За най-лошата банка, на която съм попадал и дигиталните пари като цяло

  • 1 923
  • 15
Здравейте всички. Искам да споделя недобър опит с Прокредит Банк. Бил съм клиент на различни банки през годините и от повечето съм оставал недоволен в едно или друго отношение, но такава комбинация от спънки пред достъпа до парите си досега не бях виждал.

Бях принуден да си открия сметка при тях защото изнудиха шефа на фирмата да им докара клиенти от персонала си под заплаха да му вдигнат лихвата по кредита. Правете си сметката колко струва услугата им щом са я докарали до там да ловят клиенти с извиване на ръце!

Открих си сметката през мобилното им приложение, което уж би трябвало да пести време, процедурата трая над половин час, поне 20 минути от които във въртене на колелцето в центъра на екрана (на нов телефон!), така че - въоръжете се с търпение. Това обаче се оказа че не е достатъчно за да разполагаш с мобилно/онлайн банкиране - при все че имат собствено приложение с интегриран евротръст, за да нареждаш транзакции трябва активация с... Б-Тръст!
Само който не е опитвал Борика няма да му настръхне косъма като чуе за него. Преди време ми трябваше еднократно ел. подпис и реших да го пробвам - след 30 неуспешни опита за лицево разпознаване вдигнах ръце.

Е, сега не беше много по-различно. За активация трябва да сканираш с Б-Тръст QR код. Познайте резултата? "Грешка", верен отговор. Трябваха два дни опити и обаждане до кол центъра в работно време докато зацепи.

Уж трябваше да доставят картата с куриер до няколко дни, чаках три седмици през които никой не ме потърси. Когато най-сетне търпението ми се изчерпа и отидох в офис да проверя, научих, че "по грешка" я били доставили до другия им клон който е на другия край на града. Интересно защо ли никой поне не ми се обади..

След всичко казано дотук трябва да добавя че тази иновативна банка не предлага теглене на каса. Така че ако си изгубиш картата/ти я откраднат, пита се какво правим ако ще чакаме един месец новата и ако и виртуалното банкиране работи както при регистрацията.

В последно време стана актуална темата за налагането на виртуалните пари.. Хубаво е да се замислим всички за минусите и риска да останеш без достъп до средствата си дори и само по технически причини.
Виж целия пост
# 1
Явно си вложил много страст и емоции в този пост, но трябва да отбележа, че най-вероятно банката просто е предложила по-ниска лихва на шефа ти ако доведе нови клиенти, което е обичайна практика и в нея няма нищо незаконно.

По-интересно е как той е убедил теб и останалите ти колеги да го направите, защото по Кодекса на труда работодателят няма право да изисква откриване на сметка за превеждане на заплата в конкретна банка.
Виж целия пост
# 2
Здравейте всички. Искам да споделя недобър опит с Прокредит Банк. Бил съм клиент на различни банки през годините и от повечето съм оставал недоволен в едно или друго отношение, но такава комбинация от спънки пред достъпа до парите си досега не бях виждал.

Бях принуден да си открия сметка при тях защото изнудиха шефа на фирмата да им докара клиенти от персонала си под заплаха да му вдигнат лихвата по кредита. Правете си сметката колко струва услугата им щом са я докарали до там да ловят клиенти с извиване на ръце!

Открих си сметката през мобилното им приложение, което уж би трябвало да пести време, процедурата трая над половин час, поне 20 минути от които във въртене на колелцето в центъра на екрана (на нов телефон!), така че - въоръжете се с търпение. Това обаче се оказа че не е достатъчно за да разполагаш с мобилно/онлайн банкиране - при все че имат собствено приложение с интегриран евротръст, за да нареждаш транзакции трябва активация с... Б-Тръст!
Само който не е опитвал Борика няма да му настръхне косъма като чуе за него. Преди време ми трябваше еднократно ел. подпис и реших да го пробвам - след 30 неуспешни опита за лицево разпознаване вдигнах ръце.

Е, сега не беше много по-различно. За активация трябва да сканираш с Б-Тръст QR код. Познайте резултата? "Грешка", верен отговор. Трябваха два дни опити и обаждане до кол центъра в работно време докато зацепи.

Уж трябваше да доставят картата с куриер до няколко дни, чаках три седмици през които никой не ме потърси. Когато най-сетне търпението ми се изчерпа и отидох в офис да проверя, научих, че "по грешка" я били доставили до другия им клон който е на другия край на града. Интересно защо ли никой поне не ми се обади..

След всичко казано дотук трябва да добавя че тази иновативна банка не предлага теглене на каса. Така че ако си изгубиш картата/ти я откраднат, пита се какво правим ако ще чакаме един месец новата и ако и виртуалното банкиране работи както при регистрацията.

В последно време стана актуална темата за налагането на виртуалните пари.. Хубаво е да се замислим всички за минусите и риска да останеш без достъп до средствата си дори и само по технически причини.

Не са Читави.
Имах случай миналата година  с подчинен, на който  е пристигнал запор в Прокредит и те му удържаха 150 лв такса , за да му "обслужат" запора .
Намесих се и ги попитах, Чий интерес защитават , при което вдигнаха блокираната сумата, човека отиде и си изтегли парите, и закри сметката....но срещу 150 лева такса.
Ударили са дъното, така че, по-добре се спасявайте .
Виж целия пост
# 3
Преди няколко години ги ползвах, регистрацията и поръчката на карта стана за минути. В момента имат сметка без никакви такси, включително и за преводи.
Всички банки имат такси за обработка на запор, в тарифата е ясно посочено. Дали тяхната е по-висока или не - всеки си прави сметката.
Виж целия пост
# 4
Откакто имам револют и телефон с нфц, избягвам да се разплащам с карти на български банки. Всъщност и българските банки избягвам. Сметката ми за заплата , поради невъзможност да е в револют, е в ТБИ. И там греда - в 9 от 10 случая на прехвърлянето на парите в револют имам проблеми с одобрението на транзакцията в приложението на ТБИ. Често разбирам точно на каса, че парите не са минали, въпреки че ТБИ ми е показал точно обратното. За съжаление нямам много избор в момента, а на българските банки не искам да дам и цент повече.
Виж целия пост
# 5
Ами ти за да ползваш Revolut или друго подобно приложение пак трябва да имаш физическа карта която да регистрираш. Оказа се че тяхната не работи на всичкото отгоре - опитвам се да поръчам нещо по интернет - не ми изпраща СМС с код за потвърждение /т.нар. динамична парола/. Обаждам се на кол центъра им - супер некомпетентност, "сменете си статичната парола за да тръгнат смс-ите". Влизам в приложението - няма опция да се променя статичната.

За капак ме таксуваха 5 евро за доставка на картата която не ми беше доставена, а ходих да я получа в офис.

Ако им работеха нещата бих ги похвалил. Но да нямаш достъп до парите си... Естествено когато човек е брал ядове ще напише гневен пост.

Между другото, заглавието на темата беше "Най-скапаната банка", но явно на някой модератор му се е видяло твърде неприлично изказване.. Мисля че звучи къде по-автентично Grinning
Виж целия пост
# 6
Нямам физическа карта на револют. Виртуалната ми е в портфейла и плащам с нея. Нямам двойна верификация, кодове и подобни. Карта иначе пращат безплатно, доколкото знам.
Виж целия пост
# 7
Нямам физическа карта на револют. Виртуалната ми е в портфейла и плащам с нея. Нямам двойна верификация, кодове и подобни. Карта иначе пращат безплатно, доколкото знам.
Той говори за физическа карта от бг банка (Прокредит в случая). Без нея няма как да зареди Револют
Виж целия пост
# 8
Явно си вложил много страст и емоции в този пост, но трябва да отбележа, че най-вероятно банката просто е предложила по-ниска лихва на шефа ти ако доведе нови клиенти, което е обичайна практика и в нея няма нищо незаконно.

По-интересно е как той е убедил теб и останалите ти колеги да го направите, защото по Кодекса на труда работодателят няма право да изисква откриване на сметка за превеждане на заплата в конкретна банка.

Не зная колко имат право по КТ, но при мен фирмата ни задължи, ако вече нямаме сметка, да ни открие специални сметки за превод на заплата в банка Х или У по избор на служителя.
За моя огромна изненада, никой не се възпротиви, единствено аз, което пък ме направи трън в очите и като единствен несъгласен, бях принудена Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Изобщо нямат право. Значителна част от фирмите оперират с някакъв вид овърдрафт в банка Х и 1) имат по-ексклузивни условия, ако служителите им имат сметки там; 2) превеждат заплатите без такса. Това са супер дребнави сметчици и говорят за финансови затруднения.
Виж целия пост
# 10
Много приказки, но най-важното все така липсва - как именно Ви задължиха или принудиха? 🙂

И да - работодателят няма право да налага подобно задължение.

Нарциса, не е задължително да имат финансови затруднения, при много хора това е просто манталитет, който се проявява и в други аспекти.
Виж целия пост
# 11
Тя ясно е написала -"Бях принуден да си открия сметка при тях защото изнудиха шефа на фирмата да им докара клиенти от персонала си под заплаха да му вдигнат лихвата по кредита."

Друг е въпроса банката какво са искали от шефа й.
А шефа как го е интерпретирал пред персонала.

Тази банка отдавна не важи. И не става. И персонала е от кол и въже.
Виж целия пост
# 12
Ами ти за да ползваш Revolut или друго подобно приложение пак трябва да имаш физическа карта която да регистрираш. Оказа се че тяхната не работи на всичкото отгоре - опитвам се да поръчам нещо по интернет - не ми изпраща СМС с код за потвърждение /т.нар. динамична парола/. Обаждам се на кол центъра им - супер некомпетентност, "сменете си статичната парола за да тръгнат смс-ите". Влизам в приложението - няма опция да се променя статичната.

За капак ме таксуваха 5 евро за доставка на картата която не ми беше доставена, а ходих да я получа в офис.

Ако им работеха нещата бих ги похвалил. Но да нямаш достъп до парите си... Естествено когато човек е брал ядове ще напише гневен пост.

Между другото, заглавието на темата беше "Най-скапаната банка", но явно на някой модератор му се е видяло твърде неприлично изказване.. Мисля че звучи къде по-автентично Grinning
Въобще не е нужна физическа карта. Револют работят безотказно, за доста време, един бъг не е имало. За сравнение , редовно се случва при БГ банки.
Аз от Българските ползвам Уникредит, като че ли, те са с най-малко кусури.
Виж целия пост
# 13
Значи с риск да ме нападнат че ги рекламирам - аз съм много доволен от iCard. Като Revolut са но с българско седалище и дават български IBAN, съответно може да се получава заплата там. Досега единствената ми драма с тях е била избора на дизайн на физическа карта. Българските банки са тотал щета от много време, страшни ядове съм брал с тях така че напълно ви вярвам.
Виж целия пост
# 14
Аз от Българските ползвам Уникредит, като че ли, те са с най-малко кусури.
Мисля, че е въпрос на клон, а не на банката като цяло. При нас в техния клон са концентрирани най-некадърните служителки. За всяка операция може да ходиш по 2-3 пъти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия