С какво ви дразнят хората? - тема №5

  • 28 279
  • 735
# 555
Всеки разход за училищни дейности, отива по същия начин във финансите/еквивалент на НАП/, както отиват разходите за училищен обяд, за училищни материали, за подпечатани официални копия на които се правят контролните... - директно с фискалният номер на ученика.

В държавна  ДГ са ходили моите, до 8ми клас в кооперативно училище/ една част частна, една част общинска собственост/, след това - държавно училище.
Обядът им е окло евро и малко, една вода на училищният бар - 20тина цента- всичко отива с отделна фактура в еквивалентът на НАП.
Виж целия пост
# 556
Редът в България е друг. Ти пишеш за Португалия.

НАП в България изобщо не се занимава с това.
Виж целия пост
# 557
Попаднах случайно на страницата на Евровизия във ФБ. Представят различните участници, репетициите и т.н. Стана ми интересно и се загледах в изпълнителите, както и в коментарите отдолу. Под клипа за Дара е нещо страшно. Такава помия се излива, че направо се почувствах омърсена. Хем си мислех, че съм свикнала с хейта в социалните мрежи. Уж.
Специално погледнах коментарите за другите изпълнители – хората им се радват, пожелават успех... Само под нашата – селски кенеф, без извинение.
Как може такава простотия, още не мога да проумея. Разбирам – не харесват Дара. Разбирам – не харесват песента. Разбирам, че ги напъва да си изкажат отрицателното мнение, дори по толкова просташки начин. Но защо не го правят на собствените си стени, по разните групи...? Защо трябва да отидат специално на страницата на Евровизия, за да демонстрират пред цял свят простащината и комплексарщината си, ето това е, което не мога и не мога да проумея.
Виж целия пост
# 558
Редът в България е друг. Ти пишеш за Португалия.

НАП в България изобщо не се занимава с това.
Грешката е моя, ако не е НАП- кой е?
Къде са регистрираните фактури ? Или искате да кажете, че понеже на никой не му се занимава, затова и не се искат фактури с ЕГН?
Виж целия пост
# 559
В България ми даваха документ с касова бележка в дг. Как са се отчитали после, не знам. Ако говорите за други държави, не знам, детето ми не е ходило на дг в друга държава, така че няма да си пиша наизуст.
Римона също е в България.
Виж целия пост
# 560
Като си купувам билет за кино или театър не ми издават фактура с ЕГН, касов бон ми дават също, но не за всеки по отделно, а общо (ако съм купила повече от един).
Виж целия пост
# 561
Добре, касов бон, който ти е застраховка - документ , че си платила.
Нека бъде само касов бон, но да го има, защото  след това търговецът/ външната фирма , организираща театъра в ДГ/, ще си плати данъците.
Виж целия пост
# 562
Понеже го видях и тук, разказано - никога не спира да ме удивлява глупавата идея да искат да се подпишеш че си дал, вместо те да се подпишат че са получили.
Виж целия пост
# 563
Понеже го видях и тук, разказано - никога не спира да ме удивлява глупавата идея да искат да се подпишеш че си дал, вместо те да се подпишат че са получили.


Ама е толкова разпространена...
Виж целия пост
# 564
Ама то да имаше къде да подписва някой нещо изобщо, а то няма и това.
Виж целия пост
# 565
За да не издават разписка на всеки, а и да няма случаи като на Римона. В една тетрадка пишеха от имената на децата, като платиш и се разписваш срещу името на детето. След това на РС ни даваха някакви отчети, вече съм забравила. Това беше само за театър.
За разните школи по танци/футбол/английски получавахме квитанция, но тях не ги събираха учителките.
Виж целия пост
# 566
Понеже го видях и тук, разказано - никога не спира да ме удивлява глупавата идея да искат да се подпишеш че си дал, вместо те да се подпишат че са получили.

Това е за защита на даващите – събиращият сумите може „да пропусне“ да се подпише, че е получил парите. А така е сигурно – ето, дал съм.
Виж целия пост
# 567
Защо да е глупава? Един се подписва и ако обърка мястото се получава като в казуса тук.
Ако ти дават разписка е друго.
Виж целия пост
# 568

Мислех че е очевидно за ВСИЧКИ, но ето че и аз давам пример за грешно допускане.

По ред причини е глупава, неуместна, нелогична и може би дори смешна:
-- Човекът който държи тетрадката може да я изгуби.  (както нарочно, така и неволно)
-- Логически кой има по-сериозна причина да пази доказателство - този който е получил или този който е дал?
Ако дадеш на съседа си 10 000 евро заем и му се подпишеш в една негова тетрадка че си му ги дала, какво те топли това? Нищо.  
Когато той ти се подпише, ти си пазиш бележката и ако се направи на луд и не иска да ги връща, отиваш в съда и казваш - ето аз имам доказателство подписано лично от съседа че ги е получил.

Това са очевидни неща, чак ми е неудобно да ги обяснявам.   Да, детската градина не е съседа и не говорим за големи суми, но логиката е същата.
Виж целия пост
# 569
Фактура може да не може да се издава за всичко, пък и наистина не е нужно, но винаги може да се измисли организация, така че двете страни да са защитени.

За простотията във ФБ за Дара изобщо не съм изненадана, уви. Но и се въздържам да чета, защото ще се ядосам много. Надявам се и тя, и близките й също да ги не четат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия