

Изказа се и той неподготвен...джукльо някакъв...
Виж целия пост
# 83
Я, пак се появиха всички чистофайници, които обаче твърдят, че нямат обсесия. Аз съм видна мърла. И откакто децата ми не си прекарват времето пълзейки по пода изобщо не се впрягам в чистенето. Ама не "не се впрягам, ама мия банята всяка седмица", ами изобщо не се впрягам. Банята се мие веднъж на месец.
Виж целия пост
# 84
Представете си, че джукльото има комбинирана пералня със сушилня и функция гладене. Точно едно копче се натиска и мяташ една таблетка. Ако всеки от домакинството сам си сложи мръсните дрехи в пералнята и после си отнесе чистите в гардероба, колко пък да е хамалогията?
Виж целия пост
# 85
Ама чистенето било да пуснеш сал една пералня ли...не знах...
Виж целия пост
# 86
С подходящите уреди и поддържане на ежедневна база и с участие на всички членове на домакинството далеч не е ядрена физика, нито отнема часове.
Виж целия пост
# 87
Представете си, че джукльото има комбинирана пералня със сушилня и функция гладене. Точно едно копче се натиска и мяташ една таблетка. Ако всеки от домакинството сам си сложи мръсните дрехи в пералнята и после си отнесе чистите в гардероба, колко пък да е хамалогията?
В общия случай НЕ се случва така. Ние сме на две 8 килограмови перални на ден. И си имам камара с чисто пране.
Виж целия пост
# 88
Янтре, нали всеки споделя за себе си, а не за общи случаи.
Виж целия пост
# 89
С подходящите уреди и поддържане на ежедневна база и с участие на всички членове на домакинството далеч не е ядрена физика, нито отнема часове.

Виж сега...излизаш от дискусията. Конгретно репликирах оня че всичко било едно копче. Той не е споменавал за делегиране и друго, каза едно копче само и всичко е чисто ...
Сега да ми разсъждаваш на някви други хипотези сега...не ми е ок нещо...

Конкретно...кой е тоя подходящ уред който ти търка тоалетната. Ти ми звучиш като оня с копчето, само че ти си с уред, ама не казваш кой е тоя уред който мие тоалетна чиния.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия