Декемврийски мами 2026

  • 10 700
  • 349
# 330
Ние чакаме момиченце Heartbeat Странно, цял живот съм смятама, че ще бъда мъжка майка, но пък манифестирах за госпожица и явно имаше ефект Grin Сега се нагласям, защото всичките ми приятелки около мен имат момченца.
Виж целия пост
# 331
При нас на бхс заложиха на момиче,седмица по-късно излезе НИПТ ,показващ момче.Сега и ние сме очакване на следващия преглед за потвърждение.
Виж целия пост
# 332
То май след НИПТ няма какво да се очаква 😄😄
На нас ни бяха казали също момиче и Нипт излезе момче, следяща АГ каза , че няма какво да се съмнявам щом тестът е показал момче.
Аз много се бях стресирала, защото имаме момиченце и нямам идея как се гледа момче, но ще се уча в движение. От сега съм започнала да мисля как ще реорганизираме апартамента и тн 😄
Виж целия пост
# 333
Здравейте момичета, в 12 седмица съм и имам ужасен сърбеж по ръцете и краката без обрив, казаха ми, че хормоналния сърбеж по време на бременност бил нормален, някоя от вас има ли подобни оплаквания?
Виж целия пост
# 334
То май след НИПТ няма какво да се очаква 😄😄
На нас ни бяха казали също момиче и Нипт излезе момче, следяща АГ каза , че няма какво да се съмнявам щом тестът е показал момче.
Аз много се бях стресирала, защото имаме момиченце и нямам идея как се гледа момче, но ще се уча в движение. От сега съм започнала да мисля как ще реорганизираме апартамента и тн 😄
Оххх... ние ще сменяме спалните, аз имам момче и се бях навила за второ момче, но съдбата ни дари с дъщеря Simple Smile
Здравейте момичета, в 12 седмица съм и имам ужасен сърбеж по ръцете и краката без обрив, казаха ми, че хормоналния сърбеж по време на бременност бил нормален, някоя от вас има ли подобни оплаквания?
Да, особено на мястото на една стара операция. случва се, ще мине.
Здравейте, момичета! В края на 11 г.с. съм, след инвитро процедура. От началото на бременността имам няколко пъти кървене, веднъж ярка червена кръв в 6 г.с. (получи се малко отлепване тогава), после кафяво в 9 г.с., а сега и в 11 г.с...  като цвят е ръждиво-кафяво и остава само по превръзката, сякаш изтича. Вече психически не мога да издържа. Постоянно съм на тръни, постоянно се страхувам и проверявам, не спирам да лежа и въпреки всичко ПАК нещо става... дайте ми кураж, разкажете нещо, ако сте преживяли подобна ситуация.
Все още поставям прогестерон на инжекции, защото тъкмо идва момента да го спирам по схема и пак се появява кървене, утрогестан също, пия ношпа 3х1, алеракт също ми изписаха, както и при кървене вит.С и вит.К1
Ще се радвам да чуя някоя позитивна история, много имам нужда. Благодаря предварително!
Горе главата и слушай лекарите!
Виж целия пост
# 335
Имах много силен сърбеж с предната бременност, бях питала аг и тя каза, че е нормално, но трябва да спира след известно време. Ако не спира с часове/дни така да се каже трябвало за се пуснат чернонробни ензими. При мен не се наложи, мажех се повече с хидратиращи продукти.
Здравейте момичета, в 12 седмица съм и имам ужасен сърбеж по ръцете и краката без обрив, казаха ми, че хормоналния сърбеж по време на бременност бил нормален, някоя от вас има ли подобни оплаквания?
Виж целия пост
# 336
Много съжалявам, че минаваш през такъв стрес. Напълно нормално е да се плашиш — всяка жена би се изплашила на твое място. Но това, което описваш, се случва при много бременности, включително напълно нормално развиващи се.
Фактът, че плодът е добре, че има пулс и че следиш внимателно симптомите е огромен плюс. Понякога организмът просто реагира по странни начини, особено след инвитро и хормонална терапия.
Не си сама и не си „изключение“. Има толкова много истории, които започват със страх и завършват с едно здраво бебе в ръце.
Почивай, пази се, слушай лекарите си и не се обвинявай за нищо. Правиш най‑доброто, на което си способна.
Пожелавам ти скоро този период да остане само като неприятен спомен, а пред теб да има само спокойни дни и хубави новини.

Аз имам един мисед аборт преди три години и сега също съм доста притеснена и параноична на моменти, но се опитвам да мисля положително. Имай кураж, шанса от загуба рязко пада в 11 седмица.
Здравейте, момичета! В края на 11 г.с. съм, след инвитро процедура. От началото на бременността имам няколко пъти кървене, веднъж ярка червена кръв в 6 г.с. (получи се малко отлепване тогава), после кафяво в 9 г.с., а сега и в 11 г.с...  като цвят е ръждиво-кафяво и остава само по превръзката, сякаш изтича. Вече психически не мога да издържа. Постоянно съм на тръни, постоянно се страхувам и проверявам, не спирам да лежа и въпреки всичко ПАК нещо става... дайте ми кураж, разкажете нещо, ако сте преживяли подобна ситуация.
Все още поставям прогестерон на инжекции, защото тъкмо идва момента да го спирам по схема и пак се появява кървене, утрогестан също, пия ношпа 3х1, алеракт също ми изписаха, както и при кървене вит.С и вит.К1
Ще се радвам да чуя някоя позитивна история, много имам нужда. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 337
С първата ми бременност бях така последните няколко месеца. Беше ужасно и нищо не помагаше. Всичко спря от раз в момента, в който родих и доста по-късно чух за холестаза на бременността. Сега пак имам сърбеж, но само по едната ръка. Не знам в кои месеци се проявява, но ако продължава не е лошо да се пуснат едни чернодробни изследвания.
Здравейте момичета, в 12 седмица съм и имам ужасен сърбеж по ръцете и краката без обрив, казаха ми, че хормоналния сърбеж по време на бременност бил нормален, някоя от вас има ли подобни оплаквания?
Виж целия пост
# 338
И аз четох за холестаза, макар, че е нетипично да се появи 12-13 седмица, обикновено е последните месеци, но не е невъзможно. Утре съм на лекар и ще разпитам подробно, от една седмица не спира да ме сърби, имам синини от чесане.
С първата ми бременност бях така последните няколко месеца. Беше ужасно и нищо не помагаше. Всичко спря от раз в момента, в който родих и доста по-късно чух за холестаза на бременността. Сега пак имам сърбеж, но само по едната ръка. Не знам в кои месеци се проявява, но ако продължава не е лошо да се пуснат едни чернодробни изследвания.
Здравейте момичета, в 12 седмица съм и имам ужасен сърбеж по ръцете и краката без обрив, казаха ми, че хормоналния сърбеж по време на бременност бил нормален, някоя от вас има ли подобни оплаквания?
Виж целия пост
# 339
[
Здравейте, момичета! В края на 11 г.с. съм, след инвитро процедура. От началото на бременността имам няколко пъти кървене, веднъж ярка червена кръв в 6 г.с. (получи се малко отлепване тогава), после кафяво в 9 г.с., а сега и в 11 г.с...  като цвят е ръждиво-кафяво и остава само по превръзката, сякаш изтича. Вече психически не мога да издържа. Постоянно съм на тръни, постоянно се страхувам и проверявам, не спирам да лежа и въпреки всичко ПАК нещо става... дайте ми кураж, разкажете нещо, ако сте преживяли подобна ситуация.
Все още поставям прогестерон на инжекции, защото тъкмо идва момента да го спирам по схема и пак се появява кървене, утрогестан също, пия ношпа 3х1, алеракт също ми изписаха, както и при кървене вит.С и вит.К1
Ще се радвам да чуя някоя позитивна история, много имам нужда. Благодаря предварително!
[/quote]
[/quote]

Здравей,
Аз минавам през подобно нещо. След 5 инвитро процедури. Започнах като двуплодна бременност, но едното не успя да се развие. Сега имам едно момиченце в 16 седмица.
Знам през какви мисли преминаваш. Аз също стоя и даже не можем да се зарадваме. Гледам фотосесии и усмихнати бременни. Някой избират неща за бебето а аз не мога, сякаш ме е страх, че нещо ще стане. От страни се казва " Бъди спокойна", "Мисли положително" , но никой не е на моето място.
Старая се да не се сравнявам с другите, приемам емоциите си. Знам, че каквото зависи от мен съм го направила.
Пожелавам ти да преминеш през това и да си имаш прекрасно бебче.Simple Smile
Виж целия пост
# 340
Благодаря за подкрепата, момичета! Успех и леко да е за всички ни! 🍀
[
Здравейте, момичета! В края на 11 г.с. съм, след инвитро процедура. От началото на бременността имам няколко пъти кървене, веднъж ярка червена кръв в 6 г.с. (получи се малко отлепване тогава), после кафяво в 9 г.с., а сега и в 11 г.с...  като цвят е ръждиво-кафяво и остава само по превръзката, сякаш изтича. Вече психически не мога да издържа. Постоянно съм на тръни, постоянно се страхувам и проверявам, не спирам да лежа и въпреки всичко ПАК нещо става... дайте ми кураж, разкажете нещо, ако сте преживяли подобна ситуация.
Все още поставям прогестерон на инжекции, защото тъкмо идва момента да го спирам по схема и пак се появява кървене, утрогестан също, пия ношпа 3х1, алеракт също ми изписаха, както и при кървене вит.С и вит.К1
Ще се радвам да чуя някоя позитивна история, много имам нужда. Благодаря предварително!

[/quote]

Здравей,
Аз минавам през подобно нещо. След 5 инвитро процедури. Започнах като двуплодна бременност, но едното не успя да се развие. Сега имам едно момиченце в 16 седмица.
Знам през какви мисли преминаваш. Аз също стоя и даже не можем да се зарадваме. Гледам фотосесии и усмихнати бременни. Някой избират неща за бебето а аз не мога, сякаш ме е страх, че нещо ще стане. От страни се казва " Бъди спокойна", "Мисли положително" , но никой не е на моето място.
Старая се да не се сравнявам с другите, приемам емоциите си. Знам, че каквото зависи от мен съм го направила.
Пожелавам ти да преминеш през това и да си имаш прекрасно бебче.Simple Smile
[/quote]
Виж целия пост
# 341
Здравейте и от мен!Накратко:
На 40 години съм,с една 17 годишна дъщеря от първия си брак,нормално зачената,нормално родена.Втори брак преди 4 години,мъжа ми със спермограма 0.5 % нормални сперматозоиди,две инвитра в България,едно в Турция,без резултат.Лапароскопия,хистероскопия,2 проверки на тръбите.Хиляди инжекции,хиляди взимания на кръв.Насочиха ни към донорска яйцеклетка ,предвид моята възраст вече,но докато чакахме да дойдат донорските яйцеклетки,взех та забременях спотанно.В момента съм 13+5.Минахме бхс,направихме НИПТ nifity pro,и след дълго чакане  [10 работни дни]разбрахме,че чакаме момченце и всичко е наред  с него.Искам да кажа,че чудеса се случват.Вярвайте в тях!!!

Когато съдбата си знае работата! 🤍 Обичам такива истории!
Виж целия пост
# 342
Здравейте, хайде и аз да се разпиша Simple Smile Изместиха ми термина за 1-ви януари и се чувствам малко между двете теми, та май ще е добре да почерпя опит от декемврийските мами.

Първа бременност, в 12+3 г.с., проследяване и раждане в Испания. Със завишен ТХС съм и наднормено тегло, иначе всичко останало е наред за сега. Успех на всички 🍀
Виж целия пост
# 343
Здравейте Дами,
Дали искате да създадем една Вайбър или фейсбук група?
Виж целия пост
# 344
Здравейте Дами,
Дали искате да създадем една Вайбър или фейсбук група?

Аз съм съгласна. Бих се присъединила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия