Злокачествен нарцисизъм

  • 10 379
  • 438
# 405
Че при толкова живи човешки същества, обсипващи те с цитати, как се хвана с нея? Ако чарът и е описван като неустоим, не следва ли и досега да си в нейната хватка?

Докторка била срамежливо-уязвимата, нарцистична, еротично чаровна злина.
Виж целия пост
# 406
Петко, прочети за хистрионното разстройство, много повече пасва на твоя случай, според мен. Хистрионна жена постоянно ще търси нови мъже, постоянно ново внимание, манипулативна, използвачка, но ще си гледа поне едно от децата. Има си специфики. Не прилича на нарцис твоята.

Въпроса е колко време е минала от тази раздяла и защо Петко се занимава с тази още.
Виж целия пост
# 407
Петко, прочети за хистрионното разстройство, много повече пасва на твоя случай, според мен. Хистрионна жена постоянно ще търси нови мъже, постоянно ново внимание, манипулативна, използвачка, но ще си гледа поне едно от децата. Има си специфики. Не прилича на нарцис твоята.

Въпроса е колко време е минала от тази раздяла и защо Петко се занимава с тази още.
По същата причина, по която жертвите на нарцисисти се занимават, това си е травма жестока. Веднъж съм срещала мъж разведен с такава жена, беше кротка руина, но руина. И децата от предишните и бракове живееха с него, а едно с нея. Не я е плюл много, никога пред общото дете, но когато след няколко години видях нея за няколко дни.... Олеле! Не съм вярвала, че на дърти години някой може да ме впечатли толкова, а бях подготвена. Мога да кажа и аз само горкото дете. Тя на вечеря с практически непознати, които сме родители на приятели на детето, пред децата се отприщи да плюе бившия, т.е. бащата на присъстващото дете, по такъв начин, че детето се разплака тихо, а останалите стояхме в ступор. Само например.
Виж целия пост
# 408
Това, как човек говори за бившите си, говори много за самия него.
Виж целия пост
# 409
Това, как човек говори за бившите си, говори много за самия него.
Дали изобщо говори!
Виж целия пост
# 410
Има ли още кладенци, от които ще изкарате вода, за да оплюете мен, сблъскал се с нарцис, и за да оправдаете нарциса?

Травма е, безспорно, като сблъсък с товарен влак.

Който иска да си стои в предразсъдъците.
Виж целия пост
# 411
Вкючи малко обективна реалност, Петко
Погледни се отстрани. Между редовете се чете много за теб и за жената.

Не мисля, че си имал работа с нарцистичен тип. Но си бил отхвърлен и наранен от проф.добре утвърдена, чаровна еротично дама, която явно е свикнала останалите да се въртят около нейната личност.

Но не вървиш в правилната посока. Дори да си станал жертва на неемпатичен егоист, няма смисъл да се изброяват недостатъците и, че даже и да се диагностицира и разглежда като експонат. Много искаш да я омаловажиш, но полза от това няма 1. за теб 2. за нея 3. за никой от тук не е важно, че тя била такава и онакава.

Тя продължава да има силно влияние върху теб, което ще отслабне когато ти самия се засилиш като личност, утвърдиш навици за сносен личен живот и успехи и се сближаваш с други хора.
Виж целия пост
# 412
Това, как човек говори за бившите си, говори много за самия него.
Дали изобщо говори!

Говори за всички потребители тук, които са се включили в темата като хора, сблъскали се с нарцис.

Мъжете, описани като нарциси и т.н., те отхвърлили ли са, имали ли са право да разиграват и да насилват психологически, не дай Боже и физически, жените, които са били с тях?
Виж целия пост
# 413
Скрит текст:
Петко, прочети за хистрионното разстройство, много повече пасва на твоя случай, според мен. Хистрионна жена постоянно ще търси нови мъже, постоянно ново внимание, манипулативна, използвачка, но ще си гледа поне едно от децата. Има си специфики. Не прилича на нарцис твоята.

Въпроса е колко време е минала от тази раздяла и защо Петко се занимава с тази още.
По същата причина, по която жертвите на нарцисисти се занимават, това си е травма жестока. Веднъж съм срещала мъж разведен с такава жена, беше кротка руина, но руина. И децата от предишните и бракове живееха с него, а едно с нея. Не я е плюл много, никога пред общото дете, но когато след няколко години видях нея за няколко дни.... Олеле! Не съм вярвала, че на дърти години някой може да ме впечатли толкова, а бях подготвена. Мога да кажа и аз само горкото дете. Тя на вечеря с практически непознати, които сме родители на приятели на детето, пред децата се отприщи да плюе бившия, т.е. бащата на присъстващото дете, по такъв начин, че детето се разплака тихо, а останалите стояхме в ступор. Само например.

Разбирам. И все пак това обсъждане, говорене, плюене е вредно.
Все едно го преживяваш отново и отново. Като в някаква черна дупка е човек и няма измъкване.
Мая я разбирам. При нея е било години тормоз, години.
Обаче при Петко е его, мъжко его наранено и ровичка, ли ровичка, плюе ли плюе.
Виж целия пост
# 414
Ясно, значи при Мая е било тормоз от нарцис, но при Петко не.

И това със самочувствието на инстанция и присъда.

Сещате се каква реплика заслужава това, предполагам?... 😃

... Бг жени сте много далеч от равенство между половете и то по собствено желание, естествено, и още десетилетия мнозинството от вас ще бъдете тормозени, зависими и мачкани, а една шепа малцинство - най-красивите и хитрите, ще се опитват да мамят и прецакват всички около себе си, за да си въобразяват, че живеят добре.

Да сме живи и здрави!
Виж целия пост
# 415
Аз определено се научих почти да не говоря за БНД. Последно една нова колежка сподели, че е разведена и наплю обилно бившият си. Аз моята история я сместих в едно изречение, телеграфен стил, дати, кой кога къде, без емоционални окраски.
Виж целия пост
# 416
Не Петьо, съвсем друго съм написала.
Прочети бавничко, много бавничко.
Виж целия пост
# 417
Така е, Петко! Лошото е, че това твое изказване показва какъв женомразец си и че при това положение за тебе няма надежда да срещнеш свястна жена, защото такава просто не съществува!
Виж целия пост
# 418
Ето, Роки се научава. Simple Smile Само така.
//
Мая е ужасно красноречива в мъжемразството си. Няма да коментирам.
//
Петко е наранен, нормално да плюе, но леко прекалява. Силата не е в принизяването.
Виж целия пост
# 419
Мая има дългогодишна травма.
Има право да си плюе, има право и да не иска да бъде с друг.
Петьо е имал краткотрайна авантюра. Тук няма особена травма, има наранено его.
Даже и продължава да е обсебен от нея. Че разпитва някакви хора за нея, следи я с кой си ляга.
Почвам да се питам кой е с по-сериозния проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия