Бързи здравословни въпроси и отговори – 56

  • 15 095
  • 564
# 450
Имате ли опит и съвет за премахване на кокоши трън от долната страна на стъпалото? Чета за течен азот, лазерно премахване. След терапия пациента ще може ли да си стъпва на крака? Или да търсим патерици...

Преди 4-5 години долу на стъпалото имах кокоши трън. С какво ли не го третирах. Почти бях окуцяла, но единствено ми помогна
течния азот с две процедури. Стъпвах по внимателно, без патерици.
Виж целия пост
# 451
От мен съвет - тези манипулации точно сега се правят. На есен и зима, със затворени обувки, е по-травматично.
Виж целия пост
# 452
За кокоши трън има един разтвор с киселини-Сенсилис-маже се с вазелин или мазен крем около мазола, където е здрава тъкан, а върху самия трън се накапва от разтвора, след няколко третирания се излющва и излиза
Виж целия пост
# 453
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 454
Дали всички жени над определена възраст пият колаген или подобни добавки. Аз не пия нищо, но се замислям. Снощи се събудих от тъпа болка и дискомфорт около ставата(имам възпален радикулен нерв, но отдавна не ми е правил проблеми, не мога да преценя от него ли беше болката), после ми мина. Колко наистина са необходими добавките за опорнодвигателния апарат и какви са естествените заместители, ако наистина са нужни.
Виж целия пост
# 455
Пия, но не знам какво да ти кажа... Попаднах преди няколко години на един ортопед, прегледът при когото беше доста забавен. Накрая го питах за добавки и той ми каза: госпожо, смятате ли че колагенът, който ще влезе в стомаха ви, знае къде да отиде, за да поправи нещо? Ми не можах да му отговоря, защото щеше сериозна дискусия да се завърже, тъй като аз не знам реално какъв точно е механизмът на действие на поет орално колаген и дали, и как точно се усвоява от организма, за да мога да му отговоря подобаващо. От някои видове колаген, които съм пила, косата ми избуя, не видях да съм се подмладила, ноктите така или иначе са ми здрави. Коленете не спират периодично да си ме болят, та този, последният ортопед, когото посетих, направо каза наесен да си сменям ставите направо... Но не му попречи да ми връчи листовка за някакъв си колаген, който така и не запомних кой е, а листовката затрих някъде. Имам два вида за допиване, но аз понякога не съм и много сериозна с приемането на разни неща, които трябва да се пият редовно.
Виж целия пост
# 456
"Усвояването" му е като на всеки друг изяден протеин - хроносмилане, разпадане до пептиди и аминокиселини, че от тях тялото ни да си изгради неговия си колаген. Където му трябва и може. Аз може да искам това да е в коляното ми, в косата ми или в бръчка която ме дразни, но на тялото ми може да му е по-належащо я в сърцето, я в червата, я другаде.
Трябват и още разни неща но градивният материал са аминокиселините, ако ги няма всичките няма как да се произведе колаген. Откъде и как ще дойдат не е важно, важно е да са налични пък другото са подробности. В добавките често е разпаднат до пептиди и по-малко работа има за храносмилането, евентуално по-ефективно да се употреби. Костен бульон, пача, органи, кожа, хрущяли и жили, прахчета, капсули - кой каквото си избере. На днешно време кой ли успява всичко да набави с ядене...
Не са безполезни тия добавки, просто не са точно както ги рекламират че едва ли не лапнеш "готов" колаген и той така ти отива направо в ставите.
Виж целия пост
# 457
Да, просто тогава не ми беше известен този механизъм и не коментирах нищо. А изказването на доктора, чийто преглед наистина беше впечатляващ, беше, че категорично не помагат.
Виж целия пост
# 458
Чак категорично не знам, имам около мен хора които казват че са усетили полза точно за ставни болежки. Но наистина не е като да изпиеш лекарство за нещо и то да ти лекува точно това.
Има и лекари които много ги препоръчват, там си имам и едно на ум и че ги поощряват но това е навсякъде.
Виж целия пост
# 459
Аз още нямам 40, но пия доста добавки - задължително магнезий и на периоди: Б комплекс, вит. Ц, вит. Е, кварцетин, цинк, селен, колаген.
От колагена повече виждам ефект върху коса и нокти, отколкото стави. И баща ми е пил дълго време колаген заради болки в ставите - от най-скъпия и пречистен телешки колаген, ефект не сме видяли за тези оплаквания за съжаление Sad
Виж целия пост
# 460
От типа колаген за стави ли е пил?
Виж целия пост
# 461
Няма тип за стави и тип за коса. Колагена си е колаген. Друг е въпроса, колко от добавката се усвоява и колко се изхвърля от  организма, защото не всичко стига до където трябва.
Виж целия пост
# 462
Има. Различни са.
Виж целия пост
# 463
Повече фактори са за да се изгради колаген в тялото, не е само да са налични аминокиселините, те са само едно от нещата. Независимо дали идват от добавка или от храна.
Виж целия пост
# 464

Какви са
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия